Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 14.11.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:22

<8000$
16
24%
8000-10000$
37
54%
>10000$
15
22%

Liczba głosów: 68
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: majkel_94 » sobota, 17 lutego 2018, 11:59

Dziwnie się czuję z tą rangą "Weteran" :D

Ja już w połowie się wyprzedałem, czekam na korektę żeby odkupić, a jak jednak doleci do 12k+ to sprzedam chyba całość.
Umiem grać tylko na odbiciu po 70% korekcie (pęknięciu) bańki, więc potem chyba sobie dam spokój :P

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
4

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 12:24

No to co, może koniec tego impulsu? Kurs napotkał na 78.6% zniesienia fibo z $12k, które zbiega się z linią lokalnych górek z 7-10 lutego.
Zakres w który sięgnąć może korekta, albo do $9550, albo $9050.

Obrazek
hosting zdjęć na forum

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Phlox » sobota, 17 lutego 2018, 12:49

Tak się zastanawiam od dwóch dni czy to wszystko to nie jest jednak back to normal i lecimy za dwa tygodnie na 2000USD :) Mam nadzieję, że nie, bo sam mam teraz alty w portfelu.

Ciekawe, że BTC tak odjechało od reszty peletonu i sukcesywnie zwięszka swoją dominację (już 36,5%). Przy najbliższej korekcie (poniedziałek?) znowu alty dostaną bardziej po dupie, więc i znowu BTC się wobec nich umocni.

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: pionty » sobota, 17 lutego 2018, 12:53

USA za niedlugo wstana z rana i zlapia sie za glowy. Albo pojdzie sell albo wrecz przeciwnie-FOMO. Teraz kurs sobie czeka na Amerykancow. Osobiscie uwazam, ze dzisiaj dygnie 11tys $. I mysle, ze kolo 11tys $ utrzymamy sie przez najblizsze kilka dni. Teraz bym sie nie opieral na wykresach ale tylko i wylacznie na psychologii. Jednak zeby nie bylo tak rozowo, caly czas z tylu glowy mam wykres wstawiany tutaj kilanascie dni temu. "Przepowiednia" z grudnia 2017, ktora do tej pory sie zgadzala. Aktualnie powinien byc marsz w gore bez zbednego ogladania sie za siebie. Back to normal mniej wiecej do marca i pozniej zjazd. I bessa.

Wybaczcie za brak polskich znakow. Pisze z telefonu.

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » sobota, 17 lutego 2018, 12:56

@Phlox, Ja tutaj już od stycznia pisze, że możemy być w rozciągniętym w czasie względem poprzedniej bańki 'back to normal'. I chyba coraz więcej forumowiczów zaczyna w to wierzyć ;)
Jeśliby tak faktycznie było (sam tak zakładam z pewnym sporym prawdopodobieńśtwem) to powinniśmy dojść pomiędzy $15-17k. Wtedy nowicjusze (i nie tylko) są w stanie duwierzyć w nowe ATH, media to na pewno podchwycą widząc takie wzrosty, zacznie się naganianie itd. I to będzie najlepszy moment do realizacji zysku przez 'smart money', grubasów i mezomorfików finansowych takich jak stara gwardia tutaj.

Ale jest jeszcze opcja, że nowe ATH faktycznie się uda jeszcze, lecz ja narazie aż tak się nie rozpędzam i zalecam wszystkim realizacje zysków, a przynajmniej ich części w dowolnym momencie licząc od teraz - a już na pewno jeśli do dojdziemy do tych kilkunasto tysięcznych poziomów ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 13:00 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
2

Postautor: yaretzky » sobota, 17 lutego 2018, 12:59

To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?

Po czym poznamy, że się trend odwrócił ze spadkowego na dobre ?

Weteran
Reputacja: 10496
Reputacja postu: 
2

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:02

amneziahaze pisze: @Wymazywanie, mam poważne obawy co do tego, by teraz wchodzić i kupować opierając się na interwale 4H.
Słusznie. Pisałem wiele razy ostatnio, że nie polecam wchodzić i jest problematyczne gdzie rozsądnie wejść dla osób które nie skorzystały z konsolidacji na 8xxx ani korekty potem do 8.3k. Drobne korekty pod 9.8 czy 9.7k były ostatnimi miejscami na wejścia, ale one były niegłębokie, ryzykowne. Jedyne co poleciłem ale z zastrzeżeniem jako ryzykowna taktyka, to wejście wczoraj koło 10-10.2k, sl koło 9.8-10k, a target na 11k lub wyżej, na dotykanie LT lub jeszcze wyżej - na przebijanie (post wczoraj, łatwo znaleźć).
amneziahaze pisze: Zastanawiam się czy nie podszedłeś do tego wybicia zbyt entuzjastycznie
Przeciwnie. Cały czas marudzę, mówię, że idzie powoli i lepiej by tak szło, mówię by nie kupować bo może mało podlecieć, marudzę, że 9-11k do końca lutego albo nawet konsolidacja niedaleko 10k i za kilka dni ruch itd. itd. Zresztą całość tego co się dzieje traktuję tylko jako krok w stronę szansy na przebicie LT spadkowej od ATH, nic więcej.
To jest raczej za ostrożne podejście co ja wypisuję ale kupując na konsolidacji na 8xxx, nawet równo za 9000 już jest +1750$ na bicie czyli 20% - tyle zrobiliśmy w 3 dni na Finexie. Podawałem tylko hold i buy more, sell jak już koło 11k a ryzykowniej na LT spadkową lub najbardziej bullish - granie na przebicie jej. SL 9.5k czy 9k i tam też lepiej już shortować jak ktoś lubi niż tak jak ostatnio shortowali "no bo rosło".
amneziahaze pisze: Dlaczego tak myślę? Ponieważ ów wzrost być może przewidziałeś zbyt wcześnie. Przed tym może być jeszcze trochę obniżenie kursu, nawet uwzględniając fakt, że jest weekend.
Mój ulubiony fragment. :mrgreen: Pisałem, że dziwi mnie że korekta pod 10k ostatnia czy przedostatnia nie zeszła nawet do 9.5k i jest to popyt, wielu chce kupić ale już lekko odjechało i stąd korekta nie zeszła tam, a byłoby to super naturalne by było 9-9.5k.

Nie widzę teraz zadowalającego miejsca na kupno dla czekających na 4k, 6k czy choćby 8k ponownie. Mieliśmy przesilenie trendu i wielu przedawkowało a potem konsolidację na której większość pewnie czekała na zjazd, bo kupowanie 35% pow. dołka uznali za za wysokie.

JEŚLI jest to nowy impuls a nie zmyłka przedspadkowa, to miejsce na zakup to korekta do okolic 10k ew. ciut niżej - test LT3-5.4k.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0

Postautor: VooCash » sobota, 17 lutego 2018, 13:07

yaretzky pisze: To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?

Po czym poznamy, że się trend odwrócił ze spadkowego na dobre ?
Zdefiniuj bańkę i zdefiniuj korektę i odpowiedz sobie sam, albo najlepiej otwórz sobie wykres i oceń sam.
Kurs spadł z 19k do 6k. TO bardzo duża korekta na ok. 70%, jedni mówią na to korekta a inni pęknięcie bańki. Dla wielu bańka kończy się wtedy gdy kurs zapada się pod ziemię, ale w rzeczywistości tak nie jest a historie o rzekomym spadku ceny do zera to opowieści ludzi nie mających nic wspólnego z tradingiem, oglądających TVP news.
Czy trend się odwrócił? Spójrz na wykres - idzie w dół czy w górę? Jeśli nie potrafisz stwierdzić podstawowych zachowań na wykresie, nie masz czego szukać w tym temacie..

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1953
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 13:12

Wymazywanie pisze: to miejsce na zakup to korekta do okolic 10k
Tylko ze takiej korekty nie widac na horyzoncie. Myslalem ze wlasnie sie kolo 10:30 dzisiaj zaczela, 10.600 wygladalo zachecajaco ale potem zamiast poglebic spadki - mamy jakies dziwne mielenie w miejscu z tendencja up.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:14

Phlox pisze: Tak się zastanawiam od dwóch dni czy to wszystko to nie jest jednak back to normal i lecimy za dwa tygodnie na 2000USD
Popyt na 2000$ za 2 tygodnie byłby większy niż tempo dodruku czy dodruk $ w XXI wieku. 8-)

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
@domator, No nie widać i nie wiem czy będzie, ale tam wypada. W rejonie bearflagi 30-31st-1lu skontrowanej bullish konsolidacją 15-16lu. To takie dość symetryczne fragmenty, tak samo jako środek między nimi (inv HS z lekkim dysonansem na jednym ramieniu). Uważam, że możliwe, że skopiowanie tej bearflagi w formie bullish jak i odrobienie całej korekty od supportu 10k do dołka 6k to "odpokutowanie" grzechów i szansa na budowanie nowej struktury. To takie własne rozkminki.
((To co wczoraj pisałem o boxach itp. jak ktoś nie zerkał: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p454567 ))
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1

Postautor: nettyper » sobota, 17 lutego 2018, 13:27

Ktos jakis czas temu wrzucal sygnal aby wejsc przy 9.3k z targetem na 12k. Pokrywaloby sie to z analiza wrzucana kilka stron temu, czyli korekta przy 12k. Dodatkowo, po odzyskaniu przez alty ok 60% wartosci od ath, BTC zaczal rosnac. Jedynie BCH i XRP nadal sa ponizej tego progu. Sam wyszedlem przy 10.1k i przerzucilem na BCH, co narazie wyszlo na dobre.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:33

VooCash pisze: Czy trend się odwrócił? Spójrz na wykres - idzie w dół czy w górę?
Ale to nie wystarczy do oceny jaki jest trend. Trend wynika z poruszania się po określonych liniach trendu.
W małych skalach mamy trend wzrostowy. Ale w skali 1d spadkowy a pokonanie LT spadkowej od ATH nie zmieniłoby trendu w dużej skali a tylko umożliwiło budowanie jakiejś struktury temporalnej jak trójkąt, która mogłaby być podwaliną pod próbę pokonania downtredu od ATH. A pokonanie downtrendu od ATH to byłoby dopiero zrobienie nowego ATH co jest, raczej każdy się zgodzi, teraz dość trudne. Jednak wiele osób traktowałoby pokonanie LT spadkowej od ATH już jako odwrócenie trendu ale byłoby to tylko przejście do trójkąta, nie uptrendu od ATH. Byłoby pokonanie downtendu od ATH i zmianą jego kąta z szansą na przyszłe ruchy w górę.

Zresztą BTC jest w never-ending uptrendzie i Amen. :mrgreen: Startując od wartości 0.01$ czy 1/1308$ (chyba pierwsza wycena bita to 1308 za 1$ obliczone na podstawie - uwaga - kosztu wydobycia!), to mamy uptrend już zawsze. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 13:48 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 13:39

yaretzky pisze: To już wiadomo czy to było pęknięcie bańki czy korekta ?
DOBRE pytanie. Nie wiem czy literatura fachowa definiuje zarówno bańkę jakoś liczbowo jak i jej pęknięcie. Jeśli ktoś coś wie niech napiszę, zostanie wynagrodzony. Dla większości ludzi bańkę definiuje szybkość dużego wzrostu + brak uzasadnienia jego tempa w fundamentach a pęknięcie bańki szybkie spadki rzędu kilkadziesiąt %.

Być może kwestia jest tylko nazewnictwa, a pęknięcie bańki to po prostu bardzo silna korekta, podobnie jak sama bańka to bardzo nasilona hossa (uptrend).
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 17 lutego 2018, 14:00

pionty pisze: Teraz bym sie nie opieral na wykresach ale tylko i wylacznie na psychologii.
A co innego niż psychologię opisują wykresy Twoim zdaniem? Geometrię? Temperaturę w Kongo? ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » sobota, 17 lutego 2018, 14:07

Taka ciekawostka, świeca 1h która teraz została zamknięta wybiła knotem szczyt świecy z godziny 6 rano, 10 dolców ale jednak ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4894
Reputacja postu: 
3

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 14:10

@Zeyt, no właśnie, myślałem, że będziemy mieć triple top, a tu ostatni wierzchołek wyższy minimalnie niż poprzednie. Chyba, że to nie jest aż tak istotne w tym patternie.

Pro spadkowo, gdybyśmy zamknęli obecną ~200$ niżej świecę 1h (10500$), mielibyśmy formację 2 wież.
https://waldemarmierniczek.pl/formacje- ... woch-wiez/

/e jeszcze trójkąt zwyżkujący:
(Oczywiście byczy)

@wymazywanie, bitcoin, tam i z powrotem. :P
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 14:22 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
5

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 14:15

@ergorg, Po Dwóch Wieżach to chyba tylko Powrót Króla hehe. :mrgreen:
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 14:18

Mój plan się kompletnie nie sprawdził. Oczekiwałem solidnego jebnięcia BTC w okolice 2k i tam odklejenia się kursu altów. Jednak coś/ktoś? uparł się, by w BTC trzymać store of value całego krypto. O ile jestem zdania, że market cap, będzie się tylko zwiększał tak już straciłem wszelką nadzieję, że kiedykolwiek będzie możliwe odseparowanie innych krypto od ruchów na BTC, więc przestaje chartować swoje inwestycje względem $, tylko wobec BTC, a kurs samego bita jest mi obojętny względem FIAT, bo inwestuję długoterminowo minimum 5 lat. Pisałem tu kiedyś o ICX, dzisaj fajny rajdzik, prawdopodobnie zamieniam na BTC, żal mi wydawać pieniądze na ten szajs, bo wole wspierać projekty z konkretnym planem/usługą, ale nie będę się kłocił z rynkiem. Sytuacja jest o tyle tragiczna, bo blokowany jest rozwój i adaptacja krypto, przez hulanie grubasów, w których rękach jest znacząca częśc BTC, a także stać ich na sianie FUDU. Jeszcze tak wpadła mi myśl do głowy, że może w ten sposób ma przebiegać adaptacja, że będą żenić ludzi z krypto na kosmicznych poziomach na kilka lat/miesięcy, aż w końcu będą zmuszeni używać ich w sposoby do jakich są pierwotnie przeznaczone, bo nie będzie opłacało się wymieniać ich na FIATY, a każdego zmęczy HODLowanie.

@Badoomdangboi, Jedyny sens na odczytywanie ruchów z wykresu to szukanie wsparć, oporów, ewentualnie wybić cała reszta tego jak zachowa się kurs to efekt nasycenia FUDu/naganiania na twitterach, youtubach i inych mediach. Zupełnie tak jak było podczas listopadowo/grudniowego rajdu, kiedy wykres wpadał w parabolę i zadziwiał analityków i zupełnie jak było podczas styczniowo/lutowych spadków. Jeżeli krypto ma być odpowiednikiem internetu w gotówce, to serio...jednorożce i memy z kotkami zderzają się w tym miejscu z wikipedią i dostępem do całej wiedzy świata, także nie dziwi mnie, że i kurs zachowuje się nieracjonalnie i wymyka się wskaźnikom, moim zdaniem więc lepiej sprawdza się basanie sentymentu w tych własnie mediach jak czytanie wykresu.

Początkujący
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0

Postautor: kobol5 » sobota, 17 lutego 2018, 14:25

ergorg pisze: @Zeyt, no właśnie, myślałem, że będziemy mieć triple top, a tu ostatni wierzchołek wyższy minimalnie niż poprzednie. Chyba, że to nie jest aż tak istotne w tym patternie.
jak dla mnie to było wyciskanie stop lossów shortów ustawionych tuż nad poprzednim high. na bitfinexesie na cenie tego nie widać aż tak bo róznica to tylko 10$ ale wolumen pokazuzje ile ktoś sprzedał bitów uciekającym osóbom . na bitmex lepiej widać, różnica to około 85$ w krótkim piku
pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4894
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 14:33

Na 4h bardzo ładnie to widać, wychodzi na to, że opór mamy na dołku pierwszej fali korekty. (finex)

Wróć do „Przedszkole”