Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 4 marca 2018, 12:19

@jacob07, Trzecia fala nie może być najkrótszą falą, wprowadzasz innych w błąd

Ja aktualnie widze to tak, jesteśmy w trzeciej fali impulsu od 26.02, zasięg tej fali to minimum fibo 1.0 fali pierwszej lub 1.62 ewentualnie 2.62 (tego już nie mam zaznaczonego na wykresie) Jeśli fala trzecia zakonczyła by sie na 11530 to piątka musiałaby być niesamowicie krótka ;)
Żółty prostokąt to pierwsza korekta byków w tym układzie, przebicie jej bedzie świadczyć o zakończeniu fali trzeciej, lub małoprawdopodobnie zakończeniu dopiero impulsu pierwszego, a jak widać do tego nam daleko

Obrazek

Jakby nie patrzeć jesteśmy wciąż w lokalnym trendzie wzrostowym z niezakończonym układem, wiec cena i tak według mnie jeszcze sie dźwignie
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 marca 2018, 12:24 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: matiasek123 » niedziela, 4 marca 2018, 12:23

Na początku lutego wykreśliłem taki wykres prostymi kreskami bez wymyślania i widzenia nietoperzy:
https://www.tradingview.com/x/3wfpVLkC/

Jak widać do tej pory sprawnie bitcoin odbijał i przechodził w następne kanały. Według mnie na poziomie 11600-11800 będzie próba przebicia lub nawrotka w dół... tego nie da się już przewidzieć :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 12:25

Walka jest ciężka, zatem przyznaje się, lepiej wziąć bardziej pod uwagę post @new06, jako możliwość przed pogłębieniem się korekty, aczkolwiek jako że nie jadę na minusie, zaś kurs dłużej konsoliduje to tylko się przyglądam, będąc jednocześnie zapakowanym whatever.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
socjolog2008 pisze: może to pomoże przeciągnąć w czasie nieuniknione.
Oho, goryle we mgle wróciły, to zaraz przyjdzie czarodziej.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacob07 » niedziela, 4 marca 2018, 12:28

Zeyt pisze: @jacob07, Trzecia fala nie może być najkrótszą falą, wprowadzasz innych w błąd
Aż wziąłem linijkę do ekranu i oznaczając to tak jak na rysunku fala 3 nie jest najkrótsza, knot z 22.12 pomijam jako panikę i dlatego koniec 1 oznaczyłem tam gdzie jest pełna świeczka.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 4 marca 2018, 12:36

@jacob07, Piszę o tym drugim układzie z 20 lutego, w którym nie ma nawet impulsu fali pierwszej, ale TY masz rozrysowany już cały układ, na jakiej w ogóle podstawie :P

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 4 marca 2018, 12:38

@BitJanusz, ja osobiście widzę cofnięcie się popytu. Rynek nie chce wcale spadać. Jeżeli podaży nie zobaczymy oznaczać to będzie ruch w górę. Żeby było jasne to taki stan zawieszenia może trwać nawet kilka dni.
Sytuację w jakiej jesteśmy widzę tak:

Obrazek
Bitstamp 4h

Rynek nie po to wybił się górą z kanału spadkowego od 17.12 aby nie próbować kontynuacji ruchu w górę. Pokonanie linii szyi, która może być różnie rysowana przez traderów dając 200-300$ rozbieżności w górę od narysowanej przeze mnie powyżej okazało się trudne. Rynek cofnął się ale tam mamy ważne linie: górne ograniczenie dużego kanału od 17.12 i linia kanału wzrostowego od 6.02. Jesteśmy w potrzasku. Która drogę wybrać?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 4 marca 2018, 12:38

@socjolog2008, To żeby nadal było prowzrostowo podrzucę tu swoje rysunki:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/pWCVAri3/
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 12:44

@sha256, zbyt jasny wykres. Daj żyć.

Faktem jest, że teraz jest trudna sytuacja na kursie BTC: to może mniej więcej tak: Obrazek

Ta piękna parabola sporo mi o mnie powiedziała, choć sama pewnie tego nawet nie wie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 4 marca 2018, 13:02

@amneziahaze, przyznam, że zupełnie inaczej się z Tobą rozmawia w weekend, a inaczej w tygodniu, hmmm...
amneziahaze pisze: @new06, czyli co odbiło się, ale za słabo, więc jednak pogrzeb? Firestarter na samo dno?
Żaden pogrzeb, ja jestem prowzrostowy, czekam na lepszy moment do wejścia. Strefa podaży na dziennych jest do przebicia. Wynika to z tego jak daleko zaszedł knot przy pierwszym teście. I również z faktu, że drugie odbicie było dość blisko tej strefy. Ale volume dalej wskazuje na korektę. Mamy na dziennych niedźwiedzi proporczyk z targetem poniżej zera (więc w sumie target to 0$). Nie wydaje mi się, żeby byki pozwoliły na zejście niżej niż dolna linia tego proporczyka, na chwilę obecną około 10600. Ofc może być jakiś knot, ale body dziennej będzie bronione przed zamknięciem poniżej tej linii.

