Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 11 marca 2018, 22:30

Tak jak w zeszłym tygodniu po weekendowym przetrzymaniu shorta (otwarty w zeszły piątek za wcześnie) tym razem może i kilka 100 $ wcześniej ale już short postawiony wyżej, aniżeli poprzednio. Rozstrzygnięcie już na około 35 minut, takie wstępne - otwarcie forex ,rynków walutowych ,metali szlachetnych. Chrupki ,paluszki i niedługo będzie sygnał gdzie to pójdzie w nowym tygodniu :geek:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: majkel_94 » niedziela, 11 marca 2018, 22:36

ekonokomik pisze:
Krachu1895 pisze: A tak z ciekawości, ktoś z was łapie się w ogóle za taki handel z dźwignią, czy raczej wolicie nie ryzykować? :P
Przy odrobinie wprawy handel z niewielką dźwignią, np. 3.5 jak na fienx, pozwala zarabiać więcej obracając mniejszą kwotą. To oczywista oczywistość ale można ją przedstawić inaczej: dźwignia umożliwia zarabianie tyle samo przy trzymaniu kilka razy mniejszej kwoty na giełdzie.
A to już jest bardzo cenne.
A jak wygląda granie dźwignią w ujęciu nie daytradingu? W sensie miesiąc temu ktoś otworzył longa w dołku 6-7k i teraz czeka na 12-14k?
Prowizje dużo zysku zjedzą w takiej sytuacji, lepiej grać bez dźwigni większym kapitałem? ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 11 marca 2018, 22:55

majkel_94 pisze: A jak wygląda granie dźwignią w ujęciu nie daytradingu? W sensie miesiąc temu ktoś otworzył longa w dołku 6-7k i teraz czeka na 12-14k?
Prowizje dużo zysku zjedzą w takiej sytuacji, lepiej grać bez dźwigni większym kapitałem?
nie powiem jak na BTC ale na LTC przy "trzymaniu" dźwigni (lewarowane 20 LTC) przez około 1 miesiąc opłaty wyszły 0.12 LTC (opłaty są oczywiście również uzależnione od kursu zamknięcia )

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » niedziela, 11 marca 2018, 23:13

A mam pytanie, tak czytam i niektórzy przeżywają tego mtgoxa i te 160 tysięcy bitcoinów
Co sie stało z tymi grudniowymi bułgarskimi 200 tysiącami btc posiadanymi przez ich rząd? pamiętam że był też strach i wielkie krachy wróżone i nagle temat ucichł by nagle i przypadkowo powrócić w odświeżonym japońskim wydaniu, była jakaś kontunuacja tej bułgarskiej sprawy?

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tropt » niedziela, 11 marca 2018, 23:27

@makur z najnowszych informacji wynika że to wszystko okazało się FAKE newsem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 11 marca 2018, 23:33

Powiem wam szczerze że dobije do powiedzmy 9.4 i z profitem 2% zamknę shorta w cholerę. Nie chce mi się tego śledzić ,już jakieś zmeczenie materiału tym Bitcoinem, już kilka tygodni na forex i z tej perspektywy ten rynek to ładna paranoja. Na Polskich giełdach z rana wzrost z 29.3 tys zł na prawie 33 tys,gdzie wzrosło jedyne 700$ to tu jednak tu de moonów nadal zbyt wielu. Muszą dostać po łapach konkretnie,inaczej nic z tego nie będzie, po rozum do głowy nie nikt nie pójdzie. Człowiek chce sie uczyć czegoś nowego a to, co to ma być.Wrócić trzeba jak to w końcu runie i nie będzie czego zbierać,jak tak dalej pójdzie znowu będą cały tydzień budowane te debilne drabinki 5/6 na 11k i znowu zrzut. Ten rynek uwstecznia w temacie tradingu. To jak szachy(giełda,forex) do grania w (c)Hania Upiekła Jabłecznik.. :mrgreen:
@hassejo wiem bo kupowałem na shorta w tej cenie żeby cokolwiek mieć tego bita po 29.3 właśnie ,po 2 dniach grania na tym KZC czy tam czymś. Profit profitem ale ja się chce rozwijać ,a tu stały numer. 5/6 schodków up ,nad News aaaa spadki i znowu 5/6 półeczek w dół ,weekend itd
A longa nie będę stawiać na cudaka, który już dawno nic nie wnosi i ma cenę z czapy bo bez wiary nie ma gry i emocji pozytywnych. Dla mnie ten muł powinien paść i zasadniczo to się dzieje, od 20k bujamy się przy 9,tyle ze to się tak wolno dzieje ze chyba w maju będzie trzeba dopiero spojrzeć.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2018, 23:51 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 11 marca 2018, 23:38

@socjolog2008, też byłem dziś w szoku..
wystawiłem resztki BTC na BB do PLN.
sprzedaż ustawiłem na 32k w momencie gdy byl po 29k.
nie liczyłem jednak, że tak potrafimy iść do góry :ugeek:

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kaishaku » niedziela, 11 marca 2018, 23:42

No ptaszki, wycwierkaliscie i macie swoje odreagowanie na D1 :) Ja natomiast czekam na odreagowanie odreagowania, bo ta zielona swieca na D1 jest najwieksza od czasu 6 lutego. Po delikatnej korekcie obecnego ruchu (bo taka zakladam) pakuje sie w long (wczesniej w H4: skonczenie korekty prostej z potwierdzeniem RSI oraz double bottom i wyrazna rekacja rynku - mi to wystarczy).

