Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 10 lutego 2018, 02:16

ergorg pisze: @pabloj, Bitcoin w ciągu 4 dni wzrasta o 50%. Dobry news? :D
Bardzo dobry, tylko brakuje go w największych stacjach TV na świecie ;) Wtedy będzie to tłusty news :D
@sciborsson, tak ;)

Weteran
Posty: 7524
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 10 lutego 2018, 02:42

Obrazek

zblizamy sie do 0.236fibo ktore pokrywa z bardziej stroma LTS, jesli przebijemy to 0.5 fibo ~13k wyglada na target

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » sobota, 10 lutego 2018, 02:43

Fibo pisze ze zapewne zrealizowaliśmy cos takiego od ATH do teraz:

Obrazek

Czas na korektę tegoż całego spadku czyli falę b która powinna zostać potem jeszcze skorygowana. Jest to oczywiście spojrzenie zoptymalizowane na tym właśnie etapie i czeka na skutecznie potwierdzenie dalszym rozwojem sytuacji

Generalnie buduje sie dosyc ładny kanał wzrostowy ale teoretycznie moze powtarzac sie fraktal z 17 stycznia godz 13 - bo właśnie osiągnął poziom fibo 1.618 od bazowej wybicia
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prott3 » sobota, 10 lutego 2018, 08:12

socjolog2008 pisze: Grubo pojechałeś po bandzie. -17 od jednej osoby ustanawia w dniu 09.02.2018 Nowym Totalnym Rekordem.
To nie rekord, Prezes przywalił oponentowi -20 :mrgreen:
BitJanusz pisze: Ja od siebie mogę dodać doświadczenia z kilku miesięcy:
Jak masz duży zysk, to realizuj., Nie sugeruj się wielkością bidów, Kiedy inni panikują, bądź chciwy.Kiedy inni są chciwi - panikuj.
Większość z tego co piszesz to copy/paste tego co jakiś czas temu napisał @Wymazywanie więc warto by było wspomnieć kogo cytujesz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » sobota, 10 lutego 2018, 08:55

autorem powiedzenia "bądź chciwy gdy inni się boją" jest akurat Warren Buffet a nie nasz Wymazywanie, ale najważniejszy jest sens tej wypowiedzi a nie autor (który nie wróży sukcesów rynkowi crypto - no ale Pan Buffet jest już staruszkiem więc tak czy siak serdecznie go pozdrawiamy).
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 10 lutego 2018, 08:57

prott3 pisze: Większość z tego co piszesz to copy/paste tego co jakiś czas temu napisał @Wymazywanie więc warto by było wspomnieć kogo cytujesz.
To jest copy/paste copy/paste.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Canis Lupus pisze: bądź chciwy gdy inni się boją
to też jest akurat copy/paste.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 10 lutego 2018, 08:59

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prott3 » sobota, 10 lutego 2018, 09:16

Canis Lupus pisze: autorem powiedzenia "bądź chciwy gdy inni się boją" jest akurat Warren Buffet a nie nasz Wymazywanie, ale najważniejszy jest sens tej wypowiedzi a nie autor (który nie wróży sukcesów rynkowi crypto - no ale Pan Buffet jest już staruszkiem więc tak czy siak serdecznie go pozdrawiamy).
Fakt.W.B miał kilka "trafnych" typów: Amazon, Google, Facebook.Więc mamy duże szanse że jego kolejna wróżba (rynek krypto) podobnie się sprawdzi :mrgreen:
amneziahaze pisze:
prott3 pisze: Większość z tego co piszesz to copy/paste tego co jakiś czas temu napisał @Wymazywanie więc warto by było wspomnieć kogo cytujesz.
To jest copy/paste copy/paste.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Canis Lupus pisze: bądź chciwy gdy inni się boją
to też jest akurat copy/paste.
Poważnie? :shock: A ja, głupi, zawsze myślałem że offtop.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 lutego 2018, 09:29

Jasne, że to słowa WB. Ale pisząc je wtedy nawet o tym nie myślałem. Jest wiele myśli-wskazówek tak uniwersalnych, że przychodzą same z oczywistością, nie trzeba mieć pod ręką cytatu. Widzenie rynku poprzez grę głównie dwóch emocji (chciwość i strach) w prosty sposób z obserwacji jak się te emocje rozkładają przy jakiej dynamice wykresu łatwo objawi prawdę o opłacalności negowania skrajnych wartości tych emocji i pobudzaniu wtedy przeciwnej.
Więc nigdy nie czytając WB można łatwo do tego co powiedział dojść.
Podobnie jak ktoś dużo z wykresami siedział, ale się nic z nich nie uczył z czasem zacznie np. dostrzegać, że występują formacje typu double bottom, double top czy HS, nie wiedząc, że jest na to fachowa nazwa i że jest to pewien wypracowany standard-wzór.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » sobota, 10 lutego 2018, 10:04

było tak słodko przez ostatnie dwa dni, że zaczynam się obawiać mocnego zjazdu i powtórki do 5k.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dawidgut » sobota, 10 lutego 2018, 10:13

PilotPirx pisze: było tak słodko przez ostatnie dwa dni, że zaczynam się obawiać mocnego zjazdu i powtórki do 5k.
Na razie mamy korekte dość silnego wzrostu, co będzie nie wiadomo, aczkolwiek weekend dość istotny i możliwe, że trochę się rozjaśni na czym stoimy.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » sobota, 10 lutego 2018, 10:15

Ja się spodziewam ponownego spadku. Tym razem mocniejszego w 4-5k. Obecny scenariusz może być drugim podejściem do dystrybucji dużej ilości BTC, bo po co robić to za jednym zamachem skoro można na kilka razy dając ludziom nadzieję że kurs odbił i znowu zgromadzi się kapitał tych chciwych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 lutego 2018, 10:21

@Wymazywanie alty, które sprzedałem, w większości są jeszcze niżej, niż w momencie, gdy się ich pozbyłem ( w szczególności RISE :mrgreen: ) więc decyzja była dobra, tylko o wiele za późno. No i zarobiłem trochę na BTC teraz.

