Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: likidis » czwartek, 8 lutego 2018, 13:57

ognos pisze: W międzyczasie wczoraj pojawiło się 71 mln EURT: https://etherscan.io/token/0xabdf147870 ... f37686e2a8
Co to jest EURT? To nowość od tether.io, nie? To samo co USDT ale powiązane z EUR? Kiedy powstało i gdzie niby można coś za nie kupić? Bo na coinmarketcap nima tego tokena.

Jak widzę, skoro ludzie przestają wierzyć w przejrzystość USDT, to stworzyli teraz EURT i teraz dzięki niemu będą podbijać kurs BTC. heh...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » czwartek, 8 lutego 2018, 14:03

Bardzo mi sie nie podoba, ze BTC idzie w gore natomiast alty stoja w miejscu smierdzi mi to cos.

Edit: Dziekuje za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 lutego 2018, 14:12 przez plugmyduck1, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » czwartek, 8 lutego 2018, 14:10

plugmyduck1 pisze: Bardzo mi sie nie podoba, ze BTC idzie w gore natomiast alty stoja w miejscu smierdzi mi to cos.
Nie nie śmierdzi, po prostu powoli zaczynają się opory na BTC i alty czekają na znak co dalej. BTC przebija opory, alty nadrobią straty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rzuf » czwartek, 8 lutego 2018, 14:14

Coś z innej beczki, czyli: teorie spiskowe

http://www.scmp.com/business/article/21 ... ng-bitcoin

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » czwartek, 8 lutego 2018, 14:40

GibonGientki pisze:
plugmyduck1 pisze: Bardzo mi sie nie podoba, ze BTC idzie w gore natomiast alty stoja w miejscu smierdzi mi to cos.
Nie nie śmierdzi, po prostu powoli zaczynają się opory na BTC i alty czekają na znak co dalej. BTC przebija opory, alty nadrobią straty.

Przeczytaj moj wczorajszy wpis.
Pisze tam ze alty beda stac, ewentualnie czolgac sie tracac wzgledem btc. To wlasnie sugeruje ze to prawdziwe odbicie btc.

Troche cykli za mna, i alty zaczna rosnac wtedy gdy btc bedzie juz wysoko.

To polaczona siec botow, ktore teraz maja za zadanie jak po kazdym cyklu zwiekszyc btc dominance. Pchajac tylko btc, zostawiajac w tyle tych co na gorce pokupywali alty.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 8 lutego 2018, 14:55

No wiec mamy tak
-Malejacy wolumen
-Ukryty sell order na 8500 przed zamknieciem 12h ktory okazal sie skuteczny
-Widoczny ask na 1500 bitow ktory został zamkniety
- W skali 1h nie ma zadnej konkretnej jeszcze przeslanki do wybicia,
- W skali 6h malutkie doji
-W skali 12h nieudana proba zamkniecia swiecy nad 8500
-W skali 1D wczorajsze czerwone doji

Nie wiem jak wy, ale ja opusciłem statek i obserwuje, poki co nic mnie nie sklania do kupna, a patrzac na nastroj forum to jakos nie zauwazylem zwatpienia jeszcze, fakt przy spadku do 6k juz sie zaczynał jakis tam lament, ale biorac pod uwage ze jestem nowym graczem a na mnie to nie zadzialalo, to pewnie takich osob moze byc jeszcze duzo do wyleszczenia
Moze mysle troche zyczeniowo ale wciaz brakuje mi tej piątki w 3 ^^


EDIT: Finex na 8400 ponownie pojawila sie scianka na buy order 750 BTC, zrzut poszedł w minute, jeden nawet był za 327 bitów
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 lutego 2018, 15:03 przez Zeyt, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 8 lutego 2018, 14:59

No i mamy taki mały kanał na 15m. :P

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 8 lutego 2018, 15:03

@Zeyt, To normalne, że volumen spada, przecież i tak był większy niż w wielu ważnych miejscach w grudniu. Zobacz sobie np spadek z 5k na 3k, albo z 7.8k na 5.4k i dalsze wzrosty wtedy. Wolumen malał kurs róśł. Obecnie wolumen i tak mamy całkiem spory, przecież nie byłby ciągle na tym poziomie co 6 lutego. 12h na bitfinexie i bitstampie wygląda całkiem dobrze czerwona i obok niej większa zielona czego tu chcieć więcej? 1d pokazuje, że odwrócenie trendu nie jest jeszcze do końca potwierdzone, ale już blisko.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 8 lutego 2018, 15:05

@pabloj, Biore to tez pod uwage, jednak ktoś kto zrzuca naraz 327 Bitków raczej pionkiem nie jest, a to juz nie pierwszy raz dzis

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 8 lutego 2018, 15:07

@Zeyt, Wiem, widze, że w dalszym ciągu są podejmowane próby uwalania kursu mimo wszystko, ktoś bardzo nie chce żeby trend się już teraz odwrócił ;) Narazie w mojej opini mamy procentowo większe szanse na UP w mid jednak. Ale co się wydarzy to nie wiadomo jak zwykle.

Zresztą niepewność jest naturalnym stanem każdego inwestora, do tego trzeba się przyzwyczaić. Obliczać sobie prawdopodobne scenariusze i grać wg tego, który zdaje nam się najbardziej prawdopodobny. Nic więcej zrobić nie możemy.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JanuszBrodaty » czwartek, 8 lutego 2018, 15:09

@Zeyt, Bierz też pod uwagę że ten ktoś może samemu sobie sprzedawać żeby stworzyć wywołać określone emocje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 8 lutego 2018, 15:10

Ciekawi mnie jaki to ma wywolac efekt...

Obrazek

Dla mnie te zrzuty to sa rysowanie swiec albo innych wzorcow, polecam obserwowac bitcoinwisdom zeby liczyc ile jest zrzucane, a wykresy analizowac na wyzszych interwalach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 8 lutego 2018, 15:12

@GibonGientki, Po prostu popyt na BTC jest większy. Po tak dużych korektach/pęknięciach/quasi-pęknięciach na rynek BTC wchodzą ci co kupują średnio pewnie raz na kilka miesięcy, gracze średnio i długoterminowi. Nie tylko prywatni ale też instytucjonalni inwestorzy. W przypadku altów popyt nie jest tak duży dla tego typu inwestorów. Wynika to z większej płynności na altach, mniejszej stabilności. One prowadzą do zacięcia raczej daytraderskiego bo łatwiej (tzn. szybciej) o określony % ruch niż na BTC. Dlatego po takich spadkach BTC jest głównym punktem uwagi. Skrajne wychylenia ceny skupiają 2 grupy inwestorów/graczy:
1. giełdowych lamusów*, którzy kupują blisko szczytów a sprzedają w panice jak dużo spadło,
2. graczy rozsądniejszych, którzy w spadkach szukają okazji do wejścia a we wzrostach do sprzedaży.

*nikogo nie obrażam, sam nieraz takim lamusem byłem i każdy był nim choć raz, słowo dobrze opisuje słabość kupna górek/sprzedawania dołków

Zabawne było przeglądać wątek kilka ostatnich dni. Jak na szczytach była u wielu nowych faza wiecznego wzrostu a ostrzegający jako gówno-wiedzący pseudo znawcy, to teraz mamy przedawkowanie trendu: BTC się nie podniesie, upadnie, spadnie niżej, nie odbije. Jak ktoś chce zostać w tej grze na dłużej z regularnymi profitami polecam bardzo serdecznie uciekać od przedawkowywania trendu, nie uleganie mu do końca przy jego przesileniu. W momentach największej rozpaczy starajcie się nieśmiało być chciwymi, napalonymi na zysk gnojkami widzącymi rodzące się ogromne okazje do odbić/nowych trendów, natomiast bójcie się na szczytach, po dużych wzrostach, jak większość z klapkami na oczach skupuje własne marzenia, na które niekoniecznie giełda da pokrycie.

Możecie być słabi z analizy, ale jak będziecie mieć dobrą psychologię gry i będziecie umieli wyjść poza tłum w skrajnych punktach, widzieć okazje, być ciut bardziej przebiegłym od reszty tłumu, to będzie to raczej wynagrodzone.

Im większa panika - tym bardziej bądźcie chciwi.
Im większa euforia - bójcie się, bo każdy giełdowy towar spadnie, kwestia czasu.
Jeśli jesteście raczej DT i w Waszej gry wychodzi, że np. po 3 miesiącach molestowania ordebooków kilka godzin dziennie i po nawet kilku-kilkunastu transakcjach dziennie (średnio) robicie mniejszy zysk niż dosłownie 3-4 pełne ruchy (buy+sell) w ciągu 3 miesięcy łapiące po te 30-40% zasięgu ruchów, to chyba lepiej zadbać o jakość a nie o ilość tradingu. Dużo ludzi z tym walczy, a często lepiej mniej ale z większym kunsztem i cierpliwością niż natrętne granie, nałogowe. ;)

Co do wykresu, prosta sprawa - target LT 2980-5.4k. Może nawet tam nie dojść, ale dojście i utrzymanie tej linii daje target na oporach 10k. Gdyby i to zaliczyło byłby dylemat, czy to bulltrap czy budowanie czegoś zaskakującego. W spadkowych scenariuszach 5-6k - jeśli wzięte szybko - byłoby raczej miejscem z ogromnym popytem. W zasadzie nawet samo powolne, mozolne wspinanie się po nisko leżącej teraz LT 1826-2980$ wyglądałoby na długofalowo perspektywicznie wzrostowe w taki stabilny sposób.

PS. Dla wykresowców: taki pomysł na szybko, z LT spadkowej od ATH oraz LT wzrostowego 1826-2980-prawie nasze 6k teraz wychodzi dość ciekawy kształt. W zasadzie nawet spadek i oparcie się na tej niskiej LT, w dłuższej perspektywie mogłoby być bardzo bycze, bo by ja umocniło i mogło doprowadzić do powolnego budowania czegoś więcej już bliżej wakacji.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » czwartek, 8 lutego 2018, 16:18

liczyłem na morning doji star. ale jakos nie wierze w zamkniecie swiecy godzinnej ładnie na zielono.
1h stamp

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 8 lutego 2018, 17:00

Wyszliśmy dołem z małego kanału wzrostowego, mamy jeszcze wsparcie na dużym.



Jeszcze takie opory, które mogłyby by poźniej nawet służyć jako szyje HSów. Ale na to jeszcze za wcześnie, wpierw musi przebić dolną linię kanału wzrostowego.
Spoiler:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kuzmin » czwartek, 8 lutego 2018, 17:19

8200 polecialy duze cegly w skup ponad 500btc

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » czwartek, 8 lutego 2018, 17:21

Nie poleciało z 50btc i ściągnął to..

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Selecto » czwartek, 8 lutego 2018, 17:22

Tak btw to Mcafee napisał na twiterze że Binance mogło zostać hacknięte...

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kuzmin » czwartek, 8 lutego 2018, 17:26

Vilv pisze: Nie poleciało z 50btc i ściągnął to..
Dwa zlecenia na 150 i 223 widzialem ze weszly wiec noe pisz bzdur

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Selecto » czwartek, 8 lutego 2018, 17:28

Binance zaprzeczyło na twiterze aby zostali hacknięci. Dobry FUD.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, miso20 i 33 gości