Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 02:51

CIekawe
rha pisze: O tej porze dzień jest tylko nad Pacyfikiem. Europa i Azja śpi, a w USA nawet na zachodnim wybrzeżu szykują się do snu. Wobec tego handlujących jest mało i łatwiej robić zamieszanie.
Najciekawsze jazdy są w środku naszej nocy.

Tu osiągnęli to, co chcieli. Zlecenie na zakup 300 BTC było tu cały czas, i to nie jako typowe zabezpieczenie, a faktycznie do realizacji (co się udało). Nie wiadomo czy skupywali też coś po drodze, ale teraz pora na pompę w górę. Sygnałem będzie zniknięcie tych 800 BTC.
Ciekawe spostrzezenie, ale potwierdzam - tak samo ostatniej nocy ktos wywindowal kurs trzymajac hidden order na 11700 - co ciekawe utrzymalo sie az do teraz.
Wydaje mi sie ze jest potencjal na wiecej, mielismy za duzo swieczek wzrostowych bez zjazdu. Obstawiam 11.2 jak wsparcie, po drodze jeszcze 11.4

Pamietajmy o spadkowych poniedzialkach :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 stycznia 2018, 03:05 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 03:01

Jeśli to 800 BTC na 11888 USDT będzie się utrzymywać, to może to oznaczać, że intencją jest zepchniecie kursu w stronę dolnej krawędzi obecnego kanału, która jest teraz powyżej 10640 USDT (Bitfinex), a to 300 po drodze to było zlecenie kogoś innego.

Dodano po 9 minutach 21 sekundach:
Polecam ostatnie kilka postów uwadze tych osób, które tu czasem wyliczają ile to miliardów potrzeba by ruszyć trochę kursem. Jak widać, nie trzeba miliardów, wystarczy takie 800 BTC, którego zresztą nie było potrzeby sprzedawać, wystarczyło je wystawić na jednej giełdzie i w pół godziny na wszystkich giełdach kurs powędrował 400 USD niżej i może za chwilę opaść o kolejne 400.

Dziennikarze i niektórzy analitycy zaraz będą się podniecać o ile to miliardów zmalała kapitalizacja (ile to miliardów "odpłynęło z rynku"), a przecież sami widzieliśmy jaki to był skromny obrót.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 04:18

Jak już jesteśmy przy temacie ścian - czy może mi ktoś odświeżyć nieco pamięć i przypomnieć jakiej wielkości ścianki widywaliśmy od 2015 roku (licząc od wypłaszczenia po MtGoxowego).

Jak sięgam pamięcią to chyba najwięcej dużych ścianek sterujących kursem widywałem do wysokości kursu powiedzmy $2k. Nie bywały to zbyt często pozycje powyżej 2000BTC, ale zawsze każda ściana po grube kilkaset BTC robiła sporo zamieszania (mówię o okresie powiedzmy od wybić z fejkowym paypal). Zakładam, że wtedy mogły to być jeszcze jakieś zasoby EA.
Dziś trudno nawet przypuszczać by EA nadal dysponowali swoimi bitami (vide Charlie Lee), zatem obecnie stawiane ściany, to już raczej kapitał napływowy.

Zastanawia mnie stosunek obecnych "straszaków" (przy uwzględnieniu całego MC i obecnej ceny) do tych, które widywaliśmy podczas całej wędrówki do góry. Niestety nie mam takich spostrzeżeń nigdzie odnotowanych. Może komuś utkwiły jakieś specyficzne sytuacje w odniesieniu do konkretnych okresów? Może jakieś ciekawe timelapsy? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 07:12

Teraz short po 3 dniach trzymania na minusie, dokładniu i uśrednianiu ma -0.39%. Tak więc jak wspominałem wcześniej jest równie prawdopodobne równie zaskakujące dla tych long (co dla mnie short od piatku) schodkowe tuptanie w dół..i wieczorem nie jest powiedziane że short nie ma prawa zarabiać. Ma prawo (bo tak jak nic nie tłumaczy tych wzrostów, nie musi być żadnego wytłumaczenia na spadki teraz - poza taktyką grubasów, teraz się bawią pomalutku)na każdym z poziomów utwoerdzajac DT do własnych teorii i przesłanek z AT 8-)

Dodano po 29 minutach 25 sekundach:
Już zarabia :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 07:58

rha pisze: Od kilku dobrych minut jest 800 BTC na sprzedaż za 11888 na Bitfineksie.
Po co? Nie jest to malowanie świecy dziennej, 12h, 6h, ani nawet 4h.
Najwyraźniej ma to naganiać na sprzedaż do rąk ustawionych poniżej. Taki skup wskazuje na bliskie wzrosty, na których zarobią ci teraz straszący i skupujący.
07:58, odwrocenie scianek, ale tym razem nie wiem czy to nie zludne... majace sugerowac ze dalej juz nie spadniemy. Natomiast ta na 11888 zniknela, wiec ten sam czlowiek.

