Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » piątek, 9 marca 2018, 20:48

FortiDude pisze: Jak się sprawdza RSI w przypadku tego rynku? Patrząc na nie to aż prosi się o odbicie.
Sprawdź samodzielnie notując wszystkie sygnały L/S wg tego co sobie z tym RSI założysz...
Taki wysiłek potrafi autentycznie wyleczyć z wiary w czary mary wskaźników.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » piątek, 9 marca 2018, 20:55

@FortiDude, tutaj rozprawka mecenasa nt. RSI
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... na#p326273
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » piątek, 9 marca 2018, 21:07

Ta "rozprawka" udowadnia co najwyżej, że głupie (automatyczne) stosowanie RSI jest głupie :) To żadne odkrycie i nikt z tym wnioskiem nie polemizuje. Nadal jest to jednak przydatny wskaźnik gdy stosuje się go rozsądnie jako pomoc w podjęciu decyzji a nie wyrocznię. W szczególności w rozsądnym podejściu zawierać się powinna obserwacja, że inne sygnały daje taki wskaźnik podczas hossy niż podczas bessy - tak jak przy wzrostach nikogo nie dziwiło "spalenie" RSI i jazda po suficie a wartość 40-50 odbierana była jako "super byczy sygnał" przy korektach ;) tak teraz, analogicznie nie powinno dziwić szorowanie po dnie na różnych interwałach połączone z dalszymi spadkami ceny. Traktujcie to po prostu jako dodatek do analizy wykresu a nie jej podstawę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » piątek, 9 marca 2018, 21:14

akos pisze: Ta "rozprawka" udowadnia co najwyżej, że głupie (automatyczne) stosowanie RSI jest głupie To żadne odkrycie
Oczywiście, bo to właśnie miała udowodnić.
Miała tekże pokazać, że odwrotne stosowanie RSI może mieć więcej sensu, ale po co?
Sugestia też jest taka, że nie wszystko i nie zawsze automatycznie = głupie, ale to już inna para kaloszy...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » piątek, 9 marca 2018, 21:20

Wiecie co, pooglądałem sobie dzisiaj trochę filmów Zaorskiego, koleś ma ciekawe zdanie na temat całego rynku kryptowalut i w sumie poniekąd je podzielam. Nie będę wam przybliżał jego opinii, najlepiej jak sami sobie obejrzycie któryś z jego filmów bo wydaje mi się, że warto.

Ale do rzeczy, opisze wam swoje spostrzeżenia. Spójrzmy na wykres bitcoina. W ostatnim czasie kurs dwa razy podchodził pod 12k i nie udało się przebić tego poziomu. Odpowiedzcie sobie na pytanie, czy jeśli kurs poleciałby teraz na 12-14k (tak jak niektórzy wierzą, że może się stać) to wy, jako zwykli ludzie sprzedalibyście czy czekali na większe wzrosty. Chyba raczej wszyscy by w takiej sytuacji sprzedawali, bo ludzie są obecnie raczej ostrożni po ostatnich spadkach i wątpię, żeby ryzykowali marsz na powiedzmy 15 tysięcy dolarów powyżej morza kiedy kurs co chwilę się rwie. Czy zatem grubym leży taki scenariusz gdzie w tej chwili podbijają cenę do tych 12-14k a później ludzie zaczynają sprzedawać? No raczej nie. Wydaje mi się, że na chwilę obecną grubasy chciałby zbić jeszcze kurs tak by ludzie zaczęli sprzedawać ( na widok lawiny możliwe, że przebijającej nawet dołek z 6 lutego ), by dopiero potem podbić cenę i sprzedać z zyskiem.

Chcę zaznaczyć, że nie wykluczam jakiegoś odbicia ale w skali powiedzmy dwóch przyszłych tygodni wydaje mi się, że będziemy kierowali się na południe, niestety nie wiem do jakiego poziomu możemy zejść, ale obstawiam, że gdy będziemy pewni, że jeszcze spadnie to wtedy odbije :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 9 marca 2018, 21:24

Albo wóz albo przewóz.

Albo inv HS, albo trójkąt symetryczny, który jest kontynuacją trendu - spadki. Wszystko powinno się wyjaśnić jeszcze dzisiejszej nocy.



I osobiście skłaniam się ku realizacji inv HS, tak było przy fali A korekty:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2018, 21:58 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » piątek, 9 marca 2018, 21:27

@Krachu1895, ja jestem pewny od kilku dni, że jeszcze spadnie i jakoś nie odbija. Przeglądnij sobie posty z 6 lutego. Zobacz co ludzie tutaj wypisywali. Ja wtedy sobie wejdę all in.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 marca 2018, 21:27

@ergorg też to obserwuję. Na nasze nieszczęście, finał tego trójkąta wypada o 3-4 w nocy, czyli wtedy, gdy wchodzą azjaci, którzy od dwóch dni systematycznie walą dump na wejściu.

szkoda, że kurs pełza po tej linii wzrostowej. Gdyby podbił wyżej, to byłoby łatwiej ustawić SL... :(

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » piątek, 9 marca 2018, 21:52

@michok,
Pamiętam co wtedy pisali, już niektórzy wieszcze widzieli Bitka po 100$ :)
To, że duże spadki jeszcze przed nami jest pewne, ale sztuka w tym by przewidzieć kiedy nastąpią. Myślałem teraz trochę nad tym i myślę, że najbardziej prawdopodobne są w tej chwili dwa scenariusze:

1. Ludzie chcą odbicia po tym jakby nie patrzeć sporym spadku więc odbicie nadejdzie, ale bardzo nieduże i akurat jak się na nowo załadują to spadki będą kontynuowane.

2. Dalej będziemy lecieć w dół. Możliwe, że odbicie z punktu 1 nastąpi chwilę później, ale koniec końców obniżymy jeszcze trochę kurs.

Co dalej się stanie, to już zależy od nastrojów jakie będą występowały po tych wydarzeniach :) Tak ja to widzę

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 9 marca 2018, 22:15

Wg onetu BTC może spaść do 5,5K USD. Czyli czas kupować? 8-)

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ac/587yhnf

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tropt » piątek, 9 marca 2018, 22:19

@ekonokomik to dobry znak :) jeśli sam bym miał za co to jeszcze bym dokupił :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 9 marca 2018, 22:24

@ekonokomik, to co teraz napisze jest bardzo ważne.
W USA mamy bycze zachowanie spółek technologicznych na koniec tygodnia. Trend na nowy tydzień jest byczy.
Robiąc projekcję na rynek kryptowalut oznacza to , że należy oczekiwać wzrostów.
Osobiście zakładam mocną nierównomierność wzrostów wśród kryptowalut. Moim zdaniem należy skupić się na najważniejszych. Tutaj widziałbym LTC i BTC z naciskiem na LTC własnie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » piątek, 9 marca 2018, 22:30

Heh... Jak to tu ktoś wrzucał, warto słuchać intuicji. Wczoraj jak zjechaliśmy do 0.5 fibo stwierdziłem, że koniec dokładania do longa, bo to zaczyna wyglądać nieciekawie, a intuicja mówiła "dołóż, ciulu, bo zaraz odbije!" (Nie lubię SL, bo więcej na nich tracę niż zyskuję przeczekując) no i mi giełda sama zamknęła ;-)

Dzisiaj był DB a teraz widać, że zakupy się obudziły. RSI błaga o odbicie, zrzuty w porównaniu do poprzednich mocno niemrawe... Może to nie odwrócenie trendu, ale intuicja mi podpowiada, żeby otworzyć longa, bo jutro rano niektórzy się mogą zdziwić kursem.

No nic, straciłem to, co zarobiłem przez ostatnie 3 tygodnie, teraz trzeba to odkuć ;-)
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 marca 2018, 22:46

@ergorg

Teraz jest chyba najbardziej kluczowy moment. kurs na pół h utkwił w miejscu silnego oporu, będącym jednocześnie krawędzią kanału spadkowego oraz linią neckline inv. H&S... jeśli ruch w górę się utrzyma, to powinien być wystrzał o kilkaset $. Spadek do kanału to wyraźne potwierdzenie kontynuacji korekty dla mnie.

