Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 lutego 2018, 14:29

Dzienne 22-25 grudnia jak i 16-19 stycznia robiły przed właściwym wybiciem ze 3 świeczki dna. Co je jeszcze łączy? Cena C (dla czerwonej lub O dla zielonej), zamknięcie body, nie spadało niżej niż poprzednie świeczki. Czyli bawiąc się w analogię do tego, co teraz mamy, dla większego wybicia "powinno" być w tym schemacie zamknięcie dnia przy =>C przedwczorajszej (8890.9) i +>O wczorajszej (8890). Nie wiem czy tak się stanie, ale widać że 2 razy ten sposób formowania lokalnego dnia przy dwóch najbardziej znaczących dokach korekt od ATH na dziennych nastąpił. Można więc mieć wyostrzone oko na te warunki. Polecam obejrzeć to o czym piszę. Oczywiście nawet spełnienie tego warunku nie oznacza konieczności wybicia, mówię tylko, że takie warunki były wcześniej, więc jest mały trop, ale żaden pewnik.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 4 lutego 2018, 14:32

@Ekolog, Po pierwsze podstawowy błąd w tytule newsa, że zmniejszenie marketcapu o X równa się odpływowi fiatów = X, co jest niedorzecznością.

Po drugie przywołują opinię Katsunori Sago, który twierdzi, że zainteresowałby się inwestowaniem w Bitcoina na poziomie $100, ciekawe gdzie on był kiedy BTC był tyle wart? Może nie wiedział, a jeśliby te parę lat temu wiedział to czy wtedy zainwestowałby w tego Bitcoina? ; ) Wątpie.

Po trzecie wyliczenia Richarda Jackman'a też są kolokwialnie powiem bo tak się należy - z dupy - bo Bitcoin ma wiele innych funkcjonalności, któych zwykłe FIATy nie mają, sami widzimy jak wiele zastosowań technologii Blockchain mamy wysyp przez ostatnie kilkanaście miesięcy.
Stawianie fiatów na równi z kryptowalutami to jak postawić kupkę krzemu obok procesora i mówić, że są tej samej wartości.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 14:34 przez pabloj, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: _det » niedziela, 4 lutego 2018, 14:32

Tak sobie dzisiaj gram i ... zastanawiam się - czemu jest takie niezadowolenie na forum gdy się za szybko kupi bitka? Oczywiście w trakcie jego spadania... owszem, wartość portfela będzie spadała, jednak jest opcja dobrego zysku - mimo to. Poczekać na dołek i za bitka zakupić alt.. Pewnie nie odkryłem USA ale .. Dzisiaj tak gram i starty nie odnotowałem. A wręcz dużo luźniejsza jest "zabawa".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 lutego 2018, 14:37

Ekolog pisze: Być może ktoś wrzucał ten artykuł lub nie, wrzucam jeszcze raz. Widać że panikę chcą siać jak nic.

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 97615.html

Tam obstawiają nawet BTC po 20-100USD :)
Już po tytule jasne, że nie warto czytać. I wstyd, że strona bankier nie rozróżnia kapitalizacji od kombinacji wolumenu, spadku ceny itd. Zresztą to taka bolączka wielu osób. Wystarczy wejść na jednego z n-yooutuberów z kanałem o crypto tradingu (wielu gra od kilku miesięcy max i wręcz uważa się za speców; jeden jeleń nawet książkę ma o tym pisać hehe) i traktowanie kapitalizacji jako "kasa weszła/wyszła" to standard, a przegląd strony marketcap staje się analizą całego rynku. :) :|

Co do artykułu, pierwsze zdanie artykułu też killer myślenia:
Jeszcze do połowy grudnia nikt z uczestników rynku nie słuchał ostrzeżeń.
Jak tylko piszą gdzieś sformułowania o char. kategorycznym, absolutnym typu nikt/każdy/wszyscy, no to jest to bezwartościowe. Te zdanie powyżej jest tak głupie. Sprowadza wszystkich uczestników rynku do roli baranów z klapkami na oczach. Takie sformułowanie na onecie jeszcze by nie zdziwiło, ale na bankierze? Wstyd.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 4 lutego 2018, 14:44

@Wymazywanie, My tu na forum , którzy sprzedali dużo wcześniej albo nawet na szczycie bani widocznie kompletnie się nie liczymy :D
Autor artykułu widocznie nie rozumie też tego, że wszystkie te Bitcoiny, które ludzie nakupowali podczas całej bańki, NAWET TE po $19k, przecież ktoś musiał im sprzedać :>

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabblo_pl » niedziela, 4 lutego 2018, 14:50

@pabloj a teraz te BTC od tych ludzi co kupili po 20k, chcą odkupić po ok. 7k :D
Tak to działa, więc krwawienie będzie jeszcze trwało.
Muszą przekonać ludzi do wyprzedania.

