Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » środa, 7 lutego 2018, 14:14

Generalnie oczekiwanie na otwarcie rejestracji jest mocno irytujące, nawet w miejscach które otwarli karzą czekać miesiąc na weryfikację... mi w jednym kantorze ustawili datę na luty teraz się dowiedziałem że rejestrację zaczną 27 lutego.... CIekawe ile milionów ludzi czeka na rejestrację....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » środa, 7 lutego 2018, 14:25

coraz bardziej mam nastawienie ze na tej fali dojedziemy do 9k

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » środa, 7 lutego 2018, 14:27

ergorg pisze: @VooCash, pretensje do:

http://analizy.investio.pl/korekta-pedzaca/

Ja tylko obrazek zapożyczyłem. :)
Spoko, tylko ze kopiujesz a potem inni kopiuja od Ciebie i wychodzi ze mamy bardzo slabe merytorycznie posty kopiujace zle info.
Uzywaj cytatu pls jesli odpowiadasz bo nie wyskoczylo mi powiadomienie ;)

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Selecto » środa, 7 lutego 2018, 14:31

plugmyduck1 pisze: coraz bardziej mam nastawienie ze na tej fali dojedziemy do 9k
Seliga twierdzi ze do 9,5.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » środa, 7 lutego 2018, 14:34

Selecto pisze:
plugmyduck1 pisze: coraz bardziej mam nastawienie ze na tej fali dojedziemy do 9k
Seliga twierdzi ze do 9,5.
Na 9.5 nie ma niczego....
Najblizej to srodek kanalu spadkowego na 10k, gdzies za tydzien. Bo po drodze mala korekta wzrostow bedzie.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 7 lutego 2018, 14:35

VooCash pisze: Na 9.5 nie ma niczego....
Niestety jest.
Szczyt z 3.02 i co gorsza dolek z 17.01
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JanuszBrodaty » środa, 7 lutego 2018, 14:38

Do ilu obecnie mogłaby zejść korekta wzrostowa? Mi wychodzi około 7700 - 7800

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » środa, 7 lutego 2018, 14:53

domator pisze:
VooCash pisze: Na 9.5 nie ma niczego....
Niestety jest.
Szczyt z 3.02 i co gorsza dolek z 17.01
Nie przejmowalbym sie az tak.. wybije z impetem. Tak mozesz analizowac w trendzie bocznym, nie spadkowym.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » środa, 7 lutego 2018, 15:04

wizardking76 pisze: Generalnie oczekiwanie na otwarcie rejestracji jest mocno irytujące, nawet w miejscach które otwarli karzą czekać miesiąc na weryfikację... mi w jednym kantorze ustawili datę na luty teraz się dowiedziałem że rejestrację zaczną 27 lutego.... CIekawe ile milionów ludzi czeka na rejestrację....
Myslę, że lepiej, żeby na razie wstrzymywali rejestracje nowych skoro niektóre giełdy juz teraz maja opóznienia w obsłudze obecnych. Jak sobie jeszcze dołożą uzytkowników, to taki Bitstamp bedzie robił przelew przez 3 miesiące.

Nowi niech czekają, uzytkownicy, którzy wspierali ta branże wcześniej mają priorytet i ich zlecenia powinny być najpierw obsłużone, pózniej mogą pomyśleć o nowych klientach.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dreimore » środa, 7 lutego 2018, 15:09

Tak od strony psychologicznej trochę i spodziewanej korekty od obecnych wzrostów. Tak jak masa osób ustawiła się z koszyczkiem na +8k i zejście poniżej udzieliło się "żółtą" histerią na forum tak samo teraz multum osób spodziewa się korekty, a nie ma póki (to poprawna pisownia, "puki" to co najwyżej może być liczba mnoga od słowa puk czyli kodu odblokowującego) co jej prawdziwego zwiastuna, tj. poczucia odjeżdżającego pociągu. Jak nie jestem pewny czy wykres zacznie się "psuć" i w którą stronę powoli zmierza to obserwuje sobie na interwale 3m i byle czerwony bączek odbija się sraczką na polskich giełdach na altach :D

Ps. W trakcie pisania tego posta wykres zaczął się psuć w moim odczuciu i chwilowo wysiadłem przechodzę w tryb czuwania. Standby on ;)
amat victoria curam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7629
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 7 lutego 2018, 15:11

Ja odniosę się jeszcze raz do lipca, wzrosty też mogą zaskoczyć tak jak ostatnio spadki przy korekcie. Nie twierdzę, że będziemy się piąć do ATH jak wtedy (nie wiem czy w ogóle dojdziemy do ATH), ale nie zdziwię się jeśli zrobimy 9-10k$ bez większych przystanków.

