Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 2 lutego 2018, 14:33

Ja bylbym ostrozny z zakupami. Dlaczego grubi hamuja wzrosty wyprzedajac czesc btc ktore zakupili? Czy ta kasa nie posluzy dalej do spychania kursu? Jakies domysly?
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 14:33 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 2 lutego 2018, 14:33

jak spada - zaklinają rzeczywistość
jak jest na dołku - sprzedają
jak rośnie - zaklinają rzeczywistość
jak jest na górce - kupują

Newbie - stan umysłu.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MegaMol » piątek, 2 lutego 2018, 14:33

Tak jeszcze zauważyłem, że Finex odbił się od linii prowadzonej od dołka z początku kwietnia i połowy września 2017 roku.
Dodatkowo szczyt z listopada rysowany poziomą linią przecina się tam, gdzie dotarł kurs i przeszła linia z poprzedniego zdania.

Widać to ładnie na 12H log

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » piątek, 2 lutego 2018, 14:34

kumx pisze: Czy jak teraz odkupię to co sprzedałem w samym dołku to stracę, czy część odzyskam?
Oni czychają na takich jak Ty ;) Rzuć monetą.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Verdas » piątek, 2 lutego 2018, 14:35

@kumx, nie kupuj na szczycie takiej świeczki, doszliśmy do średniej Bbands na 1H i otwarcia poprzedniej świeczki 4H, więc teraz kurs raczej trochę odpuści. Jak chcesz wsiadać to na korekcie tego wybicia, ale to też ostrożnie.

Na 30M robimy coś w rodzaju retestu średniej BBands, zaczekaj czy 8550$ się utrzyma. Może teraz wyrysuje się mała flaga. Albo po przystanku pojedziemy kolejny strzał w górę. Jeśli spadniemy to jest szansa zretestowania wsparcia na 8400$

Obrazek

Generalnie to twoje pieniądze i pamiętaj, że nikt nie weźmie odpowiedzialności za nie poza tobą. Ale jedno warto pamiętać. Nie kupuje się na szczycie świeczki, której wzrosty waśnie się zatrzymały. Można ryzykować gdy zobaczy się, że właśnie zaczęło się wybicie.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 14:42 przez Verdas, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » piątek, 2 lutego 2018, 14:42

Volumen ładnie rośnie ale ja bym się jeszcze nie cieszył bo to wciąż może być chwilowe wybicie i kurs zawróci w dół na 4000$ z mocniejszą siłą :twisted:

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pionty » piątek, 2 lutego 2018, 14:48

Kurwelele, wszyscy czekali na te 8tys jak na zbawienie.
Padały słowa: "musi spaść na 8tys. bo tylko taki spadek da nam sygnał i bodziec do wzrostu", "oby spadło do tego 8tyt i zapełniło świeczkę, bo jeśli nie to będzie boczniak przez rok".

spadło na 8tys...

"to za mało, teraz musi szurać po dnie na 4tys. i wtedy odbicie"


WTF??

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » piątek, 2 lutego 2018, 14:50

Ale piekie to zrobili, ciekawe do ilu teraz poleci.

Ps. Oczywiscie w dol

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenvrt » piątek, 2 lutego 2018, 14:51

pionty pisze: Kurwelele, wszyscy czekali na te 8tys jak na zbawienie.
Padały słowa: "musi spaść na 8tys. bo tylko taki spadek da nam sygnał i bodziec do wzrostu", "oby spadło do tego 8tyt i zapełniło świeczkę, bo jeśli nie to będzie boczniak przez rok".

spadło na 8tys...

"to za mało, teraz musi szurać po dnie na 4tys. i wtedy odbicie"


WTF??
Gdyby tylko to zależało od ludzi, którzy piszą jaki kurs by chcieli to by tu działa się czarna magia, a tak było to do przewidzenia i prędzej czy później musiało to nastąpić :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 2 lutego 2018, 14:52

@Marthu1990, volume na m5 - m15 spada, a tam trzeba patrzeć w takich momentach. To odbicie nie wygląda na fake. Nie chodzi mi o wcześniejszą świeczkę H1, bo może teoretycznie zejść jeszcze niżej. Chodzi mi o reakcję kursu na poziom. Ale miejsca na wejście jeszcze też nie widzę jak na razie.
Brave New World

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 2 lutego 2018, 14:52

@pionty
Spoiler:
pionty pisze: Kurwelele, wszyscy czekali na te 8tys jak na zbawienie.
Padały słowa: "musi spaść na 8tys. bo tylko taki spadek da nam sygnał i bodziec do wzrostu", "oby spadło do tego 8tyt i zapełniło świeczkę, bo jeśli nie to będzie boczniak przez rok".

spadło na 8tys...

"to za mało, teraz musi szurać po dnie na 4tys. i wtedy odbicie"


WTF??
Wartościowych komentarzy jest tylko kilka % reszta to szum który musisz nauczyć się odrzucać.
Sam oceń co jest wartościowe. Inaczej będziesz grać jak chorągiewka.
Z której strony bedzie mocniej wiało tak bedziesz się ustawiać.
Tylko to tak nie działa - bo zawsze wiekszość jest w błędzie. Czyli na ogół bedziesz tracić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 2 lutego 2018, 14:53

Jaki jest cel blokowania kursu w tym momencie?
Jak zostana wykorzystane srodki ze sprzedazy ze scianek blokujacych kurs w tym momencie?

Zeby nie skonczylo sie jeszcze wiekszym spychaniem...za pieniadze wlasnie kupujacych
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 14:57 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 14:54

sebastian86 pisze: jak spada - zaklinają rzeczywistość
jak jest na dołku - sprzedają
jak rośnie - zaklinają rzeczywistość
jak jest na górce - kupują

Newbie - stan umysłu.
Dokładnie. Dodałbym jeszcze krótką listę głupot jakie wypisują niektórzy.
Królują oczywiście:

1. AT nie działa, teraz tylko emocje grają!
Spoiler:
(a czym innym jak graficznym odbiciem transakcji a one decyzji i emocji jest wykres, którego at dotyczy? dziesiątki razy o tym pisałem)
2. Bitcoin umiera/kończy się/to gówno
Spoiler:
(dla niektórych za przeproszeniem ciołków BTC to tylko jego cena, chyba część ludzi nawet nie wie jak działa BTC i czym jest blockchain, dla nich BTC to chyba szyld na bitbay i topic na facebuku)
3. Sprzedałem, to pójdzie na pewno niżej (licytowanie się jak nisko zejdzie)
4. To nie odbije!

Wiele osób wyśmiewało pisanie o bańce, pękaniu, korekcie. Nicki przepadły, nic nie piszą.
Wtedy na bani nie bali się kupować, teraz z kolei nie boją się pewnie sprzedawać za to kupowanie jest passe. Powodzenia. :mrgreen:
Zabawne to wszystko i smutne, ale dla graczy co siedzą w tym od dawna, to dobrze, bo im głupsi uczestnicy rynku przychodzą, to łatwiej się chyba gra.

@wizardking76, Fibo nie wiesz jak się wyznacza? Autorytet bańkowy i główny naganiacz w rejonach typu 16000$ 18000$ 19000$ (bo przecież ciągle tanio! :lol: ) nie wie jak Fibo wyznaczyć :?: :) Rozciągasz je od low do high znaczących górek i dołków, nie od 0. Od 0$ lub 0.01$ możesz sobie zrobić do ATH Fibo alltime dla BTC, ale raczej jako ciekawostkę. Teraz najlepiej je rysować od jednego z dołków (888, 1826, 2980, 5400$) do ATH.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 14:55 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 14:55

Wybicie przy 2x większym volume niż wczoraj wieczorem. Na 4h mamy również bull div. Ale czy to już jest TO wybicie? imho 50/50.

Jeśli nie to wybicie, to jak to się mówi? Do trzech razy sztuka? :D

@Verdas dobrze pisze, teraz jest bardzo niebezpiecznie z zakupami. Można było kupować na samym dołku.


