Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » czwartek, 1 marca 2018, 21:30

ekonokomik pisze: Ile razy przeczytacie o otworzeniu bankomatu BTC, czy czegoś podobnego to zwykle "na początku" oferuje wyłącznie sprzedaż. Skup obiecują później.

Psipadek? :twisted:
Bankomaty w których możesz sprzedać BTC ? chcesz ? masz .... voila https://coinatmradar.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 marca 2018, 21:35

michok pisze: @BitJanusz no i co, zapakowałeś?
tak, skapitulowałem. Już 100 eur na plusie dzięki temu, ale nie wiem, dokąd ten ruch nas zaprowadzi... i trochę się obawiam. 11000 szybko padło, ale potem jest cały szereg twardych oporów.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » czwartek, 1 marca 2018, 21:39

@BitJanusz, teraz dopiero sie zacznie do poziomu 11200 bedzie bardzo ciezko :)


Obrazek az sie prosi o jakas czerwien :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 marca 2018, 21:49 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 marca 2018, 21:48

Zakładając, że nie będzie znacznej zawrotki za chwilę, to widzę takie opory po drodze (bitstamp)
Spoiler:
Obrazek
pod to grają boty (górki z poprzedniego rajdu), więc wyjście około tego może być niezłe, choćby po to, by odkupić te 100$ taniej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » czwartek, 1 marca 2018, 22:06

Ahr pisze:.... az sie prosi o jakas czerwien :D
Przeca spójność zjawisk! Pełnia księżyca, koniec tygodnia (spadki) to miesiączka będzie krwawa :D.
Swoją droga wczoraj się zastanawiałem co wywalić z wykopalisk i dobrze ,że przeczekałem na dzisiejszy dzień.
socjolog ma rację. Przeleciały dwa miesiące i podsumowując, mamy więcej informacji na minusie. Nie chwal dnia przed zachodem słońca (jeszcze 10 miesięcy), jednak mogłoby się coś ciekawego na horyzoncie już obwieścić. Gdyby tak dowalili ETH na przejście POS to gwóźdź do trumny murowany. Jestem ciekawy jak wyjdzie pod koniec marca wyliczenia kwartalne w kwestii światowej. Obecne wahania mogą zwiastować nieciekawy scenariusz. Jeżeli początek kwietnia to utwierdzi to będzie przygotowanie do ceglarnii.
Wolę iść na północ ale mało oznak za tym przemawia, chyba ,że ja jestem taki sceptyczny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 1 marca 2018, 22:08

Mamy wieczór... ihs co wrzucałem za dnia ciągle w grze.. ładne świeczki już nad spadkową, oficjalnie z przytupem wyszliśmy z długiej korekty :) opory wg mnie to te ze zniesienia fibo od wierzchołka z 20.02/21.02..
odpowiednio OKOŁO 11 2xx, 11 775.. i dalej oporem może być górna linia kanału, w którym btc praktycznie cały luty leciał z momentami na przebicie ponad i zejście poniżej.. jeżeli wszystko przebije to 14K będzie chyba magiczną granicą oczywiście z mini korektami po drodze :)

edit... do zamknięcia dziennej jeszcze chwila.. dodatkowo azja niedługo wstaje może podciągnie do 11 200 wtedy zrównamy się z 0,786 fibo i będzie więcej niz elegancko :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 marca 2018, 22:11 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 1 marca 2018, 22:10

BitJanusz pisze: 11000 szybko padło, ale potem jest cały szereg twardych oporów.
Ahr pisze: @BitJanusz, teraz dopiero sie zacznie do poziomu 11200 bedzie bardzo ciezko
BitJanusz pisze: Zakładając, że nie będzie znacznej zawrotki za chwilę, to widzę takie opory po drodze (bitstamp)
Pięć oporów do 11780?

Straszni z Was minimaliści ;) Jeśli kurs potwierdzi kierunek UP, to ja nie zamierzam kiwnąć palcem do 14K, a sprzedaż rozłożę do 16.
Ustawcie sobie liniową skalę 6h, zobaczcie jak wyglądają kreski ostatnich dni na tle całości figury i pomyślcie gdzie możemy być za 3 tygodnie.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: owen12 » czwartek, 1 marca 2018, 22:10

Moim zdaniem shortowcy powinni teraz uciekac w longi. Ja sam jestem longowcem i strata z 17k byla bolesna. Nadszedl czas ponownej wspinaczki :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 1 marca 2018, 22:17

@ekonomik to se ne vrati. Nikt normalny nie zapłaci za turbo anonimową crypto (turbo i anonimowa nieaktualne) takiej kasy. Kanał 2000$ się kończy i w weekend ponownie będziemy macać mniej niż 10k. No poważnie dlaczego to ma iść na 12k/14k ba 16k bo już tam było..Nie ma bata - uśredniam shorta i idę spać.W weekend słyszałem rady żebym longa zamykał i shortował. No wariaty jesteście :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 marca 2018, 22:20

@ekonokomik

tak mi wychodzi, boty lubią zawracać w miejscach lokalnych górek sprzed tygodnia ;)

Wchodzisz za więcej, niż 25%?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 1 marca 2018, 22:22

@ekonokomik
A kiedy uznasz ze kurs obral kierunek up? Ja troche znowu dokupilem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 1 marca 2018, 22:32

owen12 pisze: Moim zdaniem shortowcy powinni teraz uciekac w longi. Ja sam jestem longowcem i strata z 17k byla bolesna.
I wytrzymałeś zejście do 6K? Szanuję.
socjolog2008 pisze: @ekonomik to se ne vrati. Nikt normalny nie zapłaci za turbo anonimową crypto (turbo i anonimowa nieaktualne) takiej kasy.
Ten argument jest bez sensu. Zawsze.
Czemu 2 tygodnie po 6K ludzie płacili prawie 100% więcej, czyli 12k?
Popatrz na wykresy poprzednich baniek. Wg mnie dołek 6K to był dopiero pierwszy, ten najbardziej paniczny, po którym należy się sensowny "return to normal". Dopiero po tym będzie wykrwawianie, kolejne dołki i faza rozpaczy trwająca parę miesięcy. Bo oczywiście w żadne nowe ATH nie wierzę za grosz.
socjolog2008 pisze: Nie ma bata - uśredniam shorta i idę spać.W weekend słyszałem rady żebym longa zamykał i shortował. No wariaty jesteście
Hahaha, no bo elastycznym trzeba być :D
I ja Cię nie namawialem na shorta (sam nawet o tym nie myslalem), tylko na SL.
Też miałem nadzieję na zejście do 8K przwed return-to-normal, ale obecna sytuacja coraz bardziej skłania mnie do osądu, że się myliłem i pójdziemy w górę bez tego.

A na najbliższe godziny: jeśli ruch w górę ma być kontynuowany i potwierdzony to przydałoby się jeszcze ze 300 - $500 w górę, a dopiero później korekta ruchu ostatnich 2 dni. Zawrotka teraz poniżej 10850 byłaby dość dziwna i niebezpieczna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 marca 2018, 22:36

@ekonokomik - innymi słowy, grasz pod falę B "dużej korekty" ?

Skąd pewność, że kurs się nie ustabilizuje (jak na BTC, oczywiście) ? Wykluczasz, że "duże C" może zostać zanegowane?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 1 marca 2018, 22:47

domator pisze: A kiedy uznasz ze kurs obral kierunek up? Ja troche znowu dokupilem.
Ja niewiele, przy 10880. Jestem zaangażowany w 30%.
Nie kupię teraz. Po pierwsze brak mi potwierdzenia ruchu - wybicia choć do 11300. Wciąż możemy przejść w jakiś trójkąt. A po drugie, mamy jednodniowy, gładki wzrost bez korekt o 9%.
Poczekam na potwierdzenie i na korektę. Wtedy zwiększę do 60%

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
BitJanusz pisze: @ekonokomik - innymi słowy, grasz pod falę B "dużej korekty" ?
Skąd pewność, że kurs się nie ustabilizuje (jak na BTC, oczywiście) ? Wykluczasz, że "duże C" może zostać zanegowane?
Znaczy co? Wspinaczna po ATH? Najmniej prawdopodobne, chyba że "tym razem będzie inaczej" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 marca 2018, 22:54

Alternatywnym scenariuszem jest stabilizacja i powolne wzrosty/spadki (ale bez wariackich rajdów o tysiące $ dziennie), całkowicie nierealne według Ciebie? :)

Azjaci z twittera napalają się na 30-35k, ale sądząc po ich analizach mid (zwykle chybionych), to chyba powinni skupić się na daytrade :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: majkel_94 » czwartek, 1 marca 2018, 23:07

ekonokomik pisze: Zawrotka teraz poniżej 10850 byłaby dość dziwna i niebezpieczna.
No właśnie coś się sypie :roll:

Ale na 1h nie wygląda to źle, patrząc ile urosło w 24h.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » czwartek, 1 marca 2018, 23:21

majkel_94 pisze:
No właśnie coś się sypie :roll:

Ale na 1h nie wygląda to źle, patrząc ile urosło w 24h.
Straszak przed kolejnym wybiciem, zdziwię się jeśli rano nie zobaczę testowanego 11 300.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 1 marca 2018, 23:32

@wipqozn to już się możesz zacząć dziwić. Zasnąć nie dajesz 11.3 czemu nie 12k. Wyłączam wszystko idę spać na shorcie. Ciekawe czy longowcy śpią spokojnie :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 1 marca 2018, 23:46

W swoich kalkulacjach warto brać pod uwagę że od 24II 6:00 do 24II 22:00 otworzono 6500BTC shortów (to wzrost +50%) po średniej cenie 10k$. Od tamtej pory ta ilość nie spadła a nieznacznie się powiększa. Oczywiście ciężko wnioskować czy kurs przez to spadnie (insider, duży gracz zdeterminowany aby uwalić kurs itp) czy znacznie wzrośnie (chęć wyciśnięcia shortów, brak paliwa do dalszych spadków). Ale wiedząc to mamy pewną przewagę przy określaniu np poziomów dokąd kurs może dojść dzięki wyciśnięciu tych pozycji czy gdzie odbędzie się "obrona Częstochowy".
Za kluczowe uważam okolice 12k+ - bliskość mcall i LT spadkowej w log. Jeśli się przez to przebijemy (wątpię że za pierwszym podejściem więc na pewno będę to ostro shortować z wąziutkim stopem) to do 14k może dojść w jednej szpilce. Za to 16k+ to już raczej heavy sell
Warto obserwować typa
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... OIN-BTC-D/
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 marca 2018, 23:49

Padł stamp, miejmy nadzieję, że to nie jeden z modnych ostatnio hacków na giełdy :roll:

dziwna trochę wyszła ta figura. Trochę jak bulltrap przed zjazdem. No, ale mam dużo kapitału jeszcze, wszedłem za cząstkę ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości