Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nikus » piątek, 9 lutego 2018, 20:28

Spoiler:
coś nie chce spadać hmmm:)[youtube][/youtube]

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxym » piątek, 9 lutego 2018, 20:36

JARAZZ pisze:Witam. Patrząc na moje ruchy na giełdzie to jestem jeszcze daleko z tyłu, niestety. Mam do Was pytanie. Jeśli kończy/skończyła się fala A to do jakiego jeszcze poziomu moze zejść na kolejnych falach?

Zycie stanie sie proste i mniej pytan bedzie

Greetings to Prezes

Zestaw książek, które warto przeczytać:

Sztuka spekulacji po latach tom 1 i 2 – Zenon Komar (abecadło inwestora).

Giełda podstawy inwestowania – Adam Zaręba (cała masa przydatnych informacji o graniu na giełdzie nie tylko polskiej).

Psychologia inwestowania – John R. Nofsinger (Inwestowanie od strony, emocji i psychologii – warto przeczytać).

Teoria chaosu – Edgar E. Peter (dość trudna pozycja ale myślę, że przydatna).

Inwestycyjny boom – Mark Shipman (głównie dla tych co chcieliby inwestować w towary).

Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie (dla rozluźnienia i zmotywowania się oraz poznania trochę historii).

Sekrety tradingu krótkoterminowego – Larry Williams (tytuł może być trochę mylący bo autor skupia się raczej na długoterminowym tradingu ale poza tym lektura obowiązkowa, Williams nie ściemnia tylko opisuje jasne i ciemne strony inwestycji).

Analiza Price Action Trendy – Al Brooks (bardzo trudna książka zalecana dla zaawansowanych traderów ale która może sporo wnieść).
Strategie Inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu – Robert C. Miner (w książce znajdziemy gotowy przepis do otwierania i zamykania pozycji, który możemy wykorzystać na różnych rynkach i w różnych przedziałach czasowych).

Geometria Fibonacciego nowe ujęcie – Paweł Danielewicz (Coś dla fanów zniesień Fibonacciego i układów harmonicznych ABCD i XABCD (Butterfly, Gartley, Bat i Crab) jest też kilka słów o Alternate Price Projection (APP), dużo przykładów z rynku forex i rodzimego podwórka (WIG20)).

Uniwersalne zasady spekulacji – Brent Penfold (plusem są porady mistrzów tradingu zawarte na końcu książki).
Analiza techniczna rynków finansowych – John J. Murphy (w tej książce znajdziecie wszystko co powinniście wiedzieć a analizie technicznej).
Spekulacja intuicyjna – Curtis M. Faith (autor był członkiem legendarnej grupy żółwi, w książce skupia się na wykorzystaniu intuicji do gry na giełdzie).

W transie inwestowania – Mark Douglas (ciekawe aczkolwiek dość trudne teorie autora, nie tylko na temat inwestowania ale za to bardzo przydatne w praktyce).

Psychologia skutecznego tradingu – Steve Ward (wiele ciekawych psychologicznych koncepcji pomagających zwiększyć skuteczność w tradingu).

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
Dodatkowo polecam

Analiza techniczna rynków finansowych John J. Murphy
Świece japońskie i analiza wykresów cenowych

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JARAZZ » piątek, 9 lutego 2018, 20:39

@maxym, pozostaje mi chyba tylko podziękować :D

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wezuwiusz » piątek, 9 lutego 2018, 20:57

Ogromny news z dzisiaj http://biznes.interia.pl/waluty/news/wy ... 56512,1023. Jak się do tego odniesiecie? Dla mnie to jest kpina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 9 lutego 2018, 21:09

mckk pisze: @ekonomik @Wymazywanie @sha256 - jesteście chyba najbardziej doświadczeni w tym wątku (nie umniejszając innym). Jak wy uważacie, czy odbicie na dużym wolumenie jest mniej wiarygodne niż odbicie na małym?
Ciężko powiedzieć. Czasem (a nawet często) kobieta z mniejszym dekoltem jest atrakcyjniejsza niż ta z gigantycznym dekoltem, tak to widzę. Oczywiście wolumen potwierdza czy raczej wzmacnia świeczki, ale też nie jest regułą. Zwłaszcza, że mamy wiele giełd i wiele się na nich dzieje. Przykładowo wskutek szumu z tetherem być może zmalała czy zmaleje ilość graczy na Finexie, co widać w wolumenie, ale co nie jest czy nie byłoby samo w sobie znaczące dla siły wykresu jaki tworzy.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
BitJanusz pisze: A co to za różnica czy jest za 9k czy za 8.5k? wchodzi w pozycję krótką na giełdzie, trzymasz do zera, zarabiasz krocie. W końcu masz rację i wiesz co się stanie, więc to tylko formalność i możesz zarobić górę forsy.

Wracając do tematów RGR, czy tylko mi się wydaje, że ta formacja w krypto ma znikomą szansę realizacji?

Spójrzcie:

Obrazek

3x oRGR
1x RGR

zrealizowanych: zero.
Pytanie czy to na pewno HSy. Sądzę, że niekoniecznie. Nie każdy szlaczek niżej-wyżej-niżej lub wyżej-niżej-wyżej to HS/inv HS. Kluczowa jest linia szyi - neckline. Na tym co narysowałeś widać, że szukając HS szukasz ramion i głowy, a o necklinie średnio myślisz. :P

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
No i ta "realizacja". Co oznacza, że figura jest zrealizowana? Jej kształt. Niekoniecznie musi po niej byc ksiazkowa realizacja targetu. Często jest jakiś % pełnego targetu, rzadko pełny.

Ps. W tym co narysowałes może niekoniecznie szukać kilku HSów, a lepiej ująć to jako kształt Rectangle czyli prostokąt?
https://www.google.pl/search?biw=1366&b ... nXvPIOShPk

Nazwa Rectangle rzadko w tym wątku się przewija, chyba większość pisze o takich kształtach po prostu jako o konsolidowaniu.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
mckk pisze: jestem po lekturze działu wolumen "Zawód Inwestor Giełdowy" Eldera oraz "Analiza Techniczna Rynkow Finansowych" Murphiego.
Warto?
Moja pierwsza książka o analizie do przeczytania wciąż gdzieś tam czeka. :D
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 21:09 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 9 lutego 2018, 21:12

Tymczasem w Indiach:



P.S. nie mam 100% pewności co do wiarygodności tego.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 9 lutego 2018, 21:42

A nie wydaje sie wam ze nadchodzi burza?

Banki boja tego co sie swieci, bo straca na tym jak poprzednio, nie bedzie komu kredytow splacac itp. I zaczynaja banowac karty, konta uzytkownikow ktorzy chcieli by uciec w krypto?


Ciekawa sytuacja by byla gdyby caly rynek finansowy lecial w dol, a bitcoin w gore.

Zrobilismy kokekte wiec mamy miejsce na wzrosty.


Takiej reklamy jeszcze nie bylo. Kryzys finansowy a btc rosnie. Naglowki gazet.

I bylo by to jak najbardziej mozliwe bo finex pchal by kurs, a nas popychacz majacy sporo btc i kapitalu moglby robic co chce. Znaczy sie, iluminaci by wessali w swoja pulapke wszystkich uciekinierow z rynkow finansowych tworzac prawdziwa banke na btc, podczas gdy reszta gield lecialo by w dol.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 9 lutego 2018, 21:47

@maxym a ja Tobie polecam.
Psychologia tłumu Gustaw Le Bon
Wywieranie wpływu na ludzi Robert B. Cialdini
Sztuka wojny Sun Tzu
Socjologia Zygmunt Bauman
+ codziennie kilka godzin DT minimum 1000$
W życiu książki o tradingu nie przeczytałem. Nie wiem czy to powód do dumy, ale tak jest 8-)
+ permanentna rozkminka + szlifowanie zmysłu obserwacji i analizy. No może w pakiecie kilka biografia dyktatorów (Saddam, Idi A min Dada, Kadafi) i zaszczepisz w sobie zwierze do tradingu. Gwarantuje :mrgreen:
A i filmy dokumentalne dla wkręty już od dziś :
maxi82 no i co że komunista. Stary. Grubo pojechałeś po bandzie. -17 od jednej osoby ustanawia w dniu 09.02.2018 Nowym Totalnym Rekordem. Klasyk na wydziale Socjologii UAM na którym studiowałem. Można się nie zgadzać - ale to już frustracja :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 22:06 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 lutego 2018, 21:56

Ja od siebie mogę dodać doświadczenia z kilku miesięcy:

1. Jak masz duży zysk, to realizuj. Nie czekaj na Bóg wie co, bo wtopisz. Zawsze może pojawić się lepsza pozycja na wejście gdy korekta zmiecie tudemunów.
2. Nie sugeruj się wielkością bidów, ilością kasy innych - vide osoby które sprzedawały w panice dziesiątki BTC za <6000$ parę dni temu. Tak, są bogaci. Tak, ich zamówienia były ogromne. Tak, sprzedali w najgorszym możliwym momencie :P
3. Kiedy inni panikują, bądź chciwy.
4. Kiedy inni są chciwi - panikuj. Czy też może raczej - bój się, bo jest czego.
5. Szukaj potwierdzenia sygnału, zanim wejdziesz. Jak wejdziesz "na czuja" bo kreski dotarły tam, gdzie chciałeś, to nie zdziw się, że nie wychodzi.