W lipcu strasznie dużo osób straciło, bo chciało sprzedać i odkupić na korekcie niżej. Tylko, że to rosło wtedy bez przerwy praktycznie przez 3-4 dni.

Osobiście uczulam na zbyt duże kombinowanie.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tropt » środa, 7 lutego 2018, 15:31

koledzy a co się robi jeśli się kupiło BTC w dołku i chce się kupić za nie niszowe alty na długie przechowywanie ? czekacie w takiej sytuacji na korektę i mocniejszy spadek altów czy kupujecie tak jak teraz ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3265
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 7 lutego 2018, 15:40

ekonokomik pisze:
Dalej uważam, że może coś być na rzeczy. Niedawno czytałem art. gdzie autor pisał, że przed 2008 była bańka na rynku nieruchomości w USA, a obecnie mamy bańkę prawie na wszystkim oprócz kruszców. Bo po 2008 nastąpiła ogromna podaż pieniądza.
Tak, też czytam o bańce wszystkiego od dawna, ale hipoteza o korekcie na bitku jako sygnale do spadku na giełdach akcji jest niedorzeczna po prostu. Już prędzej uwierzę, że było to planowane działanie żeby sobie przygotować wejście na przerzucenie kapitału z akcji, ale to też naciągane mocno. Bitek spada od kilku tygodni a Wall Street zorientowało się po miesiącu? Gdyby faktycznie to obserwowali i brali pod uwagę, to reakcja byłaby chyba wcześniej. Mówiąc metaforą użytą w artykule - kanarek zdycha od ponad miesiąca i dopiero jak ktoś się potknie o jego zwłoki to podnosi alarm? Kupy się to nie trzyma. Ot pismak miał wysmażyć jakiś poczytny i generujący kliknięcia artykuł to wysmażył, a że bitek jest trendy to dorzucił, zmiksował i połączył wątki. Oczywiście "ekspert" z banku nie omieszkał wspomnieć przy okazji, że rynek krypto jest "bez wewnętrznej wartości", pewnie w opozycji do drukowanej kasy o "wielkiej" wartości :]

No i co najważniejsze, rozpatrywanie tej hipotetycznej korelacji jest kompletnie nieprzydatne w spekulacji - ani tego nie da się udowodnić ani też obalić, bo nie ma żadnego kryterium do sfalsyfikowania tej hipotezy, ale jak się zacznie robić na rynkach naprawdę krucho to pewnie część mediów podchwyci pomysł i przynajmniej w niektórych miejscach świata zacznie się ganianie z pochodniami za krypto jako głównym winowajcą efektów machlojek światowej finansjery...
Tropt pisze: koledzy a co się robi jeśli się kupiło BTC w dołku i chce się kupić za nie niszowe alty na długie przechowywanie ? czekacie w takiej sytuacji na korektę i mocniejszy spadek altów czy kupujecie tak jak teraz ?
Przede wszystkim, moim skromnym zdaniem, "niszowych altów" nie powinno się kupować na długie przechowanie, bo część z nich może okazać się np. scam coinem, który zdechnie włącznie z wyłączeniem i usunięciem z giełdy, zamiast perełką technologiczną jak obiecywali twórcy ;) Na longterm nie inwestuje się w papier toaletowy tylko coś trwalszego o uznanej reputacji i znaczącym udziale w rynku po wcześniejszych dłuższych spadkach.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pchelka » środa, 7 lutego 2018, 15:52

Czyżby na Bitfinex 15 M głowa z RGR się nam pokazywała ?
Lewe ramie i głowa jest widoczna..

https://www.screencast.com/t/9iBAsoNUisc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 7 lutego 2018, 15:55

akos pisze: hipoteza o korekcie na bitku jako sygnale do spadku na giełdach akcji jest niedorzeczna po prostu. Już prędzej uwierzę, że było to planowane działanie żeby sobie przygotować wejście na przerzucenie kapitału z akcji, ale to też naciągane mocno. Bitek spada od kilku tygodni a Wall Street zorientowało się po miesiącu? Gdyby faktycznie to obserwowali i brali pod uwagę, to reakcja byłaby chyba wcześniej.
Twoim zdaniem.

Największy napęd na każdym rynku stanowią więksi i grubsi, bo mogą więcej, to oni kształtują rynki, zaś rynek BTC to niedorozwinięta zapałka w magazynie całych wagonów paczek od zapałek. Moim zdaniem.

Myślę, że warto teraz śledzić rynek złota i srebra.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 7 lutego 2018, 16:04

Ankieta powoli sie przechyla w strone fali B. Ja tez tak glosowalem.
Na poparcie tej tezy dodam jeszcze ze TDSeq na 1D robi wlasnie 9 czerwony numerek a gorna wstega BB (tez na 1D) jest lekko powyzej 13k.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tropt » środa, 7 lutego 2018, 16:14

czyli jesteście pewni że to nie mocna korekta a pęknięta banka ?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mattbigblue » środa, 7 lutego 2018, 16:37

W ostatnich dniach zauważyłem taką zależność...
Kurs BTC pikuje w dół, alty jeszcze bardziej...w pewnym momencie alty zaprzestają pikowania, pojedyńcze zaczynają się zielenić....nagle BTC zaczyna odbijać.....następnie alty pikują w górę jak szalone....BTC też rośnie...i dochodzimy do takiego momentu jak teraz...nie wiadomo czy BTC poleci w górę czy będzie znów spadek....ale patrząc na alty, to wyhamowały wzrosty i zaczynają powoli spadać...w ostatnich dniach jak tak było, to BTC jednak leciał w dół...jak będzie tym razem?
Ja wyszedłem na + przy obecnych kursach, więc chyba wysiadam 50% kapitału.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » środa, 7 lutego 2018, 17:12

domator pisze: Ankieta powoli sie przechyla w strone fali B. Ja tez tak glosowalem.
Na poparcie tej tezy dodam jeszcze ze TDSeq na 1D robi wlasnie 9 czerwony numerek a gorna wstega BB (tez na 1D) jest lekko powyzej 13k.
To ja moze tak troche okoniem do optymistow ;-)
Im idzie wyzej tym bardziej sie przechyla. :lol: A tak na powaznie to ta ankieta pokazuje wlasnie mocne niezdecydowanie, a w wiekszosci zyczenie obrania danego kierunku (jedni zapakowni, inni nie zdazyli). TDSeq na 1D robi 9 czerwona ale moze jeszcze zrobic ze 3 swiece bez numerkow i to wlasnie mnie nie przekonuje do zadnego kierunku.
Widze, ze czesc juz obiera 13k na cel ;-) chociaz ledwo przebilo spadkowa po szczytach od 9lutego. Wolumen jest spory ale 17sty bylo wybicie okolo 40% i wiemy jak sie skonczylo, a wolumen tez byl dobry. Wybicie bylo z 6k na Bitfinex ale poza okragla cena tam nic wiecej nie bylo (jesli sie myle, to prosze mnie poprawic). Prosze pamietac, ze masa ludzi stracila kupe kase. Wiekszosc raczej nie wytrzymala w HODL i nawet mielismy potwierdzenie tego na forum. Wielu sie sparzylo i stracilo na ost. nieudanych wybiciach i raczej nie wroci po lekkim odbiciu bo czesc osob juz widzi ceny 5cyfrowe. Sprawa z USDT nadal w toku a przesluchanie jest chyba 14Lutego i duzo smrodu moze jeszcze wyplynac.
Czesc osob pamietajac co sie dzialo ostatnio (a nie bylo to cos co zdarza sie co tydzien) bedzie za moment przechodzic na fiaty by wyciagnac zysk i to moze napedziec kolejne sprzedaze i kolejne spadki. Mysle,ze wiekszsc nadal pamieta co bylo jeszcze 2dni temu ;-)

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » środa, 7 lutego 2018, 17:19

news 3 godziny temu
Bitfinex'ed krytyk i spekulant na temat tetherow zostal zawieszony na twiterze.


https://thenextweb.com/hardfork/2018/02 ... itter-ban/

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości