Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: filoZoff » wtorek, 6 lutego 2018, 11:45

mattbigblue pisze: Panowie, z której polskiej giełdy korzystacie? Dotychczas używałem BitBay, ale jako, że jest wpisane na liście ostrzeżeń KNF, boję się, że mój bank może mi wypowiedzieć umowę za przelewy tam. Która Polska giełda jest równie sprawdzona?...
Moim zdaniem tutaj nie ma znaczenia czy polska giełda jest sprawdzona czy nie - to co jest stawiane BitBay'owi to zarzut nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.
Wygląda na to, że odpowiednie władze wyciągnęły wnioski, że skoro są gromadzone środki pieniężne klientów (mimo, że są to rachunki nieoprocentowane) - to taki podmiot podpada pod Ustawę o Usługach Płatniczych (UUP) - czyli dostarcza usługi płatnicze. Jeżeli takiej interpretacji nie uda się podważyć giełdom - to za chwilę po kolei na listę wskoczą wszystkie polskie giełdy, które gromadzą środki w fiatach.
BitBay po prostu wskoczył jako pierwszy na listę - bo jest chyba największy. Być może miał coś tam na sumieniu (może jakieś skargi, itp) - czym dodatkowo mógł przykuć uwagę.
Zgodnie z UUP usługi płatnicze oprócz banków mogą dostarczać tzw. Instytucje Płatnicze (krajowe lub paneuropejskie) oraz jeszcze inne kategorie podmiotów (które pomijam bo mają one ograniczenia na obroty, w których giełdy krypto raczej nie mają szans się zmieścić). Zatem aby nie podpaść pod w/w zarzuty (o ile nie zostaną podważone) - to giełdy powinny mieć status Instytucji Płatniczej - lista jest publiczna i łatwo to sprawdzić poprzez www. Aby taki status zdobyć trzeba spełnić sporo kryteriów (m.in w zakresie bezpieczeństwa finansowego). Jeżeli na liście instytucji płatniczych nie ma np. Bitmarket i innych polskich giełd - to tylko kwestia czasu jak podzielą los BitBay.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » wtorek, 6 lutego 2018, 11:48

Test 6,400 na finexie i odjezdzamy...

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 6 lutego 2018, 11:48

Pan Inwestor pisze: Panowie i panie. Jeśli jesteś załadowany/a na szczycie czy nawet przy 10k, to kasa i tak już jest zamrożona. Wg mnie próbując sprzedać teraz można stracić jeszcze więcej jeśli kurs gwałtownie wybije do góry i nie zdążycie odkupić. Skupcie sie na na codzienności, zapomnijcie o krypto na jakiś czas. Czas zarobić nowe pieniądze, zgromadzić nowe oszczędności a te już wydane może w przyszłości jeszcze dadzą profit. Wyciagnijcie wnioski że swoich dotychczasowych decyzji. Strata pieniędzy, które nie raz zostały zarobione przez pot, łzy i wiele wyrzeczeń boli ale też jest świetna lekcja na przyszłość. Jakbym był na Waszym miejscu to bym zostawił jak jest i skupił się na przyszłości i gromadzeniu kolejnych środków finansowych nie bazując już na przeszłości. Bądźcie twardzi!
To oznacza tak naprawdę zawiązanie rezerw na stratę. I pozbawienie się czegoś co nazywa się możliwością decydowania.
Jeśli kwota jest symboliczna to może można sobie na taki luksus pozwolić.

Ja wolę inne powiedzenie: tnij straty. Nigdy nie dopuszczaj do poważnej obsuwy na kapitale wejściowym, bo utracisz możliwość zarabiania nim.
Jeżeli przyjdzie załamanie na rynkach finansowych na świecie to co stanie się z cenami kryptowalut? Akcje polecą na -50% i więcej w długim terminie to co stanie się z krypto, które nie maja pokrycia w realnym majątku?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: b4sh » wtorek, 6 lutego 2018, 11:53

rafik pisze: Ktoś szuakł pozytywnych wieści:
https://www.finder.com.au/us-regulators ... ic-history

"We are entering a new digital era in world financial markets. As we saw with the development of the Internet, we cannot put the technology genie back in the bottle. Virtual currencies mark a paradigm shift in how we think about payments, traditional financial processes, and engaging in economic activity. Ignoring these developments will not make them go away."
To jest ewangelia ludzi, którzy chcą żeby tak było, odklejona od rzeczywistości . BTC powstał jako dopełnienie Tora. Ludzkość miała już anonimowy internet, potrzebna była anonimowa, pozbawiona powiązań z systemem waluta. I powstała, można było w miarę anonimowo zapłacić okup, kupić herę, wynająć zbira żeby porachował komuś kości itp. itd. Potem ludzie zauważyli, że można na tym spekulować... i dalej wiadomo.

I tyle, ot nowa era. Tak na chłodno na to patrząc, to od wynalezienia technologii blockchain, czyli już prawie 10 lat, właściwe nic znaczącego co by z niej korzystało nie powstało. Tylko BTC i setki altów. 95% ludzi interesujących się kryptowalutami ma tylko jeden cel, "kupić lambo". Oczywiście za dolary czy euro nie za krypro. Gidze tutaj "nowy rozdział"? Raczej kolejna inkarnacja chciwości...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 11:55

Panowie, otworzyliśmy świecę 1D dzisiaj poniżej dolnej wstęgi Bollingera. Należałoby się odbicie chociaż do środkowej, szczególnie patrząc na wcześniejsze korekty.

Btw na 15m klin zniżkujący.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » wtorek, 6 lutego 2018, 11:59

Wyglada na to, ze przesluchanie nie zostalo przeniesione na 14lutego. Ma byc dzis: The Senate Banking Committee has invited senior officials from the Securities and Exchange Commission (SEC) and Commodity Futures Trading Commission (CFTC) to speak at the event, which is scheduled to kick off at 10:00 a.m. ET.
https://hacked.com/on-eve-of-crypto-sen ... he-system/

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » wtorek, 6 lutego 2018, 12:00

@sha256
cięcie strat na poziomie - 50% to chyba się nie nazywa cięciem strat, tylko padnięciem psychiki.
Stratę można ciąć jak wchodzisz i widzisz ze nie idzie w Twoim kierunku to wyskakujesz max kilka % na minusie.

Tutaj większość trzyma pozycje tak długo na ile ma siły. Siły psychiczne się kończą i uciekają.
Nie urośniemy wysoko dopóki rynek nie zniszczy tych graczy. Tak to wygląda. Tak było, jest i będzie.
Nawet jak ktoś taki przetrwa to będzie tak rozchwiany emocjonalnie że wyskoczy na pierwszej lokalnej górce.
Później wskoczy znów i znów utknie.
Gram od lipca i już kilka razy to przeżyłem.
We wrześniu utknąłem na LTC all in po 370 PLN ( jakoś tak) - zrobiłem 2 msc przerwy bo patrzeć na to jak spadało dzien w dzien nie byłem w stanie.
Przetrwałem wróciłem silniejszy psychicznie i bawiłem sie dalej. Jak zachowa sie rynek teraz i co będzie za miesiąc to nie wiadomo. Wiadomo natomiast że uczucia są złym doradcą, a nie mając doświadczenia ( długoletniego) i będąc na mega stracie na 99% nie podejmiemy dobrej decyzji.
Ostatnio zmieniony środa, 7 lutego 2018, 11:16 przez sebastian86, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » wtorek, 6 lutego 2018, 12:02

@ergorg, sadzilem ze sie narysuje H&S na 15m, wiec na spadek w okolicach 6200

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dannu » wtorek, 6 lutego 2018, 12:02

Jeszcze pare tygodni temu, gdy bitek falował w okolicy 12-14k większość osób umyślnie chciała zobaczyć kurs w cenie 8xxx "bo to będzie mega zdrowe", wszyscy się tak napalili na tą ósemkę z przodu i rozmowy o tym, że chyba przekombinowali aż nadto wystraszyli za dużo osób. Z ósemki zaraz już będzie 5tka, można się cieszyć dostaliście promocje jaką sami chcieliście tylko kto to teraz popchnie do góry ;)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » wtorek, 6 lutego 2018, 12:12

Moje luzne przemyślenie jest takie: wyleszczanie trwa w najlepsze, za dużo tych, co mają pozostać biedni, rzuciło się na BTC. Teraz trwa wyniszczanie psychiki ostatnich Januszy. Juz nie tylko takich co się wystraszą ale także tych co chca uciec z piekła, choćby nawet z dużą stratą swoich oszczędności życia.

Jutro wychodzi AChain, który będzie podpięty pod BTC i ETH. Mimo, że społeczność krytykuje ten projekt, to raczej podniesie to wartość obu coinów.

