Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » wtorek, 20 lutego 2018, 10:26

ergorg pisze: Imho, idzie jak po sznurku:
...
Wzorując się wykresem sha256
Obrazek
wychodzi ,że teraz mega walka w okolicach 13k. Spotykają się tam ważne linie, jeżeli dobrze rozumiem.
Dzisiaj rano zamknąłem, krótki short z niewielkim zyskiem. Jednak mam wrażenie czy przypadkiem nie wywalić części altów. W obecnym rejonie najlepiej może wyjść bokiem przez kilka dni. Gorszy scenariusz to oparcie się na dolnej zielonej sięgającej do ~4,5k i wedle fal byłaby to 5 (czy coś pomieszałem?). W najlepszym wypadku w górę. Dziś mam mętlik. Podrzucicie jakąś myśl co wychodzi Wam z figur?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 20 lutego 2018, 10:28

@burzolak, Jak zamknales rano szorta z zyskiem jak od kilku dni sa permanentne wzrosty?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 10:34

@ergorg, mozesz rozwinac swoja mysl? pokazac owy sznurek?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 20 lutego 2018, 10:40

@Arhio, teraz dla mnie istotne czy przebije czarną linię tzn czy zamkniemy świecę 4h np pod nią, bo przebić, przebiło.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 10:54

a ze kazdy widzi to, co chce widziec to wierze jeszcze w ten scenariusz ;d

Obrazek

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MegaMol » wtorek, 20 lutego 2018, 10:56

Jestem niesamowicie zawiedziony postawą większości dużych altów przez ostatni tydzień.
Pary ABC/BTC są prawie w takim dołku jak podczas spadków do 6k. Jest w nich gigantyczny potencjał na wzrosty, ale wygląda jakby miał się w ogóle nie zrealizować.
Koronnym przykładem jest para DASH/BTC, gdzie w przeciągu miesiąca tylko 6 lutego było niżej niż jest teraz.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 10:58

@MegaMol, pokaz chociaz jedna taka pare, pokaz "duzego" alta, ktory jest "prawie w takim dolku jak podczas spadkow do 6k" jednego ;d wolumen na dashu jest ogolnie maly, ale z tymi dolkami nie przesadzaj :)

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sovas » wtorek, 20 lutego 2018, 11:01

@Arhio Ripple. Jest na dole trójkąta zniżkującego (XRP/BTC).

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MegaMol » wtorek, 20 lutego 2018, 11:03

@Arhio
Bardzo prosto
https://www.tradingview.com/chart/?symb ... NEX:ETHBTC
Tutaj jest jeszcze niżej.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kali7 » wtorek, 20 lutego 2018, 11:07

Może się nie znam ale moim zdaniem będziemy jeszcze testować 6k lub okolice i jeśli nie polecimy niżej będzie oznaczało że powoli idziemy do góry. Wtedy prawdopodobnie już tak szybko nie wybije kurs jak ostatnio. Jeśli pójdzie dołem to do okolic 3-5k jak pisałem w styczniu i na to nastawiam się. Wtedy będzie już wiadomo że to koniec bańki/korekty. Ale tu nic nie jest pewne wiec aż bardzo nie zdziwię się jeśli poleci w okolicę 13k :-p Dziki rynek i za to go lubię :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » wtorek, 20 lutego 2018, 11:08

domator pisze: @burzolak, Jak zamknales rano szorta z zyskiem jak od kilku dni sa permanentne wzrosty?
Mój błąd, shortem nazywałem (zanim wiedziałem co to jest) coś pokroju szybkiego wejścia i wyjścia, przed widocznym zjazdem. Tak mi się utarło. Niepotrzebnie zamęt wprowadziłem :P

Nie wiem jak sprawdzić. Czy USDT jest nadal wtłaczane na giełdy?

MegaMol pisze: Jestem niesamowicie zawiedziony postawą większości dużych altów przez ostatni tydzień.
Pary ABC/BTC są prawie w takim dołku jak podczas spadków do 6k. Jest w nich gigantyczny potencjał na wzrosty, ale wygląda jakby miał się w ogóle nie zrealizować.
Koronnym przykładem jest para DASH/BTC, gdzie w przeciągu miesiąca tylko 6 lutego było niżej niż jest teraz.
Chyba nie rozumiem Twoje wpisu.
Łapiąc ostatnio porównanie ceny altów w podobnym pułapie cenowym w stosunku do BTC to przy cenie BTC 11k$ alty były nieco tańsze. Chyba bezsensownie szukam wzoru w tym chaosie.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: TomaszT » wtorek, 20 lutego 2018, 11:14


Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: suszini » wtorek, 20 lutego 2018, 11:43

kenioctiB pisze:

Faza 1
Powolna korekta btc uwala alty pod wzgledem usd
Faza 2 szybki wzrost btc uwala alty wzgledem btc.
Faza 3 btc na wyzynach, pchanie altow
Faza 4 to wymiana wypchanych altow, za btc ktore wysoko stoi, i spieniezenie btc
Jeśli dobrze rozumiem to dochodzi teraz jeszcze zbijanie ceny i ugrywanie swojego kawałka tortu na kontraktach terminowych, które rozgrywane były na spadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » wtorek, 20 lutego 2018, 11:44

leszek555 pisze:@akos, obserwuje wizarda od roku, jeszcze rok temu te posty miały jakiś sens, ale teraz to tylko i wyłącznie trolling.
to że chcę się dowiedzieć jakie giełdy nie pozwalają w normalnym tempie się zweryfikować co mnie akurat interesuje i taka wiedza może wskazać aktualną sytuację na rynku pokazać to może Cię mało obchodzi. Ale jeśli moja wypowiedź to trolling to twoja to już trolling do kwadratu. Ja czekam na pozwolenie na rejestrację w rocktrading już od miesiąca .... Przynajmniej staram się przekazywać jakieś informacje. A Ty urządzasz sobie wycieczki osobiste zupełnie bez powodu jak jakiś gbur.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 lutego 2018, 12:10 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » wtorek, 20 lutego 2018, 12:05

kenioctiB pisze:

A tak na powaznie kolejny cykl zbliza sie ku koncowi,
Mamy powolny spadek nie bez powodu, wedlug mnie to nie grubasy staraja sie bronic kursu. To nas spychajacy kupuje i sprzedaje, aby powolnie opadalo, i zerowalo ALTY. Pisalem o tym 4 miesiace temu w teorii cykli.

Gdy boty znikaja btc ma zerowe zainteresowanie. I tez nie chce mi sie wierzyc ze kazdy alt leci w dol razem z BTC, one juz tak nisko niektore leza ze nie powinny dalej spadac.

Nastepnie jak po czyszczeniu altow, rozpoczyna sie nowy cykl i tylko BTC rosnie, a alty stoja w miejscu (pomijam skok wgore po craschu) Boty sa tak ustawione zeby ludzie kupowali BTC. Pozniej oni przelanczaja sie na alty. Wszystko fajnie tylko ze ONI sa zawsze pierwsi i przed nami.

Wyszla mi taka analogia.

Tak bym to widzial, rejony 12700 (20 stycznia) 12700-7000=6700.
Narazie lecialo od linijki.
Obrazek
POST z 5 tego lutego. Jak jeszcze nic nie bylo wiadomo, ja widzialem ze to kolejny wyleszcz i wkupywalem sie, wiedzialem ze trace (20 000PLN) ale chcialem sie wkupic na long i to zostawic. Aby kolejny cykl zaczac wkupiony w dolku mimo straty.

Obliczylem idealnie spadek na 6000, ale odjelem jak pacan bo 12700-7000 to jest 5700 a ja napisalem ze 6700 :]

Mielismy 3 wybicia i 3 spadki, zauwazylem ze wszystko do siebie pasuje i kolejny spadek z poziomow 12700 (13000) bedzie wynosil 7000 tysiecy i sie zatrzyma na 6000.
Nastepnym razem uzywam kalkulatora :(

@Arhio i tutaj dla ciebie 3ci akapit. Dzieje sie identycznie.
Alty wybijaja po crashu jak po kazdym cyklu, ale pozniej pelzaja i nie reaguja na btc.
Ale spokojnie, one wybija napewno, tylko ze dopiero wtedy kiedy BTC bedzie wysoko.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JanuszBrodaty » wtorek, 20 lutego 2018, 12:21

Jakiej skali używanie? Logarytmicznej czy liniowej i dlaczego?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » wtorek, 20 lutego 2018, 12:26

JanuszBrodaty pisze: Jakiej skali używanie? Logarytmicznej czy liniowej i dlaczego?
Log dla long term i duzych wahan, liniowa dla short term i malych skokow

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 12:30

@kenioctiB, "Alty wybijaja po crashu jak po kazdym cyklu, ale pozniej pelzaja i nie reaguja na btc. " no chyba w Twoim widzimisie, przeciez jesli btc robi 100% i jest w stagnacji wszystkie nie wyleca by robic ATH :D utrzymuja stosunkowy poziom rosna/maleja wzgledem ruchow BTC, ktory czasami tez "pelza" ale ma szybsze ruchy do swoich postow dodawaj kolokwializm inicjujacy Twoja teorie np. "z mojego punktu widzenia", a jak chcesz byc bogiem dla ciemnoty to chociaz poprzyj to skomplikowanymi rownaniami :D

nie chce mi sie wrzucac wykresow z "pelzajacym" btc i "pelzajacymi" altami, ktory ida praktycznie leb w leb za pierworodnym, ktore po spadku btc o kilka stow spadaja, a gdy btc wybija nawet w mniejszych jednostkach czasowych to alty podazaja za nim, jestes po prostu apodyktyczny i masz swoja teorie faz, ja po prostu naleze do ludzi, dla ktorych ona jest wyssana z palca, bo jesli ktos mysli, ze taki dash przy stagnacji BTC bedzie bil w gore no to sorry, dlaczego niby ma przewyzszac swoja wartosc? bo wzgledem ath jest nisko? ;V alty, ktore sa w kluczowej fazie rozwoju, przy stagnacji btc, jakiejs stabilnosci przez fomo moga sie pokusic o wiekszy ruch, ale nie cos, co kiedy btc przed pompa warte bylo 10k i np taki dash byl na poziomie 700$ wywali do 1000$ :)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 20 lutego 2018, 12:44

@Arhio, Alty i ich cena to nie tylko wartość ALT/USD, wielu kupiło i kupuje alty bezpośrednio za Bitcoina, gdyż taki ma plan - mnożenie bitcoinów, nie fiatów. Przytłaczająca większość altów względem BTC sukcesywnie spada odkąd 11 lutego Bitcoin zaczął swój obecny impuls wzrostowy (który pewnie właśnie się kończy).
Na tej stronie widać to lepiej -> https://bitinfocharts.com/pl/markets/ Kolumna 'Kurs w BTC" patrz zmiany w 7dni.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » wtorek, 20 lutego 2018, 12:50

@pabloj, oczywiscie, ze to nie tylko wartosc alt/usd, dlatego porownaj alt/btc z dnia 02.12.17r (mniej wiecej wtedy btc byl na podobnym poziomie)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Lykaon i 19 gości