Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 2 lutego 2018, 10:17

@ergorg, możemy zanurkowac ponizej 8000$ spokojnie.
Ale chyba widać juz jak ciężko juz te spadki idą...męcza strasznie tych biednych hodlerów.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 2 lutego 2018, 10:19

przeciez mamy b. db wsparcie na poprzednim szczycie 8k, chwila odpoczynku, jak nie bedzie silniejszego wybicia to zacznie sie w koncu dziac

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » piątek, 2 lutego 2018, 10:20

sha256 pisze:
PilotPirx pisze: jak coś wzrosło 20x to czemu ma nie spaść te 2 czy 4 razy


W której szkole uczą takiej matematyki? Obrazek na jakiej planecie pilocie Pirx?


PW
zobaczymy czy za kilkanaście tygodni nie będziemy przy tej dolnej wartości.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 2 lutego 2018, 10:29

Obrazek

wyrysowalem wczoraj cos takiego
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 10:36 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 2 lutego 2018, 10:34

sha256 pisze: Ale chyba widać juz jak ciężko juz te spadki idą
Być może to mogą być już początkowe fazy końca masakry spadkowej.. magiczne 8K spełni się u ludzi co "deklarowali" zakupy na tym poziomie :) Dużo osób siedzi zakupionych wyżej i każde odbicie powyżej zakupów, mogą sprawić, że będą pozbywać się btc z uwagi na to, że korekta ta dała mocno popalić co niektórym... jeśli odbije i zacznie się wzrost to już fajerwerków nie widzę i żadnego tgv.. jeśli już to bardzo ślamazarne i powolne..

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 2 lutego 2018, 10:40

Dovakhiin pisze:Dużo osób siedzi zakupionych wyżej i każde odbicie powyżej zakupów, mogą sprawić, że będą pozbywać się btc z uwagi na to, że korekta ta dała mocno popalić co niektórym...
Nie zgadzam się z taką hipotezą. Słabe ręce czyli Ci, którzy kupili wysoko albo już oddali albo oddadzą przy ew. teście wsparcia. Słabe ręce nigdy nie oddają na odbiciach - po prostu inna logika.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Musze przyznać, ze już dawno tak spektakularnie i do dna nie zbierali bitów. Kurs ruszy w góre dopiero gdy podaż wymrze!

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 2 lutego 2018, 10:43

Teraz przed nami seria testów czy aby jeszcze jakies ukryte niedobitki nie zostały. Jak żyją jeszcze to zaduszą nas tutaj. Dopiero jak juz nikt nie bedzie oddawał bitów pójdziemy w górę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » piątek, 2 lutego 2018, 10:44

pavlov pisze: No jak od października to szacun.
Nie karm trola :)

Ja jadę na odczuwalnej stracie. Mocno się zastanawiam czy nie shandlować tego przy mocnym wybiciu, bo myślę, że jak wrócimy do 10-11 to jeszcze bardziej nas po dnie przeorają. Nie mam odwagi, żeby pchać w obecnym momencie więcej kapitału na uśrednianie, ale chyba faktycznie dobry moment.

Na razie nie oddaję - jak ktoś tutaj powiedział: "nawet jakby Jezus mi powiedział, że mam sprzedawać" ;) Najwyżej spadniemy do 1000$. Akcje JSW też mi spadły do 10zł, a potem urosły o 1000% , trzeba było 3 lata potrzymać :)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 10:51 przez Phlox, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 11 sierpnia 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MIRQ3 » piątek, 2 lutego 2018, 10:45

A ja sądzę, że BTC jest już trupem, i właśnie zaczyna się rozkładać.
Zrobił swoje, dziękujemy mu gorąco i mocno, ale to są internety :) A w internetach wszystko się szybko starzeje.
Ludzie jarają się już lepszymi kryptozabawkami.
Piszę to z żalem, bo po ostatnich zwałach ledwo-ledwo wyszłem na zero. A biorąc pod uwagę czas jaki na to poświęciłem, to jestem stratny.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: TSD_WWA » piątek, 2 lutego 2018, 10:47

@MIRQ3, wiesz ile razy juz byly takie tezy w ciagu 10 lat? daruj sobie na prawde skoro nie wiesz o czym mowisz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 2 lutego 2018, 10:48

@MIRQ3, to co piszesz to papka dla ludu.
A maszynka do zarabiania mamony kręci się cały czas. Kupic tanio, sprzedać drogo. Niby proste, a jakie trudne w swej prostocie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 10:55

Shorty/longi na finexie:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 2 lutego 2018, 10:58

Obecna sytuacje można nazwać wyduszaniem soku z cytryny. Powoli i systematycznie aż do momentu kiedy już żadna kropla nie spadnie.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » piątek, 2 lutego 2018, 10:58

prap0n pisze:Policja kursowa w praktyce: "H".
Spoiler:
Obrazek
Nie bylo tam nawet jednego zlecenia :)
Przecież to Bitfinex, gdzie można składać zlecenia ukryte. Płaci się za nie nieco większą prowizję, ale ich nie widać na liście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: diamanti » piątek, 2 lutego 2018, 11:00

sha256 pisze: Obecna sytuacje można nazwać wyduszaniem soku z cytryny. Powoli i systematycznie aż do momentu kiedy już żadna kropla nie spadnie.
Tego soku jeszcze trochę zostało sądząc po nastrojach na Facebooku
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 11:03 przez diamanti, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 2 lutego 2018, 11:01

MegaMol pisze: @new06
Jeśli ta wczorajsza ścianka służyła do obrony 1D jak mówisz, to trzeba by wyjąć z tej informacji jakieś wartościowe wnioski, które nie wiem czy potrafię poprawnie zinterpretować
Jeśli nie byłoby tej ścianki, to 8500$ na finexie pojawiłoby się na 100%, przez co rozbujany kurs mógłby zjechać nawet do 6k przebijając wszystko jak leci. Pozytywy: kupisz taniej, Negatywy: na zmianę trendu poczekałbyś o wiele dłużej.
Obecnie, jeśli kurs odbije się od tych starszych linii trendu wzrostowego, to można liczyć na jakieś sensowne odbicie. Może do 11k? Może wincyj?

Jak to interpretujesz?
No właśnie założenie, że ścianka została użyta, żeby bardziej łagodnie zamknąć dzienną nic nam nie mówi odnośnie kierunku kursu.
Dzisiaj mamy kolejny dzień spadków. Jeśli więc osoba, która postawiła ściankę chciała podbić kurs i na tym zarobić, to się jej nie udało (w każdym razie w midterm, może chodziło o jakiegoś scalpa?). Ja jednak widzę bardziej opcję z kontrolą spadków. Np. dziś rano kurs był broniony na Finex przez kilka świeczek m15 na 8750. Potem został puszczony. Po co to? Być może mm (market makers) dystrybuują na innych giełdach. Być może jest to nawet końcówka ich portfela, którą do tej pory używali do rzeźbienia tych wszystkich zmyłek. Być może szykują odbicie znacznie niżej i chcą tam odkupić. Szczerze? Who cares. I tak nie odgadniemy ich intencji na podstawie wykresu i orderbooka. A wyobrażam sobie, że osoby obracające takim kapitałem mają rozpisany złożony plan postępowania wraz z kilkoma możliwymi scenariuszami. To już raczej nie są early adopterzy z 4Chan (z całym szacunkiem dla nich).
Dla mnie obecność ścianek ma znaczenie tylko w jednym przypadku. W miejscu, które według AT jest dla mnie dobrym potencjalnym wejściem (np przrbicie jakiejś linii oporu). Wtedy zaangażowanie zarówno mm, jak też retailersów (które wynika z obecnego orderbooka) jest dla mnie tak samo ważne jak odpowiedni volume. Sama postawiona ścianka to potencjalny fake. Same małe zlecenia to potencjalna cegła zrzucona przez mm po chwili.

Odnośnie opcji odbicia. Wrzucałem w ostatnim poście trzy poziomy, które według mnie mogą zadziałać. Warto dziś obserwować te poziomy. Moim zdaniem po ich przebiciu można odpuścić sobie szukanie sensownych odbić w najbliższych tygodniach. Oczywiście jest szansa, że po wyjściu dołem kurs mógłby zawrócić, ale musiałby zrobić to szybko. Tyle że nie jest to scenariusz o najwyższym prawdopodobieństwie spełnienia. Z kolei w przypadku odbicia target mógłby być nawet w okolicach 11200. Na to na razie też nie ma tak dużych szans.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 11:03 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 2 lutego 2018, 11:01

rha pisze:
prap0n pisze:Policja kursowa w praktyce: "H".
Spoiler:
Obrazek
Nie bylo tam nawet jednego zlecenia :)
Przecież to Bitfinex, gdzie można składać zlecenia ukryte. Płaci się za nie nieco większą prowizję, ale ich nie widać na liście.
Tak, oczywiscie wiem o tym.
Chodzi mi o to ze te scianki sa ogromne i poruszaja sie o parenascie dolarow co pare minut. Dzieki temu kurs jest zamykany w kanale.
Jedna scianka znajduje sie nizej aby blokowac nagla panike a jedna wyzej. To nie sa hidden ordery po 500 btc, bo widzialem juz strzaly po 100-300btc w te sciany i nic.
One sa wykorzystywane do sterowania kursem, gdyby puscili to bylby bardzo zle imo. Taka 'zabawa' trwa juz od 7h, wiec to nie chwilowe scianki :D

Ktos skupuje ogromne ilosci, a przez blokade nie ma tez wiekszego odbicia.
Zreszta najlepiej obserwowac samemu, dojdzie sie do podobnych wnioskow - ale chcialem sie podzielic obserwacja.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 11:06 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » piątek, 2 lutego 2018, 11:03

Dovakhiin pisze: może to mogą być już początkowe fazy końca masakry spadkowej.. magiczne 8K spełni się u ludzi co "deklarowali" zakupy na tym poziomie
ja się przesunąłem na 6k$ z moim ewentualnym longiem :P
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: iwor » piątek, 2 lutego 2018, 11:04

taka ciekawostka..
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 2 lutego 2018, 11:07

@baggins, nie za szybko?:)
8 nie pękło jeszcze, a potem 7600..(i jeszcze pewnie będzie testowane od dolu po przebiciu) jeśli to przebije to mozna ustawić dużo niżej..u mnie na kreskach nawet 5600...;/

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolak i 41 gości