Taki wstęp, a do nauczenia się jeszcze tysiące rzeczy. Ale chyba już przyswoiłem sobie powyższe, metodą prób i błędów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 9 lutego 2018, 22:11

@BitJanusz, Ostatnio pisałeś przecież, że wywalasz wszystkie alty, w tym na dużej stracie, że nie wytrzymujesz ciśnienia itd.
a wszystko to jak były dołki lub ich bliskie okolice.
Którą radą się wtedy kierowałeś?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6403
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1680
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxi82 » piątek, 9 lutego 2018, 22:31

OT
socjolog2008 pisze: maxi82 no i co że komunista. Stary. Grubo pojechałeś po bandzie. -17 od jednej osoby ustanawia w dniu 09.02.2018 Nowym Totalnym Rekordem. Klasyk na wydziale Socjologii UAM na którym studiowałem. Można się nie zgadzać - ale to już frustracja :mrgreen:
No tak, "oni" mieli argument ołowiu w potylicę. A kilkadziesiąt lat później.... frustraci hejtują... Nie czas i miejsce na dysputy. Ot po prostu zdrowy odruch..

EDIT
Pokornie przyjmuje minusy za ot ;) (czasami są rzeczy ważniejsze..)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 9 lutego 2018, 22:34

Mission accomplished :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 9 lutego 2018, 22:51

Dla przypomnienia i obecna sytuacja:



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CounterStrike » piątek, 9 lutego 2018, 22:52

blackb pisze: To co znów czekamy na zjazd w dół jak myślicie ?
Od kilku dni sytuacja się powtarza, zjazd na noc i od rana wzrosty.
Może bym jutro na to zagrał :mrgreen:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackb » piątek, 9 lutego 2018, 23:01

Na jakim progu się ustawiać teraz ? 6 k ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » piątek, 9 lutego 2018, 23:04

Spoiler:
@socjolog2008, to nie jest frustracja. polecam spojrzeć u mnie na dzień 30/12/17. to się nazywa frustracja ;)
Na jakim progu się ustawiać teraz ? 6 k ?
facet, masz dwa posty...

z czego drugi to :
To co znów czekamy na zjazd w dół jak myślicie ?
myślisz że dostaniesz taktykę na tacy, czy czego oczekujesz po swoich pytaniach ??
możesz się ustawić na 2k. głupie pytanie, głupia odpowiedź.

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » piątek, 9 lutego 2018, 23:16

Wymazywanie pisze:
mckk pisze: jestem po lekturze działu wolumen "Zawód Inwestor Giełdowy" Eldera oraz "Analiza Techniczna Rynkow Finansowych" Murphiego.
Warto?
Moja pierwsza książka o analizie do przeczytania wciąż gdzieś tam czeka. :D
@Wymazywanie Jak najbardziej, polecam przynajmniej cześć o psychologii :) IMO 90% w tradingu to psycha, Elder pokazuje poczatkowujacym (i nie tylko) typowe pułapki w ktore ludzie wpadają

Co do kursu mam tez inna teorie, ale trzymam sie swojej pierwszej :D

Lokalne dołki sa bronione na stosunkowo małym wolumenie - nie ma zbyt dużej chęci do spadania, jak uważacie?
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 23:18 przez mckk, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 9 lutego 2018, 23:16

@GetBitCoin_pl,
Wyciskanie shortów otwieranych w dołku, szczególnie tych grubszych
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » piątek, 9 lutego 2018, 23:33

Interesujący klin się rysuje, w jednym miejscu zbiega się kilka istotnych linii, oprócz klina LT spadkowa oraz lokalne opory, finex 6h:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 21 kwietnia 2018, 01:17 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 9 lutego 2018, 23:35

Dzisiejszy wzrost można śmiało narysować jako impuls 1-2-3-4-5, a każdemu impulsowi należy się korekta A-B-C.
Jej zasięg możemy spróbować określić rysując linię po szczytach z 4 i 8 lutego. Odbicie zaznaczyłem w miejscu, którego broni jeszcze 38.2% zniesienia fibo całego dzisiejszego wzrostu. Dodatkowo w tym samym miejscu jest jeszcze 38.2% fibo liczone od spadku z 12k do 6k. Jeśli nie wypłnie żaden bad news albo żadna giełda nie padnie tak jak przed wczoraj to powinien się zrealizować poniższy scenariusz ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 23:45 przez pabloj, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości