Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 08:39

wizardking76 pisze: nie wiem może źle liczę 19970 (czyli maks ATH) x 0,382 = 7628, chyba że powinniśmy liczyć od następnego szczytu !? ...
Ja tez nie wiem dlatego pytam. Myslalem ze kreski fibo sie robi od czegos do czegos a nie od zera. Ale nie wiem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 2 lutego 2018, 08:44

hmm ciekawe kiedy te spadki się skończą... imo kalkuluję w miejsce zaznaczone kwadratem. Narazie jestesmy w klinie spadkowym, który moze przeistoczyć sie w kanał... Co myślicie? stamp 4h

Obrazek

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » piątek, 2 lutego 2018, 08:45

@BitJanusz, Janusz skończ naprawdę marudzić, mazgaić i siać panikę. Masz teraz DT i swoje marzenia możesz się wykazać, jest pełno narzędzi jakie możesz użyć, by chociażby przetrwać - nie wiem załóż shorta z lewarem, uśredniaj straty, wyprzedawaj się na małych górkach powoli...trułeś tu dupe tyle czasu swoimi analizami, a co do czego to się rozpłaczesz i tanio wyprzedasz...na pocieszenie, żeby nie było tak surowo to jak przetrwasz to jako tako z podniesioną głową, to możesz dopiero myśleć o DT. Nie ma sytuacji bez wyjścia zawsze możesz odrobić część (pomijam, że kapitałem nie jesteś do tyłu i tak), odejdź od komputera i ułóż plan. Kurs poleci swoją drogą nic na to nie poradzisz, możesz jedynie reagować, zakaszesz rękawy i powoli odrobisz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 2 lutego 2018, 08:50

A gdzie ja płaczę? :roll: Po prostu myślę, by sprzedać na odbiciu. Co w tym dziwnego?

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dix22 » piątek, 2 lutego 2018, 08:51

Spoiler:
prap0n pisze:Przeciez non-stop ktos manipuluje kursem. Teraz przesunal niewidoczna scianke na 8632.0 na bfx :D sugerujac odbicie. Scianka jest rotowana co pare/parenascie minut zeby to wygladalo naturalnie. Prezz rotowanie rozumiem zmiane wartosci o kilkanascie dolarow. Polecam moj poprzedni post gdzie opisywalem sytuacje. Odbijemy jak gruby bedzie chcial czyli jak sie obkupi. I to nie byle jaki gruby bo wedlug mnie to skupil z 30k btc.

Potem pobiore csv z historii handlu i przeanalizuje. Inaczej bylibysmy juz na 6k imo.
SOROS? :D Wiem, że OFF-TOP, natomiast facet który w mediach publicznie się wypowiada, że kryptowaluty są złe i nie mają wartości i są niebezpieczne, wydaje mi się że gra po prostu na ostry spadek, przechwycenie rynku na dołku i późniejsze go wybijanie.
Sprzedawanie w panice na dołkach jest najgorsze co można zrobić, wielokrotnie tutaj było to pisane na forum. Sprzedasz, kurs odbije o ok. 20-25% i będziesz żałował. Jak już wdepnąłeś i spadasz, to w zależności jak dużym kapitałem obracasz - po prostu wyjmij część i zawsze możesz jeszcze uśrednić na dołku.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » piątek, 2 lutego 2018, 09:00

Dotknęło precyzyjnie dolnej krawędzi szerokiego kanału spadkowego idącego od grudnia (widocznej na wykresach log w dzisiejszych postach, które zamieścił oiron666 i ergorg).
To mocna przesłanka do przynajmniej chwilowego końca spadków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 09:03

@rha, wg mnie nie dotknelo jeszcze. 200-300 usd w dol potrzeba
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » piątek, 2 lutego 2018, 09:04

ergorg pisze: Skala log na finexie:

rha pisze: Dotknęło precyzyjnie dolnej krawędzi szerokiego kanału spadkowego idącego od grudnia (widocznej na wykresach log w dzisiejszych postach, które zamieścił oiron666 i ergorg).
To mocna przesłanka do przynajmniej chwilowego końca spadków.
Wcześniejsze odbicia były dynamiczne tym razem jest słabo. Raczej przebijemy ten kanał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 09:09

Ja bym kogoś poprosił, jeśli ma trochę czasu i cierpliwości o narysowanie dobrego pitchforka. Tak, żeby górna linia się zgadzała tak jak u mnie, ale dolna pasowała do dolnej linii kanału:



W sumie jak @ognos zauważył, nie chcę nikogo straszyć, ale gdybyśmy mieli znieść w tej 3 fali taką samą wysokość % jak przy poprzednich:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » piątek, 2 lutego 2018, 09:26

Z góry wybaczcie kapkę mniej merytoryczny post ale temat śledzi pewnie spore grono krpytojanuszy jak ja i próba analizowania wklejanych przez was wykresów czy opisów nijak ma się do rzeczywistości bo wszystko pęka jakby Abramsem wjechać do sklepu z porcelaną. Market cap zleciał o 1/4 w dwa-trzy dni. Na youtube czy reddit żałoba.
Cena doszła/została podbita(celowo bądź nie) do "symbolicznych" 20tyś 17 grudnia i zjazd trwa cały czas a trzeba zauważyć że pomimo tych ostatnich niezbyt ciekawych wieści to nie stało się nic strasznego co w realny sposób mogłoby spowodować odpływem kapitału rzędu 50% jak zmasowane ataki hakerskie, realne i szybkie restrykcje przez mocarstwa światowe czy czarny PR w mediach