Trzeba sobie zdać sprawę z jednego faktu: ten spadek nie ma absolutnie nic wspólnego z fundamentami. Porównania z sytuacją po MTGox sa nieporozumieniem. Wtedy był powód. Teraz to parszywa manipulacja giełd/ banków/ Wall Street czy innego grubasa. Jest ona bardzo agresywna, widać że nawet starzy hodlerzy juz ledwo zipią. I o to chodzi - żeby nawet Ci najtwardsi się teraz wykruszyli. Żeby sprzedali tanio. Po wpisach na forum widać nawet, że niektórzy juz nie wytrzymali. A szkoda. Celem jest przejęcie tanich bitów od ludzi. Tymczasem najbardziej zasobne portfele wielokrotnie zwiększyły swój udział w rynku.

Dla mnie to jest oczyszczenie rynku crypto. Trzeba wyrwać chwasty ( 99% altów) i zasiać od nowa. LN będzie zdatne do użytku pewnie za 2 lata, więc akurat na rozpoczęcie następnego rajdu. Ale raczej nie wcześniej. Za dużo narobiło się przez ostatnie 2 lata 'ekspertów', yutubowych szpanerów, jeszcze im zarost 1 nie wyrósł a juz myślą, że ograli rynek. Za dużo gó*nianych coinów-wydmuszek. I tez za dużo buńczucznych wypowiedzi środowiska co to oni nie zrobią ze swoim coinem. NIech oni wszyscy stracą swój kapitał, moze to ich czegoś nauczy. A hodlerzy widzą się za 2 lata, wcześniej nie ma co patrzeć na wykres, żeby się nie wkur*wiać. Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Jak ktoś się zapakował dużo wyżej niż jestesmy teraz, a dalej trzyma, moja rada - nie sprzedawaj. Zapomnij na jakiś czas. Zajmij się czymś innym. Jeszcze odrobisz straty. Ale niestety, najwczesniej za kilka miesięcy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 6 lutego 2018, 12:13

sebastian86 pisze: @sha256
cieńcie strat na poziomie - 50% to chyba się nie nazywa cięciem strat, tylko padnięciem psychiki.
Stratę można ciąć jak wchodzisz i widzisz ze nie idzie w Twóim kierunku to wyskakujesz max kilka % na minusie.

Tutaj wiekszośc trzyma pozycje tak długo na ile ma siły. Siły psychiczne się kończą i uciekają.
Nie urośniemy wysoko dopuki rynek nie zniszczy tych graczy. Tak to wyglada. Tak było, jest i będzie.
Nawet jak ktoś taki przetrwa to bedzie tak rozchwiany emocjionalnie że wyskoczy na pierwszej lokalnej górce.
Poźniej wzkoczy znów i znów utknie.
Gram od lipca i juz kilka razy to przeżyłem.
We wrzesniu utknołem na LTC all in po 370 PLN ( jakos tak) - zrobiłem 2 msc przerwy bo patrzeć na to jak spadało dzien w dzien nie byłem w stanie.
Przetrwałem wróciłem silniejszy psychicznie i bawiłem sie dalej. Jak zachowa sie rynek teraz i co bedzie za miesiac to nie wiadomo. Wiadomo natomiast że uczucia są złym doraddzą, a nie majac doświadczenia ( długoletniego) i bedąc na mega stracie na 99% nie podejmiemy dobrej decyzji.
Cięcie strat to cięcie strat. Jak ktoś był głupi na tyle, że dopuścił do takiej straty to jego wina ( przepraszam za dosadność ale to prawda choć boli każdego ). Jeżeli to była gra na dźwigni to mogę zrozumieć. Ale taka gra prowadzi w prostej linii do straty wszystkiego. Taka sytuacja pojawia się kiedy nie jesteśmy świadomi czasoprzestrzeni, w której operujemy: timingu i trendu. Dlaczego bierzecie się za inwestowanie w jeden z najbardziej spekulacyjnych rynków nie mając doświadczenia chociażby z innych rynków?
Z mojego doświadczenia wynika, że dopiero po sprzedaży ( tutaj ucięciu strat) pojawia się spokój ducha. Żyjąc z rosnącą stratą i krwawiąca raną do niczego nie dojdziesz, a Twoja propozycja jest własnie z tych.

Nie porównuj bessy do hossy. Wtedy spadki były tylko korektami, teraz wzrosty sa korektami w trendzie spadkowym. Ale to chyba wiesz? Zresztą każdy podejmuje swoje decyzje. Ja napisałem tylko czego mnie życie nauczyło.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sspshmm » wtorek, 6 lutego 2018, 12:17

ergorg pisze: No i w tym momencie kiedy już wszyscy widzą pękniecie bańki, dalsze spadki. Sprzedali na kolejnym dołku, bo przecież będzie 4k$ Etc. Jest nadzieja, że wyleszczeni zostali już wszyscy i odbijemy mocniej? Przy okazji z miejsca gdzie nikt nie widzi wsparcia tylko magiczne, równe 6k$. :mrgreen:


Idealny moment bo dużo osób juź weszło, dużo sprzedało bo oczekują, że to zejdzie niżej, a reszta niżej się nie doczeka - wyleszczeni wszyscy.

(Takie moje myślenie - możliwe, że życzeniowe)
Odnośnie "magicznego" wsparcia na 1h:
Obrazek

Obrazek

na 1D wygląda, że mamy jeszcze możliwość do zejścia:
Obrazek


Tą dolną fioletową linię miałem już wcześniej narysowaną:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 11#p444711
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 67#p446767
później dorysowałem górną - tworzą razem kanał
Linia, która opiera się o dwa ATH z 2017-06-06 i kolejny z dnia 2017-09-01 - tworzy kanał z dolną linią rysowaną o dołki w dniach 2017-07-15 i 2017-09-15 na 1D
Jeżeli się odbije, to może nim iść, ale ja póki co jeszcze przyglądam się z boku. Info, które przyszło z wall street, o "krwawym poniedziałku" na około 4.6% (hehe tu to byłoby nic) może spowodować dalsze spadki, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że będą przesiadać się na krpto (chociaż, kto ich tam wie). Z drugiej strony tu patrzymy często "zdrowo-rozsądkowo", co może nas "zgubić". Przez forum przewijają się zdania typu "po co pakować się w bardziej niepewny rynek".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 6 lutego 2018, 12:17

sebastian86 pisze: @sha256
cieńcie strat na poziomie - 50% to chyba się nie nazywa cięciem strat, tylko padnięciem psychiki.
Stratę można ciąć jak wchodzisz i widzisz ze nie idzie w Twóim kierunku to wyskakujesz max kilka % na minusie.

Tutaj wiekszośc trzyma pozycje tak długo na ile ma siły. Siły psychiczne się kończą i uciekają.
Nie urośniemy wysoko dopuki rynek nie zniszczy tych graczy. Tak to wyglada. Tak było, jest i będzie.
Nawet jak ktoś taki przetrwa to bedzie tak rozchwiany emocjionalnie że wyskoczy na pierwszej lokalnej górce.
Poźniej wzkoczy znów i znów utknie.
Gram od lipca i juz kilka razy to przeżyłem.
We wrzesniu utknołem na LTC all in po 370 PLN ( jakos tak) - zrobiłem 2 msc przerwy bo patrzeć na to jak spadało dzien w dzien nie byłem w stanie.
Przetrwałem wróciłem silniejszy psychicznie i bawiłem sie dalej. Jak zachowa sie rynek teraz i co bedzie za miesiac to nie wiadomo. Wiadomo natomiast że uczucia są złym doraddzą, a nie majac doświadczenia ( długoletniego) i bedąc na mega stracie na 99% nie podejmiemy dobrej decyzji.
dopÓki, emocJOnalnie, wSkoczy, utknĄłem, doradzCą :roll:

Druga sprawa, co do opłacalności trzymania na minusie, ja wskoczyłem w ltc przy 855 (kilka sztuk), czekałem aż odbije, ale wkońcu chyba przy 550 wyskoczyłem, trochę pograłem tym co miałem i dziś mogę kupić trzy razy tyle, jeśli kurs wróci do tego 855 to będę miał trzy razy tyle zysku, więc trochę blada ta dyskusja czy HODLować. Kolejna sprawa za ile miesięcy(lat?) wróci do kursu z bańki?

edit: Ale przy obecnym kursie już bałbym się wyprzedawać licząc na jeszcze solidne spadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 6 lutego 2018, 12:23

@sspshmm, możesz pokazać dokładnie jak rysujesz tę linię? Bo u mnie nieważne jak rysuję, to albo przebiło albo nie dotknęło nawet.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » wtorek, 6 lutego 2018, 12:24

Przepraszam ale oczyszczanie czego ? Chyba żebyśmy chcieli umyć garnek formaldehydem i potem z niego jeść. Efekt będzie taki że faktycznie czysto ale do ostatniego kamienia.
Na horyzoncie nie widać marines którzy wrócili się z Iraku by walczyć ze skutkami huraganu Katrina. Po prostu ludzi weźmie sakramencka kurwica na krypto i nie wejdą już w to raczej szybko. Ci co się wyleszczyli od razu to normalne ale jak padały kolejne psychologiczne granice na BTC niczym domki z kart to zaczęli odpadać żelazni holderzy. Z takiej mąki szybko nie będzie chleba.
Od 17 grudnia nie ma na BTC śladu normalizacji, jakiegoś nudnego boczniaka czy stagnacji. Jest stopniowy zjazd w dół.
Nie powiedziałem nic odkrywczego ale tak chyba czuje się większość która w zeszłym roku weszła w krypto i nie za bardzo interpretuje te wejścia i wyjścia czy formacje.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 6 lutego 2018, 12:24

@robert.B,
"rzeba sobie zdać sprawę z jednego faktu: ten spadek nie ma absolutnie nic wspólnego z fundamentami. Porównania z sytuacją po MTGox sa nieporozumieniem. Wtedy był powód. Teraz to parszywa manipulacja giełd/ banków/ Wall Street czy innego grubasa. Jest ona bardzo agresywna, widać że nawet starzy hodlerzy juz ledwo zipią. I o to chodzi - żeby nawet Ci najtwardsi się teraz wykruszyli. Żeby sprzedali tanio. Po wpisach na forum widać nawet, że niektórzy juz nie wytrzymali. A szkoda. Celem jest przejęcie tanich bitów od ludzi. Tymczasem najbardziej zasobne portfele wielokrotnie zwiększyły swój udział w rynku."

Uwierz mi, tu nie ma żadnego spisku. Taka jest kolej rzeczy. Rynek porusza się falami. O jakich fundamentach piszesz? Mieliście nieszczęście wyjść z domu zanim sprzątnięto po psach sąsiada i wdepnęliście w wielkie g....( przepraszam jeśli kogoś uraziłem ) Tutaj nie ma zmiłuj. Każdy z nas może stracić. Ten z większym doświadczeniem i wiedzą powinien rzadziej i mniej tracić.
Owszem tak jak napisałeś smart money oddają na górkach, kupują w samym dołku. I to wtedy kiedy widzą, że otoczenie i sentyment rynku pozwoli na wykorzystanie danego aktywa. Kiedy jest hossa na świecie to można liczyć na odbicie i zdjęcie z haka, kiedy na świecie zmieni się sentyment i wszystko oprócz kruszców i franka szwajcarskiego zacznie spadać to przekonamy się ile warte sa kryptowaluty.
Zaczynam skłaniać się ku hipotezie, że spekulacyjny kapitał wykorzystał krypto jak ..... ( niech każdy wpisze coś od siebie) i porzucił na ulicy.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: emesso1 » wtorek, 6 lutego 2018, 12:28

heh o czym wy tu piszecie w ogole, tylko wczoraj najwieksze portfele wysypaly 0,5mld USD ( nie nie wallety gieldowe) i o tyle zwiekszyl sie freefloat, dzis pewnie powtorka z rozrwyki...te portfele byly nieaktywne od 2016/2017,
rekord osob online na forum a ci o dolku opowiadaja, jak bedzie dolek to te forum bedzie martwe pod wzgledem aktywnosci...
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lutego 2018, 12:29 przez emesso1, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » wtorek, 6 lutego 2018, 12:29

Cytując klasyka:
"Trend jest kontynuowany, dopóki nie pojawią się definitywne oznaki świadczące o jego odwróceniu" - Murphy.

Czy mamy trend spadkowy? Owszem. Może jeszcze nie w long-term, ale w mid już tak.
Czy mamy DEFINITYWNE oznaki świadczące o jego odwróceniu? Nie.

Staramy się wycelować w dołek na różnych wsparciach (coraz niższych), jednak wygląda to ostatnio bardziej na życzeniowe postrzeganie.
sha256 pisze: Cięcie strat to cięcie strat. Jak ktoś był głupi na tyle, że dopuścił do takiej straty to jego wina ( przepraszam za dosadność ale to prawda choć boli każdego )
-50% to jeszcze jest co ratować, ale w przypadku utraty 80-90% to chyba naprawdę nie ma już co ciąć.
Pogodziłeś się ze stratą prawie całości, lepiej czekać na cud-odbicie, wyjście na zero.
Wychodzenie przy takiej stracie może się zakończyć nerwicą w przypadku ewentualnych wzrostów ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » wtorek, 6 lutego 2018, 12:32

@emesso1, z drugiej strony najwieksze 100 portfeli doladowalo sobie btc co tez rzadko sie zdarza, wiec to nie jest tylko sytuacja zero jedynkowa.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 6 lutego 2018, 12:35

@sha256 podziwiałem za wytrwałość shortując. Uwierzyłeś i dlatego tak długo byłeś. Fundamentow czy jakkolwiek uzasadnień na wzrost ja nie widzę od 5k i wielokrotnie o tym pisałem. Dla mnie te wzrost był arcy zaskoczeniem i takim ZONK. Wręcz przeciwnie do tych spadków..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Olexy i 51 gości