Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:45

Chciałbym tylko uczulić, możemy ładnie zamknąć 1D, po czym możemy jeszcze dodatkowo zrobić double bottom jak w lipcu.

Obecny wykres



Lipcowy dołek 1h

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:53

ekonokomik pisze:
domator pisze: @ekonokomik, Rozumiem ze twardo dokupujesz na kolejnych schodkach?
Oczywiście. Muszę sobie sam dawać po łapach, aby trzymać się planu i nie dokupić więcej ;)
Alty mnie tylko zawiodły. Na razie kupiłem tylko trochę BCH, bo spadł najbardziej. Ale dość niechętnie kupiłem, bo uważam go za bardzo niestabilną walutę i może mi zrobić przykrą niespodziankę.
Generalnie jestem obkupiony w 70%. Pozostałe 30% zostawiam na alty i nie ruszam dopóki nie spadniemy do okolic 6100.
Generalnie robię podobnie ; ) Nie liczę altów bo w nie nie wchodzę, ale dokupiłem troszkę BCH na lata.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:55

Mi się wydaje, że za dużo osób stara się na siłę znaleźć trend na wykresach nie biorąc pod uwagę czynnika ludzkiego i psychologii.
Ja powoli oswajam się z myślą, że @Wymazywanie miał rację i jednak wykresy zawsze są odzwierciedleniem czynnika ludzkiego i psychologii. Po prostu to co widzisz na tych kreskach to jest właśnie ten czynnik ludzki. Szacunek dla tych, którzy nie dość, że to rozumieją to potrafią to wykorzystać. Ja dla ochłonięcia postaram się od jutra wyłączyć całkowicie z szaleństwa kryptowalut. Wyłączam powiadomienia z forum, twittera itp. Jednym słowem zostawiam kryptowaluty chociaż na jeden dzień bez "nadzoru". Jeszcze tylko godzinka, dwie z wami i potem mam nadzieję, że trochę odpocznę od krypto. Owocnych decyzji życzę wszystkim. Ja w dalszym ciągu trzymam wszystko i myślę, że prędko się to nie zmieni.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tropt » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:55

Można wiedzieć dlaczego nie wchodzicie w alty ? za bardzo spadają teraz ? czy to jeszcze nie czas na zakupy ?

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 16 stycznia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szafir » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:04

Tropt pisze: Można wiedzieć dlaczego nie wchodzicie w alty ? za bardzo spadają teraz ? czy to jeszcze nie czas na zakupy ?
winter is coming ;)
"Winter Is Coming"

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: altcoin » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:05

Wymazywanie pisze:
altcoin pisze: Łatwo policzyć - koszt zużytego prądu + koszt koparki. Koparka powinna się zwrócić w ciągu 12 miesięcy. Koszt prądu i zużycie w zasadzie są znane ale ceny sprzętu są z księżyca. SaxoBank prognozuje cenę BTC w 2018 roku na 60.000$ - jak do tej pory (nie tylko w kwestii krypto) w zasadzie przyszłość przez nich kreowana ziszczała się, bo czy rok temu ktoś przypuszczał, że BTC będzie po 20000$ - oni prognozowali na ponad 10000$.
Jesteś w stanie to policzyć na podstawie chińskiego prądu, cen jakie mają największe kopalnie?
Dla tych co mają sprzęt i robią to zawodowo z dużą mocą, nie dla nowych sezonowych kopaczy z drogim prądem.

Jesteś znany z doskonałych obliczeń i prognoz na ich podstawie z 2015 czy 2016 roku. Na pewno forumowicze sowicie by wynagrodzili taką analizę. Pozdrawiam. :)
Wg mnie dół to 4500$. Ale kurs BTC nie jest wyznaczany już przez technologie. Kursem już zajęły się duże podmioty typu Goldman Sachs, Kulczyki itd. W 2020 będzie lepiej :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:15

Zaraz jedziemy do góry . Trzeba kontynuować ten ruch. jutro zasila nas nowe środki.

