Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: michok » wtorek, 20 lutego 2018, 12:58

I co przewidujecie? @ergorg odbiliśmy się od czarnej linii, a na 1h narysował nam sie młoteczek?

Obrazek

Codziennie pisze się o spadkach, ale kurs nas ciągle zaskakuje i dzień za dniem pniemy się powoli do góry, aczkolwiek wiele altów mocno przystopowało. Mam straszny mętlik w głowie.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 20 lutego 2018, 12:59

@Arhio, Nie rozumiem po co mam porównywać obecną cene altów z tą z 2 grudnia? Co to ma pokazać?

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 13:02

@michok, bo na wykresie logarytmicznym jeszcze troche nam do LT brakuje, poziom 12k jest do wymeczenia i taki zasieg mialaby wyrysowana odwrocona glowa z ramionami od dolka

@pabloj wartosc altow wzgledem btc :)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 20 lutego 2018, 13:05

@Arhio, Ale co to ma dorzeczy odnosie analizy zachowania altów względem btc obecnie? Bo o tym tutaj rozmawiamy i to wszystkich interesuje ;)

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
@michok, To nie jest hammer tylko pinbar. Hammer/młotek masz na 4h i zwiastuje on zjazd w dół. Jednak nie musi wcale tak się zdarzyć gdyż oscylujemy wokół najważniejszej lini trendu spadkowego od $19k, więc jeśli się nad nią utrzymamy to pewnie ten wzrost jeszcze troche pociągnie. Ten impuls trwający od 12 lutego musi się kiedyś zakończyc i ta korekta przyjdzie czy tego chcemy czy nie. Nie przychodziła mimo, że wszyscy o tym pisali z tego względu, że poszczególne fale wzrostowe mocno się przeciągnęły, szczególnie 3ka.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 13:08 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » wtorek, 20 lutego 2018, 13:06

@Arhio nie masz do końca racji, przez drugą połowę 2017 roku tak było jak pisze Bitcoinek i przeważnie trafiał ze swoimi prognozami. Alty wybijały zawsze jak był boczniak po wzrostach na bitcoinie, "goniły" go, w trakcie rajdów stały w miejscu (do $, bo do btc spadały). Teraz to wyjscie z dołka nie ma co porównywać do wzrostów z drugiej połowy 2017, bo teraz każdy chciał kupić monety po wielkiej przecenie.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 13:09

a co moze miec do rzeczy wartosc altow w momencie, gdy wartosc BTC byla podobna, przed pompa wszystkich pomp? (uwaga pytanie retoryczne:D) "Ty, no nie wiem"
@ognos alty wybijaly, gdy o czyms robilo sie glosno, przy sprzyjajacych warunkach kursu btc, albo dzial marketingow zrobil cos pozytecznego, naganiacze itp
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 13:11 przez Arhio, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 20 lutego 2018, 13:09

@ognos, Właśnie teraz, jak już alty tyle spadły względem BTC oraz jak w końcu doczekamy się tej korekty na Bitcoinie, będzie świetna okazja na łowy :)

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » wtorek, 20 lutego 2018, 13:09

Arhio pisze: @michok, bo na wykresie logarytmicznym jeszcze troche nam do LT brakuje, poziom 12k jest do wymeczenia i taki zasieg mialaby wyrysowana odwrocona glowa z ramionami od dolka

@pabloj wartosc altow wzgledem btc :)
Oj Arhio. Dla mnie to jest oczywistosc co sie dzieje, i nie zamierzam sie klucic.

Faza 1. Czyli powolna korekta btc, resetowanie cen altow wzgledem USD. CO sie dzialo przy flash crashu z 20k na 10? Otoz nic, alty rosly sobie dalej w najlepsze.
Wiec potrzeba bylo zrobic to powoli, krwawo i bolesnie.
Faza2. Impusl wzrostowy BTC, powodujacy ze alty wzgledem BTC traca.
Faza 3. BTC wysoko, i zaczynaja wybijac alty.

Nic sie nie dzieje bez przyczyny, pchajac btc, poswiecajac w to duzo kapitalu, oni beda tymi pierwszymi ktorzy wejda w alty.

To nie jest nic nowego, kazdy kto jest tutaj od czerwca to widzi. Ja to tylko opisuje.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 20 lutego 2018, 13:11

@Arhio, Jedyne podobieństwo sytuacyjne między Bitcoinem z 12 grudnia a teraz to cena. Natomiast Bitcoin znajdował się w kompletnie innej sytuacji wtedy, niż jest teraz. Wtedy była hossa, obecnie jeszcze trwa bessa (wiele wskazuje na to, że możemy być na jej skraju). To ogólnikowo, ale różnić jest i było wiele więcej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 20 lutego 2018, 13:13

@michok, gdyby zamknęło poniżej, to byłby po prostu dla mnie wyraźny znak do dalszych spadków. Ale i tak mamy swiecę a la wisielec na 4h. W następnej trzeba szukać potwierdzenia.

http://www.leavittbrothers.com/educatio ... earish.cfm
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 13:15

kenioctiB pisze: CO sie dzialo przy flash crashu z 20k na 10? Otoz nic, alty rosly sobie dalej w najlepsze.

na Twoje slowa odpowiem lakonicznie:
Spoiler:
Obrazek


a z takich ciekawszych rzeczy, to korekta po odbiciu, poki co nie zanegowala dalszych wzrostow, po przebiciu czerwonej lini, zaczalbym sie martwic, ale to zmartwienie dla DT :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 16:05 przez Arhio, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mediabooker » wtorek, 20 lutego 2018, 13:21

@Arhio Bez urazy, ale trzeba byłoby niewidomym, żeby nie zauważyć od pażdziernika do grudnia gwałtownego spadku wartości altów w stosunku do btc. Kto grał pod to zarobił krocie. Jeden długi, piękny short. Jeśli jesteś wciąż nieprzekonany przedstawiam porównanie cen kilku altów w stosunku do btc. Zwróć uwagę na ostatni spadek z maksimów altów do linii trendu - to było własnie wtedy.

https://www.tradingview.com/chart/XRPBT ... -Altcoins/
Piękna prognoza longterm, która sprawdziła się idealnie. Możliwe, że będzie się sprawdzać nadal:D

Nie wiem, czy @kenioctiB będzie miał rację teraz, ale wtedy jego przewidywania się sprawdziły.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 13:25 przez mediabooker, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » wtorek, 20 lutego 2018, 13:22

@Arhio

Mialem pewna kwote w ALTACH na poziomie 19 000, przy spadku na 10k stracilem, przespalem ten spadek. Hodlowalem i przy wzroscie do 17 000 mialem wiecej niz gdy bylo 19000. (GRALEM WTEDY POD WARTOSC USD)

Poprostu kazdy byl zaprogramowany ze BTC drogie, i ze zarabia sie tylko na altach.
Bo to one robily 10-50X w ost miesiacu.

Ciezko wiec bylo utrzymac BTC na poziomie 10 k, jak kazdy wkupywal sie w alty zamiast w BTC,

Wiec nas pchajacy BTC uznal ze bez krwi sie nie obejdzie i zrobil co zrobil.

PS. Daje dobrego tipa. Shortowanie ETC na bitmexie 28Lutego, po AIRDROPIE, jedyny powod czemu on rosnie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 13:27 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mattbigblue » wtorek, 20 lutego 2018, 13:26

Hmm zastanawiam się co zrobić, trudny moment. 50% sprzedałem przy 10800, ale to był dobry wybór, bo siedziałem zapakowany 100% w altach, a one sukcecyswnie tanieją mimo iż bitek rośnie...obecnie te 50% zostało mi w altach i możliwe jest kilka scenariuszy:
1) bitek jeszcze urośnie (do 12-13k), alty dalej będą spadać, więc ich cena do dolara zostanie w najlepszym wypadku taka sama albo spadnie
2) bitek urośnie jeszcze bardziej (15k a może nawet ATH?), wtedy alty pewno dalej nie będą drożeć, bo cały kapitał będzie pompowany w bitka.
3) bitek się zatrzyma i skonsoliduje przez kilka dni, wtedy alty odrobią i to będzie dobry moment na sprzedaż
4) bitek zaraz zaczie spadać, a wtedy alty jeszcze bardziej

Ja widzę takie scenariusze i zastanawiam się pod który zagrać :D jak patrzę na wykresy altów, to są na dnie dna, aż żal sprzedawać...ale z drugiej strony, jak bitek zaliczy korektę, to one polecą jeszcze bardziej (a może nie?).

Trudny czas na rynku, wychodzi na to, że jeżeli zrealizuje się scenariusz 1,2,4 to lepiej byłoby zamienić alty na BTC, a tylko w przypadku scenariusza 3 zostawić jak jest....tylko jak tak patrzę na wykresy, to jakoś nie widzę konsolidacji bitka kilkudniowej, dającel altom czas na "oddech"..co sądzicie?

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » wtorek, 20 lutego 2018, 13:39

@mattbigblue

Hodluj tanie alty.
Ja po wybiciu tanich altow ponizej dolara iota,omg, san, eos, dostrzeglem jakie zenujace transakcje mialem na altach ponizej dolara, a pozniej wybijaly 10-30x.
Przejmujesz sie centami na kursie a pozniej sie z tego smiejesz.

Wiec nie przejmuj sie ze alty stoja, btc leci do gory bez korekt. A to znaczy ze jak juz wybije do swojego zaplanowanego poziomu, to i alty zrobia szal w 2018.

Wedlug mnie pchajacy walczy o brak glebszych korekt. Ma to na celu pozbawienia paliwa (bitkow do zrzutu) grupy ktore chca go uwalic.

Widzimy poczatkowa faze wyjscia z korekty, byla gora dol gora dol. Teraz jest to mniej zauwazalne bo konczy im sie paliwo.

Lecac do gory jak to ma teraz miejsce, grupy ktore robia zrzuty maja coraz mniejsza ilosc bitkow, dzieki czemu kurs nie korekci.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 20 lutego 2018, 13:52

Chillout pisze: @sha256, @Wymazywanie, @amneziahaze, @ekonokomik, @domator, @ergorg
Panowie mam wrzucone na dźwigni w BTC 70% kapitału. Kurs krąży wokół 11k$, z próbą podejścia i przebicia 11250$ jednak bezskutecznie. Nie ukrywam że gdyby teraz była większa korekta np do 9.5k$ to trochę zepsuło by mi moje plany, gdyż ustaliłem sobie grę tylko do końca lutego i tego będę się trzymał. (z powodów prywatnych)
W chwili obecnej mam zysk na dźwigni około 80%.

Moje pytanie do Was, radzilibyście realizować teraz stopniowo zyski, czy może jest wysokie prawdopodobieństwo na 12k$-12.5k$? Pytanie lamerskie i to ja sam biorę odpowiedzialność za swoje decyzję - wiem. Wolę jednak poradzić się kolegów z forum - których czytam od 3 lat i mają na pewno większe doświadczenie w zabawie z BTC.
Spoiler:
Ja osobiście czuję aby realizować już powoli zyski.
Chyba to trochę prywata, więc odpowiedź może wrzućcie mi na PW.
Traderzy chroniący kapitał o nastawieniu defensywnym nie czekają na szczyty.

Tacy, którzy są w stanie dokładnie określić zasięg wzrostów i są pewni swoich obliczeń zwykle czekają do ostatniej chwili. Warunkiem bardzo ważnym jest oczywiście płynność rynku i wielkość zaangażowanego kapitału. Bo gdy rynek jest płytki to zamkniecie dźwigni spowoduje widoczny ruch na wykresie i uzyskanie niższego zysku. Wniosek: zależy w co się inwestuje i na której z giełd.

Jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy, cierpliwości, spokoju, czasu to warto wychodzić z rynku tak jak to robią inwestorzy defensywni. Jeżeli widzą sygnały wyczerpywania się ruchu zamykają część np. połowę pozycji pozostawiając sobie drugą połowę. Wtedy maja już skasowaną część zysku i reszcie pozycji pozwalają rosnąć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 20 lutego 2018, 14:43

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » wtorek, 20 lutego 2018, 15:44

Zblizamy sie do gornej scian kanalu spadkowego. Wielu liczy na male odbicie dlatego rosnie liczba shortow.
Obrazek

Znajdzie sie rowniez cos dla fanow h&s ;) rysowac mozna w nieskonczonosc
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 15:54 przez VooCash, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 15:48

zauwazcie, jak wygladalo odbicie z 10k szybkie, gwaltwone, nerwowe, a jak wyglada od dolka z 6k to tez jest wazne, 16 dni zajelo nam dotarcie od fali spadkowej zakonczonej na 10tce do spadkowej lt, obecnie mamy 15 swieczke od lokalnego dolka, nie zdziwilbym sie, gdyby pokusilby sie o psikusa z tymi shortami

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » wtorek, 20 lutego 2018, 17:28

Dziendobry ;) Widze że nastawienie forum coraz bardziej niedzwiedzie.

Wedlug EW fala czwarta nie wybiła korekty fali pierwszej dużego układu, oraz zbudował nam sie kolejny mały układ w którym także fala czwarta nie wybiła fali pierwszej małego układu.
Wniosek: Wciąz jest szansa na fale piąta dużego układu ( duża szansa) oraz piątki małego układu, chciałbym też zauwazyc że byki mają wciąż szanse zbudowania mniejszego układu w falii piątej co by skutkowało jeszcze wiekszym wybiciem
Linia trendu spadkowego na 11600~ została przebita, dobrym potwierdzeniem byłoby przebicie linii trendu spadkowego na wysokości 12200 USD, czyli tzw overbalance ;)
Nastepnym krokiem mogłoby być budowanie już byczej korekty ABC która prowadziła by już trend wzrostowy, ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość
Obrazek

Link do analizy https://www.tradingview.com/chart/L2HIhG7K/

Edit: Teoretycznie na podstawie analizy technicznej i zniesien fibo fala piąta może siegnąc nawet 13k USD

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: norbus82 i 19 gości