Obrazek

Edit: zniknela :)

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:07

Swoje złapał były tam ścianki po ponad 100btc więc to pewnie go obrzucali teraz próbuje to popchnąć w górę. Nie wiem czy widzieliście ale kogoś posrało w tym rządzie i chyba czas zacząć myśleć nad przeniesieniem działalności za granice do normalnego kraju https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... na/z30sfew

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:49

Zupełnie nie rozumiem podatku od zamiany krypto na krypto.

Kupuję 10 ETH za jednego BTC (w uproszczeniu).

w momencie transakcji:

10 ETH = 50000
1 BTC = 50000

zysk = 0
Od czego niby mam odprowadzić podatek?


żeby nie robić OT, moim zdaniem kurs po fejkowym wybiciu (jeśli wierzyć literaturze, którą przeczytalem - typowym) wrócił do ABW i zasuwa ku swojemu przeznaczeniu, tj. moim zdaniem czerwonej linii.
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szarosc » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:54

BitJanusz pisze: Zupełnie nie rozumiem podatku od zamiany krypto na krypto.

Kupuję 10 ETH za jednego BTC (w uproszczeniu).

w momencie transakcji:

10 ETH = 50000
1 BTC = 50000

zysk = 0
Od czego niby mam odprowadzić podatek?


żeby nie robić OT, moim zdaniem kurs po fejkowym wybiciu (jeśli wierzyć literaturze, którą przeczytalem - typowym) wrócił do ABW i zasuwa ku swojemu przeznaczeniu, tj. moim zdaniem czerwonej linii.
Spoiler:
Obrazek
patrzysz za ile kupiles tego 1 btc, i placisz dochodowy od 50k minus cena zakupu btc (+ byc moze pcc od 50k)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pisiont_groszy » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:07

Vilv pisze:Swoje złapał były tam ścianki po ponad 100btc więc to pewnie go obrzucali teraz próbuje to popchnąć w górę. Nie wiem czy widzieliście ale kogoś posrało w tym rządzie i chyba czas zacząć myśleć nad przeniesieniem działalności za granice do normalnego kraju https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... na/z30sfew
Pamiętam jak jakiś czas temu wielu z tego forum DOMAGAŁO się regulacji prawnych dla krypto. Na spotkania do sejmu chodzili (fejm się zgadzał), a ja im pisałem, że to głupota, bo jeśli regulację się pojawią, to NA BANK niekorzystne.

No i gdzie są ci forumowi celebryci teraz?

I aby mój post nie był tylko offtopem, to dla początkujących załadowanych w BTC, radzę się pilnować przy poziomie 11000 USD. Dla mnie to będzie sygnał, że jedziemy do okolic co najmniej 9k.
---------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Dla potwierdzenia i przypomnienia w temacie regulacji:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p269436
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:35 przez pisiont_groszy, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:27

BitJanusz pisze: Zupełnie nie rozumiem podatku od zamiany krypto na krypto.
Zostajesz okradziony z pracy, osiągnięć i umiejętności, no proste, nie? Nie wgłębiajmy się w szczegóły może do kogo ów Twój zysk idzie, ale zapewniam - na pewno nie w dobre ręce, dokładnie przeciwnie, rzekłbym. Ot jak patologizować i upadlać to najlepiej od razu całe masy.

Obrazek Co do kursu, to ja nie widzę zmian, ani wielkich nadziei, więc aktualnie cały czas się tylko przyglądam, tak już drugi chyba miesiąc.
Pamiętam jak jakiś czas temu wielu z tego forum DOMAGAŁO się regulacji prawnych dla krypto. Na spotkania do sejmu chodzili (fejm się zgadzał), a ja im pisałem, że to głupota, bo jeśli regulację się pojawią, to NA BANK niekorzystne.
Byłyby korzystne pod warunkiem, że uchwalaliby je ludzie, którym na czymkolwiek zależy. Ale tutaj to już schodzimy na tematy, którymi osobiście się akurat brzydzę.

Co mnie zawsze jednak zastanawiało, jak to jest że całe masy ludzkie, zwłaszcza ostatnio nawet w Polsce po wysiedleniu i dosłownie pozbyciu się całych generacji zdolnych, młodych i wykształconych Polaków(emigracja), zaś sprowadzeniu zacofanych komunistów(napływ ludzi z innych rejonów europy) z kraju o największym współczynniku przestępczości, zabójstw i grabieży - nie widzą w tym nic złego, co gorsza, jeszcze wspierają ten proceder samoupadlania się w skali long, jednocześnie wierzą w jakieś pseudo wartości, którymi w ogóle się nie kierują w ogólnym rozrachunku. Do tego jeszcze chcą płacić tym, którzy ich wyraźnie okradają, ba, jeszcze gloryfikują tego typu samozaoranie. Toż to dla kogoś kto czytał no nie wiem Misesa, Smitha, bądź zna rynek, podstawy nawet ekonomii to przecież jest ZBRODNIA na cywilizacji. Statystyka prawdę Ci powie, a tu za cholerę, rok za rokiem, dekada za dekadą DOWN po równi pochyłej i wszystko spoko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:45

Wygląda na to, że kolejny raz testujemy górną linię listopadowego kanału wzrostowego.