Ojojoj dostałem minusa za odreagowanie na forum. :D

Tak. to chodzi o mozliwe wybicie z trójkąta. Tak , tak @ergorg, pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:21 przez sha256, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:18

kto wie może się kurs zatrzyma... a szanse na to są bo mamy super duper na giełdzie usa... Dow Jones -4,6% dzisiaj.... Nasdaq -3,8%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:19

na 5 min widać, jak kurs przebija kolejne "małe" czy też "lokalne" ścianki.
nie jest źle, choć brakuje wsparcia, choćby takiego jakie chwilowo utworzyło się na 6600.

mam też wrażenie że na obecnym poziomie tworzy się akumulacja, która może zaowocować sowitym wybiciem.

tak widzę BTC w chwili obecnej ; ... :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:27

wizardking76 pisze: kto wie może się kurs zatrzyma... a szanse na to są bo mamy super duper na giełdzie usa... Dow Jones -4,6% dzisiaj.... Nasdaq -3,8%
Ja bym tu widział awersję do krypto także, a nie miejsce ucieczki. Krypto postrzegane są jako jeszcze większe ryzyko.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:28

Nie wiem czyje to ale ciekawe -> http://ecoquantintel.com/btcusd/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:29

GibonGientki pisze:
wizardking76 pisze: kto wie może się kurs zatrzyma... a szanse na to są bo mamy super duper na giełdzie usa... Dow Jones -4,6% dzisiaj.... Nasdaq -3,8%
Ja bym tu widział awersję do krypto także, a nie miejsce ucieczki. Krypto postrzegane są jako jeszcze większe ryzyko.
ja tu nie prorokuję ... bitcoin ma korektę a akcje amerykańskie od dawna wzrastają od lat... Ostatnia poważna korekta była 8 lat temu na Dow Jones. Jakby szlak trafił giełdę Bitcoin by niewątpliwie zyskał. Może nas czekać boczniak, który byłby skrócony narastającym krachem na giełdzie amerykańskiej... jeśli oczywiście wcześniej się na BTC korekta się nie pogłębi. Przewidywałem spadek do 6700 USD, ale teraz to już sam nie wiem co dalej. @wymazywanie możesz sobie znaleźć bo tu taka moja prognoza była o spadku o 61,8%.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:37

wizardking76 pisze: Może nas czekać boczniak, który byłby skrócony narastającym krachem na giełdzie amerykańskiej... jeśli oczywiście wcześniej się na BTC korekta się nie pogłębi.
Widzisz mnie ten krach właśnie skłania do myślenia o dalszych spadkach na BTC, ale ja chyba z tych ostrożniejszych człekokształtnych :)

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:39

W 2013 kurs gruchnał do 32.8% ATH, dzisiaj 33.4%. Przypadek?

Aha i po wszystkim było 'return to normal'. Do 84.6% co teraz dałoby $16843 (Bitfinex). Tak tylko przytaczam liczby ;p
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:41 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wezuwiusz » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:40

Niestety warunki obecnie nie sprzyjają konkretnemu wzrostowi. Lecimy w dół dalej

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:43

wizardking76 pisze:Jakby szlak trafił giełdę Bitcoin by niewątpliwie zyskał. Może nas czekać boczniak, który byłby skrócony narastającym krachem na giełdzie amerykańskiej...
Ty tak na powaznie? I mowisz to na podstawie... snow? :lol:
Chlopie , inwestorzy uciekajac z gield papierow nie beda sie pakowac w jakiegos niestabilnego bitcoina bez wzgledu co Ci sie tam marzy. Nie opowiadaj bzdur.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:45 przez krakan, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:44

@ergorg, wspomniany trójkąt okazał się strukturą korekcyjną, z której podaż wyprowadza własnie ruch kończący te korektę jak sądzę. Dopiero potem jest szansa na ruch w górę. Byki były za słabe , żeby ruszyć od razu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:44

Odbije się to na dolarze i na cenie BTC. Oczy i uszy otwarte

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 12498.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:45

Przyznam sie, ze zlapalem sam dolek. I nie wiem jak to rozegrac. Jestem jeszcze amatorem. Rozsadek podpowiada zeby nie realizowac malego zysku tylko zamknac kiedy przebije dolek.

Jednak nie wyglada to za dobrze jeszcze.

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:46

@sha256 , @ergorg
trójkąt nie wyszedł, może klin.
Fajnie by było, jeśli by tak poszło to zasięg do 8k realny
EDIT
klin też się rozjeżdża,
jeszcze może być flaga ( trochę za wielka moim zdaniem), poźniej lokalne fibo 78,6, nastepnie podwójne dno.
Na końcu spadki :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:50 przez sebastian86, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Jahu, mess_on_a_mission i 16 gości