Dla mnie sygnałem wejścia będzie kurs w okolicach tej linii, oznaki odbicia na mniejszych interwałach i volume większy lub przynajmniej równy jak dla dwóch ostatnich dziennych.
Cheers.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 marca 2018, 13:29

Ciekawy bot na bitstampie, kupuje 1 BTC dokładnie co 6 sekund, niezależnie od ceny :lol:
Spoiler:
Obrazek
zepsuł się komuś czy nowy sposób pchania kursu? ;)

Ja też trochę czekam na dobre wejście, rozważam wejście teraz za część kwoty, bo IMHO poniżej 11050$ może być problem (bo to zaneguje część scenariuszy falowych ;))

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxym » niedziela, 4 marca 2018, 13:32

socjolog2008 pisze:@pabloj nie dajcie się. Wszystkie pro wzrostowe kreski na pokład 8-) może to pomoże przeciągnąć w czasie nieuniknione. No weekend dobiega końca ,od jutra wznawiają notowania giełdowe i będzie boom, czekam cierpliwie ze swoimi shortami.

Ja troche poszorcilem , nowe szorty w gotowosci :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 13:52

@Smule, Twój problem to zapewne overtrejding, pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 14:01

@Smule, Bo gdybyśmy nie byli debilami, to trzyamlibyśmy krypto aż do ostatniej górki? Noe nie wiem, mogę się w tym świecie mylić? To dziękuję, ale gdybyśmy trzymali się, i nie czytali tego forum, to byśmy mieli o wiele większe profit. A najlepsze, @Bitmar wcale temu dziś nie zaprzeczy. To tak jakby zaprzeczył foton ze światłem. haha pozdr. i nie trejduj na bani pozdro nara.

@ognos wybacz nie zrozumiałeś mnie, mój pogląd to przydupas wymazywanie i cała reszta trejderów, reszta nie ma dla mnie znaczenia możesz nawet dać mi 150 minusów, pójdę na forex sorry ziom. :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 marca 2018, 14:04 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » niedziela, 4 marca 2018, 14:01

Ciekawa sprawa stawiają aktualnie longi na potęgę które nas pchają do góry dobrze to widać na 5min i 1H. Poniżej wykres longów z dzisiaj, sytuacja podobna do tej gdy stawiali shorty jak byli nisko.

Manewry order booku na finexie jak by się na wojnę szykowali ;) Stawiają ściany, potem zaraz usuwają ściany. To jakaś grubsza zasłona dymna do tego co się będzie dziać w poniedziałek.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 14:13

Przerwa nie przerwa? Przerwa jest potrzebna U KAŻDEGO PROFESJONALN EGO TREJDERA, KTÓRY WIDZI DLA MNIE RYNEK. (hue hue) A DALEJ? TO nic, tylko pomóż iść we właściwą stronę, poproszę za słowa prawdy minus. Dziękuję, na zdrowie. Super naród.

Reasumując, chodzi mi o to byśmy zrobili z siebie super fundacje trejderską.

I znowu czekam... ja wiem to się nigdy nie uda, nic tylko rozwijać najlepsze projekty... jednak tu to zawsze będzie problrm krypto poszło za daleko, zaś ludzie niestety są za głupi i tego nie widzą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 15:01

Wipqozn » niedziela, 4 marca 2018, 14:23
Komentarz:
To wątek o kursie btc
O k!@#$% przepraszam.

@bl4ck, no i co, myślisz, że pewnie jesteś mocny i daleko od nas? Pisałeś o bańce na BTC, to ja napiszę, że ta bańka wcale daleko nie jest i nigdy nie była, a zależy to od skilla, a nie od ceny waloru, i ... i ... w sumie to pozdro...

Jak BTC obrywa to cały świat staje ze mną w opocycji, nie wydaje się Wam to lekko pojebane?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » niedziela, 4 marca 2018, 15:12

@amneziahaze, nie mnie dotyczy dyskusja, ale czytam te posty i ni w gruche ni pietruche nie potrafie zrozumiec co napisałeś. Na bani jesteś czy problem z polskim?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 15:14

miso20 pisze: ale czytam te posty i ni w gruche ni pietruche nie potrafie zrozumiec co napisałeś. Na bani jesteś czy problem z polskim?
Zasadniczo to jedno i drugie, ale to nic nowego tutaj, tak czy owak odczytuj to jako long. Bo mniej więcej chodzi o to, że Was zaślepiło nieco. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hanti » niedziela, 4 marca 2018, 15:32

coś jakby konto ktoś mu podpi.... opanuj się i zacznij pisać normalnie :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zaxbit » niedziela, 4 marca 2018, 15:32

Udział BTC w rynku krypto to już więcej jak 41%. Wolumen słaby, bywało znacznie lepiej więc albo to oznacza że kolejni dadzą paliwo, albo ostatni potracą nadzieję, bo na razie nie widzę innej opcji jak wiara w lepszy kurs, po prostu :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, fusywszklanejkuli, pocoloco-p1 i 47 gości