Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tropt » piątek, 2 lutego 2018, 17:00

Wymazywanie pisze:
Chillout pisze: Wiem, ze gdyby ktoś to wiedział na 100% to byłby dzisiaj milionerem i nie siedziałby na forum.
Jak się ma sporo kasy to trzeba nadal zapierd... Niektórzy mają jakiś stereotyp, że milonerzy to tylko na wyspach leżą, nic nie robią a już na pewno nie grają, nie inwestują, nie piszą na i nie czytają tego typu forum jak to. To kto kupuje te bity w paczkach po kilkadziesiąt-kilkaset jak nie ludzie już majętni?
To myślenie o bogatych-nierobach to jest stereotyp ludzi biednych, którzy wyobrażają sobie bogactwo jako odcięcie. Może na poziomie miliardera to tak (choć pewnie większość z nich nadal zapieprza), ale prawda jest taka, że ludzie co już mają sporo kasy zapierdzielają jeszcze bardziej niż szaraczki na tą kasę. Mały % ludzi w bogaceniu się ma jakiś stały i jedyny cel po którym już nic nie robi. Tylko biedak tak widzi bogatego, nie widząc ile pracy musiał i musi wkładać w to co robi. Mówię to jako szaraczek.

Dodano po 16 minutach 49 sekundach:
Zadziwiające, że nie ma teraz pytań "czy warto kupić na longterm?". Przy szczytach to było przecież typowe pytanie co do BTC i altów. Teraz jakoś cisza z tym zapytaniem. :)

To jest klasyczny opis jak myśli standardowy polak. dla własnego dobra od takich ludzi trzymać się zdaleka jeśli chodzi o kwestie finansowe, z bogatych należy brać przykład patrząc szczególnie na okres w którym dorabiali się tego bogactwa. Dalej standardowym spojrzeniem mas na osoby majętne jest myślenie w kategoriach - bogaty pewnie ukradł a jeśli nie to ma znajomości, nikt nie dorabia się bez tego. Ludzie za wszelką cenę chcą odciąć się od świadomości że duża część z tych "bogatych" miała start taki sam jak oni, skutecznie broniąc się przed faktem że sami nie potrafili albo szczerze nie chcieli wziąć się w garść trochę się poświecić i sprawić żeby ich własne życie wyglądało tak jak sami by tego chcieli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 2 lutego 2018, 17:01

pabloj pisze: Proszę was, czy warto teraz kupić na long term?
Po dużych spadkach zawsze. Ale nigdy all in w jednym miejscu. Po troszeczku, małą łyżeczką
pabloj pisze: A może kredyt pod zastaw nerki dodatkowo?
Zależy czy swojej ;) . Jak sąsiada to lewar x50
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 2 lutego 2018, 17:04

@Tropt, Różnica pomiędzy tymi bogatymi, którzy dorobili się zaczynając z tego samego miejsca co ten nieszczęsny typowy 'Janusz' jest taka, że oni nie bali się podjąć pewnego ryzyka, pewnych kroków, które w umyśle januszów pozostają w sferze planów realizowanych tylko w sferze marzeń. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa, a od narzekania kasy nie przybywa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 17:05

pabloj pisze: @Wymazywanie, Jakby się uprzeć na 1w można zobaczyć chorągiewkę ;) Chociaż i wcale mocno upierać się nie trzeba.
Jeśli obecna tygodniowa by się zakończyła powyżej 10k, no to już dobrze wygląda dla wzrostu. A powyżej 10.7-10.8k, no to odbicie do 14-15k dla mnie realne patrząc tylko po tygodniowym charcie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 2 lutego 2018, 17:05

@bitloteiros, Pytałem humorystycznie ;) Ja i tak jetem już zarobiony 50% zysku wyciągnięte (w sensie z zysków na poziomie kilku-kilkunastu tyś % w zależności od alta), wczoraj robiłem niewielkie zakupy na poziomach $9300. W każdym razie dziękuję za uszanowanie pytania :D

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 2 lutego 2018, 17:20

Przebiliśmy na wysokich obrotach linię po dołkach od ATH. Ale przebiliśmy ją mało. Często tak jest, że po przebiciu waznego poziomu, okrągłej ceny, nagle przychodzi odbicie.
Ale te "drzwi", które były potężnie zabarykadowane wieloma tysiącami BTC zostały wyłamane. Sądzę, że dość szybko znajdziemy się ponownie w okolicach dołka. Te wysokie obroty pomogą. Bo skoro wcześniej padały ścianki po 3-4k, to niższym teraz nikt nie zaufa.
W weekend powalczymy jeszcze o utrzymanie 8k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 17:25

Na 15-30m czy 1h na Finexie możliwe, jeśli dno już mamy, to uformuje się inv HS. Dwie wersje ramion, ta wyższa to neckline koło 9.5k i pełny bullish target +1.5k od neckline. Jeśli dobijemy do tych 9.5k, można poważniej rozważać ten pomysł. Póki co jest zalążek. Bez rysunku wrzucam, kto kojarzy o czym pisze, od razu to sam zauważy.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
ekonokomik pisze: Bo skoro wcześniej padały ścianki po 3-4k, to niższym teraz nikt nie zaufa.
Ale orderbookiem i ściankami kierują się głównie nooby. Nie trzymałbym się tego rozumowania co napisałeś (co zacytowałem).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 17:30

@wymazywanie bykiem a @ekonokomik misiem. Do czego to doszlo.....
Eko - moim zdaniem to przebicie jest akceptowalne. To znaczy przy takich ruchach cen i czasie rysowania przebicie o 300 USD ale tylko knotem! - dla mnie jest akceptowalne zeby uznac ze utrzymalo. Body swiec 4h jest praktycznie nad, a i 1h od biedy mozna uznac ze body jest nad. No dobra, jest pod ale tylko 50 usd :-)
Nie twierdze ze nie bedzie retestu. Ja planuje sprzedac przy 9500 lub przy najmniejszym znaku ze spadamy. Dosc strat :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Benutzer » piątek, 2 lutego 2018, 17:34

Ahr pisze:dlaczego dobre miejsce skoro mamy trojkat znizkujacy, ktory prowadzi nas do LT wyrysowanej z 07.12.17r, od ktorej zaczely sie wzrosty i dmuchanie banki? poziom 10k zostal juz wyleszczony, teraz poraz zobaczyc ile osob ustawi sie w okolicach LT, moim zdaniem stanie sie to jeszcze dzisiaj, oczywiscie moze nastapic wybicie, ale jak wielkie? skoro brakuje checi na pompowanie ceny? bo brakuje powodow. To tak, jakby wystawic na sprzedaz rower z komuni po cenie nowoczesnych, atrakcyjniejszych i sprawniejszych rowerow przez sentyment. Jesli BTC osiagnie nowe ATH to kupie 1 BTC i przekaze go na wybrana przez wierzacych w to fundacje, pozdrawiam
to że osiągnie nowe ath to jakoś wątpliwości nie mam.. kwiestia czasu. Zobaczymy czy dotrzymasz słowa.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scarface96 » piątek, 2 lutego 2018, 17:39

Czyli nadal nie wiemy czy tethery mają pokrycie czy coś sie zmieniło ? Ja wszystko sprzedałem przy 8k btc nie pomyślałem że od okrągłych sum może być takie odbicie ciekawe jaki zasięg będzie miało ?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 2 lutego 2018, 17:43

@scarface96, Jeśli to koniec spadków w mid term to zasięg może być nawet $13k-16k.
A co z odwieczną zasadą sprzedawaj gdy mocno urosło, kupuj gdy mocno spadło? Nie było cię na lekcjach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 2 lutego 2018, 17:49

Wymazywanie pisze: uformuje się inv HS
Na 15m Finex w log inv HS się już uformował. Target 9944 $.

Obrazek

Widzę, że na godzinnych (cały czas Finex log u mnie) rysuje się świeca mogąca sugerować kontynuację. Kolejny opór to górna bbands + wcześniejszy poziomy opór w tym samym miejscu - na poziomie 9374 $.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 17:53

Na Finexie od ATH spadliśmy dokładnie o -60.08%.
Ci ciekawe, jeśli rysować Fibo od niskiego dołka np. 888$ czy 162$ (2015, nasz low, od którego zaczął się uptrend) czy te legendarne 0.01$, to obecna korekta/pęknięcie póki co zrobiło bardzo bliskie okolice fibo .618.
Czy ma to wielkie znacznie, nie wiem, ale wydaję mi się, że jakieś ma. Najbardziej typowe Fibo i dość znaczące punkty.

Dodano po 52 sekundach:
new06 pisze: Na 15m Finex w log inv HS się już uformował. Target 9944 $.
Wiem, ale pisałem o wersji wyższej tej inv HS, która mi bardziej prawidłowo wygląda. Tam necline koło 9.5k.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 17:54 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scarface96 » piątek, 2 lutego 2018, 17:54

pabloj pisze: @scarface96, Jeśli to koniec spadków w mid term to zasięg może być nawet $13k-16k.
A co z odwieczną zasadą sprzedawaj gdy mocno urosło, kupuj gdy mocno spadło? Nie było cię na lekcjach?
to mnie obudź na górkach i dołkach ok ? wczoraj jeszcze trzymałem dzisiaj już nie jak zacząłem widzieć straty za rok dwa lata grania na giełdzie też sie moge mądrować. Jak to odbije idealnie do 13-16k bez większej korekty jeszcze masz u mnie piwo a co .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 17:56

scarface96 pisze: wczoraj jeszcze trzymałem dzisiaj już nie jak zacząłem widzieć straty za rok dwa lata grania na giełdzie też sie moge mądrować
Bo lepiej to czym się obraca traktować jak liczbę, nie jako zysk czy utratę wartościowych przedmiotów. To dużo daje.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sud » piątek, 2 lutego 2018, 17:58

No to warto teraz inwestować na longterm? 8-)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 2 lutego 2018, 17:59

Wymazywanie pisze:
ekonokomik pisze: Bo skoro wcześniej padały ścianki po 3-4k, to niższym teraz nikt nie zaufa.
Ale orderbookiem i ściankami kierują się głównie nooby. Nie trzymałbym się tego rozumowania co napisałeś (co zacytowałem).
No a kto głównie robi grę po rocznej bańce i ATH? ;)

Ale może faktycznie nie umiem spojrzeć subiektywnie. We mnie te spadki ostatnich dni nie wywołały żadnych emocji i może dlatego "brakuje mi krwi" jak na kończący dołek. Alty spadły po 20-30%. Też tyłu nie urywa...
Może ta linia po dołkach nie była dla większości ważna i jej przebicie też niewiele znaczy.

W którą by teraz nie ruszyło to dla mnie ok. ale chyba bardziej chciałbym 6xxx zobaczyć ;)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scarface96 » piątek, 2 lutego 2018, 18:01

Wymazywanie pisze:
scarface96 pisze: wczoraj jeszcze trzymałem dzisiaj już nie jak zacząłem widzieć straty za rok dwa lata grania na giełdzie też sie moge mądrować
Bo lepiej to czym się obraca traktować jak liczbę, nie jako zysk czy utratę wartościowych przedmiotów. To dużo daje.
Dzięki nad psychologią musze jeszcze popracować dużo tak jak miałem 2x nawet 3x kapitał włożony tak teraz musze odrabiać a można było tego uniknąć.
Czy ktoś mi powie wkońcu czy coś z tymi tetherami się zmieniło ? Czy nbagle wszyscy o nich zapomnieli ?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 2 lutego 2018, 18:02

@sud, To zależy co rozumiesz poprzez long, parę miesięcy, rok, parę lat? Jeśli parę lat to raczej tak ;)

@scarface96, poczytaj sobie o Stoch RSI, wstęgach bollingera, formacjach świecowych, później oglądaj pod tym kątem wykres we wszystkich skalach (poniżęj 15min możesz sobie odpóścić) to łatwiej będziesz wyczuwał zbliżającą się zwałę. Wszyscy by chcieli po prostu wsadzić w coś kasę, trochę poczekać i wyjąć z zyskiem tak o, bez większej rozkminy, a potem się okazuje, że to nie jest takie proste.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » piątek, 2 lutego 2018, 18:05

mi dziś udało się kupić w dołku, korzystając z tego ze na chłodno, z dobre dwa tygodnie temu zakładane miałem aski. jeden na poziomie z jakiego byłbym zadowolony i po jednym wyżej i niżej.
dodatkowo włączony alarm na poziomy tych altow które chciałem kupić.

lepiej mi się to sprawdziło niż kupowanie ręcznie po 9.3k, gdy już uważałem ze nieźle spadło.
teraz podobnie ustawiam sprzedaż i alarmy, może tez się sprawdzi.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 15 gości