Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 lutego 2018, 15:10

miejmy nadzieję, że dojedziemy do pierwszego. Jestem pod wrażeniem, że w ogóle coś się udało zrobić na stosunkowo małym wolumenie. Niestety już przyszła korekta tych ruchów. Obstawiałem bullrush do 7300$ i zawrotkę, prawdę mówiąc.

Czy ktoś doradzi, jak postawić SL, jeśli kurs w ogóle dotrze pod 8000$? na wysokości zakupu, czy lepiej spróbować niżej? Zakładając scenariusz, że kurs może walić kilka razy w 8000$ i odbijać się. Kupiłem za 7850$.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » wtorek, 6 lutego 2018, 15:15

BitJanusz pisze: miejmy nadzieję, że dojedziemy do pierwszego. Jestem pod wrażeniem, że w ogóle coś się udało zrobić na stosunkowo małym wolumenie. Niestety już przyszła korekta tych ruchów. Obstawiałem bullrush do 7300$ i zawrotkę, prawdę mówiąc.

Czy ktoś doradzi, jak postawić SL, jeśli kurs w ogóle dotrze pod 8000$? na wysokości zakupu, czy lepiej spróbować niżej? Zakładając scenariusz, że kurs może walić kilka razy w 8000$ i odbijać się. Kupiłem za 7850$.
Srsly Janusz weź jakies zioła na uspokojenie. nic się nie dzieje narazie. Jest ladne odbicie i póki co zadnych problemow. chyba ze patrzysz na wykres sekundowy....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 lutego 2018, 15:16

Przepraszam, ciężko utrzymać emocje na wodzy w takich chwilach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » wtorek, 6 lutego 2018, 15:17

Póki co poruszamy się ładnie w kanale:

Obrazek

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 6 lutego 2018, 15:18

Oj, daj spokoj. Wyobraz sobie, ze niektorzy maja np. troche BTG kupione po $334 za sztuke bo mialo byc tu-de-mun po ogloszeniu roadmapy :)
Zatem relax, bedzie co ma byc :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 6 lutego 2018, 15:18

HAHAHAHHA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Od kilku tygodni kryptomedia serwują nam głównie Lęk, Niepewność i Zwątpienie (Fear, Uncertainty, Doubt – FUD). Najwyższy czas na jakieś dobre informacje. Jak wynika z przecieków, rząd Stanów Zjednoczonych zamierza w końcu oficjalnie przyznać, że kryptowaluty są nie tylko przydatne, ale wręcz stanowią kluczowe narzędzie nowej ekonomii. Celem “zwiększenie transparentności i ukrócenia nadużyć” na kryptorynkach, rządowe komisje CFTC (Commodity Futures Trading Commission, Komisja nadzoru nad rynkiem futures) i SEC (Securities and Exchanges Commission – Komisja nadzoru giełdowego) zgodziły się w swoich najnowszych raportach co do potrzeby uregulowania… i zaakceptowania kryptowalut.



https://cryptodemy.pl/niezwykle-optymis ... -zaufania/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3228
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 6 lutego 2018, 15:27

Dovakhiin pisze: zgodziły się w swoich najnowszych raportach co do potrzeby uregulowania… i zaakceptowania kryptowalut.
No jeśli by ta plota okazała się faktem wbrew krypto-sraczce większości bankierów a kurs utrzymał do tego czasu odbicie to chyba znowu wracamy do rozmów typu "moon soon" ;)

Jak zwykle mam wrażenie, że te newsy są insiderom od dawna znane a publice po prostu "dawkowane" w odpowiedniej ilości i odpowiednich momentach a nie, że po prostu wypływają bo akurat dana rzecz miała właśnie w tym czasie miejsce :] W ten sposób można stadko zagonić tam gdzie pasterz sobie życzy...

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 6 lutego 2018, 15:28

Widzę, że emocje nam się uwalniają.
Mam nadzieje, że to nie będzie tylko 4 korekcyjna i uda nam się zrobić overbalance i wyprowadzić kontrę w stosunku do ostatnich ruchów spadkowych na BTC.

A nawiązując do sytuacji emocjonalnej, której doświadczają HODLerzy:
Spoiler:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » wtorek, 6 lutego 2018, 15:28

ergorg pisze: Jest jedna duża różnica między tym odbiciem a dwoma/trzema poprzednimi. Przy tamtych było czuć euforię, entuzjazm, może teraz to już TO odbicie. Przy obecnym tego nie ma, mimo, że odbiliśmy o ponad 10% na ten moment. Tutaj na forum to prawie jak na stypie.
Czekałem na zakup poniżej 6000 ale przespałem :(. Wyszło blisko liczby z 5xxx więc i to uznałbym za tolerancję 10% obwieszczenia np. 5400$. Natomiast jeszcze koszyka nie zapakowałem a teraz pociąg jedzie. Wstawiając poziomą kreskę od najniższego punktu z 2.02 (około 13.30) wychodzi ,że teraz miejscem docelowym jest 8k$. Następnie utrzymanie się w kanale -/+500$ na poziomie 6700-7200$. Takie moje odczucie ale ja mało się znam :D. Natomiast cały czas mnie korci zjazd pod 4,5k$
Nastroje stypowe bo wyleszcza wszystkich. Nic nie kupowałem. Myślałem ,że ominęło mnie wyleszczanie ale ... właśnie spojrzałem na portfel a tam kisi się urobek kopaczowy warty mniej o 40%. No cóż, trzeba poczekać aż BTC dojdzie do tych 44k$ :)

Wrzucam taki głupi scenariusz obmyślony w gorączce.
Myśl jak grubas. Od kilku lat rynek USA w górę, czyli niebawem zjazd. Grubi o tym wiedzą wcześniej. Wzrosty w ekonomii + BTC. Portfele pasibrzuchom napuchły to teraz możemy wszystko zrzucić.
Głupie bo historia dorobiona pod obecny zbieg okoliczności...
Spoiler:
@socjolog2008 dzięki za informacje. Jakoś mi ta układanka z kopaniem nie pasowała. Zjedź za mnie na sankach :D, chory leżę :(
@BitJanusz rysuj dalej te kreski. Nie zniechęcaj się :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RaptorPL » wtorek, 6 lutego 2018, 15:34


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3228
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 6 lutego 2018, 15:35

@burzolok Rozstawiaj ordery stopniowo, chciałeś całym kapitałem wejść idealnie w jednym punkcie? To jest bardzo trudne, zwłaszcza na większych ruchach i takich zasięgach cenowych gdzie skoki +/- kilkaset dolarów mogą się odbyć w ciągu sekund.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » wtorek, 6 lutego 2018, 15:37

@burzolak, Nie poddawaj sie i poczekaj jeszcze dzien dwa , nie zmieniaj planu ktory masz w glowie. Poki co to odbicie to testowanie rynku nic wiecej.
Czy ktos z WAS zaklada opcje typu ze banka pekla i lecimy do rejonow tysiac, dwa i bujamy sie przez kolejne pare-nascie miesiecy ?? Czy kazde aktywo powtarza banke ? Nie sadze ... Wiem wiem tym razem bedzie inaczej.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 6 lutego 2018, 15:41

@novymivo tu może zadziałać taka sytuacja. Te regulacje, nie tylko u nas bo i u sąsiadów też i tym trąbi net. Każdy sobie zdaje pytanie czy trzymam kasę na giełdzie z wpisem w KNF (czy tam odpowiednikiem w innej krainie) czy się ładuje i strzałka na Ledgera. Bo jeszcze ci swiry zamkna gielde i zablokuja srodki do wyjasnienia...Ja już ukierunkowany jestem po plecak pełny ale mnie to skłoniło na przykład do ładunku. I czuje wiosne a czułem krew przez kilka dni :mrgreen:
A jakoś spokojnie gram tylko na Finexie jeszcze.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 15:45

@novymivo, pytasz jak tyle odbiło, trzeba było pytać rano o pękanie bańki. :p
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jakub » wtorek, 6 lutego 2018, 15:45

Hej, Dowbit.pl przygotował tekst, który odnosi się trochę do zależności między kondycją Bitcoina a załamaniem na Wall Street. Może komuś się spodoba, może komuś się przyda :) Zostawiam link: https://dowbit.pl/spadek-bitcoina-a-zal ... przypadek/

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 6 lutego 2018, 15:49

Spoiler:
A jak zrealizowane sa takie portfele gieldowe? Zalozmy, ze gielda podaje mi adres LTC do przelewu -
to jest prywatnie moj tylko adres? Bo w XMR to jakis ID transakcji sie dodaje i takie tam.
Innymi slowy, jesli te portfele sa per user to hmm jak mozna zablokowac srodki na nich? Jesli pytanie naiwne to sory ale nigdy sie nie zastanawialem jak to od strony gieldy jest oprogramowane.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Selecto » wtorek, 6 lutego 2018, 15:54

Chwilowe odbicie?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 6 lutego 2018, 15:55

novymivo pisze: @burzolak, Nie poddawaj sie i poczekaj jeszcze dzien dwa , nie zmieniaj planu ktory masz w glowie. Poki co to odbicie to testowanie rynku nic wiecej.
Czy ktos z WAS zaklada opcje typu ze banka pekla i lecimy do rejonow tysiac, dwa i bujamy sie przez kolejne pare-nascie miesiecy ?? Czy kazde aktywo powtarza banke ? Nie sadze ... Wiem wiem tym razem bedzie inaczej.
Bardzo wiele powtarza. Proszę, tutaj masz bańkę na srebrze w końcu lat 70 i powtórkę w 2010:
https://static.seekingalpha.com/uploads ... -07-11.png

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » wtorek, 6 lutego 2018, 15:56

@japu, przelewasz srodki na swoj prywatny adres utworzony przez gielde, po czym gielda ktora jest w posiadaniu kluczy przelewa zawartosc np ltc na ich adres glowny czy to hot czy cold wallet.
@ergorg, no wlasnie teraz wydaje mi sie to bardziej odpowiednie by pytac teraz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: io47 » wtorek, 6 lutego 2018, 15:56

@japu, teoretycznie jest Twój, w sensie dedykowany dla Twoich transakcji wpłat. Faktycznie nie jest Twój, bo nie masz do niego kluczy, tylko ma je giełda - więc faktycznie taki portfel jest giełdy, więc jak najbardziej mogą zablokować Twoje środki.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 15:58 przez io47, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, Bing [Bot], Pan Inwestor i 15 gości