Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 10:33

@altar, na tradingview, BTCUSDLONG i BTCUSDSHORT
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 lutego 2018, 10:41

Znów mnie skusił short przy >10800 :)
Wiem, że to znów pod prąd trendu, ale stosunek ryzyko/zysk mnie przekonał.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 17 lutego 2018, 10:46

U mnie zatrzymaliśmy sie przed fibo 1.0 fali pierwszej, wygląda na to ze przymierzamy sie do przebicia.
Kolejny przystanek na fino 1.62
Edit: możliwe że jednak odbijamy się od tego fibo ;)
Obrazek
Poprzedni post
Spoiler:
Zeyt pisze: Najczęściej fala trzecia to 1.62 lub 2.62 fali pierwszej.
Jeżeli fala trzecia jest większa niż 1.62 fali pierwszej to fala piąta albo jest równa fali pierwszej, albo stanowi 1.62 lub 2.62 fali pierwszej.
Z mojego wykresu wynika ze fala trzecia przekroczyła próg 1.62 fibo fali pierwszej, co wiąże sie z zasięgiem fali 5 do Fibo 1 bądź fibo 1.62 ewentualnie 2.62, dwa pierwsze poziomy zaznaczyłem na wykresie
Jak sie coś zmieni to poprzestawiam cyferki ;)
https://www.tradingview.com/chart/L2HIhG7K/

Obrazek

Jednocześnie w falii 3 powinno nastapic zejscie oscylatora AO do okolic zera, a jak ponizej widac ze jeszcze tego nie uswiadczyliśmy, czyli wciąz jesteśmy w trójce, jednak patrząc na oscylacje trójki w trójce to juz praktycznie dotkneliśmy zera licząc oscylacje od impulsu falii 1 w fali 3. Czyli czwórka możliwe że jest już dobrze usytuowana na wykresie a aktualne wybicie to fala 5 w trójce, i po niej powinna nastąpić wieksza korekta tego wzrostu od 11.02 czyli duże 4 na wykresie powyżej

Obrazek
EDIT 2:
w 1 H oscylacja AO dosięgła zera czyli według mnie jest potwierdzenie skończenia fali 3, czwórka wiadomo, no i aktualny poziom fibo 1.0 mógł być końcem piątki, ale nie musi
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 11:33 przez Zeyt, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 10:47

ekonokomik pisze: Znów mnie skusił short przy >10800 :)
Wiem, że to znów pod prąd trendu, ale stosunek ryzyko/zysk mnie przekonał.
Ja tez - skuszony pomyslem tego duzego szortera na finexie - cos tam otworzylem....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 17 lutego 2018, 10:57

Ja swego, niestety stratnego na tą chwilę, także mocno uśredniłem na 10k8...

W sumie jak koledzy pisali, brak przetestowanych wsparć powoduje, że droga w dół bidami nie stoi.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Arhio » sobota, 17 lutego 2018, 11:09

spojrzcie na ukryte BID'y na finexie po 50 po 100 sztuk na poziomie 10600

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » sobota, 17 lutego 2018, 11:17

Arhio pisze:spojrzcie na ukryte BID'y na finexie po 50 po 100 sztuk na poziomie 10600
Kurs jest dziwnie blokowany i pchany w gore, ale ciezko powiedziec jaki jest cel. Ciezko sie gra jak rynek jest tak sterowany, kusi mnie na shorta ale i tak na nim nie zarobie jak nie odblokuja kursu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » sobota, 17 lutego 2018, 11:21

@bartek6949, lol dziwnie sterowany ... zawsze byl sterowany.
Im wiecej shortow i tetherow tym wyzszy kurs.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 17 lutego 2018, 11:25

bartek6949 pisze: Kurs jest dziwnie blokowany i pchany w gore, ale ciezko powiedziec jaki jest cel.
Cel ten sam co zawsze - wypełnienie asków ;) .
Zresztą co się teraz dzieje to pikuś przy tym jakie cyrki odchodziły o 7-9 rano. Ukryte ścianki na setki jak nie tysiące BTC raz na askach raz na bidach i lecą w nie bity i $ jak w studnie bez dna :shock: . Potem zdjęcie ścianki i obsuwa/pompka a tu ścianka z drugiej strony :roll: . Na minutówkach to widać gdzieś od 7:45
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 17 lutego 2018, 11:32

No właśnie też uważam, że to nie zawsze rysowanie wykresu, a często po prostu gra dużych rybek. Korzystają z rozpędzonego rynku, zamieniają bidy w aski i profity płyną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 17 lutego 2018, 11:38

@GibonGientki,
Rysowanie wykresu to jak orka i siew. Później czas na żniwa :lol:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 17 lutego 2018, 11:47

bitloteiros pisze: Zresztą co się teraz dzieje to pikuś przy tym jakie cyrki odchodziły o 7-9 rano.
Mój każdy kolejny post będzie coraz głupszy. A zatem:
Czekam na dołek w 4H. Pozdrawiam.
Zeyt pisze: w 1 H oscylacja AO dosięgła zera czyli według mnie jest potwierdzenie skończenia fali 3, czwórka wiadomo, no i aktualny poziom fibo 1.0 mógł być końcem piątki, ale nie musi
Czyli co to oznacza... że trejdujemy dalej na ostro short czy może czekać.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 11:54 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 17 lutego 2018, 11:53

Spoiler:
Zeyt pisze: Najczęściej fala trzecia to 1.62 lub 2.62 fali pierwszej.
Jeżeli fala trzecia jest większa niż 1.62 fali pierwszej to fala piąta albo jest równa fali pierwszej, albo stanowi 1.62 lub 2.62 fali pierwszej.
Z mojego wykresu wynika ze fala trzecia przekroczyła próg 1.62 fibo fali pierwszej, co wiąże sie z zasięgiem fali 5 do Fibo 1 bądź fibo 1.62 ewentualnie 2.62, dwa pierwsze poziomy zaznaczyłem na wykresie
Jak sie coś zmieni to poprzestawiam cyferki ;)
https://www.tradingview.com/chart/L2HIhG7K/

Obrazek

Jednocześnie w falii 3 powinno nastapic zejscie oscylatora AO do okolic zera, a jak ponizej widac ze jeszcze tego nie uswiadczyliśmy, czyli wciąz jesteśmy w trójce, jednak patrząc na oscylacje trójki w trójce to juz praktycznie dotkneliśmy zera licząc oscylacje od impulsu falii 1 w fali 3. Czyli czwórka możliwe że jest już dobrze usytuowana na wykresie a aktualne wybicie to fala 5 w trójce, i po niej powinna nastąpić wieksza korekta tego wzrostu od 11.02 czyli duże 4 na wykresie powyżej

Obrazek
Jeśli przebijemy poziom ~ 10200 $(najwieksza korekta niedzwiedzi w tym ukladzie) tym impulsem spadkowym formowanym od momentu oznaczenia mojej piątki na fibo 1.0 tj od teraz, to układ zostanie zamkniety i bedziemy miec potwierdzenie rozpoczecia formowania fali 4 ABC

@amneziahaze
amneziahaze pisze:
bitloteiros pisze: Zresztą co się teraz dzieje to pikuś przy tym jakie cyrki odchodziły o 7-9 rano.
Mój każdy kolejny post będzie coraz głupszy. A zatem:
Czekam na dołek w 4H. Pozdrawiam.
Zeyt pisze: w 1 H oscylacja AO dosięgła zera czyli według mnie jest potwierdzenie skończenia fali 3, czwórka wiadomo, no i aktualny poziom fibo 1.0 mógł być końcem piątki, ale nie musi
Czyli co to oznacza... że trejdujemy dalej na ostro short czy może czekać.
Napewno lepiej shortować niż otwierać longa :P Ale piątka wciąż ma szanse na wyższe poziomy, ja stoję z boku i obserwuje
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 12:00 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: majkel_94 » sobota, 17 lutego 2018, 11:59

Dziwnie się czuję z tą rangą "Weteran" :D

Ja już w połowie się wyprzedałem, czekam na korektę żeby odkupić, a jak jednak doleci do 12k+ to sprzedam chyba całość.
Umiem grać tylko na odbiciu po 70% korekcie (pęknięciu) bańki, więc potem chyba sobie dam spokój :P

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 12:24

No to co, może koniec tego impulsu? Kurs napotkał na 78.6% zniesienia fibo z $12k, które zbiega się z linią lokalnych górek z 7-10 lutego.
Zakres w który sięgnąć może korekta, albo do $9550, albo $9050.

Obrazek
hosting zdjęć na forum

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » sobota, 17 lutego 2018, 12:49

Tak się zastanawiam od dwóch dni czy to wszystko to nie jest jednak back to normal i lecimy za dwa tygodnie na 2000USD :) Mam nadzieję, że nie, bo sam mam teraz alty w portfelu.

Ciekawe, że BTC tak odjechało od reszty peletonu i sukcesywnie zwięszka swoją dominację (już 36,5%). Przy najbliższej korekcie (poniedziałek?) znowu alty dostaną bardziej po dupie, więc i znowu BTC się wobec nich umocni.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pionty » sobota, 17 lutego 2018, 12:53

USA za niedlugo wstana z rana i zlapia sie za glowy. Albo pojdzie sell albo wrecz przeciwnie-FOMO. Teraz kurs sobie czeka na Amerykancow. Osobiscie uwazam, ze dzisiaj dygnie 11tys $. I mysle, ze kolo 11tys $ utrzymamy sie przez najblizsze kilka dni. Teraz bym sie nie opieral na wykresach ale tylko i wylacznie na psychologii. Jednak zeby nie bylo tak rozowo, caly czas z tylu glowy mam wykres wstawiany tutaj kilanascie dni temu. "Przepowiednia" z grudnia 2017, ktora do tej pory sie zgadzala. Aktualnie powinien byc marsz w gore bez zbednego ogladania sie za siebie. Back to normal mniej wiecej do marca i pozniej zjazd. I bessa.

Wybaczcie za brak polskich znakow. Pisze z telefonu.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 12:56

@Phlox, Ja tutaj już od stycznia pisze, że możemy być w rozciągniętym w czasie względem poprzedniej bańki 'back to normal'. I chyba coraz więcej forumowiczów zaczyna w to wierzyć ;)
Jeśliby tak faktycznie było (sam tak zakładam z pewnym sporym prawdopodobieńśtwem) to powinniśmy dojść pomiędzy $15-17k. Wtedy nowicjusze (i nie tylko) są w stanie duwierzyć w nowe ATH, media to na pewno podchwycą widząc takie wzrosty, zacznie się naganianie itd. I to będzie najlepszy moment do realizacji zysku przez 'smart money', grubasów i mezomorfików finansowych takich jak stara gwardia tutaj.

Ale jest jeszcze opcja, że nowe ATH faktycznie się uda jeszcze, lecz ja narazie aż tak się nie rozpędzam i zalecam wszystkim realizacje zysków, a przynajmniej ich części w dowolnym momencie licząc od teraz - a już na pewno jeśli do dojdziemy do tych kilkunasto tysięcznych poziomów ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 13:00 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: yaretzky » sobota, 17 lutego 2018, 12:59

To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?

Po czym poznamy, że się trend odwrócił ze spadkowego na dobre ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:02

amneziahaze pisze: @Wymazywanie, mam poważne obawy co do tego, by teraz wchodzić i kupować opierając się na interwale 4H.
Słusznie. Pisałem wiele razy ostatnio, że nie polecam wchodzić i jest problematyczne gdzie rozsądnie wejść dla osób które nie skorzystały z konsolidacji na 8xxx ani korekty potem do 8.3k. Drobne korekty pod 9.8 czy 9.7k były ostatnimi miejscami na wejścia, ale one były niegłębokie, ryzykowne. Jedyne co poleciłem ale z zastrzeżeniem jako ryzykowna taktyka, to wejście wczoraj koło 10-10.2k, sl koło 9.8-10k, a target na 11k lub wyżej, na dotykanie LT lub jeszcze wyżej - na przebijanie (post wczoraj, łatwo znaleźć).
amneziahaze pisze: Zastanawiam się czy nie podszedłeś do tego wybicia zbyt entuzjastycznie
Przeciwnie. Cały czas marudzę, mówię, że idzie powoli i lepiej by tak szło, mówię by nie kupować bo może mało podlecieć, marudzę, że 9-11k do końca lutego albo nawet konsolidacja niedaleko 10k i za kilka dni ruch itd. itd. Zresztą całość tego co się dzieje traktuję tylko jako krok w stronę szansy na przebicie LT spadkowej od ATH, nic więcej.
To jest raczej za ostrożne podejście co ja wypisuję ale kupując na konsolidacji na 8xxx, nawet równo za 9000 już jest +1750$ na bicie czyli 20% - tyle zrobiliśmy w 3 dni na Finexie. Podawałem tylko hold i buy more, sell jak już koło 11k a ryzykowniej na LT spadkową lub najbardziej bullish - granie na przebicie jej. SL 9.5k czy 9k i tam też lepiej już shortować jak ktoś lubi niż tak jak ostatnio shortowali "no bo rosło".
amneziahaze pisze: Dlaczego tak myślę? Ponieważ ów wzrost być może przewidziałeś zbyt wcześnie. Przed tym może być jeszcze trochę obniżenie kursu, nawet uwzględniając fakt, że jest weekend.
Mój ulubiony fragment. :mrgreen: Pisałem, że dziwi mnie że korekta pod 10k ostatnia czy przedostatnia nie zeszła nawet do 9.5k i jest to popyt, wielu chce kupić ale już lekko odjechało i stąd korekta nie zeszła tam, a byłoby to super naturalne by było 9-9.5k.

Nie widzę teraz zadowalającego miejsca na kupno dla czekających na 4k, 6k czy choćby 8k ponownie. Mieliśmy przesilenie trendu i wielu przedawkowało a potem konsolidację na której większość pewnie czekała na zjazd, bo kupowanie 35% pow. dołka uznali za za wysokie.

JEŚLI jest to nowy impuls a nie zmyłka przedspadkowa, to miejsce na zakup to korekta do okolic 10k ew. ciut niżej - test LT3-5.4k.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości