Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 20:00

@KryptoBanita, Nie wiem, szanse są dość równe wg mnie. Ważne dla mnie będą najbliższe dni jak zachowają się świeczki względem LT spadkowej od dołków po ATH i LT 3-5.4k.
Jeśli mam strzelać (z opcją nieoczywistą), to stawiałbym na rejon 7-10k do marca, w marcu też bliżej 10k i zakręcanie lekko do góry w kwietniu. Czyli nadal niepewność, konsolidowanie, niby już pęknięte, ale tylko na 60, może kilka % więcej, nooby wyprzedane czekające na pewne 3k (tak jak 25k było pewne), ale też brak mocnego odbicia itd. Fajnie zbiegają mi się te dwie wymienione LT koło 1-3 marca przy cenie równo 10000$. Może dryfowanie tam i wtedy decyzja?
Co do spadkowych opcji, każdy kto rysuje sobie ważne LT widzi, że jak to się nie ostanie polecimy chyba na LT 1826-2980$, która wypada teraz z piątką z przodu.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 20:03 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » piątek, 2 lutego 2018, 20:03

@Wymazywanie, ok ciekawa, przewrotna koncepcja. Obyś miał rację. Tak czy siak ja jestem przyszykowany na rzeź ale być może zostałem zmylony. W każdym razie zalecam wszystkim ostrożność bo może być naprawdę różnie.
Aha i też obstawiam powrót na 10k$ w marcu (tak było % w 2013).
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » piątek, 2 lutego 2018, 20:06

http://ifotos.pl/zobacz/dowjpg_qnhxxaw.jpg
Kto wie.Może bania dopiero będzie pompowana przez uciekinierów z innych rynków;) Jak wiadomo każdy scenariusz jest możliwy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12855
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 20:06

Na 4h widać, że klasycznie przy takiej długiej świecy testujemy wsparcie w połowie body, więc jeśli mamy iść jeszcze do góry powinien to być dobry czas dla spóźnialskich, ale trzeba obserwować i wąski SL.

Właśnie testujemy dolną granicę klina/kanału:
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 20:12 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MD-11 » piątek, 2 lutego 2018, 20:07

Athread4 pisze: Na futures obstawione znow niziny = 7700, czyli pewnie znow zlecimy.
Co rozumiesz przez "obstawione 7700"? Wydaje mi się, że wszelkie futures są generalnie zgodne z kursem instrumentu bazowego, więc nie da się na ich podstawie przewidzieć kursu. Co najwyżej chwilowo, np. przed otwarciem giełdy, ale nic poza tym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 20:07

Canis Lupus pisze: Ja rozumiem, że na fejsie może były jakieś wielkie emocje ale i ja i niektórzy tutaj nic nie poczuli. Moim zdaniem pęknięcie mega bani powinien poczuć nawet doświadczony gracz (taki co już 2013 przeżył). Tu było mocniej to i spadek musi być bardziej odczuwalny, to po prostu musi zaboleć. To takie moje odczucia, po prostu jeszcze za lekko.
Bo może jesteś już wyrobiony, wyzuty z emocji od tych giełd. :) To dobra cecha. Nie sądzę, by bańka musiała powodować w 100% graczy skrajnie silne emocje. Znaleźliby się tacy co przy ruchu teraz do 100000$ nie odczuliby maksymalnej podniety mając bity a przy spadku do 500$ maksymalnej paniki. A z tej racji nie postulowałbym, że musi iść mocniej.
Że nic nie poczułeś, to tylko dobrze, gruba skóra. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » piątek, 2 lutego 2018, 20:08

Weźcie jeszcze pod uwagę aspekt psychologiczny
Spadki do 4-5k $ jak tu niektórzy wróżą nie są na ręke chyba nawet grubasom, według mnie spora część świeżych nie wejdzie wtedy niż jakby mieli to zrobić na poziomie 8-7k $ bo się wystraszą a kolejni stracą zaufanie do btc bo pomyślą jak to tak możliwe z 20 do 5k $ w 40 dni, a jak wiadomo bez swieżej krwi ciężej będzie o wzrosty w przyszłości, Ci więksi którzy napędzaja całą koniunkturę i tak zarobią kupując po wczorajszych czy dzisiejszych cenach nie robiąc przy tym strasznego armagedonu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 2 lutego 2018, 20:11

Wymazywanie pisze: Co do spadkowych opcji, każdy kto rysuje sobie ważne LT widzi, że jak to się nie ostanie polecimy chyba na LT 1826-2980$, która wypada teraz z piątką z przodu.
A co sądzisz o tym niebieskim klinie jako wsparciu pod pełzający kurs btc w trakcie powolnego* pękania bani (ofc jeżeli jednak ta strefa 7700-7900 - czyli dolna linia kanału z 2017- zostanie przebita w dół)

*Tzn mam tu na myśli raczej szybki zjazd do tego klina w okolice około 4k i potem pełzanie przy nim.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 20:30 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 20:13

makur pisze: nie są na ręke
Jakby się kierować co komu na rękę czy nie, to można tak uzasadniać każdy scenariusz, jak i zanegować każdy, bo w każdym będzie grupa której jest na rękę lub zupełnie nie na rękę. Więc nie skupiałbym się na tym, bo to taki sposób argumentowania, że co chcemy, to sobie uzasadnimy. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: przemo1500 » piątek, 2 lutego 2018, 20:19

@makur. Czy ja wiem? Ja jestem w miare świeży (kupowalem po 15.2 i po 10.5) i gdyby bit wyhaczyl 1500$ to walilbym w tej chwili w drzwi banku... Nie przeraza mnie wizja straty. Siedze sobie w altach, i powiedzialem sobie ze nie sprzedam niczego ze strata. Pieniadze trace wtedy i tylko wtedy gdy wyprzedam sie gdy jest na minus. Poki mam cos kupione za iles tam nie martwie sie. Patrze zeby powiekszac swoj stan btc. (teraz to trudne ale cos dzis zlapalem). Poczekam nawet i rok obracajac altami. Jak btc wjedzie znow na 13 mam nadzieje, ze bede mial 5-10x wiecej btc niz mialem kupujac go w styczniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 20:22

@new06, Wiesz co, nie wiem, szczerze, to nie mam wyczucia, wiedzy ani doświadczenia jak bardzo supportują takie kliny wzrostowe, z których wyszło w górę. Jak pamiętam takie wyjścia, to raczej na mniejszych skalach i zazwyczaj były to albo tryby bańkowe i wiele klinów do góry po sobie albo wyjścia fake, z rising wedge'a w górę, potem w dół.

Na ile one supportują potem i na dużej skali, nie wiem.

Ale jak już zjechałoby tak nisko, no to już nie trzeba wielkiej magii, oscylacje by gasły, downtrend i wypłaszczenie i zalążki akumulacji, widzieliśmy to po 2013, trudniejsze wydaję mi się obstawienie czegoś innego przy czym w nowe ATH nie wierzę w tym roku. W 2013 też w drugą bańkę nie wierzyłem, ale Gox jej jak najszybciej potrzebował. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 20:55

Co byscie powiedzieli na taki kanal wzrostowy na dziesiejsza noc?

Obrazek
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sud » piątek, 2 lutego 2018, 21:00

new06 pisze: @sud, pytasz poważnie, czy trollujesz? Warto kupić za część kapitału (a raczej taka okazja była, chociaż teraz na 1h idzie korekta - być może okazja do wsiadki). Po ewentualnym przebijaniu kolejnych oporów piramidować. Biorąc pod uwagę kanał grany w 2017, od którego dolnej tl teraz kurs się odbił, mamy kilka scenariuszy:

