Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » czwartek, 22 lutego 2018, 15:35

u mnie opcja:
a) idealnie, ale nie wyglada to na dolek
Spoiler:
Obrazek
b) sklanialbym sie ku temu
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » czwartek, 22 lutego 2018, 15:53

Mam pytanie do expertów i nie tylko :)

1. Jakie widełki SL ustawiacie w grze z dźwignią lub bez. Z moich obserwacji gra z dźwignią 50-100x na BTC z SL mija się z celem kurs tak szybko zmienia wartości że po otwarciu pozycji nie mija 1min i pozycja już skasowana. Bez dźwigni gram bez SL. A jak to u Was to wygląda w praktyce.

2. Czy ktoś jeszcze trzyma longa od dołka z 6K? :) Bo widzę na forum to większość shortuje.

Aktualnie oparliśmy się o linie trendu wzrostowego pociągnięto po dołkach z 13.09 i 12.11. Trochę może tu pobędziemy albo i nie.

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: iwor » czwartek, 22 lutego 2018, 16:03

Obrazek
facet takie coś wyliczył wcześniej.. (ma płatne sygnały)
1.Bitcoin TREND is DOWN. Even if they now start telling u “correction” is over, DO NOT get back into Cryptos TILL 2-6 March, more DOWNSIDE & MOOD SWING/S are still incoming. BEAR market will end 2 March then we will trade sideways till 6 March - THEN a “magnitude 6” bull-run UP.

2.The TREND for Bitcoin will be the same as the USA Stock Market for now but coming around 1 March 2018, Bitcoin will divorce the Stock Market, flatter for 6 days then do the opposite of the Stock Market trend and do a RED BULL RUN. Basically Bitcoin is due to break away from DJI.
https://twitter.com/landm_marius?la%20ng%20=%20pl
zobaczymy.. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 22 lutego 2018, 16:04

Nie widze na dzisiaj dalszych spadkow. 100 USD nizej jest LT (3-5.4), podobnie w okolicy mamy dolne ograniczenie kanalu spadkowego od 11.788. I fibo 50 wzrostow od 7.8
Wydaje mi sie ze przebicie tego wszystkiego na raz bedzie trudne. Jesli juz to raczej jakis osuwajacy sie boczniak ale po takis spadkach to by chyba bylo dziwne.

edit: jesli to koniec korekty i robimy piatke to na poczatek trzeba sie wgramolic na 10400-10500 i przebic gorne ograniczenie kanalu spadkowego od 11780
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 lutego 2018, 16:50 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » czwartek, 22 lutego 2018, 16:13

Robinhood uruchomił dzisiaj handel crypto (btc i ether) dla pierwszych 5 stanów: https://www.coindesk.com/investing-app- ... us-states/

Biorąc pod uwagę ich zasięg, nawet w środku korekty możemy spodziewać się napływu nowego kapitału na rynek.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 22 lutego 2018, 16:16

@domator, Ja to widze identycznie, co wyrysowałem wczoraj i jak dotąd się sprawdza, łącznie z powrotem do $10800, który zaliczyliśmy.
Sądzę też, że możemy teraz przez 1-3 dni wspinać się po tej lini trendu long (3k-5.4k), odbiciami po kilkaset dolarów, tak aby zchować rynek w niepewności przed dalszymi spadkami, a później zaskoczyć dalszym nagłym wybiciem.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mattbigblue » czwartek, 22 lutego 2018, 16:24

Sporo altów się zazieleniło i nie chcą dalej spadać. Wydaje mi się, że to wskazuje na boczniak lub niewielkie spadki na BTC...to nie jest myślenie życzeniowe bo z 50% kapitału czekam na niższe ceny :)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 22 lutego 2018, 16:28

@mattbigblue, Alty się zazieleniły i będą zielenić bo 'smart money' teraz kupuje na long/mid term.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mattbigblue » czwartek, 22 lutego 2018, 16:44

@pabloj, Ja też chcę dokupić altów, ale czekam jeszcze aż bitek trochę spadnie, to będą tańsze, bo jakoś nie wierzę w ich wzrost jak bitek będzie dalej czerwony...ale ja to jeszcze się nie zaliczam do smart money, więc kto wie. Myślę, że alty wystrzelą przy pierwszej możliwej szansie na konsolidacje BTC, ale kiedy to będzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 22 lutego 2018, 16:53

Wystrzelą albo nie, jeśli BTC przejdzie w bullrun to alty pewnie spadną (tak było w zeszłym roku), tak samo jak nie utrzymają się długo przy spadku

musiałby być dłuższy boczniak albo powolny wzrost by alty znów stały się fabryką kasy.

BTW

kurs z grubsza nadal respektuje narysowany przeze mnie wczoraj kanał, po fejkowym wybiciu nastąpił powrót doń i znów wyjście górą ;)
Spoiler:
Obrazek
aczkolwiek na to wyjście bym uważał bo zielona linia to dość mocny support (obecnie opór).

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 6 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aurox » czwartek, 22 lutego 2018, 17:05

Spoiler:
iwor pisze:Obrazek
1.Bitcoin TREND is DOWN. Even if they now start telling u “correction” is over, DO NOT get back into Cryptos TILL 2-6 March, more DOWNSIDE & MOOD SWING/S are still incoming. BEAR market will end 2 March then we will trade sideways till 6 March - THEN a “magnitude 6” bull-run UP.

2.The TREND for Bitcoin will be the same as the USA Stock Market for now but coming around 1 March 2018, Bitcoin will divorce the Stock Market, flatter for 6 days then do the opposite of the Stock Market trend and do a RED BULL RUN. Basically Bitcoin is due to break away from DJI.
https://twitter.com/landm_marius?la%20ng%20=%20pl
zobaczymy.. :roll:
[/quote]


W innym poście ten facet twierdzi, że kurs zleci do 7830$ w ciągu 7 dni.... - Bitcoin is NOT in a BULL RUN as it is heading to $7830 within 7 days
I znowu przytaczany jest marzec jako miesiąc od którego zaczną się wzrosty... Wie ktoś może jaką sprawdzalność ma ten gość? Czy może to po prostu "wyciagacz kasy" od naiwnych?
https://www.mariuslandman.com/store/p44 ... _2018.html :roll:
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 lutego 2018, 17:11 przez aurox, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sciborsson » czwartek, 22 lutego 2018, 17:07

Ja widzę invHS na wykresie 1H Bitfinex

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 22 lutego 2018, 17:14

@BitJanusz,
Wydaje mi sie ze skoro twoj klin zostal tyle razy przebity to raczej wlasnie rynek go NIE respektuje.
Ja widze tam kanal spadkowy.
Przechwytywanie.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 22 lutego 2018, 17:17

całkiem możliwe, @domator. Na pewno dolna jego linia jest respektowana, a górna... hmm, chyba nie. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 22 lutego 2018, 17:22

Smule pisze:
mikolajkulczyk pisze:
Smule pisze: Przecież pogłębienie dna jest jak najbardziej możliwe. Przebicie linii trendu zostało kompletnie odrzucone, a kurs nie przebił ostatniej górki $12190, wiec teoretycznie dalej jesteśmy w downtrendzie.

Na razie za wcześnie na wnioski i trzeba poczekać parę dni. Jeśli świeczkę tygodniową zamkniemy z dużym knotem u góry (tak jak jest teraz), to chyba każdy wie czego oczekiwać ;)
@Smule Ja nie wiem co moglibyśmy oczekiwać gdyby świeca tygodniowa zamknęła się dużym knotem od góry ponieważ się uczę ;) Mógłbyś proszę mi to wyjaśnić ?

p.s. o jakich godzinach/dniach zamykają się świeczki dziennie/tygodniowe ?
@mikolajkulczyk,

Duża szpilka u góry oznacza, że ceny nie udało się utrzymać i to co urosło to spadło. W połączeniu z małą szpilką u dołu (patrz zdjęcie) daje to sygnał pod spadki.

Świeczki dziennie zamykają się o 00:00 UTC, tygodniowa o tej samej godzinie w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Obrazek
Ja dodam, że każdą świecę i układ świec da się samemu zrozumieć jak się doskonale wie co to jest O, L, H, C i jak zbudowana jest świeca i jeszcze wbić to w kontekst podaż/popyt.

Zamiast uczyć się na pamięć co jaka świeczka czy układ oznacza lepiej nauczyć się sposobu myślenia, rozumienia tych świeczek. Wtedy można bardziej zbliżyć się do "prawdy wykresu" niż poprzez bolączkę szkolną czy akademicką czyli wkuwanie materiału na pamięć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » czwartek, 22 lutego 2018, 17:49

Przyjmując że prawie ramie rgr będzie dopiero się rysowało powinniśmy mniej więcej dojść do miejsca gdzie będziemy testować od dołu LT od ath ? okolice ~11100?

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » czwartek, 22 lutego 2018, 18:29

Coś cisza tu. Bycze nastawienia z deka gasną od rana, a przecież jesteśmy w trakcie rysowania dużego inv H&S.

Ja byczo nastawiony, po shorcie z prawego ramienia wszedłem na long.
Korzystam z tej analizy https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/flu4Il4D/

E: Może i za wcześnie, ale z racji że mniej czasu na wykresy wolę pozostać long.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 lutego 2018, 18:39 przez gieerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » czwartek, 22 lutego 2018, 18:37

Wszyscy oglądają tańce botów na Bitfinexie ;) Ja bym jeszcze nie wchodził, czekam do jutra rana z decyzją. Futures robią swoje + będzie dodatkowy boost wynikający z weekendu, więc w sobotę może być ładne wybicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 22 lutego 2018, 18:41

No ja sobie zarobiłem grosiki, gdy wszedłem przy 9800 i wyszedłem powyżej 10000. Ewidentnie nie ma byczej mocy, aczkolwiek fibo 0,618 od wzrostu 6k już tuż (9600). Tutaj oczekuję jakiegoś odbicia, choćby małego (znów okazja na scalping).
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 lutego 2018, 21:16 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » czwartek, 22 lutego 2018, 18:47

Wcześniej wstawiany tu przeze mnie RGR został zanegowany.

Teraz wygląda to trochę jak lustrzane odbicie strony lewej.

Obrazek

Czyli oRGR dalej się realizuje, przynajmniej takie sprawia wrażenie. Według tej analizy w niedługim czasie (do 2 dni) powinno odbić w okolice 11k$. Ponowne zejście do 9.8-10k$, i wtedy wybicie w okolice 12.5-13k$. (Optymistyczna wersja - lot w okolice 14k$.)

P.S. niektórzy twierdzą że nawet w okolice 17-18k$ ale w tak dużego inv HS to ja nie wierzę :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, KaTa90, miso20, zbig001 i 66 gości