[youtube][/youtube]
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » piątek, 2 lutego 2018, 15:01

BitJanusz pisze:
Phlox pisze:@BitJanusz - sprzedałeś już ten zakup na dołku czy jeszcze czekasz?
sprzedałem. Przestałem już wierzyć sobie, po prostu biorę zyski i siedzę na fiacie.
Nie wierzę że sprzedałeś :roll: Myślałem że nie dasz się złamać.

Co do kursu... Odbicie najlepsze z tych wszystkich które się pojawiły w trakcie ostatniego tygodnia. Na stampie 4 godzinna świeczka i volumen daje nadzieję na wzrost . Na jedno godzinnej wyszło ponad 6000 BTC (bearstamp).
Na finexie 4 godzinna świeczka niemal przykryła starą i prawie pokonała wolumenem. Dodatkowo stamp i finex się niemal wyrównały ceną, ale nie wiem jakie wnioski z tego wyciągnąć ;)

Zasięg wybicia - nieznany ;)

Na obrazku bardzo ładny wzrost obrotów

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenvrt » piątek, 2 lutego 2018, 15:09

Jeśli faktycznie wejdzie jak w masło i przebije 9k bez żadnych problemów to można być pozytywnie nastawionym ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 15:10

Nie jestem specem w swieczkach ale to chyba jest dosc byczy mlotek na 1h, tak (ten na samym dole) ?
Obrazek
Czy sadzicie ze to lokalne odbicie czy na kilka dni?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 2 lutego 2018, 15:15

@domator, nie dość że młotek to nastepna świeca mocno popytowa co potwierdza odwrócenie :) a ile paliwa wystarczy to czas pokaże :mrgreen: lepiej SL zakładać też.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » piątek, 2 lutego 2018, 15:17

Nie znam się na analizie technicznej, czytam Was i jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy. Wiem, że moje pytanie może zabrzmieć laicko itp więc proszę o niski wymiar kary ;) , a mianowicie:
Jak mają się te wszystkie analizy do sytuacji, gdyby teraz nagle ktoś wszedł w rynek z paroma miliardami i wykupywał wszystkie BTC jak leci (nawet dla hecy, jakiś kaprys szejka), czy były takie przypadki w historii jakiejkolwiek giełdy, że zdarzały się takie wejścia? Co wtedy - czy można wtedy uznać, że połamane zostały wszystkie jej zasady itd? Jakby to wyglądało na wykresie i miałoby się do przyszłego wyznaczania kresek? Teoretycznie przecież mogłyby teraz wejść na rynek krypto jakieś ogromne fundusze. Bo to wszystko tak wygląda jakby każdy mniej więcej wiedział co się wydarzy.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 15:19 przez Mayoris, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 2 lutego 2018, 15:18

@domator
te świeczki mimo że wyglądają podobnie to sa całkiem inne:
ta niżej powstała na silnym wsparciu, jest na dużym wolumenie, kurpus jest podobny do tej wczesniejszej małej czerwonej.

ta o którą pytasz tego nie ma i tak naprawdę jest w innym interwale czasowym bo dopiero upłynęło 15 min
Mayoris pisze:Nie znam się na analizie technicznej, czytam Was i jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy. Wiem, że moje pytanie może zabrzmieć laicko itp więc proszę o niski wymiar kary ;) , a mianowicie:
Jak mają się te wszystkie analizy do sytuacji, gdyby teraz nagle ktoś wszedł w rynek z paroma miliardami i wykupywał wszystkie BTC jak leci (nawet dla hecy, jakiś kaprys szejka), czy były takie przypadki w historii jakiejkolwiek giełdy, że zdarzały się takie wejścia? Co wtedy - czy można wtedy uznać, że połamane zostały wszystkie jej zasady itd? Jakby to wyglądało na wykresie i miałoby się do przyszłego wyznaczania kresek? Teoretycznie przecież mogłyby teraz wejść na rynek krypto jakieś ogromne fundusze. Bo to wszystko tak wygląda jakby każdy mniej więcej wiedział co się wydarzy.

taka sytuacja mieści się w AT :P
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 15:20 przez sebastian86, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 51 gości