Bardzo dobry, krótki poradnik dla początkujących traderów po angielsku:


(psychologia, świeczki, formacje, wskaźniki)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Verdas » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:21

Mamy trójkąt spadkowy i 4 odbicie wewnątrz niego, jeśli kurs nie odbije się od 11200$ to myślę, że dojdzie do poziomu 11000$ gdzieś około 13:00 i wyjdzie z trójkąta górą.

Obrazek

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: qwerty91 » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:27

Panowie - mi od miesiąca spać nie dają Tethery.
Przecież te coiny nie mają pewnie pokrycia w USD.
Dzisiaj jak na potwierdzenie moich przemyśleń prezes wypuścił film o Tetherach.

Co Wy o tym sądzicie? Nie obawiacie się tego Tetherowego szaleństwa?

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:39

Bardziej się boję idiotów z naszego rządu bo próbują się wziąć za regulacje czegoś o czym nie mają bladego pojęcia więc jak nas udupią to problem z tetherami będzie bez znaczenia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:58 przez Vilv, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: qwerty91 » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:42

Vilv pisze: Bardziej się boję idiotów z naszego rządu
Nie no, ja na poważnie. Przecież od miesiąca kurs jest sztucznie podbijany. Robimy jakieś podchody pod 13k, potem zjazd i tak w koło Macieju. W sytuacjach kryzysowych dodruk Tetherów. Zastanawiam się ile to jeszcze pociągnie w takiej formie, bo już miesiąc bijemy się z fałszywymi wybiciami, boczniakami, i irracjonalnymi odbiciami kursu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: M4ciek » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 11:04

@qwerty91, Tego nie wiesz - nie było żadnego audytu. Być może dodruk to podążanie za popytem -> na giełdę wchodzą krypto, ludzie chcą wymienić je na USDT i przeczekać? Jeśli coś jest z tym nie tak, może to być długo ukrywane. Ja na razie sądzę, że to jeszcze nie te kwoty, gdzie mogłoby się to stać podejrzane... choć dodruk, skupowanie krypto i zwinięcie interesu jest jak najbardziej możliwe... tak samo jak używanie tego do manipulacji kursem.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 11:50

Zaper pisze: Wszystkie odnoszą się do grudnia 2017 dopiero kontrakty na kwiecień odnoszą się do stycznia. To samo dzieje się CBEO.
Co? Kontrakty kończą się 26 Jan 2018, 23 Feb 2018, 29 Mar 2018, 27 Apr 2018, 29 Jun 2018. Mało istotne kiedy się rozpoczynają, bo przy zamknięciu kontraktów zawsze są jakies roszady i większy ruch (ogólnie na kontraktach, nie stricte na bitcoinie). Następne zamknięcie jest pod koniec lutego, to samo tyczy się kontraktów CME.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 12:01

Czy ktoś się orientuje może w temacie wymuszenia na firmie drukującej Tethery przeprowadzenie audytu? Czy ktoś stara się o przeprowadzenie takiego audytu, czy jest może planowany albo czy są jakieś oficjalne stanowiska firmy w tej sprawie?

Ze strony Tethera:
Tether jest zarejestrowany w Hongkongu
z biurami w USA w Santa Monica w Kalifornii
i na wschodnim wybrzeżu.
“TIL” means Tether International Limited;
“TLTD” means Tether Limited;
"Associates” means TLTD, TIL, Tether Operations Limited, Tether Holdings Limited, and each and every one of their respective shareholders, holding company or companies, direct or indirect subsidiaries, employees, contractors, agents, directors, officers, partners, affiliates, insurers, and attorneys;

Generalnie wygląda to jak grupa spółek w tym jakaś spółka holdingowa. Grubymi nićmi to wszystko jest szyte.
Czytając Whitepaper Tetherowy (https://tether.to/wp-content/uploads/20 ... ePaper.pdf) na stronie nr 7 mamy diagram przepływu kapitału "Flow of Funds Process". Tam widzimy blok "fiat reservers hel by tether limited", czyli Tether Limited posiada rezerwę (cząstkową?) do sprzedaży i kupna Tetherów. Co ciekawe w momencie sprzedaży "Tether Limited destroys the tethers and sends fiat currency to the user’s bank account." rzeczkomo usuwają Tethery które były pokryte w dolarach. jest tam podany flow i niby są transparentni, ale tylko w kwestii tego, że widzimy jak generowane są kolejne bloki z nowymi Tetherami. Jak się to ma z ich pokryciem i USD na ich kontach?

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 12:40

Ten temat wiele razy byl juz poruszany i chyba juz wszystko zostalo powiedziane. Polecam przejzec ten linki gdzie znajdziesz wiekszosc odp na Twoje pytania.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=93&t=26807
https://medium.com/@bitfinexed

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 12:46

Niedzielne wybicie z poziomu 11500 okazało się pułapką , nieduży obrót brak siły do obrony 11500, no u mamy trend spadkowy... póki co jednak spekuła nie ucieka z teterów... patrząc na wykres 1W wygląda na to ze spadnie do 10xxx shorciarze będą zarobieni
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, dymonek i 26 gości