Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 09:03

/edit coś nie chce skurczybyk się silnie odbić, na btc jakby ciezej odnalezc jakies logiczne dla mnie poziomy, wszystko jest odrealnione, jakby goryle we mgle.

Albo po prostu jest dobrze - lecimy na pogrzeb.
ekonokomik pisze: short się należy (choć lepiej było go otworzyć wczoraj przy górnym ograniczeniu klina przy 11500).
To brzmi jak wymóg uzależnionego od hazardu i od jeszcze paru innych narzędzi. A ile razy sobie powtarzałem, że tak robić nie będę, a dalej tak robię. Sobota rano była dobra, tu trzymałem już przycisk, ale wiadomo, nałóg zwycięża.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » niedziela, 4 marca 2018, 09:29

Puki co wygląda ta sytuacja jak 13.02, 18.02, 28.02, jednodniowa korekta i lecimy dalej do góry. Jeśli by miało spełnić się życzenie 14k to raczej czasu aby spaść do 10k nie mamy dużo aby potem się podnieść i znowu pokonywać opory.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 4 marca 2018, 09:57

1D prosi się o dalszą korektę, chociaż wczorajszy słupek volume zrównał się z poprzednim "wypłaszczając" odrobinę trend wolumenu od 06.02. Jedyna opcja dla dalszych wzrostów na teraz to duże zakupy zrobione przez jednego mm.

Obrazek

Na godzinówkach są grane teraz dwie strefy jak poniżej.

Obrazek

Na małym interwale widać, że kontakt ze strefą popytu nie był zbyt entuzjastyczny.

Obrazek

Według mnie jeżeli miśki nie przejmą wcześniej kontroli, to bykom wystarczy pary akurat na retest dolnej linii klina od dołu (drugi rysunek, zaznaczone na żółto). Po drodze jest jeszcze do przebicia poziomy opór neckline HS-a, który ostatnio się wyrysował i nie został jeszcze w 100% zrealizowany.
Brave New World

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 4 marca 2018, 11:15

amneziahaze pisze:
ekonokomik pisze: short się należy (choć lepiej było go otworzyć wczoraj przy górnym ograniczeniu klina przy 11500).
To brzmi jak wymóg uzależnionego od hazardu i od jeszcze paru innych narzędzi. A ile razy sobie powtarzałem, że tak robić nie będę, a dalej tak robię. Sobota rano była dobra, tu trzymałem już przycisk, ale wiadomo, nałóg zwycięża.
Od kilku postów próbujesz mi na siłę wmówić nałóg. Czyżby poszukiwanie na siłę u innych własnych problemów, bo w kupie raźniej? ;)

Short się należy, bo wyszliśmy dołem z klina zwyżkującego. Po co dorabiać do tego filozofię?
A o dobrym miejscu na otworzenie shorta przy górnej linii klina pisałem wczoraj. Nawet go otworzyłem, ale zamknąłem po północy, gdy kurs zaczął dreptać w miejscu.

@sha256 - sorki, ale to co napisałeś wyżej brzmi już trochę jak zaklinanie rzeczywistości. Owszem, ten maleńki klinik zniżkujący, który narysowałeś skończył się jak powinien - niewielkim wybiciem w górę, ale to nie zmienia faktu, że wyszliśmy dołem z dwutygodniowego klina zwyżkującego. Całe to poranne wybicie dało nam dotąd tylko należny retest dużego klina.

Też dopuszczam możliwość, że to zmyłka, kurs zawiśnie na parę dni na tej wysokości po czym ruszy na północ, ale na bogów tradingu, to nie jest najbardziej prawdopodobna ewentualność przy wyjściu dołem z klina!
Sam przecież jeszcze wczoraj prognozowałeś możliwy spadek o kilkaset usd (lub więcej). A teraz, jak wyszliśmy dołem, chciałbyś nagle zawracać rzekę pod prąd? Skąd taka zmiana frontu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 11:24

@new06, czyli co odbiło się, ale za słabo, więc jednak pogrzeb? Firestarter na samo dno? [youtube][/youtube] To dobrze, pisz kiedy robić lepiej zakupy.
ekonokomik pisze:
Od kilku postów próbujesz mi na siłę wmówić nałóg.
Od kilku? Chyba od lat. :mrgreen:
ekonokomik pisze: ale na bogów tradingu
:P
ekonokomik pisze: to nie jest najbardziej prawdopodobna ewentualność przy wyjściu dołem z klina!
Tak tak, wiadomo...
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 marca 2018, 11:28 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 marca 2018, 11:28

Wiemy jedno: nie jest to ruch w postaci trójki, którą rysowali często Azjazi.Bo podfala 4 musiałaby wejść do 1. Czyli lipa.
Spoiler:
Obrazek
To oznacza, że wysoce prawdopodobne jest, że scenariusz wyrysowany przez @Fibo miał sens.

EDIT: UPS. Poprawka... W scenariuszu od Fibo też nie mogło dojść do wejścia podfali 4 do 1. czyli też lipa. Chyba, że... trójka dopiero się zaczęła?
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 marca 2018, 11:36 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 4 marca 2018, 11:29

@ekonokomik, od sytuacji na wykresie 15m nie należy oczekiwać nic więcej tylko realizacji formacji w tym zakresie. To tylko sytuacja intraday 15 m.
Nie niesie dla mnie żadnych implikacji dotyczących przyszłości. Jeśli mnie żle zrozumiałeś to może powinienem jaśniej rzeczywiście pisać, że taka sytuacja Intraday jest ciekawostką w tej skali. I pokazuje bardzo fajnie zachowanie rynku: formacja + obroty.
Co innego formacje w skalach 4h, 1D i wyżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 marca 2018, 11:33

Tak rysowałem, że aż (1) i 1 pomyliłem. Mi wychodzi, że również scenariusz od @fibo został zanegowany? Może to nie jest koniec trójki (bo wtedy wychodzi kiszka) tylko ruch pięciofalowy w obrębie trójki. Ale incepcja... :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 4 marca 2018, 11:45

ekonokomik pisze: wyszliśmy dołem z dwutygodniowego klina zwyżkującego
Gdzie ty masz tego 2tygodniowego klina? Moim zdaniem ten klin jest/byl od 26 lutego czyli taki maly tydzien...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szpon » niedziela, 4 marca 2018, 11:47

Gkdzie widzicie jakies realne szanse na odbicie? Dolna linia kanalu od dolka z 6.02 czyli okolice 10,5k na te chwile? Bo jak polecimy nizej, to nie wiem czy utrzymamy 9k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 4 marca 2018, 11:47

Na LTC wygląda to mniej więcej tak 1H. Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 4 marca 2018, 11:51

Shortowanie teraz to chyba niezbyt dobry pomysł, szczególnie że jesteśmy dopiero w trzeciej fali impulsu od 26.02, tak mały wolumen może kogoś przerażać, ale jakby spojrzeć na to z innej strony.
Jak mało kapitału trzeba włożyć przy takim wolumenie żeby ruszyć cena, a jednak cena nie leci w dół szybko, korekta pedzaca też ładnie się wyrysowala.

Mam na myśli że ktoś może teraz małym wkładem pozamykać wam te shorty ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 marca 2018, 11:54 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 marca 2018, 11:52

Jeszcze jedna uwaga: odbicie idealnie od 0.618. Przypadek? imho nie, pod to grają boty.
Spoiler:
Obrazek

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » niedziela, 4 marca 2018, 11:53

discipuli pisze: @bitmar jak wyglądają statystyki wejść na forum ?
Grudzień i styczeń to był szał ;) Luty podobnie jak listopad, czyli tendencja w lutym lekko spadkowa w porównaniu do stycznia i grudnia, jednak nadal wyżej niż w październiku.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 4 marca 2018, 11:55

@Zeyt, dokładnie.
To po prostu cofnięcie popytu i pozostawienie rynku sobie. Jeżeli na rynku pojawi sie podaż ze słabych rąk to zjedziemy niżej.
Jeżeli nie będzie podaży - kurs będzie sobie dryfował w przedziale +/-kset $ , potem wejdzie popyt. Taki test dla rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 marca 2018, 12:04

@sha256, co myślisz o tym scenariuszu, który opisałem parę postów wyżej?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacob07 » niedziela, 4 marca 2018, 12:09

Podzielę się moim alternatywnym, możliwe, że nie realnym pomysłem tego co nadejdzie( w styczniu 2017 20 000 w grudniu też było nie realne :P)
Wiem, że na ten moment dla wielu to nie możliwe ale to BTC i obecna cena nadal jest przewartościowana i spekulacyjna.

Obrazek

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MegaMol » niedziela, 4 marca 2018, 12:11

Gdybym miał mega kasę to chciałbym wykorzystać Waszą panikę i zbić kurs niżej. Zrzuciłbym z 2 paczki bitków by sprawdzić jak robicie zakupy i troche Was rozbujać, a 5-10% niżej poobstawiałbym zakupy.

W 4H nie zdziwi mnie szpila nawet do 10500, w zależności od dynamiki spadków wtedy dopiero podjąłbym większą decyzję.
To jest zdanie gościa, który od wczoraj na wykres patrzył aż 5min ;)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 4 marca 2018, 12:13

szpon pisze: Gkdzie widzicie jakies realne szanse na odbicie? Dolna linia kanalu od dolka z 6.02 czyli okolice 10,5k na te chwile? Bo jak polecimy nizej, to nie wiem czy utrzymamy 9k.
Oho zaczyna się :D Zaraz się okaże, że mamy niewielkie szanse na utrzymanie $4k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 4 marca 2018, 12:18

@pabloj nie dajcie się. Wszystkie pro wzrostowe kreski na pokład 8-) może to pomoże przeciągnąć w czasie nieuniknione. No weekend dobiega końca ,od jutra wznawiają notowania giełdowe i będzie boom, czekam cierpliwie ze swoimi shortami.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości