Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 15 marca 2018, 18:46

Uwaga na kolejną niedźwiedzią flagę z zasięgiem do ~6.8k. Właśnie się tworzy.
Spoiler:
Obrazek
Dodano po 50 sekundach:
CounterStrike pisze:
bitloteiros pisze: Jeśli tam zleci to powinno przynajmniej mocno odbić. Pół twittera i tv rozstawiło tam bidy jak nie więcej
Skoro wszyscy kupujący się tam czają z koszyczkiem to znaczy że nie będzie nura do tego poziomu i albo teraz pójdzie kurs w górę, albo odbiję wcześniej niż przy 7,3k
niekoniecznie. Przy 10k wszyscy czekali na 8k. Doczekali się i... spadło do 6k.


Wydaje mi się, że sensownym zakresem dla bidów jest 6.8 - 7.3 i warto rozstawić się w tym zakresie. Zobaczymy niemniej, czy kurs nie zrobi wszystkich w trąbę :)

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » czwartek, 15 marca 2018, 18:52

jesli chodzi o falowcow to ogladam tego Pana https://www.youtube.com/watch?v=dc6dkvghpiI

mamy dobre miejsce, mamy lokalny dolek, ale cos niemrawo wybija, pomimo takich news'ow ten poziom sie strasznie ciagnie

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: driver » czwartek, 15 marca 2018, 20:04

kierownik pisze:Trend jest spadkowy i zmieni się dopiero, gdy ostatni marzyciele sprzedadzą swoje BTC. Nie wiem jaki wtedy będzie kurs, ale na pewno będzie rzeźnia i desperacja, także to jeszcze przed nami...
No to przygotuj się na koniec Bitcoina, są tacy którzy nie sprzedali i nie mają zamiaru sprzedawać.

Ciekawe czy @Lorraine uzna kiedyś rynek za wystarczająco "krwawy"...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » czwartek, 15 marca 2018, 20:14

Ja nie sprzedałem i nie sprzedam jak będzie niżej. Teraz to kompletnie bez sensu żeby wyciągać grosze. Na BTC nie jest tak tragicznie jak na altach które krwawią od dawna i są poniżej dołka kiedy BTC był za 6 tys. Myślę, że marzeniem wielu HODLerów jest aktualnie wyjście na 0.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » czwartek, 15 marca 2018, 21:10

Alty dalej mocno tracą, mam wrażenie, że tylko dlatego BTC się w miarę trzyma, kapitał się do niego kieruje. Sytuacja jest zbyt niepewna i na razie pozostaję bez pozycji.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » czwartek, 15 marca 2018, 22:17

Ten rGr jest w grze, czy nieodpowiednie obroty definitywnie go negują?
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 15 marca 2018, 23:19

IMHO większość RGR/ORGR nie wypala właśnie przez to, że ich wolumen nijak nie odpowiada założeniom tej formacji.

Założyłem ciasny SL na sporą część środków (tak aby wyjść na mały +) i obserwuję, czy obecna próba przełamie opór ~8430$ na stampie. Jeśli powstanie mały double top, to będziemy mieli aż cztery figury niedźwiedzie, duże i małe... :roll:

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » czwartek, 15 marca 2018, 23:21

Dokładnie, też się przyglądam temu double top, osobiście wolałbym żeby figura się spełniła, spadki dopełniły się i zakończyły tą korektę. Strasznie męcząca jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 15 marca 2018, 23:22

@kierownik pełna zgoda. Dzisiaj sądny dzień ,beta litening już ostatecznie udowadnia ze BTC potrzebuje protezy żeby działać tanio i szybko. Funkcjonalność pierwotna zamarła. Nie mam żadnej pozycji. Nie mam crypto(prawie bo LCC to eksperyment a BTG to fork,który może się obudzi za 100 lat). Czekam na poziomy niższe. Bańka miała miejsce z powodu forków, segwit i innych pierdół a że najbardziej po 9 latach projektu bronią konta z 2017/2018 jest wielce wymowne. Bitcoin nie powstał w celach spekulacyjnych, jego cena była i powinna być drugorzędną wartością. Chodziło o szybkie płatności, niezależność w przetrzymywaniu środków. A zostało z tego co - jajco. Tylko spekulacja.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » czwartek, 15 marca 2018, 23:41

@socjolog2008, Troszkę na opak na to patrzysz. To na początku było g***o. Kto się będzie ekscytował technologią, która jest szybka jeśli ją akurat 7 osób na świecie używa? Ten produkt nie zadziałał przy milionach użytkowników. I teraz albo można podkulić nogi i sobie umrzeć, albo być bardziej ambitnym niż Ty to zakładasz i próbować poprzez warstwy działanie produktu usprawnić. Jeśli dodatkowo btc stanowi dla świata pomost do świata kryptowalut czy ogólnie blockchaina, to robi więcej dobrego niż złego zarówno dla ideowców, jak i kapitalistów.

Nie chcę wywoływać dyskusji btc vs bch czy inne krypto, po prostu krytycznie podchodzę do rzetelności Twojej oceny. Za dużo emocji, za mało chłodnej analizy.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » czwartek, 15 marca 2018, 23:47

Na początku nadmienię, że jestem, jak toś to ładnie tu określił, "dzieckiem grudniowej bańki" i raczej G wiem.

Moim zdaniem G20 i inne siły nie wykończą BTC. Bo każda akcja powoduje reakcję. Usłyszymy, że ludzie chcą bitcoina i będą go mieli, ale dla naszego dobra zostanie on "uczesany". I tak BTC stanie się narzędziem nie tych dla których był tworzony.

Nie wiem jak to będzie wyglądało dokładnie, ale wyobraźmy sobie, że mamy wiele walut narodowych i BTC działa tylko w parze z tymi walutami. Transakcje są szybkie, bo międzynarodowa organizacja gwarantuje integralność danych w bloku i nie ma potrzeby zatruwać środowiska szyfrowaniem tak dużego łańcucha bloków.

Jak to się ma do kursu BTC? A no tak , że moim zdaniem w końcu urośnie, ale nie wiem kiedy. Jak spadnie to kupie i będę trzymać :twisted:

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jch21 » czwartek, 15 marca 2018, 23:50

@socjolog2008, Używając crypto nadal można zrobić przelew do Chin w niedzielę w ciągu dziesięciu minut. Spróbuj zrobić to inaczej. Dla mnie to jest genialne. Wrzucam crypto do protfela na smartfonie, lecę na drugą półkulę i nie muszę się martwić o wymianę waluty. Warto dodać że w ten sposób można przewieźć miliardy przez granicę i nikt tego nie będzie w stanie sprawdzić. Crypto to wolność. Oczywiście można korzystać z karty kredytowej ale opłaty za przewalutowania będą o wiele większe niż koszty użycia crypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » czwartek, 15 marca 2018, 23:52

BitJanusz pisze: IMHO większość RGR/ORGR nie wypala właśnie przez to, że ich wolumen nijak nie odpowiada założeniom tej formacji.

Założyłem ciasny SL na sporą część środków (tak aby wyjść na mały +) i obserwuję, czy obecna próba przełamie opór ~8430$ na stampie. Jeśli powstanie mały double top, to będziemy mieli aż cztery figury niedźwiedzie, duże i małe... :roll:
Dokładnie tak to widzę z głowami, teraz także można się dopatrzeć oRGRa, ale co z tego, jak w tej chwili powinno budować się wybicie z prawego ramienia, a volumen spada zamiast rosnąć.

Zawrotkę widziałbym przy LT od ATH i tam się przyczajam na shorta na LTC. Jeśli mamy polecieć, to ten akurat ma dużo do stracenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 16 marca 2018, 00:23

Może się komuś przyda. Zasięg trzech dużych figur de facto zbiegający się w jednej strefie (bitstamp 1h)

Obrazek

oczywiście nie oznacza to, że tak będzie, ale warto to wziąć pod uwagę jako potencjalne ryzyko IMHO

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: LingYao88 » piątek, 16 marca 2018, 00:37

Mam wrażenie że zaraz będzie atak na 8400 żeby dorysować górę hammera

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » piątek, 16 marca 2018, 00:51

@lingYao88, ja obstawiam zrealizowanie tej flagi. Malejący wolumen, dywergencja.
Jak dla mnie poleci 10-15%

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » piątek, 16 marca 2018, 01:02

Górny knot dziennej ma ponad 20%, czyli nieksiążkowy ten młotek. Jakby specjalnie ten kurs przytrzymali, bo brakowało kilkanaście $, a zaraz po zamknięciu ruszyło. 31.01 podobnie.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » piątek, 16 marca 2018, 01:23

@GibonGientki
Sam nie mam wiedzy i w większości na bieżąco szukam informacji w necie. Ten młot nie jest idealny, zobacz komentarz i odpowiedź pod linkiem. Nie będę tu cytował bo to i nie moja wiedza.
http://analizy.investio.pl/seria-analiz ... ot-hammer/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » piątek, 16 marca 2018, 01:28

socjolog2008 pisze:A zostało z tego co - jajco. Tylko spekulacja.
Powiedział czystej wody spekulant ;) I to też jest znamienne, że najwięcej marudzą w tym tonie ludki nie robiące z krypto nic poza spekulacją, ew. kopaniem a jak jakiś short nie wejdzie to już szczególnie, "kto tego muła kupuje po takich cenach?!" :) Socjolog, krypto socjopatyczny małpiszonie, przecież jak by ten towar był stabilny i powszechnie używany na co dzień przez masy to byś się chyba zapłakał mając dużo mniejsze pole manewru spekulacyjnego :)

Fakty są takie, że pomimo tego, że btc działa marnie w porównaniu do choćby bch czy niektórych altów to weź to porównaj choć by do przelewu SWIFT, który idzie tak jak by banki sobie gołębiami gotówkę przesyłały :D No i to by było tyle w temacie system bankowy vs kryptowaluty jeśli chodzi o technologię, a że adopcja jest licha jak na możliwości to powody są też inne. Cóż, po 1) zmiana mentalna / oswojenie społeczne wymaga nieraz więcej czasu niż technologiczna, po 2) spekulanci potrafią skutecznie odstraszyć kogoś kto by chciał sobie np. po prostu potrzymać część oszczędności w krypto no i po 3) dezinformacja i nagonka banksterki nie ułatwia życia. Nie można jednak uwzględniwszy 1-2-3 zwalać wszystkiego na starego dobrego bitka ;)
Zbyszek_gd pisze:@GibonGientki
Ten młot nie jest idealny
Młot nie wygląda koszernie, cena zamknięcia wskazuje lekkie niezdecydowanie byczków. Na niższych skalach rysuje się coś filiżanko podobnego, ale nie ma siły przebić od dołu LT spadkowej od ATH pod którą pełza cena. Do tego wolumeny maleją, więc albo ktoś uratuje sytuację dając sygnał do ataku albo chyba niedźwiadki przejmą inicjatywę. Na razie to wygląda dość marnie z punktu widzenia byków.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 marca 2018, 01:33 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 16 marca 2018, 01:30

@GibonGientki, @Zbyszek_gd,
Nie no nie czepiajcie się szczegółów :lol:
"Nie mniej jednak każdy kształt przypominający młotek ma podobny wydźwięk kiedy pojawi się po spadkach"
"Ponieważ jest to formacja jednoświecowa wymaga potwierdzenia w postaci następnej świecy popytowej"
Czytać czytać czytać
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, Google [Bot], Pytek i 21 gości