- dobicie do jego górnej tl i poruszanie się dalej w kanale. Ta górna linia jest teraz na poziomie około 13k. Zresztą za około 3 dni będzie tam nałożenie się dwóch oporów. Taki scenariusz zakładałby, że ten rajd z grudnia 2017 to był tylko head-fake - daję na to jakieś 25% szans,
- nie dobicie do górnej linii kanału i zatrzymanie się na którymś z oporów po drodze (np na fibo 0,5 rozłożonym od sierpnia 2015 - jest bardzo blisko 10k), potem powrót, przebicie dolnej linii, od której teraz się odbiło i dalsze spadanie - według mnie jest gdzieś z 70% szans na ten scenariusz w chwili obecnej,
- po obecnym odbiciu przebicie górnej linii kanału - na razie według mnie najmniej prawdopodobne, daję na to około 5% szans,
@Wymazywanie mnie sprowokował żeby zapytać. Ale jak najbardziej poważnie pytam, bo uważnie czytam wasze opinie w tym wątku, mimo że się nie udzielam (nie ogarniam tej prędkości). Wartościowy temat!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 2 lutego 2018, 21:02

Wymazywanie pisze: jak bardzo supportują takie kliny wzrostowe, z których wyszło w górę.
Na Stampie jest linia, która na pewno była tu już na forum wrzucana* - niebieska na obrazku.

Obrazek

Z tego, co wyświetla mi się na bitcoinwisdom, została ona zainicjowana około listopada 2011.

Ta linia nigdy nie została przebita!
Bańka z przełomu 2013 i 2014, która też wyszła z jakiegoś klina / kanału (pomarańczowa elipsa) spadła do tej linii i na niej budowała odbicie do sytuacji jaką mamy teraz. Generalnie dwa kontakty z tą linią kończyły się mocnymi wzrostami w postaci baniek. (niebieskie elipsy)

Ta linia jest teraz w okolicach 2560 (na podobnym poziomie jest ten klin na Finex log, który wrzuciłem w ostatnim poście). Około 22. lipca będzie na poziomie 4013 $. Do poziomu jak teraz - tj. okolice 8k dojdzie w marcu 2019.

Według mnie jest to podstawa podstaw do wyznaczania wejścia longterm po ewentualnym pęknięciu obecnej bańki (przebiciu strefy 7700-7900 - dolnej linii kanału z 2017). Jak będę miał czas to poeksperymentuje z fibo - może nawet rozłożonym od jakiegoś punktu w roku 2011.

Przy okazji ta pomarańczowa i fioletowa linia trendu kiedyś mogą być jakimiś ważnymi targetami / oporami.

A tak poza tym ta niebieska ciekawie została zainicjowana:
Spoiler:
Obrazek
* Teraz sobie przypominam, że @soulnecturn ją wrzucał chyba około listopada, kiedy kurs wychodził z kanału, przy czym była ona tam jako część pitchforka.

@sud, też nie nadążam czytać postów tutaj :) .
Brave New World

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » piątek, 2 lutego 2018, 21:24

prosto988 pisze:http://ifotos.pl/zobacz/dowjpg_qnhxxaw.jpg
Kto wie.Może bania dopiero będzie pompowana przez uciekinierów z innych rynków;) Jak wiadomo każdy scenariusz jest możliwy.
Chyba nikt ostatnio nie wspominał o tym na forum, a warto mieć to na uwadze, bo może być niezła zabawa. Jaskółki z Wall Street już przebąkują, o korekcie, problem długu większy niż w 2007 to jak zacznie już poważnie trzeszczeć to możemy mieć niezły hype n BTC, zanim giełda i banki się wysypią na dobre. To może być pierwszy prawdziwy test BTC jako łatwego w wymianie i transferze nośnika wartości. Chciałbym zobaczyć do kilku miesięcy premierę tego nowego show :mrgreen:

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » piątek, 2 lutego 2018, 21:29

Ale chciałbym się mylić bo jestem holderem i BTC i wielu altów, wyszedłem niewielkim procentem na fiaty (ale przetrwam nawet długą zimę i prędzej zgaszę tu światło niż oddam w dołku).
Ja w ogóle nie myślę o wychodzeniu. Podobnie jak Ty trzymam wszystko i cierpliwie czekam. Jeszcze kilka tys. musi spaść, żebym zbliżał się do granicy zysk/strata także w miarę żyję z tymi spadkami. Trochę szkoda niezrealizowanych zysków, ale najwyżej wypiję szampana za kilka lat...;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » piątek, 2 lutego 2018, 21:41