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zaxbit » piątek, 2 lutego 2018, 09:30

Obserwując kurs, nie pociesza mnie to że "przecież tyle urosło to musi tyle spaść". Jakieś "piramidki" na ytb przenoszą się na btc cash, udział w rynku BTC zmalał diametralnie, jest wolne, niepraktyczne, dlatego stwierdzam, że to nie na moje nerwy. Zastanawiam się, co by było gdybym trzymał uprzednią stratę 20% do dnia dzisiejszego.. miałbym już ponad 60% straty :/ Analizy są fajne dla samych analiz, a mój komentarz na temat obecnego kursu zamieściłem w tym poście.

ps. cena zbliża się do 8k$ - było tylu chętnych, ciekawe czy kurs się podniesie, bo wątpię w to :)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 09:31 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 2 lutego 2018, 09:30

cement00 pisze: @ekonokomik, jakie alty typujesz? :)
Zawsze pada to pytanie gdy o tym piszę :) Żadnych nie typuję. Teraz na nie nie nawet zerkam. Jeśli poleje się prawdziwa krew i zacznie panika, to z pierwszej 10-ki pod względem obrotów wybiorę 3 - 4 alty, które straciły najwięcej (zazwyczaj >40% w ciągu ostatniej, krytycznej doby) i w nie się załaduję. Na kilka - kilkanaście godzin, z celem 20-40% zysku.
domator pisze: A co robisz - stosujac te polityke - jesli teraz zacznie rosnac? Po prostu zostajesz z tymi 25% czy dokupujesz wyzej?
Zostaję z tymi 25%. No chyba, że ewidentnie zobaczę jasne sygnały odbicia w wyższych skalach, czyli takiego, które może potrwać tygodnie.

Ale względem tego co pisałem rano, rozłożyłem bidy szerzej, do 6k. Jeśli przebijemy linię po dołkach, to może być potężny i krwawy spadek. Może nawet finalne denko na najbliższe miesiące?

BTW. Ostatnio zacząłem grać trochę bardziej średnioterminowo, a mniej godzinowo. Różnica ogromna. Mniej ruchów, mniej szarpaniny, mogę się skupić na pracy i śpię jak człowiek ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 09:33 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » piątek, 2 lutego 2018, 09:31

@ergorg, zależy od którego momentu łapiemy ostatni szczyt. Jeśli od 13017 na bitfinex to dołek wypada w granicy ~7000 USD (https://pl.tradingview.com/x/fgERbgkC/) ← nie moja analiza (@clinik) ale pod nią gram :-)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 09:41 przez Pan Inwestor, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » piątek, 2 lutego 2018, 09:41

zombine pisze:....to nie stało się nic strasznego co w realny sposób mogłoby spowodować odpływem kapitału rzędu 50% jak zmasowane ataki hakerskie, realne i szybkie restrykcje przez mocarstwa światowe czy czarny PR w mediach
jak coś wzrosło 20x to czemu ma nie spaść te 2 czy 4 razy? to wystarczający powód. zresztą po co do szczęścia potrzebny jest Ci jakiś konkretny powód? lepiej skupić się na tym co jest teraz a nie rozmyślać o powodach. Np czy juz kupować czy jeszcze poczekać.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » piątek, 2 lutego 2018, 09:48

Wsumie to duza czesc osob ma racje, ze jest tu miejsce na jakies odbicie, ale nie widac za bardzo placzu ludzi w polsce i zagranica, wiec uwazal bym, oczywiscie z dzwignia i sl mozna cos sprobowac ugrac ale bez to czekal bym na jakis lepszu sygnal potencjalnego odbicia.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 2 lutego 2018, 09:50

PilotPirx pisze: jak coś wzrosło 20x to czemu ma nie spaść te 2 czy 4 razy? to wystarczający powód. zresztą po co do szczęścia potrzebny jest Ci jakiś konkretny powód? lepiej skupić się na tym co jest teraz a nie rozmyślać o powodach. Np czy juz kupować czy jeszcze poczekać.
W której szkole uczą takiej matematyki? :lol: na jakiej planecie pilocie Pirx?

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: multan » piątek, 2 lutego 2018, 09:52

Nie widzę jeszcze artykułów w mediach że to koniec Bitcoina, więc wg mnie to jeszcze nie czas na zakupy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 2 lutego 2018, 10:01

multan pisze: Nie widzę jeszcze artykułów w mediach że to koniec Bitcoina
Przypadkiem nie są to te wszystkie artykuły od 2010 roku od ceny 0,23$?
https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries/page/13/

Bitcoin "umiera" odkąd powstał. Tylko coś mu nie wychodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 2 lutego 2018, 10:04

Policja kursowa w praktyce: "H".

Obrazek

Nie bylo tam nawet jednego zlecenia :)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 10:07 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 10:05

Chyba jedyna szansa na odbicie teraz to po dołkach ostatnich fal spadkowych w skali liniowej. Finex ~8320$, Stamp ~8040$. Później długo nie widzę jakiegoś sensowniejszego wsparcia.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ostrowin i 30 gości