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » niedziela, 4 lutego 2018, 14:51

Jakby spojrzec historycznie to od gorki w grudniu 2013 kurs spadal 1,5 roku. Potem 2,5 roku wzrostow wiec teraz jesli przyjac polowe grudnia 2017 za rozpoczecie cyklu to wrocimy to wzrostow pod koniec 2019 lub poczatek 2020. Wtedy to moga byc okolice 1000$ za btc. Tak wiec mamy 1,5 roku wolnego odpoczac i wrocic na kolejna hosse xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 4 lutego 2018, 14:55

Xceed pisze: Tak wiec mamy 1,5 roku wolnego odpoczac i wrocic na kolejna hosse
nie ma takich długich wakacji. Tak czy siak 1,5 roku harówy będzie.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wsite » niedziela, 4 lutego 2018, 15:18

Najlepiej czują się osoby z przed dużych wzrostów. Spokój ducha :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 lutego 2018, 15:20

Xceed pisze: Jakby spojrzec historycznie to od gorki w grudniu 2013 kurs spadal 1,5 roku. Potem 2,5 roku wzrostow wiec teraz jesli przyjac polowe grudnia 2017 za rozpoczecie cyklu to wrocimy to wzrostow pod koniec 2019 lub poczatek 2020. Wtedy to moga byc okolice 1000$ za btc. Tak wiec mamy 1,5 roku wolnego odpoczac i wrocic na kolejna hosse xd
Historyk by też spojrzał na wahania w obrębie downtrendu. :P
Bo nawet jak spada długo mamy wybicia, okazje do gry na long. I są one łatwiejsze technicznie do przewidzenia niż typowanie szczytu bańki, ponieważ masz już dawne opory, supporty, tl itd., wszystko łatwiej "włożyć" w ich ramki.

Ps. Na hossach grają tylko słabi lub max średni gracze, taka moja prywatna opinia. Pro lub zaawansowani amatorzy grają w każdym trendzie i w każdym zarabiają więcej niż tracą i więcej niż (nieprzesadnie) wycenić można trud i czas na to poświęcony.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 4 lutego 2018, 15:36

Nie wiem jak bardzo bierze się pod uwage stoch rsi ale generalnie szorujemy po dnie i historycznie patrząc jakieś duże odbicie powinno się tu rysować.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kapelusz » niedziela, 4 lutego 2018, 15:40

Mi tam sie podczas spadków czasami gra nawet lepiej niż podczas wzrostów. Cała AT działa jakoś tak bardziej stabilnie :) ludzie zachowują sie mniej irracjonalnie niż podczas panicznych wzrostów bo wtedy to zadne kreski nie mają wiekszego sensu. A kupować na szczytach i holdowac jak to Domorosli/tegoroczni Janusze tradingu prawią to jakby to powiedziec delikatnie ...nie moja piaskownica.

A to ze czasami jakies wsparcie nie wytrzyma to cytując klasyka..." jak rosło to musi i jebn*ć" Pipsów życze :) (aaa to nie te forum :D)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » niedziela, 4 lutego 2018, 15:47

A może tak ? Najprościej :)

Obrazek

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 4 lutego 2018, 15:53

@zombine, No właśnie dziś spadliśmy pod tą linię czego nie będzie widać w takiej skali jak narysowałeś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » niedziela, 4 lutego 2018, 15:57

Nooo chyba nawet spadliśmy w czarny piątek 2 lutego. Natomiast ja lubię się łudzić że to co widzę ma sens. Niestety. W ankiecie też zaznaczyłem co mówiło serce a nie szkiełko i oko.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 4 lutego 2018, 16:07

@zombine, Tak, wtedy po raz pierwszy, jeśli nad nią nie wrócimy w najbliższym czasie (najlepiej dziś) to może być jeszcze czerwono, następna taka linia wypadałaby obecnie jakoś na $7000 - $7100.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » niedziela, 4 lutego 2018, 16:28

Jak można to poprosiłbym o opinie czy nie ma tu ewidentnych błędów w założeniach.

Liczę na odbicie na przecięciu wsparcia z 20 grudnia (linia niebieska) z trendem spadkowym (taka różowa przerywana).
Jak odbije to w okolicach zielonych strzałek (taki piktogram wymiany) zakupy z celem 11000 - 11500.

Jak puści to mam jeszcze takie drobne zielone linie trendu wzrostowego, rysowane na lokalnych dołkach z okolic sierpień-wrzesień. Jak widać pierwsza zielona nie jest respektowana (może jest źle narysowana).

Puszczenie drugiej zielonej to będzie dla mnie sygnał do sprzedaży tego co mam i nie chciałem sprzedawać (straty mieszczą się w ryzyku).


Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » niedziela, 4 lutego 2018, 16:39

Hej,
Chciałbym podzielić się aktualizacją długoterminowej analizy BTC. Póki co miałem fuksa i poprzednie spekulacje niewiele odchylały się trendu faktycznego. Przejdźmy do rzeczy (Wykres [W] oraz [D]):
  • Skorygowałem trochę fibo od najniższego punktu po ostatniej korekcie czyli okolice 2015 do ATH które miało miejsce w ciągu ostatnich tygodni. Ma to większe uzasadnienie, a przynajmniej tak mi się wydaje ;). To co widać na wykresie tygodniowym to oscylator który zawędrował gdzieś daleko na dno i właśnie zakręca ku górze (wskaźnik na samym dole), RSI również opadło do 50. Jedynie MACD jest nadal niepokojące ponieważ wciąż jesteśmy w negatywnej dywergencji na bardzo wysokim poziomie 2.5k (sic!). Linia MACD przecina linie sygnału od góry co jest potwierdzeniem spadków.
  • Z racji na długi interwał czasowy można się spodziewać kilku-kilkunastu tygodni 'relaksacji' kursu. Może się to przejawiać trendem bocznym lub długim trendem spadkowym o płaskim kącie nachylenia. Świeczka tygodniowa dotknęła 61.8 fibo i dziś się zamknie. Sama formacja jednak nie pokazuje zbyt wiele. Ważną świeczką będzie kolejna świeca bo może to być np. gwiazda poranna albo jakieś doji. Objęcia hossy ani bessy bym się nie spodziewał ze względu na wskaźniki. Tyle jeśli chodzi o wykres tygodniowy. Przejdźmy do szczegółów na 1D.
Obrazek
  • Wykres jednodniowy przedstawia przedstawia nam interesujący ślizg po SMA100 o którym wspominałem we wcześniejszym poście. Kurs ślizgał się po tej linii przez parę dni i w końcu spadł z głośnym łupnięciem aż do okolic $7700. Wszyscy mogliśmy zaobserwować mega szybką reakcje rynku poprzez gwałtowne odbicie od tego poziomu które do chwili obecnej jest w fazie testowania - rynek nie może się póki co zdecydować czy chce iść w górę czy w dół. Spójrzmy na wskaźniki: RSI 30 mówi samo za siebie, rynek wyprzedany. MACD również bardzo nisko, nie widać tego na skali natomiast jest to poziom ok. -1200. Co prawda dywergencja pozytywna ale linia sygnału i MACD chyba polubiły te stronę mocy ponieważ nadał idą ładnie w dół. Były jakieś próby odbicia ale nieudane. Oscylator natomiast zatoczył ładne kółko w okolicach RSI 20 i jest szansa ze uderzy w górę co może zwiastować trend wzrostowy, przynajmniej chwilowy. Formacje świecowe też nie przywołują żadnych wielkich wzrostów.
Obrazek

TL;DR - Trend spadkowy ma się dobrze, zwalnia na prędkości. Możemy spodziewać się jakichś pomniejszych wzrostów w ciągu najbliższych tygodni ale ogólnie stabilizacja i bez większych szałów. Gdybym miał strzelać przedział cenowy dla najbliższych tygodni, to gdzieś $7500-$11500. To jest jakieś 40-50% obecnej ceny ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 4 lutego 2018, 16:51

Hmm. Bo wyjściu z shorta zastanawiam się w tej chwili powiem szczerze. Ten long może i nie jest głupim pomysłem w oczekiwaniu na upragnione 6k $,bo też znowu na upragnione 8k też czekałem 2 tygodnie i w międzyczasie było sporo do zrobienia. Mógłby ktoś się uzewnętrznić poza kreskami jakie decyzje w tej chwili podejmuje ?
Edit 17:26 raz kozie śmierć 8220 na Finex long co dla mnie trudna zawsze decyzja (bo lubię shortować). No zobaczymy czy to przyniesie kilka $
EDIT 20:35 no niestety trend to trend a ten jest spadkowy. Long zamknięty i trzeba shortować, co zrobić...weekend się kończy a to odbicie to była weekendowa zabawa -jutro możliwe ze powrót do rzeczywistości i :twisted:
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 20:38 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » niedziela, 4 lutego 2018, 16:56

socjolog2008 pisze: Hmm. Bo wyjściu z shorta zastanawiam się w tej chwili powiem szczerze. Ten long może i nie jest głupim pomysłem w oczekiwaniu na upragnione 6k $,bo też znowu na upragnione 8k też czekałem 2 tygodnie i w międzyczasie było sporo do zrobienia. Mógłby ktoś się uzewnętrznić poza kreskami jakie decyzje w tej chwili podejmuje ?
Ja gram pod to na spadki wręcz idealnie wszystko. https://pl.tradingview.com/x/UIOYtZBG/ obecnie jesteśmy w fali C

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pekfil, Ratchet, remix, shinya56 i 21 gości