Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » sobota, 27 stycznia 2018, 13:11

ergorg pisze: Odbiło nam się od dolnej granicy klina, lub kanału.
Do każdej ceny da się dorobić odpowiednią teorię. :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 27 stycznia 2018, 13:30

Jak zauważył @danielw86, mamy retest od góry głównej linii trendu spadkowego od 07.01 (u mnie pomarańczowa). Biorąc pod uwagę linie tworzące klina na godzinnych, które teraz są oporami oraz wcześniejszy opór - mamy potencjał na wyrysowanie HS. Oczywiście pod warunkiem, że linia, o której wspomniałem na początku będzie pozytywnie zretestowana. Mamy tu sporo linii trendu, które prawdopodobnie używane są przez mm do zawracania kursu i robienia zmyłek. W każdym razie warunki do otwierania pozycji nie są najlepsze.

Obrazek
Spoiler:
Bit-els pisze:Zwłaszcza po czasie
To tak jak byś powiedział, że eksperyment chemiczny jest nic nie wart, bo wnioski zostały wyprowadzone po czasie.
Jeżeli kurs odbija się trzy razy od jakiejś linii to po czasie mogę stwierdzić, ze jest to linia trendu i kurs prawdopodobnie odbije się od niej czwarty raz lub przy przebiciu wygeneruje większy ruch.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 stycznia 2018, 18:32 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabblo_pl » sobota, 27 stycznia 2018, 13:46

Przecież widać że ktoś uwala każdą próbę wybicia.
Nie na rękę jest komuś wzrost.
Chyba że teraz to są testy unormowania kursu BTC na zadanej wartości.
Nikt poważny przy tak nie stabilnym kursie, nie będzie czekał 3 dni na BTC :D
Mówię o firmach które planują przyjmować BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 stycznia 2018, 14:29

Co powiecie na taką figurę?

bitstamp 30m
Spoiler:
Obrazek
wówczas prawdopodobne byłoby wyjście dołem i retest czerwonej linii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 27 stycznia 2018, 14:42

@BitJanusz, to może być grane. ABW mają nawet dość dobre statystyki u Bulkowskiego, 69% w bull market. Aczkolwiek odnosi się to nie do kierunku, a zakresu.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 27 stycznia 2018, 15:22

Co nie narysuję to widzę WZROST :D
Obrazek

Kluczowy moment będzie zakończenie trójkąta od tej zielonej spadkowej z przerywaną żółtą wzrostową ...
Ostatnia pionowa krecha i dla mnie rysowanie rozpocznie się od nowa :mrgreen:

4h bitstamp.
ps. to nie chciejstwo.. rysowanie prostych opartych na knotach, czy końcówkach świec nie jest chciejstwem :) nie widzę NIC chciwego w tych prostych co wykres narysował WSZYSTKIM :)

edit.
dosyć szybko tą zieloną przebiło :)
Ostatnio zmieniony sobota, 27 stycznia 2018, 16:50 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 27 stycznia 2018, 15:43

Na BTC mamy ciągle słabość i brak popytu.
Sytuację może wykorzystać ETH. Zapraszam do równoległego wątku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 87#p443787

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 3 września 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: danielw86 » sobota, 27 stycznia 2018, 16:06

racja, co za nudy dziś na BTC
https://zapodaj.net/8e69a18d691e9.png.html

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jazda » sobota, 27 stycznia 2018, 16:06

Dovakhiin pisze: Co nie narysuję to widzę WZROST :D
Spoiler:
Odniosę się do tej wypowiedzi w prostych zdaniach aby wreszcie do Ciebie dotarło.
Ty od miesiąca widzisz tylko wzrost i obwieszczasz go wszelkimi możliwymi sposobami w każdym swoim wpisie na forum, generalnie masz tylko jeden punkt widzenia tylko dlatego że załadowałeś się jak zwykły lamer tuż pod szczytem, nie sprzedałeś jak jeszcze mogłeś a dwa nie masz teraz kasy aby łapać cenę na ewentualnym dołku.

Więc zacząłeś sam siebie usprawiedliwiać i snuć iż będzie rosło i jest git. Spamowałeś w temacie Liska skąd Cię grzecznie pogoniłem, teraz znalazłeś sobie nowe miejsce temat BTC i tu obwieszczasz swoje proroctwa a raczej nie spełnione życzenia.

Moja rada ochłoń daj sobie na jakiś czas luz, spójrz na giełdę obiektywnym wzrokiem i nie forsuj na siłę swojego punktu widzenia i dopuść możliwość innych scenariuszy.
Wiesz że życzę Ci powodzenia, ale człowieku na ta chwilę nie da się czytać Twoich postów. Nie potrafisz przyjąć do wiadomości innego zachowania kursu. Tak oczywiści przyjdzie czas, że wzrośnie ale stanie się to na pewno nie za sprawą Twojego optymizmu i bicia piany

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 27 stycznia 2018, 16:17

Jazda pisze: Tak oczywiści przyjdzie czas, że wzrośnie
Spójrz na interwał jaki dałem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 stycznia 2018, 16:34

Ja myslę, że kiedyś wzrośnie, ale potrzebna jest sensowna i solidna baza. Kolejne poziomy wsparcia, budowane czasem. Inaczej będziemy mieli znów papierowego tygrysa, który szybko osiąga 20k i jeszcze szybciej spada na 10k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 stycznia 2018, 16:43

A ja to widzę tak (5 faz przerobionych Elisabeth Kübler-Ross)
5 faz godzenia się że to była Bitcoinowa bańka :

1. Zaprzeczenie
2. Gniew
3. Negocjacje lub targowanie się
4. Depresja
5. Akceptacja
Która to faza już u nas ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » sobota, 27 stycznia 2018, 16:45

Jak u mnie to depresja? Chociaż myślę że w większości forum Negocjacje lub targowanie się.
Swoją drogą właśnie odbywa się kolejna próba przebicia linii oporu trójkąta.

e./ wybiło się ponad linię, teraz kwestia pociągnięcia tego dalej. Robi się ciekawie. Trzeci z kolei fail? Pięknie zielono to wygląda. Kolejny opór zaraz zostanie złamany?
BTW wszystko dzieje się w kanale wzrostowym H1 o którym wspominano wcześniej.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 stycznia 2018, 16:49 przez Chillout, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » sobota, 27 stycznia 2018, 16:49

@socjolog2008,
Pierwszy raz w BTC wszedłem po pęknięciu bańki i odbiciu. Nie tej, a dawno temu. Nie udało mi się wtedy wyczuć dołka i spóźniłem się na pociąg.

Bitcoin nas do nich przyzwyczaił przez lata. One są czymś oczywistym. Pytanie zawsze pozostaje, co dalej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: interceptor » sobota, 27 stycznia 2018, 16:59

To ja wtrące swoje trzy grosze bardziej poparte psychologią niż TA. Otóż jak wiemy wczoraj kończyły się kontrakty Futures których cały rynek się obawiał(czy słusznie to już inna kwestia), do tego dochodzą jeszcze plotki o Tetherze i Binance a na koniec jak grom z jasnego nieba spadła na rynek informacja o wyparowaniu 723mln $ z giełdy Coincheck (potwierdzony atak na giełdę i wyprowadzenie 532mln $ w postaci tokenów NEM - jest to chyba największa kradzież w historii świata jak nie to proszę żeby mnie ktoś poprawił).
Teraz meritum pomimo tendencji spadkowej od miesiąca i rynku niedźwiedzia jak to niektórzy insynuują jak reaguje BTC? a no prawie wogóle na to nie reaguje. Na takie informacje i atmosferę jak była wczoraj kurs powinien zareagować drastycznym dołem ale nie zareagował co to oznacza? Każdy może wyciągnąć wnioski sam...
Moim zdaniem ci co wróżyli spadki do 7k$, 5k$ i niżej już dawno sprzedali a ci co od nich odkupili dalej będą skupować na dołkach i czekać na wybicie. Ile to potrwa? Według mnie niedługo bo ten rynek staje się coraz popularniejszy i nowi będą wchodzić chociażby po to żeby kupić alty za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 27 stycznia 2018, 16:59

Na 11642 (Finex) jest opór od dwóch ostatnich szczytów.

Dziwne jest to przestrzelenie obu linii klina na godzinnych, mimo, że były wcześniej respektowane przez rynek. Jakby szykowali whipsaw. Zalecana ostrożność.
Brave New World

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sialala » sobota, 27 stycznia 2018, 17:05

11,5 chyba mocniejszy bo ciągle kurs się od niego odbija.
Mógłbyś objaśnić o co chodzi z "whipsaw"? Rozumiem, że to piła. Chodzi tutaj o nagły zrzut kursu ? czy coś takiego ?
Ostatnio zmieniony sobota, 27 stycznia 2018, 17:09 przez sialala, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 27 stycznia 2018, 17:08

@sialala, na 11550 nic nie widzę. Chyba, że tamte dwa szczyty są ciągnięte po body.
sialala pisze: Mógłbyś objaśnić o co chodzi z "whipsaw"? Rozumiem, że to piła. Chodzi tutaj o nagły zrzut kursu ? czy coś takiego ?
Spoiler:
Ogólnie rzecz ujmując Whipsaw to manipulacja mm (market makers - duzi gracze mogący wpływać na kurs), która polega na daniu sygnału do wejścia tuż pod mocnym oporem (W przypadku pozycji długich. Ofc jest jeszcze opcja odwrotna - czyli sygnał do otwarcia pozycji krótkich tuż nad mocnym wsparciem). Gracze, którzy otwierają pozycje zaliczają natychmiastową stratę. Z kolei mm łapią zyski, bo mieli wcześniej otwarte pozycje odwrotne. To dość częsta sytuacja na Forex. Są nawet gracze, którzy specjalizują się w rozgrywaniu tego setupu (czyli niejako dolączają się do tego, co robią mm, kiedy dobrze ich wyczują).

Tu ogólnie o whipsaw z Investopedii:
Whipsaw is a condition in which a security's price heads in one direction, but is followed quickly by a movement in the opposite direction.
https://www.investopedia.com/terms/w/whipsaw.asp

Oczywiście czasem może to być po prostu ruch wynikający z układu wsparć/oporów, tj. rozmieszczenia zleceń kupna / sprzedaży, gdzie mm nie mają wpływu na tą sytuację.

Tutaj jest to ładnie opisane w kontekście forex (a więc też poziomych stref podaży / popytu, które według mnie występują na crypto raczej na wyższych interwałach):

http://mccutter.blogspot.com/p/whipsaw- ... ng_22.html

Jeśli jesteś zainteresowany tym setupem to warto przejrzeć posty tego gościa:

https://www.forexfactory.com/balhana

I ten temat (głównie posty założyciela tematu):

https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888

I odnośnie obecnej sytuacji. Nie wiem, czy to jest whipsaw, jeszcze podobnego setupu nie widziałem na crypto. Ale rynek ostatnio jest chyba bardziej zmyłkowy niż do tej pory. I to o czymś świadczy.

Jest u mnie dużo kresek, ale mam nadzieję, że jest to jakoś przynajmniej minimalnie czytelne.
Na niebiesko zaznaczyłem formacje i opory, które do tej pory były głównie grane przez rynek i skupiły na sobie uwagę graczy. Ale zostaje jeszcze ten zaznaczony na żółto (są dwie opcje: po knotach i po body. Chyba zadziałała ta po body). W każdym razie to, co jest w żółtych elipsach musi dać opór. Z drugiej strony taka świeca jak ostatnia godzina i w kontekście tych niebieskich mogła dać niektórym graczom sygnał do otworzenia pozycji (tuż pod mocnym oporem). Ja nie wiem czy ten opór teraz zbije cenę, czy może trochę przymuli kurs i zostanie przegryziony. W każdym razie trzeba bardzo uważać teraz, wyłączyć emocje.

Obrazek

Jak na razie jest to tylko taka ciekawostka. Mam nadzieję, że ten setup nie zagości na rynku crypto.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 stycznia 2018, 18:23 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 stycznia 2018, 17:33

Myślę, że nadal grany jest ABW który wrzuciłem nieco wcześniej (30m stamp):
Spoiler:
Obrazek
ruch nie wybił poza klin, dlatego IMHO będzie teraz atak w drugą stronę, jakieś 2/3 szansy na wyjście dołem i spora szansa na odbicie na czerwonej linii, która opiera się od początku "korean FUD".

Z perspektywy czasu wierzę we wzrost po konsolidacji. BTC zdaje się dość komfortowo już tryzmać poziomy z przedziału 10000-11000. IMHO to dobry znak. Jest szansa na atak 14-15k z czasem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 27 stycznia 2018, 17:52

NYpost pisze: Dobry czas dla inwestorów, dobry dla shorciarzy, kiepski dla DT bym powiedział przy tej zmienności.
Szybka lekcja dla przedszkolaków :roll: .
Daytrader zarabia tylko na zmienności, im większa tym lepiej. Ma gdzieś czy trend jest wzrostowy czy spadkowy. Byle bujało :twisted:
Swingtrader gdy kierunek trendu jest jasno określony. Podczas bullmarket odkupuje na spadkach i odsprzedaje po wzroście, a w bearmarket shortuje wybicia.
Inwestor zarabia i śpi spokojnie głównie w czasie stabilnego wzrostu. Podczas dużych fluktuacji zwykle dorabia się siwych włosów, chorób serca i nerwicy :P
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 36 gości