Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » sobota, 3 lutego 2018, 20:03

@Martinez, wszystko fajnie tylko jesli finex nie ma pokrycia na te tethery to zadna statystyka nie pomoze. Ostatnie zaproszenie jakie dostali na 6 lutego na pewno nie jest zaporszeniem na kawke ;) Jesli w tym malym oddziale bankowym w PL maja zabezpieczenie na tethery to nie ma sie czego obawiac. Jesli ;)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » sobota, 3 lutego 2018, 20:12

Czy zastanawiał się może ktoś nad takim scenariuszem ?
Bitfinex 1D

SVG Image

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 3 lutego 2018, 20:19

A oceńcie panowie taką rozkminkę. W grudniu dostajecie list i wezwanie do sądu. Już nie będzie zabawy, będą weryfikować czy mamy kasę na koncie. I teraz Tether pomimo tych badań (nie znam próby, metody badań, grupy a socjo jestem to tak patrzę z przymrużeniem oka). Ale ekipa Tethera kręci lody od dawna i swoich Bitów ma od pyty i zaczyna zabawę. Mianowicie sprzedaje etapami wszystko co ma i zbiera te 3 miliardy (i kurs nam leci na pysk z prawie 20k na 7.7k $) na konta , ma pokrycie, idzie do sądu i udowadnia. Sąd mówi no spoko ludzie, uczciwi jak Zawisza. Kupujemy to. Do tego czasu zaiwrucha na rynkach ale jak to klepną, kasa wraca na rynku i znowu eldorado :mrgreen: Wersja optymistyczna jeżeli tak było. Pytanie ile potrwa weryfikacja i odpuszczenie Tetherowi, jeżeli trwa to tyle ile w naszych sądach to lipa i czarno to widzę ale jeżeli to American Dream, pach -pach i załatwione to będzie BYK. A narazie wracam do własnej bajki i czekam na <6000$
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » sobota, 3 lutego 2018, 20:52

@socjolog2008, to raczej nie przejdzie, bo na pewno będą chcieli aby udowodnili, że w momencie dodrukowania USDT mieli pokrycie w depozytach USD :-) Ps. miałeś odpoczywać a nie udzielać się na forum ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 3 lutego 2018, 20:57

@socjolog2008,
Jaki sąd? Który? Jedynymi mogącymi im się dobrać do d... są Amerykanie. Tylko że ich obywatele nie mogą oficjalnie korzystać z finexa (jak zresztą z kilku innych giełd). I teraz odpowiedz sobie dlaczego niektóre giełdy rezygnują z tak dużej grupy zamożnych klientów.
A co do środków na koncie to po kiego mają sprzedawać BTC lub cokolwiek innego? Biorą pożyczkę (z np tajną klauzulą braku możliwości wypłaty) na kilka miliardów i już jest hajs na koncie. Niejeden bank udzieli takiego kredytu nawet Tobie jeśli wykażesz że masz z czego spłacać odsetki. To nie Cześki z Bitcurexa! Poczytaj kim są główni rozgrywający od finexa i tethera. Tacy kolesie nie łamią prawa tylko robią wałki balansując na jego pograniczu.
Jedyna opcja to pranie lewej kasy. Wtedy owszem efbiaje, interpole itp.

@Pan Inwestor
No chcieć to oni sobie mogą. Firma całkowicie poza jurysdykcją amerykańskich instytucji i prawa. Będą mieli ochotę to pokażą kwity a jak nie to nie


A tak w ogóle to takie gdybanie jest bez sensu. Bo wyobraźcie sobie teraz inną rozkminkę. Finex okazuje dobrą wolę i pokazuje kwity na całą sumę. I nawet kwoty i daty wpłat zgadzają się z dodrukiem tethera. Wszystko livestream. A dzień później "wycieka" jakiś mega byczy news. Korea i Chiny jak Japonia planują uznać BTC za oficjalny środek płatniczy :mrgreen:

Nie ma co fantazjować lepiej skupić się na wykresie
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lutego 2018, 21:12 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 3 lutego 2018, 21:13

@Bitloteiros z tymi kredytami może być tak jak z przetargami w PL. Przykład startuje w przetargu na zlecenie 100 tyś.to nie wystarczy że mam obrotowego na 300, czy zdolność kredytową na 500k ,żeby spełnić wymogi musze przedłożyć wydruk że w dniu złożenia oferty mam 100 tyś na koncie cash. Ja wiem że to debilne, ale tak na przykład interpretują dostępność gotówki Polskie urzędy przy przetargach. Kasa to kasa. Tu sąd może chce wydruk masz panie 3 miliardy w dniu tłumaczenia to luz (ale nie z kredytu, obrotowego czy pozyczki). A jaki sąd konkretnie to nie wiem - masz jakieś linki chętnie poczytam, bo to co znalazłem to informacie sobie, wiem że 06.02. Gdzieś są zarejestrowani i rozliczają podatki, mają majątek. Za duża kasa żeby nie można ich ugryźć
@Pan Inwestor
Jak tu odpoczywać (chociaż siedzę przy browcu w Zakopanym na feriach) jak postawiłem wczoraj shorta na 8950$ , normalnie dejavu z poprzedniego weekendu (no będę uśredniać) jak kasa w grze to dupa a nie odpoczywanie, no nie mogę się odciąć. Uzależnienie - a mogłem posłuchać @Wymazywanie 8-)
Stary akceptacja BTC w Chinach to czysta fantazja ;) Korea to jeszcze może , bo u Kima to też raczej science fiction :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lutego 2018, 22:04 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » sobota, 3 lutego 2018, 21:22

jesteśmy w klinie wzrostowym widocznym dość dobrze w skali 1h, 2 szczyty, 2 dołki zarówno na BFX jak i stampie. stamp trochę bliżej jego górnej krawędzi jest aktualnie, BFX ma miejsce do 9560. nie zdziwiłbym się jeśli wyszłoby górą, to byłby nowy tryb bańkowy. edit: no dobra, po prostu byczy, nie bańkowy

ale szukając analogii patrząc na skalę 4h, to kurs podobnie wyglądał w okresie z końca grudnia i początku stycznia, gdzie środkowa wstęga bollingera przykleiła kurs na dłużej i dopiero potem nastąpiły dalsze wzrosty. raczej tej opcji się przyglądam w perspektywie kilkunastu/dziesięciu najbliższych godzin, choć jak widzę kurs chce zmierzyć się z górnym ograniczeniem klina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 3 lutego 2018, 22:15

i tak bedziecie tlumaczyc kazdemu podstawy w tym watku przez kilka postow?
chcialbym sie mylić, ale w tej chwili cos mi mowi ze to "odwrot".. flaga raczej porwana;
dotknelo oczywiscie 9499 jak wiele targetow bylo na 9500
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » sobota, 3 lutego 2018, 23:02

Spoiler:
pabblo_pl pisze:Panowie jak uważacie będzie korekta w dół?
Siedzę załadowany w krótkiej i już mam - 30%.
Liczyłem że zacznie spadać a tu zonk.
Chłopie spadło 12k od ATH i ty sobie na dołku postawiłeś pozycje na spadki.
Do ilu liczyłes że spadnie kurs ? Myślałeś że wykres zawinie się pod monitorem i wróci na ekran a ty bedziesz tyle miał kasiury że ... ?
Teraz to mega w dupie jesteś ,nikt nie wie do ilu poleci i czy zawróci na tyle byś wyszedł chociażbyś na zero.
Są różne scenariusze w grze -a który się zrealizuje to nie mam pojęcia i chyba nikt nie wie.
NYpost pisze: No to sobie wybrałeś miejsce na szpili stawiać shorta :shock: Każdy powie Ci pod co gra... widzisz dla np takiego Wymazywanie jeszcze niedawno ludzie kupujący za 6k BTC byli idiotami, a dziś jak kupił to z kolei każdy jest debilem co w to nie wszedł przy 8... No i taka sytuacja:p
To chyba nie Twój 1 post z osobistymi wycieczkami ,boli Cię bo nie masz własnego rozumu ? Gość wyraził swoje zdanie jak każdy tutaj.
Prawda jest taka że nikt przyszłości nie zna, a bedąc w 6k nie jeden wieszczył że to bańka. Nic nie ma pewnego. Chcesz zarobić otwierasz pozycję - czyli ryzykujesz. Jeden zarobi drugi nie a trzeci straci. Wymazywanie piszac że 6k za BTC to dużo pisał rozsądnie. Przecież tak naprawde to BTC jest gówno warte :D
s---r pisze:
pabblo_pl pisze: @s--r bo do tej pory zarabiałem na spadkach;d
Nic to raptem 500 zł ;d , więc uśredniłem i czekam na koniec weekendu ;)
Już drugi miesiąc śledzę ten wątek i nie wiem czy to prawda czy sobie jaja ktoś robi jak pisze "zarabianie na spadkach"
Nic.... będę śledził dalej, może z czasem coraz więcej się nauczę :)
Jak to ? Drugi miesiąc to ogarniasz i nadal nic ?
Ja się w to nie bawię ale czytałem kiedyś że są tacy magicy ale nie każdej giełdzie się da. Bo musi być odpowiednie oprogramowanie by odwalać takie wałki :D
Np. na bitbeju się nie da - to taka giełda wygwizdów, ale też ma swoje plusy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 3 lutego 2018, 23:14

Div rsi H4 Fin od 29.01 godz 5:00
Brave New World

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 6 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aurox » sobota, 3 lutego 2018, 23:19

new06 pisze: Div rsi H4 Fin od 29.01 godz 5:00
@new06 Jeśli można, prosiłbym o rozwinięcie / wyjaśnienie. Jak rozumiem chodzi o RSI Divergence? Poruszanie się RSI rozbieżnie ze zmianami cen? Co to oznacza?

Dziękuję
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lutego 2018, 23:22 przez aurox, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nubzor » sobota, 3 lutego 2018, 23:22

Miałby ktoś jakiś link do poradnika dla początkującego w temacie inwestowania krypto ?
Byłbym bardzo wdzięczny...

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » sobota, 3 lutego 2018, 23:28

Miałby ktoś jakiś link do poradnika dla początkującego w temacie inwestowania krypto ?
Nie ma czegoś takiego. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj (chociażby to forum). Nie bierz wszystkiego dosłownie. Nie ufaj nikomu. To co działa jednemu, nie będzie działało drugiemu. I inwestuj realne pieniądze, które możesz stracić. Tylko inwestując - zyskując/tracąc prawdziwe pieniądze można się uczyć. I nie mówię tu o 100 zł tylko kwotach, które "poczujesz" (dla jednego będzie to 1 tys., dla innego 100 tys.). Staraj się nie popadać w manię procentów. Jeśli zarobisz 1000% inwestując malutkie kwoty o niczym to nie świadczy. Sztuką jest obracać pieniędzmi, które dla Ciebie coś znaczą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 3 lutego 2018, 23:34

@aurox, mamy dodatnią dywergencję na RSI na interwale i od momentu jak napisałem. Generalnie chodzi o to, że jak połączysz sobie te dwa punkty (ten co wskazałem do obecnego) na rsi to linia będzie skierowana do góry, a jak zrobisz to samo na wykresie to będzie skierowana w dół. I to się powinno wyrównać, chociaż zanim do tego dojdzie może jeszcze się trochę pogłębić. Jest to byczy sygnał. Dywergencja to jedyna rzecz, do której nadają się wskaźniki, a i tak tylko raz na jakiś czas. Reszta sygnałów ze wskaźników powinna znaleść się w koszu na śmieci. To jest to, co mówi Ci sama cena, tylko 5 razy przeżute i opóźnione. Chyba, że gra np jakaś pani z większymi potrzebami estetycznymi i chce mieć takie dodatkowe kolorowe ozdóbki na wykresie.
Brave New World

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 3 lutego 2018, 23:45

nubzor pisze: Miałby ktoś jakiś link do poradnika dla początkującego w temacie inwestowania krypto ?
Byłbym bardzo wdzięczny...
https://atskaner.pl/baza/inwestowanie

Wszystko co tam napisane można tak samo zastosowac w krypto :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 3 lutego 2018, 23:49

@nubzor, :arrow: Nial Fuller :!:
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 4 lutego 2018, 00:00

Dla nowego kolegi który prosił o instrukcje dla początkujących. Filmów jest sporo w necie. A drugi weekend z rzędu będąc na minusie na shorcie (a jak 8-) ) który w tygodniu zamienia się na mega plus mogę polecić jedno :
I przed nami droga piękna i wyboista do normalności :roll: Czas weryfikuje najlepiej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 00:09 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nubzor » niedziela, 4 lutego 2018, 00:08

@marlone @pabloj @new06
Dzięki, niech wam bóg to w bitcoinach wynagrodzi :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 4 lutego 2018, 00:18

Shooting star na stampie 30m:

Obrazek

Dobrze mówię, czy świeczka powinna być ponad innymi?

Niedźwiedzie. W ogóle to liczę na zrzutę do 7500$ do końca przyszłego tygodnia i pod to gram.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » niedziela, 4 lutego 2018, 00:24

BitJanusz pisze: Shooting star na stampie 30m:

Obrazek

Dobrze mówię, czy świeczka powinna być ponad innymi?
A no powinna być po wzrostach, na szczycie. A i knot 2x korpus :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lutego 2018, 00:28 przez GibonGientki, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Hoyden i 44 gości