@cinex, banki oczywiście zadowolone z obecnego przebiegu spraw.
Morawiecki i cała reszta która się na tym kompletnie nie zna, lub też udaje że się nie zna, aby się z ludźmi solidaryzować, może teraz śmiało powiedzieć w TV " a nie mówiliśmy że pęknie ?!"
Oczywiście nie sugeruję, że to koniec korekty. Jednakże przy obecnym podejściu wielu ludzi którzy mają wpływ na newbie, wywołanie 2xFUD jest o wiele łatwiejsze i wyjście na minusie wielu nowych inwestorów, jest raczej łatwym i nietrudnym do zrealizowania zadaniem.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » piątek, 2 lutego 2018, 21:44

Wymazywanie pisze:
makur pisze: nie są na ręke
Jakby się kierować co komu na rękę czy nie, to można tak uzasadniać każdy scenariusz, jak i zanegować każdy, bo w każdym będzie grupa której jest na rękę lub zupełnie nie na rękę. Więc nie skupiałbym się na tym, bo to taki sposób argumentowania, że co chcemy, to sobie uzasadnimy. :mrgreen:
Pewnym grupom może być to nie na rękę, ale to nie ma większego znaczenia. Jak nie będzie to na rękę finexowi i innym wiodącym giełdom (jeżeli miałby zmienić się lider) to przy ich własnych zapasach BTC wytłumaczą to skutecznie takim jak my, że jest to niekorzystne i tyle :mrgreen: Osobiście nie widzę jaką mieli by odnieść korzyść crashując rynek, zmniejszając sobie drastycznie obroty i reve i czekając miesiącami a może latami, aż to wróci do stanu takiego jak dzisiaj.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » piątek, 2 lutego 2018, 21:53

hassejo pisze: Morawiecki i cała reszta która się na tym kompletnie nie zna, lub też udaje że się nie zna, aby się z ludźmi solidaryzować, może teraz śmiało powiedzieć w TV " a nie mówiliśmy że pęknie ?!"
bez obrazy, ale kim Ty jestes by mówić na czym Morawiecki i cala reszta sie zna? Mysle ze czesc z tej reszty moze sie znac znacznie lepiej niz Ty ;-), tym bardziej z AT, gdzie po bance zawsze jest pekniecie. Nie oceniaj ludzi nieznajac ich, to slaba sprawa, szczegolnie ze zaczeli ostrzegac o duzym ryzyku niedlugo przed poczatkami spadkow z 20k i co gdzie teraz jestesmy? Czy az tak bardzo sie nie znali? Jezeli ktos zielony, czy tez zółty dzieki nim nie wszedl na rynek to ja tylko propsuje, bo nie stracil najprawdopodobniej hajsu. Jezeli doswiadczona osoba, lub osoba ktora w spekulacji btc/krypto siedzi dluzej stracila to juz jej blad, byla kupa czasu by realizowac zyski.
A sam temat z regulacjami prawnymi to duzy osobny watek - "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - napisal kiedys Alexis de Tocqueville.

Prosze zachowaj opinie polityczne dla siebie lub pisz o tym w hype parku ;-) EDIT - - https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ce#p442474 --maxi82

Nastepny przystanek 7,8k? Jak go przebijemy to spokojnie na 7k mozemy zejsc.
CIekawy najblizszy miesiac lub dwa sie zapowiada ;-)

@new06 nie poszlo, gdyz poniewaz iz nikt go nie zglosil, a jak pisalem nizej mialem zasluzona przerwe od forum i krypto co by troszke odpoczac bo ladnej jezdzie i nie sledzilem watku :). Fakt nie brzmi jak opinia polityczna, ale jak ocena ludzi nami rzadzacych juz bardziej, mysle ze wiemy o co chodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12855
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 22:02

Wygląda na to, że chyba będzie się realizował HS o którym pisał wcześniej @new06 na 5m. Jesteśmy już blisko szyi.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, Pan Inwestor, Ratchet, Sałata i 39 gości