Z tego co wiem to Bulgaria nie tknela jeszcze zarekwirowanych bitkow.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » niedziela, 11 marca 2018, 23:50

socjolog2008 pisze: z rana wzrost z 29.3 tys zł na prawie 33 tys,gdzie wzrosło jedyne 700$
Na bitfinex z 8428$ do 9600$, to jest 1172$ * 3,4 = 3985 zł

Czasem posiadana pozycja zakrzywia wyciąganie obiektywnych wniosków albo tworzy jakieś nierealne nadinterpretacje.

Co do przewidywań, to zgadzam się z postem @Wipqozn
Wipqozn pisze: Szykujemy się do ostatniego dzisiaj ataku, na obszar 9 700 - 10 000. Nie widzi mi się kilkugodzinny boczniak, jako że dopiero co przebiliśmy drugą z lokalnych kluczowych stref, działającą teraz jako wsparcie. Nieudany atak oznaczać będzie, że świeca 1D zmieści się w zakresie odreagowania ostatnich spadków i dalsze spadki będą moim głównym scenariuszem na kolejne dni.

Wybicie ponad 10 000, czy też nawet wchłonięcie 3 ostatnich świec dziennych dzisiejszą świecą będzie wskazywało na odwrócenie trendu i 3 próbę ataku 11 700.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » niedziela, 11 marca 2018, 23:57

socjolog2008 pisze: ...już jakieś zmeczenie materiału tym Bitcoinem, już kilka tygodni na forex i z tej perspektywy ten rynek to ładna paranoja. ...Muszą dostać po łapach konkretnie,inaczej nic z tego nie będzie, po rozum do głowy nie pójdą. Wrócić trzeba jak to w końcu runie i nie będzie czego zbierać,jak tak dalej pójdzie znowu będą cały tydzień budowane te debilne drabinki 5/6 na 11k i znowu zrzut. Ten rynek uwstecznia w temacie tradingu. To jak szachy(giełda,forex) do grania w (c)Hania Upiekła Jabłecznik.. :mrgreen:

Ten rynek to nabity Desert Eagle przyłożony do skroni, trzymany w objęciach przez człowieka z parkinsonem...
No zupa chyba była za słona :D
socjolog2008 pisze:Rozstrzygnięcie już na około 35 minut, takie wstępne - otwarcie forex ,rynków walutowych ,metali szlachetnych. Chrupki ,paluszki i niedługo będzie sygnał gdzie to pójdzie w nowym tygodniu :geek:
Wuja a gdzie zapuszczasz oczodoły na obserwację tych dobroci (i jakich)?
Normalnie rozpiera mnie chęć poszerzenia horyzontów, chyba dobrze :)

Ja nadal czekam na zamknięcie dziennej.
Przede wszystkim koniec marca. Wyjdzie finansjera i może coś powie albo nie ale wykres na rynku "światowym" wyjmie z ich ust co czeka nas później. Jeżeli przesłanki o kryzysie się spełnią to będą niezłe tańce-rozrywańce. Granat zrobi bum ale pierdyknie z siłą atomówki ale w którą stronę to już nikt nie wie. Taniej niż koszt wydobycia nie może być. czyli w najgorszym wypadku 1k w lepszym koło 3,5k.

Mija kolejne 5+h, wedle durnego schematu powinna pojawić się za kilka minut ładna, grubaśna i długa świeczka. Nie wiem czy zadynda to jak czerwona pała Rona Jeremiego czy zielona jak letni wiatr zaczarowanych lasów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:29

@socjolog2008,
Chodzi Ci o to, że na forexie lepiej się sprawdzają wykresy niż tutaj? :P
Tak z twoich obserwacji to jakie są główne różnice między zachowaniami tych rynków? (oczywiście poza tym, że ten jest o wiele bardziej dynamiczny)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » poniedziałek, 12 marca 2018, 02:20

socjolog2008 pisze: (...)
A longa nie będę stawiać na cudaka, który już dawno nic nie wnosi i ma cenę z czapy bo bez wiary nie ma gry i emocji pozytywnych. Dla mnie ten muł powinien paść i zasadniczo to się dzieje, od 20k bujamy się przy 9,tyle ze to się tak wolno dzieje ze chyba w maju będzie trzeba dopiero spojrzeć.
Kolejny raz czytam jak narzekasz na samo istnienie btc. Tak samo narzekasz na $$$ czy €€€? Że już istnieć nie powinny np. patrząc na zadłużenie? Wiem, że to wątek o kursie pełny spekulantów, ale jednak fajnie by było, gdyby to byli spekulanci widzący w tym przyszłość a nie tylko kolejną opcję zrobienia kasy w formie fiat "a po nas choćby i potop"...

Co do kursu, to mamy zamkniętą zieloną 1D I bullish flag na mniejszych interwałach. Wygląda na to, że właśnie przymierzamy się do uderzenia w 10k. Będzie wesoło jak Żółtki się pobudzą w piękny poniedziałkowy ranek : 8-)
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 02:33

ekonokomik pisze: 1. Bądź syndykiem masy upadłościowej Mt.Gox.
2. Upewnij się, że wszyscy do tego stopnia trzęsą porkami, że możesz w każdej chwili sprzedać 160tys. BTC, że piszą specjalne skrypty do monitorowania twoich adresów.
3. weź wszystkie swoje oszczędności (albo zaproś do współpracy kilku kolegów) i ustaw shorta na dźwigni x100
4. tuż po tym przenieś wszystkie bitki z portfeli Mt. Gox na jakiś inny adres,
5. następnego dnia zamknij shorta, otwórz longa,
6. ogłoś publicznie, że aby poprawić bezpieczeństwo przeniosłeś bity na nowy paperwallet a w najbliższych miesiącach nie planujesz sprzedaży bitów.
7. PROFIT
Profit profitem w wyobraźni łatwy. Ale ogólnie za takie rzeczy może być prawdziwy kryminał (nie znam prawa japońskiego, ale to wygląda jak manipulacja i insiderski trading).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » poniedziałek, 12 marca 2018, 06:01

@socjolog2008,
Czy poza tym że BTC jest jaki jest co zrobić. To co zauważyłem to ostatnio większa walka grup o kurs. Widać że wzajemnie walczą stąd takie zmiany. Poza tym granie BTC na dźwigni 1:10 to tak jak by grać na forex 1:100.

Czy coś też Ciebie skłoniło z rynku forex że akurat zamykasz shorta. Dziś to raczej na księżyc to polecą giełdy US :) Więc zakładam że USDPLN się osłabi. Ale co ja tam się znam.

Ale żeby było na temat to formacja flagi nam się ładnie buduje na 1H jak wyjdziemy dołem to nie wytrzyma już te 8k. A świeca 1D ładnie zakryła całą poprzednią świece. Wniosek był by taki że lecimy do góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 12 marca 2018, 07:41

@ducatus nie widzę przyszłości Bita. Raczej czarno to widzę,jestem z nim od poziomów 200$ w 2015. Drażni mnie brak regulacji, a już doprowadza do białej gorączki ilość oszustów i oszustw na tych rynkach crypto. Waluty i metale szlachetne to konkret,tu nie narzekałem nigdy(zreszta wyrazanie opinii to nie narzekanie - odbior już raczej subiektywny.
@ekolog short w nocy zamknięty na 9.39 i już mnie nie ma na rynku. Gram na USD/pln też,ale jeszcze brak pozycji. Dopiero po pracy od 16 coś pogram.
@burzolak ogolnie polecam dywersyfikację intelektualna i przeniesienie części kapitału na forex. Srebro/złoto, wybrane waluty w dowolnej konfiguracji. I testy 8-)
Nikomu nie chce obrzydzać Bita, to że mnie się przejadł nic nie znaczy. Walczcie o dudki, ja się chwilowo odmeldowuje :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » poniedziałek, 12 marca 2018, 08:17

Zasieg idealnie w opor 10100$ Obrazek


@Dovakhiin, dzieki za krytyke, ale bralem pod uwage trojkat rozszerzajacy, a w tym przypadku zasieg wyglada inaczej, poza tym sam zasieg nie zrealizuje sie gwaltownie przy takich oporach, zejscie nawet pod 9700 jest mozliwe
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 marca 2018, 11:45 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » poniedziałek, 12 marca 2018, 10:32

Na Bitstampie pchają kurs do góry, skoczylo samotnie do 9800 gdy na finexie ledwie ponad 9600

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 12 marca 2018, 10:33

@ambroży,
Doszedł hajs na giełdy, tygodniowa uratowana, objęcie hossy na dziennych, mnóstwo shortów uwięzionych ale vol jeszcze nie powala i longi nie rosną więc 85:15 że nie spadnie w najbliższych dniach :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 marca 2018, 10:37 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » poniedziałek, 12 marca 2018, 10:35

Myślę, że wszystkich już meczy to niezdecydowanie kursu i w końcu coś ruszy UP... :) Ci, którzy chcieli się załadować mieli okazje w zeszlym tygodniu, dużo shortów pozamykanych. Mam nadzieję, że byki powalczą

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: czajaPL » poniedziałek, 12 marca 2018, 10:37

poszło w górę

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, kemot80, mess_on_a_mission i 41 gości