Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chuaw123 » środa, 31 stycznia 2018, 10:34

BitJanusz pisze:czarujące jak rządy, a nawet - ponoć - niezależne od polityków portaliki próbują troskliwie powstrzymać Cię przed stratą oszczędności. :roll: W świecie, w którym możesz zadłużyć się na 100% na chwilówkach, przegrać wszystko w kasynie albo wszystko przepić w jedną noc, największym problemem staje się krypto i to przed złym krypto należy biedne owieczki chronić i bronić. OKAY.

Wygląda na to, że znów szykuje się powrót pod 10k. Pierwsze odbicie od 11500 i od razu rozczarowanie jego słabością. IMHO schodowy zjazd do 8500$ to i tak mały wymiar kary. Może być o wiele gorzej.
O co Ci chodzi ? Skoro jest promocja na spadku to kupuj , kupuj i kupuj . Niektórzy w głowach Sobie wkręcili ,że dzięki nie używalnemu BTC staną się milionerami . Skąd to wzięli to nie wiem .

Nie rozumiem też narzekania na spadki . Jak cena była z kosmosu to narzekaliście ,że nie zdążyliście kupić niżej . Skoro projekt jest taki super to macie teraz najlepszą okazję do dobrego wyjścia w przyszły zysk
Ostatnio zmieniony środa, 31 stycznia 2018, 10:40 przez chuaw123, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: altar » środa, 31 stycznia 2018, 10:36

Bitcoin: Bitcoin found price support at $10,085 range (141.40% Fibonacci Support) last week
and again today, currently trading at $10,100. The bottom of the SUPPORT CHANNEL is $8,650
should bitcoin have one more day down tomorrow; however expect price reversal back up this
week. Another FLAG is forming and will complete in February with Breakout vertical. Even if
bitcoin does breakout of the FLAG early, do not expect strong upwards price movement until after February 26-27,
2018, then March/April will be very strong and May truly explosive for Bitcoin, then another BIG DROP!
Obrazek

Informację z 30 stycznia.
Ostatnio zmieniony środa, 31 stycznia 2018, 11:05 przez altar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » środa, 31 stycznia 2018, 10:37

Ekolog pisze: Pewnie wielokrotnie wstawione ale bardziej opisane, to jeszcze nam daleko do dołka.
Albo górki... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 31 stycznia 2018, 11:08

https://www.coindesk.com/south-korea-do ... -minister/

South Korea does not intend to ban cryptocurrency trading, the country's finance minister has said.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » środa, 31 stycznia 2018, 11:51

Dovakhiin pisze: https://www.coindesk.com/south-korea-do ... -minister/

South Korea does not intend to ban cryptocurrency trading, the country's finance minister has said.
W Korei współwłaścicielem kilku największych giełd kryptowalut jest państwowy fundusz emerytalny. Dlatego od dawna możemy być pewni, że bana nie będzie. Dopiero wyjście funduszu z tych inwestycji byłoby alarmującym sygnałem.

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » środa, 31 stycznia 2018, 12:07

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... on_publish

Ciekawa analiza.
P.S Minusujcie takich użytkowników jak ten wyżej cheburaszka za spam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 31 stycznia 2018, 12:28

Delhi pisze: @Akos

Takiego tygodniowego rsi nie było od Października 2015 . Jak dla mnie oficjalnie tereny miśkowe osiągnięte koniec wzrostów. Byki miały ostatnią szansę przedwczoraj.
Obserwacja trafna, ale wnioski mylne. Twoim zdaniem okazji do zakupu / wystąpienia popytu należy szukać na szczytach RSI? Oczywiście mówimy tu o dużych skalach czasowych, więc wygaszanie wzrostów i powolny boczniak-downtrend może jeszcze potrwać, ale okazji do zakupu szuka się właśnie najlepiej gdy pojawiają się jakieś statystyczne przesłanki dla odwrócenia trendu a nie gdy trend wzrostowy jest już rozgrzany. Wnioskujesz jak większość dawców gotówki podejmujących decyzje pod wpływem emocji czyli zakup w euforii na górce a sprzedaż w strachu na dołku zamiast odwrotnie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 31 stycznia 2018, 12:58

chuaw123 pisze: Niektórzy w głowach Sobie wkręcili ,że dzięki nie używalnemu BTC staną się milionerami . Skąd to wzięli to nie wiem .
Wielu się to udało. Przeciętny gracz/inwestor co siedzi w bicie i crypto od minimum 2-3 lat, bez dużego trudu mógł to zrobić. Nawet ogarnięta osoba, która weszła na rynek na początku 2017 mogła zrobić bardzo dużo. O osobie, która siedzi w tym pow. 2 lat i nie ma nic lub bardzo mało się jej udało uważam, że musi być albo słabym graczem albo prawdziwym pechowcem. :|

Krew pewnie zalewa wielu co mogli, a czego nie zrobili w związku z crypto, ale lepiej się skupić na teraźniejszości i przyszłości i korzystać ile się uda.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 31 stycznia 2018, 13:43

Powiem tak, jeśli taki dureń, jak ja mógł zrobić 1800% w ciągu 3 miesięcy (niestety potem przyszła korekta, więc jest 50% mniej, ale..), to spokojnie ktoś bardziej ogarnięty i z większym zasobem gotówki i czasu mógł zrobić miliony przy niewielkim wkładzie własnym.

Niestety, jak to zwykle bywa, gdy wchodzi "ulica", kończy się el dorado. Wszystko spuchło i zaczął się koniec. Co ciekawe, już w momencie rozpoczęcia upadku BTC alty dawały ogromne zyski. Szczyt moich zarobków przypadł na poziom BTC równy 14000.

Potem niestety równia pochyła. 30% jednego dnia straciłem, no i do tej pory nie udało się odzyskać, a jedynie coraz większe straty. Cóż, drugi raz tego błędu nie zrobię.

Kurs zbliża się do krawędzi BDW. Obstawiam, że ok. 10400 osiągnie, odbije się od krawędzi i zjedzie poniżej 10k.

EDIT: literówka, dzięki @Wymazywanie :)
Ostatnio zmieniony środa, 31 stycznia 2018, 14:19 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 31 stycznia 2018, 13:47

@BitJanusz, Chyba BDW. A to ascending, ten jest opadający, czyli descending.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MegaMol » środa, 31 stycznia 2018, 13:47

Aż mnie dziw bierze, że nie bierzecie pod uwagę najważniejszego czynnika zysku - czyli wkład początkowy :)
Wolę mieć 10% zysku mają 10mln PLN, niż 5000% mając 100pln.

Większość z osób z którymi miałem do czynienia nie wrzucała w bitki więcej niż tysiaka i bała się konsekwencji prawnych i podatkowych jak wypłacała sobie dodatkową stówe z giełdy. Liczcie zysk nominalny, nie procentowy :)

A tak swoją drogą podczas pisania tego komentarza przypomniała mi się 1 rzecz. W poprzednich bańkach często pojawiały się tematy "pożyczek" na czas bańki. Teraz też tak było? Miałem długą przerwe od BTC i nie śledziłem tematu.

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kuba9449 » środa, 31 stycznia 2018, 13:55

Właśnie powinno się liczyć zysk procentowy, bo co Ci z zarobku 1tyś miesięcznie jak masz zaangażowany milion, sztuka mieć 1tyś miesięcznie a zaangażować 2tyś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » środa, 31 stycznia 2018, 14:04

@akos Troszeczkę nie rozumiem twojego posta.
Jaka górka RSI ? Ja mówię o spadku RSI . Fakt tygodniówka się nie zamknęła poniżej 53 ale daje na to dużą szanse -80 % . Ja poza rynkiem jestem odkąd bitcoin spadł poniżej 17k bo tam miałem stop-l. Wszystko poniżej śmierdziało mi dużo większą korektą. Od tamtego czasu ani razu nie dotknąłem bitka patykiem przez domofon.W 2017 udało mi się uzyskać spory zysk i jakoś nie uśmiecha mi się go oddać bo się bawią przy 10 k. Mógłbym na odbicia grać bo są tak przewidywalne ostatnio że aż śmiech na sali. Ale akurat we właściwych momentach nie ma mnie przy monitorze. Mam na myśli że od paru dni większość odbić jest z poziomu 9.9k

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » środa, 31 stycznia 2018, 14:07

@kuba9449 inaczej się operuje większymi kwotami. 100 zł możesz pomnożyć na zasadzie hazardu. Zwiększyć znaczny kapitał to zdecydowanie większe wyzwanie. Przychylam się do zdania @MegaMol w tej kwestii. Wracając do tematu kursu do zastanawia mnie spora ilość postów życzeniowych obstawiajacyc dalsze spadki. Wszyscy się już wyprzedali i boją się wzrostów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 31 stycznia 2018, 14:30

Dokładnie. Grając za tysiaczka czy kilka (dla niektórych kilkanaście, może -dziesiąt) nie wzruszy Cię obsuwka -20%. Przy większej kasie jest inaczej. Wtedy czasem warto brać głupie 5% zysku, którego nawet gracz drobny nie zauważy na wykresie. :) Większy kapitał = raczej zmniejszasz ryzyko, statystycznie się to sprawdza bardziej niż granie ryzykowne jak małą sumą. Chyba, że ktoś ma totalnie brak emocji i umie realizować plan (i ma bardzo dobre plany) obojętnie jaką sumą i nie wzruszy go obsuwa -50% na ogromnej sumie i nie pogorszy mu potem gry, tak jak gracza co żyje w akademiku i zainwestował kilka stówek na żarcie od rodziców/tygodniówkę z kelnerowania itp. i nie ruszy go żadna strata. :) Śmiem twierdzić, że gości co grają 6-7-8... cyfrowymi sumami, których nie wzruszy strata -30% czy -50% na gówno-alcie granym zbyt ostro jest tak mało, że faktycznie gra z małym ryzykiem przy dużej sumie ma solidne uzasadnienie. Wtedy wyobrażam sobie, że lepiej jeść ostrożnie, ale stale niż ryzykować zadławienie obżerając się za szybko. Oczywiście czapki z głów tym, co potrafią mimo ryzyka i presji ogromną sumą grać na zyski mocno kilkudziesięcio procentowe* czy nawet kilkuset %.
*nie wiem czy dobrze to pisze, nauczyciele jak czytają niech poprawią:)

Dodano po 10 minutach 30 sekundach:
Odnosnie wykresu u mnie bez dużych zmian i patrzę sie tylko na 3 linie, 1 doszła wczoraj bo jej nie miałem rysowanej. Jeśli znów nie pociągną spadku jak ostatnie 2 razy, to podejrzewana droga to powolny wzrost do małej linii, odwrót emocji w lekko optymistyczne w razie przebicia i już lekki wzrost do górnej linii spadkowej od ATH. Tam pewnie korekta i albo wyjście w górę, albo męczenie pseudo-trojkąta aż do wierzchołka i tam rozwiązanie.

https://i.imgur.com/brEDOIk.png?1

PS. Właściwie to co teraz zrobiliśmy to mini-fraktal tego co od ATH było, zobaczcie. Trochę naciąganie, ale jeśli ktoś pod takie rzeczy gra faktycznie może sugerować zjazd w dół jak wtedy (żółte). Ja pod takie rzeczy nie gram, bo można naprawdę dużo podobieństw wydłubać na wykresach a większość łatwo wpuści na minę. https://www.tradingview.com/x/2nZEQcQc/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » środa, 31 stycznia 2018, 15:01

MegaMol pisze: W poprzednich bańkach często pojawiały się tematy "pożyczek" na czas bańki. Teraz też tak było? Miałem długą przerwe od BTC i nie śledziłem tematu.
Gdzies sie przewinelo ze co czwarty bit jest kupowany na kredyt( to i tak nie jest zle, bo banki charakteryzuja sie kredytami na poziomie 80%), nie wiem ile w tym prawdy , ale jezeli wiekszosc aut kupowana jest na kredyt, domy, jedzenie, ciuchy to czemu niby nie btc. Kiedy pytaja sie mnie czemu ciezko nie pracuje odpowiadam - bo nie mam kredytu ...
Co do kursu - nie trzeba tu wielkiej filozofii ze zaliczymy ostatni dolek okolice 9200 , odbicie , zjazd do 7-8 k $.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 31 stycznia 2018, 15:07

@Wymazywanie, Faktycznie trochę naciągane ale nie niemożliwe. Ja w dalszym ciągu, tak jak mówiłem miesiąc temu, widzę tutaj mocno rozciągnięte w czasie (w porównaniu do poprzednich baniek) 'return to normal' (proszę popatrzeć na 1w w skali linearnej) do jakichś $15 -17k i wtedy właściwe pęknięcie bańki. Również bardziej rozciągnięte w czasie, a nie 80% w jeden dzień. Jeśli taki scenariusz miałby się zrealizować powinniśmy miec teraz około 1-2 miesiące wzrostów w ramach 'powrotu do normalności'.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » środa, 31 stycznia 2018, 15:13

@pabloj return to normal już zaliczyliśmy teraz możliwe jest jeszcze odbicie do 14k i dopiero po tym jazda w dół przez kilka miesięcy. Porównaj sobie to z "bańką" w 2014. Jak dobrze poszukasz to parę stron temu ktoś ładnie to przedstawił zestawiając te dwie sytuacje. Wychodziło z nich że powinniśmy opadać do 5-6k

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 31 stycznia 2018, 15:20

@Vilv, Porównywałem i też sobie porównaj, nie licz obecnej bańki od 5tyś dolarów (bo zaczeła się wiele wcześniej) to zobaczysz, że jest ona o wiele bardziej rozciągnięta w czasie od poprzednich, dla tego twierdzę, że return to normal bańkowego jeszcze nie było.
Nie twierdzę, że tak jest na 100%, ale gram pod taki scenariusz częścią kapitału w mid/long.

To co się do tej pory wydarzyło od ATH można porównać do w świec 1w od 2 do 22 grudnia 2013 roku. (Patrz skale linearną, lepiej widać).
Ostatnio zmieniony środa, 31 stycznia 2018, 15:25 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: novymivo » środa, 31 stycznia 2018, 15:23

@pabloj, a spadek do ilu k $ zaneguje opcje z return to normal na ktory tak czekasz ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, fusywszklanejkuli, Google [Bot], Sałata i 43 gości