Na poziomie ~9400$ jest granica kanału spadku od 11,7k$. Odbicie od niego spowoduje powstanie niedźwiedziej flagi, przebicie powinno dać kolejny sygnał prowzrostowy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » piątek, 9 marca 2018, 22:51

sha256 pisze: @ekonokomik, to co teraz napisze jest bardzo ważne.
W USA mamy bycze zachowanie spółek technologicznych na koniec tygodnia. Trend na nowy tydzień jest byczy.
Robiąc projekcję na rynek kryptowalut oznacza to , że należy oczekiwać wzrostów.
Osobiście zakładam mocną nierównomierność wzrostów wśród kryptowalut. Moim zdaniem należy skupić się na najważniejszych. Tutaj widziałbym LTC i BTC z naciskiem na LTC własnie.
A można to panie wiedzieć skąd takie to owe wieści można zdobyć lub co obserwować?
Przy okazji, 3 razy dzisiaj wchodziłem i wychodziłem. Siedziałem przy wykresie os 12:00. Wyszedłem teraz gdy wskoczyliśmy na górkę. Poczekam na godzinę 3.08, co ryżożercy wykombinują.

@socjolog2008
Spoiler:
https://www.mennicaskarbowa.pl/product- ... iacki.html
Łatwiejsze do sprzedaży wśród numizmatyków a nadal to złoto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 9 marca 2018, 22:58

@BitJanusz, kluczowy jak kluczowy, istotny, ale bardziej bym się skupił na zamknięciu 4H i 1D. Jak pisałem wcześniej, zamknięcie powyżej 9050$ to bullish hammer na 1D.

Na 1h może teraz wystawać tylko knot, ale w następnej już przebić, nic tylko obserwować. :)

Jedyne co to trochę mały wolumen na ten moment, powinien być większy przy wybiciu. Liczę na jeszcze jedną próbę przebicia.

/e Z drugiej strony, pewno dużo ludzi czeka nadal na potwierdzenie wyjścia, wtedy ruszyć mocniej.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2018, 23:08 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 9 marca 2018, 23:01

@ducatus - jeśli na obecnym poziomie, przy tak trudnej do przewidzenia sytuacji, miałeś tak niezabezpieczonego longa, że musiałeś do niego dokładać a i tak w końcu został zlikwidowany przez giełdę, to znaczy, że kompletnie źle go obliczyłeś. Bez urazy.
Ja w tej chwili mam longa o dźwigni <1, czyli cena likwidacji to 0.0. Kolejne bidy rozłożone do 4k.
ducatus pisze: No nic, straciłem to, co zarobiłem przez ostatnie 3 tygodnie, teraz trzeba to odkuć
Najgorszy pomysł z możliwych. Dotkliwa strata i frustracja powodują, że NATYCHMIAST wyszukujesz nową pozycję do zajęcia żeby "się odkuć". Zazwyczaj takie działanie powoduje... kolejną stratę.
Oczywiście nie mówię o Tobie tylko o sobie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 9 marca 2018, 23:36

Alty ruszyły. Ltc,xrp, omg, nano. Widać, że chce iść do góry ale coś trzyma. Order book jakoś mnie nie powala (binance).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 9 marca 2018, 23:39

Czuje ze ktos chce narysowac swieczke odwracajaca na 1D, zaraz przed zamknieciem :D Mamy jeszcze ok. godzine, a tu akurat do gory.

//Edit. Trzymanie kursu na poziomie takim aby zaraz szybko zrobic podbitke i swiece na zielono :) Trzeba bedzie podchodzic do tego z rezerwą.
Ostatnio zmieniony sobota, 10 marca 2018, 00:37 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » piątek, 9 marca 2018, 23:58

@prap0n, całkiem możliwe. Po 4 czerwonych na 1D, czas na zieloną i kolejny zjazd od jutra bądź niedzieli 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, baranzii, kontener i 20 gości