Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 9 lutego 2018, 18:02

@polecam_myslenie jak za późno? Skoro ma spaść do 0$. Shortuj i wrzuc screena z tymi shortami, żebyśmy zobaczyli i uwierzyli. Porozmawiamy tak jak mówisz za dwa lata.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 18:04 przez ognos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 lutego 2018, 18:04

polecam_myslenie pisze: A da się??? Już trochę za późno na krótką sprzedaż.
podstawy dla Ciebie

http://forex-nawigator.biz/podstawy/poj ... rotka.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: diamanti » piątek, 9 lutego 2018, 18:09

polecam myslenie ale dlaczego to robisz? czemu martwisz sie o kapitał ludzi których nie znasz
mam pewien kapitał na którym moge ugrac duzo ale tez swiat mi sie nie załamie jezeli go strace

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 lutego 2018, 18:15

A co to za różnica czy jest za 9k czy za 8.5k? wchodzi w pozycję krótką na giełdzie, trzymasz do zera, zarabiasz krocie. W końcu masz rację i wiesz co się stanie, więc to tylko formalność i możesz zarobić górę forsy.

Wracając do tematów RGR, czy tylko mi się wydaje, że ta formacja w krypto ma znikomą szansę realizacji?

Spójrzcie:

Obrazek

3x oRGR
1x RGR

zrealizowanych: zero.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 lutego 2018, 18:22

Jeszcze jedno luźne przemyślenie:
Spoiler:
Obrazek
bujamy się w "kanale grozy".

Z kanału tego zapoczątkowano bańkę na 20k.

Wypadnięcie z tego kanału spowodowało spadek do 5800.

Strach się bać tego, co się stanie teraz :P

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: redlumek » piątek, 9 lutego 2018, 18:23

Jak to za duże ryzyko? Czyli co innego myślisz a co innego nam napisałeś? Klamczuszek jeden.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » piątek, 9 lutego 2018, 18:30

Spoiler:
polecam_myslenie pisze: Dobra glownie dlatego ze mam 20pare lat jestem dopiero po studiach i nie mam grosza przy d... jedynie male oszczednosci. Za duze ryzyko. Pozniej to zrobie.
Zycze powodzenia ja chce zeby sie wszystkim udalo. Prosze o nieusuwanie tego posta - wroce za 2 tyg, oznacze was i porozmawiamy o cenie jaka jest za te 2 tyg. Wtedy sie okaze czy mialem racje i czy gdybyscie mnie posluchali i teraz wyszli tnac straty, udaloby sie troche uchronic. Koncze Off Topic , i napisze ze wg mnie i tego co widze Kurs BTC za 2 tyg bedzie znacznie nizszy (zeby nie bylo ze off top)
Pozdrawiam i serio zycze zebyscie tylko zyskali
więc pożycz 100 zł od znajomego, wrzuć w shorta. przecież masz 100% szansy na to że zarobisz w ciągu 2 tygodni.

najlepiej jeszcze wrzuć na dźwignię x50, przecież to takie pewne.. :mrgreen:

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » piątek, 9 lutego 2018, 18:35

Moim skromnym zdaniem za dużo z nas widzi tutaj HS, więc wieloryby zagrają coś innego, nie możemy wszyscy przecież zarobić, prawda? :P

Z jednej strony mamy wizję weekendu, a więc wzrostów przynajmniej do niedzieli a potem zrzutu w niedziele wieczór / poniedziałek rano, z drugiej kurs jednak wyhamował, zrobił się płaski, wolumen systematycznie spada - jesteśmy po mocnych spadkach, dużo jest niepewności na rynku, rynek może ugiąć się pod własnym ciężarem - jutrzejszy dzień wg. mnie bardzo ryzykowny. Moim zdaniem nie warto czekać i dokonać redukcji aktywów o 50% na 8500$ (jak moja chciwość przegra z rozsądkiem i patrzeniem jak ładnie idzie od 8350$ po 5M w ostatnim czasie to tak właśnie zrobie :mrgreen: ).

Należy sobie zadać pytanie czy 6000$ było dołkiem, jestem po lekturze działu wolumen "Zawód Inwestor Giełdowy" Eldera oraz "Analiza Techniczna Rynkow Finansowych" Murphiego. Oboje zaznaczają że koniec trendu spadkowego ma miejsce przy wygaszeniu wolumenu - tj. gdy niedźwiedzie nie mają już za bardzo po co zrzucać kursu, a byki nie są zainteresowaniem obroną. Jeśli wtedy kurs zacznie odbijać jest to wg. literatury najlepszy moment na wejście. Jak widać u nas mamy ekstremalnie duży wolumen przy dołku 6000$, w związku z powyższym obstawiam przebicie lub retest 6000$.

@ekonomik @Wymazywanie @sha256 - jesteście chyba najbardziej doświadczeni w tym wątku (nie umniejszając innym). Jak wy uważacie, czy odbicie na dużym wolumenie jest mniej wiarygodne niż odbicie na małym? W końcu do obronienia ważnego poziomu potrzeba dużej ilości zleceń, z drugiej strony wskazuje to na aktywność niedźwiedzi, a więc potencjalne kolejne dołki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 9 lutego 2018, 18:38

Zapomniał uprzedzić o fakcie, że wpierw 100k$, a dopiero potem 0. :p

Co do HSów, to bardzo ładnie nam się realizowały podczas pierwszej fali korekcyjnej, z pełnym zasięgiem.


Albo choćby ten teraz na pięciominutówce.

Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 18:43 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 lutego 2018, 18:41

@mckk ja wprawdzie jestem wyjątkowo mało ogarnięty, ale zaobserwowałem, że gdy wolumen wyschnie, to następuje albo dramatyczny zjazd, albo pompa. W każdej konfiguracji, tzn. spadek z downtrendu (tak wtopiłem wchodząc przy 7850$ przed zjazdem do 5800, na szczęście trzymałem aż do sprzedaży z zyskiem) i na odwrót tak jak przed momentem gdy ruszyła z 8400$ pompa na 8650$ po spadku wolumenu do małych wartości.

Tak więc często zmniejszenie obrotów sugeruje rychły ruch w górę lub w dół, ale ja osobiście nie umiem odgadnąć w którą stronę ten ruch będzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » piątek, 9 lutego 2018, 18:41

@polecam_myslenie, Bardzo bym chciał zobaczyć jakiekolwiek konkrety tej "przepowiedni" mocnego spadku za 2 tygodnie. Przestań siać FUD i pokaż nam cokolwiek, chociażby najprostszą analizę techniczną. W przeciwnym razie już dawno powinieneś dostać kilka ostrzeżeń od moderatorów za zwykły spam i zaśmiecanie wątku, w którym inni ludzie dzielą się swoją (całkiem sporą) wiedzą na temat kursu.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » piątek, 9 lutego 2018, 18:42

w moim odczuciu możemy iść tak SVG Image

zechciałby się ktoś podzielić jak to u niego wygląda ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 9 lutego 2018, 18:44

mckk pisze: Jak wy uważacie, czy odbicie na dużym wolumenie jest mniej wiarygodne niż odbicie na małym?
Duzy wolumen jest praktycznie zawsze potwierdzeniem ze ruch jest prawdziwy - czyli ze jak sa spadki na duzym wolumenie to beda prawdziwe spadki a nie osuniecie o 100 USD. A jak sa wzrosty na duzym wolumenie to chwile potrwaja i nalezy je traktowac powazniej.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 9 lutego 2018, 18:49

polecam_myslenie pisze: Dobra glownie dlatego ze mam 20pare lat jestem dopiero po studiach i nie mam grosza przy d... jedynie male oszczednosci. Za duze ryzyko. Pozniej to zrobie.

Kolego nie uzalaj sie. Nie musisz miec duzo aby zmienic swoje zycie. Kup cos taniego z perspektywa
(przeczucie ze data streamr bedzie hitem na finexie, 100dni a sie rozwijaja, konferencje, noi wyladowal jakims cudem na finexie, konkurent ioty ale 20x tanszy)

Ja w czerwcu 2017 zaczalem z 10 000 pln, wymarzony cel to do konca roku to podwojenie..

Juz po miesiacu mi sie to udalo.

Pozniej przygoda z nxt.

Moglem byc milionerem, bylem w posiadaniu 160 000nxt od kursu 0.060. Ja je mialem ale sprzedawalem czesciami bo btc korekcil i banka byla straszna. Jakbym zapadl w spiaczke i obudzil sie na kursie 2.4dol za nxt bylo by pare baniek. Wzrost ponad 40x.

Ale to nie wazne. Chodzi o to ze w tym swiecie majac niewielka kwote i ty mozesz dorobic sie miliona.

Musisz wierzyc w cos i czekac. Tak jak ja wierzylem ze nxt to bedzie zyciowka dlatego spamowalem na tym forum miesiac przed pompa, dzieki czemu czesc osob sie rowniez dorobila. Zaczela sobie przyblizac temat nxt i w niego weszla przed wzrostami. A to najwazniejsze.

Ja wiem ze stracilem okazje do 1szego miliona, ale wierze ze jeszcze mi sie trafi okazja.
Pozostaje mi sie narazie cieszyc jego kawalkiem

Co do do kursu btc to odbijanie pileczki, teraz spadek do 8000 by wygladal jak kontynuacja, po ktorej znowu pileczka leci do gory
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 18:55 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » piątek, 9 lutego 2018, 19:23

@BitJanusz - ale ty analizujesz wolumen na małym interwale, np. M5, M15, H1, a ja D1, H4 - ja nie widzę zgaszenia wolumenu na M5,M15 - nie gram tak gęsto / często ;)

Dodano po 33 minutach 42 sekundach:
domator pisze:
mckk pisze: Jak wy uważacie, czy odbicie na dużym wolumenie jest mniej wiarygodne niż odbicie na małym?
Duzy wolumen jest praktycznie zawsze potwierdzeniem ze ruch jest prawdziwy - czyli ze jak sa spadki na duzym wolumenie to beda prawdziwe spadki a nie osuniecie o 100 USD. A jak sa wzrosty na duzym wolumenie to chwile potrwaja i nalezy je traktowac powazniej.
Nie czytasz uważnie :D

Nie pytam o wolumen jako potwierdzenie siły trendu, tylko różnicę między odbiciem / wybronieniem jakiegoś wsparcia na dużym wolumenie i małym ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 lutego 2018, 19:24

Wyszedłem na poziomie 8730$. Nadal wierzę, że zrealizuje się zakres 8900-9200$, ale bez przesady - nie za jednym zamachem. Spróbuję przyczaić się na zniesienie tego ruchu i odkupić. Jakieś pomysły? Bitcoinek rzucił 8000$, mi bardziej pasuje ok 8400$.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » piątek, 9 lutego 2018, 20:05

Dziś ta sama ankieta, ostatnio 51% do 49% dla fali B, czyli praktycznie remis. Jestem ciekawy czy zmieniły się nastroje po ostatnich wzrostach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 9 lutego 2018, 20:09

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » piątek, 9 lutego 2018, 20:19

Obrazek

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JARAZZ » piątek, 9 lutego 2018, 20:26

Witam. Patrząc na moje ruchy na giełdzie to jestem jeszcze daleko z tyłu, niestety. Mam do Was pytanie. Jeśli kończy/skończyła się fala A to do jakiego jeszcze poziomu moze zejść na kolejnych falach C,E?
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lutego 2018, 20:36 przez JARAZZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hermis, kisiel i 51 gości