Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 6 lutego 2018, 22:34

Do tych wszystkich, którzy wątpili w odbicie większe niż symboliczne: mamy wzrost o 30% w ciągu 12h! A teraz włączcie skalę 12h i zobaczcie gdzie jesteśmy na wykresie.
Zeyt pisze: Sam wlazlem na 6800 i 6200 i w sumie aktualnie myśle o wyjściu
Milion razy tak robiłem. Kupowałem bardzo ładnie w dołku, np. za 6500. Wystrzał do góry, sprzedaję po paru godzinach za 7600 ciesząc się z kilkunastoprocentowego zarobku i z myślą "odkupię taniej". A następnie albo patrzyłem jak leci do 12000, albo robiłem kilka nerwowych ruchów tracąc połowę zysku na prowizjach ;)
No, ale nie doradzam. Faktycznie teraz jakaś korekta tego odbicia może przyjść.
Ja jeszcze nie ustawilem asków. Zacznę o tym myśleć w okolicach 9-10k.
Zeyt pisze:Dollar też leci na głowe co mnie niepokoi
Zaciekawiłeś mnie. Mam 3 pytania.
Względem czego leci? Bo względem złotówki to akurat ciut odbił w ostatnim tygodniu. Jeśli chodzi Ci o dłuższą perspektywę, to rozjeżdża się korelacja z ostatnimi spadkami na BTC.
I dlaczego Cię to niepokoi? Zarabiasz w dolarach?
I w końcu ostatnie pytanie: jak to jest, że gdy waluta, której przez lata jawnie dodrukowywano 50mld miesięcznie z powietrza, nie spadała, a wręcz się umacniała, to się nie niepokoiłeś, a jak w końcu zaczęła się osłabiać to się niepokoisz?
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 22:37 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pawel128 » wtorek, 6 lutego 2018, 22:35



W okolicach 8k jest 3-4 opory.

Po wierzchołkach trendu spadkowego powyżej (mniej więcej tak jak narysowałem)
Górna granica dzisiejszego trendu wzrostowego.
Zasięg aktualnego odbicia.
RGR moim zdaniem ma zasięg do ok 8k
No i okrągłe 8k.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 23:26 przez pawel128, łącznie zmieniany 3 razy.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » wtorek, 6 lutego 2018, 22:36

to na stampie to chyba jakiś short, który puścił, bo zachowuje się jak ściana krocząca. finex powstrzymuje, na krakenie 600 BTC jako policja kursowa się pojawiło

edit: yep, tak chyba wygląda flash crash na bitstampie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 22:38 przez hornet, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 22:37

Dawno tetherów nie drukowali, ale stamp wygląda dzisiaj jakby USD dodrukowali i to sporo. Większe ścianki kupna niż na finexie. :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 22:38 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 lutego 2018, 22:37

ktoś właśnie konsekwentnie skupuje tysiące BTC na stampie, podnosząc cenę, więc bardzo mu widać zależy, żeby kupić wszystko.

I teraz się zastanawiam, WTF? insider info o czymś wybitnym dla BTC? FOMO Elona Muska? Tym bardziej, że wywindował cenę daleko poza finex.

O tyle mnie to dziwi, że przecież parę godzin temu mógł to kupić za 5900.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 22:39 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » wtorek, 6 lutego 2018, 22:39

BitJanusz pisze: kiedyś czytałem że pęknięcie bańki to 75-95% ATH
W dołku fali C kurs może być w tym zakresie co wspominasz. Na razie mamy pierwszą fazę spadków, falę A (a może to już B).

Trzeba jeszcze docenić kolegę @Fibo tu https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 71#p449771 i również brać taką opcję pod uwagę. Jeśli ma rację to odbijemy jeszcze trochę i spadniemy niżej a fala B (w MID) przyjdzie później.

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
BitJanusz pisze: I teraz się zastanawiam, WTF? insider info o czymś wybitnym dla BTC?
Piszemy o fali B cały czas a Ty już torie spiskowe wymyślasz ;) Skupuje pod falę B i ma rację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 lutego 2018, 22:41

@Bitmar - czy to oznacza, że jesteś za falą B?

zdradzisz, w jakim zakresie? osobiście myślałem o przedziale 10-12k.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » wtorek, 6 lutego 2018, 22:45

BitJanusz pisze: czy to oznacza, że jesteś za falą B?
To za czym ja jestem nie ma znaczenia. Ja stwierdzam, że B przed nami. Jak nie teraz to później. Gdybym znał zakres B (i A) to sprzedałbym dom i otworzył dźwignię ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » wtorek, 6 lutego 2018, 22:56

@ekonokomik
Spoiler:
ekonokomik pisze: Do tych wszystkich, którzy wątpili w odbicie większe niż symboliczne: mamy wzrost o 30% w ciągu 12h! A teraz włączcie skalę 12h i zobaczcie gdzie jesteśmy na wykresie.
Zeyt pisze: Sam wlazlem na 6800 i 6200 i w sumie aktualnie myśle o wyjściu
Milion razy tak robiłem. Kupowałem bardzo ładnie w dołku, np. za 6500. Wystrzał do góry, sprzedaję po paru godzinach za 7600 ciesząc się z kilkunastoprocentowego zarobku i z myślą "odkupię taniej". A następnie albo patrzyłem jak leci do 12000, albo robiłem kilka nerwowych ruchów tracąc połowę zysku na prowizjach ;)
No, ale nie doradzam. Faktycznie teraz jakaś korekta tego odbicia może przyjść.
Ja jeszcze nie ustawilem asków. Zacznę o tym myśleć w okolicach 9-10k.
Zeyt pisze:Dollar też leci na głowe co mnie niepokoi
Zaciekawiłeś mnie. Mam 3 pytania.
Względem czego leci? Bo względem złotówki to akurat ciut odbił w ostatnim tygodniu. Jeśli chodzi Ci o dłuższą perspektywę, to rozjeżdża się korelacja z ostatnimi spadkami na BTC.
I dlaczego Cię to niepokoi? Zarabiasz w dolarach?
I w końcu ostatnie pytanie: jak to jest, że gdy waluta, której przez lata jawnie dodrukowywano 50mld miesięcznie z powietrza, nie spadała, a wręcz się umacniała, to się nie niepokoiłeś, a jak w końcu zaczęła się osłabiać to się niepokoisz?
Dlatego jeszcze trzymam, ale ja wkupowalem sie w alty bo tam jest wiekszy % zysku, ale tez i straty dlatego mysle o wyjsciu
Dollar leci wzgledem euro, franka według mnie ale z doswiadczenia wiem ze gdy dollar traci na wartosci to dzieja sie nieciekawe rzeczy, szczegolnie ze ostatnio na swiecie jest niespokojnie a niedawno juz nawet my zaczynamy konflikt np z izraelem ( tutaj mały nacisk na słowa "my zaczynamy"), kurs zlotowki do dollara sie umacnia ale zlotowka to pionek...
Zdaje sobie sprawe ze to było dodrukowywanie, sam jestem fanem zeitgeista i tym podobnych, ale w takich kryzysach, w chaosie, wlasnie takie pionki jak my traca najbardziej
Sam ostatnio tu pisałem ze jest opcja utraty wartosci dollara na rzecz bitcoina i krypto, ale to wciaz tylko zwykłe gdybanie

Edit: No i tez zarabiam w dolarach bo kopie rozne wynalazki ktore sa wymienne tylko na dolca albo bita
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 23:11 przez Zeyt, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: EZEZ » wtorek, 6 lutego 2018, 22:57

ekonokomik pisze:.
I dlaczego Cię to niepokoi? Zarabiasz w dolarach?
Wszyscy pośrednio zarabiamy w dolarach kolego. Kurs na największych gieldach jest w stosunku do usd albo usdt. Jak dolar leci w dół a kurs btc stoi to jeżeli wyplacasz kasę w pln to przy każdym spadku dolara logiczne jest ze tracisz złotówki.
Jak zostajesz na fitach usd to nic nie tracisz, jak pln to co pare tyg kilka procent do przodu czekając na dołek.
Tracisz jak kurs usd/pln jest nisko i chcesz sprzedać btc za pln

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 6 lutego 2018, 23:01

@EZEZ, To prawda. @ekonokomik - ty tez zarabiasz w USD :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 6 lutego 2018, 23:07

Pozytywne opcje, które teraz widzę:

Tam gdzie końćzy się czerwona strzałka jest linia long w skali log.
Zółta strzałka górna końćzy się również nad linią long w skali log jednakże rysowaną po nieco późniejszych dołkach.

Obrazek

Mogłem trochę za szeroko narysować bo to w sumie mogło by się odbyć szybciej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 23:12 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » wtorek, 6 lutego 2018, 23:12

urosło blisko 2k bez korekty
Od dołka 6k to jest jakieś +30%
Miejsce na wejście już było, teraz trzeba uważać.
Dodatkowo zrobiła się ładna 5 falowa struktura. W mojej ocenie najbardziej prawdopodobne że korekta tego ruchu nadejdzie w najbliższych godzinach.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » wtorek, 6 lutego 2018, 23:14

@sebastian86 masz rację, ale dopóki trzymamy się poonad wskazywaną przez kolegów wyżej szyją potencjalnej IRGR, to mamy szansę na wydłużenie tych wzrostów. piszę stojąc z boku, za mało czasu na grę.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » wtorek, 6 lutego 2018, 23:21

dziś jest piękny dzień :)
jestem ciekaw co będzie przy 8k. miota kursem jak szatan, wiec trzeba być czujnym jak łasica;)

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » wtorek, 6 lutego 2018, 23:27

hornet pisze: @sebastian86 masz rację, ale dopóki trzymamy się poonad wskazywaną przez kolegów wyżej szyją potencjalnej IRGR, to mamy szansę na wydłużenie tych wzrostów. piszę stojąc z boku, za mało czasu na grę.
Zakładam scenariusz że pójdziemy wyżej, ale najpierw spodziewałbym się korekty, tylko ciężko mi określić zasięg. Puki co mam rozrzut jak gnojownik od 7200 do 6400.
Jeśli weszliśmy właśnie w fale B to silny trend wzrostowy w tej fali nie pozwoliłby nam zejść poniżej 7200 - 7000, no ale nie wiadomo, a ustawiać się na 7200 gdzie za moment możemy spaść poniżej 6000 nie byłoby najlepszym ruchem. Z drugiej strony jak pociąg odjedzie to gonienie w takim szale zakupowym skończy się jak zwykle...
hmmm i co tu robić :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » wtorek, 6 lutego 2018, 23:29

Spoiler:
PilotPirx pisze: dziś jest piękny dzień :)
jestem ciekaw co będzie przy 8k. miota kursem jak szatan, wiec trzeba być czujnym jak łasica;)
i mieć sokoli wzrok, zapomniałeś dodać.
wrzucam w spoiler, bo mały OT.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » wtorek, 6 lutego 2018, 23:40

Czy nie powinniśmy znowu wiązać kursu BTC (i reszty tych altów co jadą na stopa) z tym co dzieje się na wall street ? Nie jestem obeznany w sytuacji na giełdach amerykańskich ale znowu szykuje się burzliwa sesja, GPW też dostało rykoszetem przecież

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: interceptor » wtorek, 6 lutego 2018, 23:41

Zeyt pisze: Dollar leci wzgledem euro, franka według mnie ale z doswiadczenia wiem ze gdy dollar traci na wartosci to dzieja sie nieciekawe rzeczy, szczegolnie ze ostatnio na swiecie jest niespokojnie a niedawno juz nawet my zaczynamy konflikt np z izraelem ( tutaj mały nacisk na słowa "my zaczynamy"), kurs zlotowki do dollara sie umacnia ale zlotowka to pionek...
Zdaje sobie sprawe ze to było dodrukowywanie, sam jestem fanem zeitgeista i tym podobnych, ale w takich kryzysach, w chaosie, wlasnie takie pionki jak my traca najbardziej
Sam ostatnio tu pisałem ze jest opcja utraty wartosci dollara na rzecz bitcoina i krypto, ale to wciaz tylko zwykłe gdybanie
Wiem że to wątek o kursie BTC ale chciałem tylko wyjaśnić ten offtop. Osłabianie dolara było i jest w polityce wyborczej i powyborczej obecnego prezydenta Trumpa, jest to zamierzona polityka. Chce On w ten sposób chronić rodzimy biznes. Sztuczne działanie nastawione na protekcjonizm rynkowy przy okazji pozwala drukować jeszcze więcej papierków... w short-mid termie ma to pobudzić produkcje i konsumpcję w long termie każdy wie jak to się skończy.

A wracając do głównego wątku bitek długookresowo powinien się z tego względu pare procent umocnić w stosunku do dolara :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 23:42 przez interceptor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 6 lutego 2018, 23:42

Ale o co chodzi z giełdą w us? Wczoraj zaliczyli mocną korektę dziś są już 1,5%+. Mamy walkę o zamknięcie dziennej czyli jak zwykle przez ostatnie dni ktoś próbuje uwalić kurs

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Pan Inwestor i 33 gości