Ja uważam, że korekta ruchu od 6000$ należy się jak chłopu ziemia teraz i pod to gram.

z tym, że może być tylko zniesienie (liczę na 7000$, chociaż może być więcej, zdaje się że fibo .618 wypada na 6800$ teraz) czyt. fala B, bądź kontynuacja fali A i zjazd poniżej 6k$. Obstawiam te scenariusze, ale nie zdziwi mnie 10k jutro też :mrgreen:

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 9 listopada 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mstfw » sobota, 10 lutego 2018, 10:29

Wszyscy pisza o korekcie - kurs powedruje w gore.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » sobota, 10 lutego 2018, 10:40

kadexor pisze: Ja się spodziewam ponownego spadku. Tym razem mocniejszego w 4-5k. Obecny scenariusz może być drugim podejściem do dystrybucji dużej ilości BTC, bo po co robić to za jednym zamachem skoro można na kilka razy dając ludziom nadzieję że kurs odbił i znowu zgromadzi się kapitał tych chciwych.
Dokładnie. Na altach to się już w ogóle cuda dzieją albo ten rynek jest na tyle zwichrowany że czeka nas gruby marsz w górę z początku grudnia.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 10 lutego 2018, 10:41

Wymazywanie pisze:Jak ktoś nie wytrzymał presji i wywalał rózne crypto nisko, blisko dołków niech sobie teraz pomyśli, że jednak wywalanie w panice (często na stracie) było bezsensowne. Duże spadki naturalnie generują odbicie, a im większy strach tym bliżej do odwrócenia kierunku. Warto przeczekiwać to jak już się jest i tak w szambie. :)
Nie do końca się z Tobą zgodzę, łatwo to pisać po odbiciu o 50%. Jestem w stanie zrozumieć tych początkujących, którzy pod wpływem płynących zewsząd głosów o locie do nieba, weszli w okolicach 17-19k$ i widząc gigantyczną stratę oraz kurs lecący jak kamień w dół, chcą uratować resztki środków bo narracja się zmieniła i teraz "lecimy do zera". Mierzysz ich swoją miarą i doświadczeniem a to imo błąd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 lutego 2018, 10:50

Jest jeszcze opcja pośrednia - sprzedać pomimo spadku wartości, by wejść niżej i/lub wejść w coś innego, co może wzrosnąć. Jest mnóstwo altów, które nigdy nie osiągnęły poziomów sprzed roku czy dwóch ponownie. Można trzymać siaty w nieskończoność, a można zrobić zysk na czymś innym w miedzyczasie.

A co do kursu to raczej dominuje odprężenie i wskakiwanie w alty, co osobiście widzę raczej jako sygnał ostrzegawczy, bo do linii trendu spadkowego od ATH jeszcze bardzo daleko.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » sobota, 10 lutego 2018, 10:56

Wlasnie to niezdecydowanie przekonuje mnie do tego, ze jeszcze nie jestesmy gotowi na atak na LT spadkowego i wzrosty.
Kurs zblizyl sie w okolice 9,000 $ i juz pisano posty o ataku na 12K. Nie lepiej poczekac z takim hurr durr optymizmem do przebicia lokalnego oporu ? Kurs przy 9K puscil malego baka i juz ludzie widza 5K znowu i panika.

Jak rano zobaczylem kurs to pierwsza mysl jaka mi towarzyszyla to musze szybko odkupic, bo zaraz odjada ! I.... Dlatego nie kupilem :D


Pytanie do doswiadczonych spekulantow ? Przed wjazdem na 12K, obstawiacie wieksze prawodpodobienstwo na jeszcze jeden zjazd i dopiero wyciagniecie ? Czy wieksze szanse sa na to, ze to juz wlasnie to.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » sobota, 10 lutego 2018, 10:59

Sytuacja na razie patowa. O co walczą niedźwiedzie:
- o utrzymanie poniższego kanału
- o nie przebicie cienkiej czerwonej linii, co zanegowałoby impuls od 6.01
- ponowne sprowadzenie kursu poniżej 8150$ (Stamp), co zamknęłoby trójkę od góry i tym samym dało jeszcze szansę na utworzenie wyraźnie spóźnionej fali ‘b’ trójkąta

O co walczą byki? Dokładnie o coś odwrotnego…

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 stycznia 2018
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tiger48 » sobota, 10 lutego 2018, 11:44

Jak wczoraj zaznaczyłem ze bedzie fala A i spadniemy to ktos mądry usunął mój głos...i magicznie pojawili się głosujący na B...hehe manipulacja jak na giełdzie. A to proszę moje przewidywania się sprawdzają...technika panowie technika a nie życzenia :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kryptonite, naciuje, pavlo4444 i 46 gości