Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » piątek, 26 stycznia 2018, 20:10

A mnie się wydaje, że kontrakty się skończyły, grubasy zarobiły i teraz obstawią nowe kontrakty na wzrosty, które sami wykreują. Wydaje mi się to jedynym logicznym scenariuszem na którym grubasy mogą zarobić podwójnie. Flauta nie da zarobić większej kasy nikomu, a obstawianie spadów i ich wykreowanie to samobójstwo. Jak zbiją do 5k to kończy się zabawa, nie będzie kogo wyleszczać, bo leszcze które teraz grają się wycofają a nowe nie wejdą, bo jak nie będzie wizji szybkiego i łatwego zarobku to po co.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » piątek, 26 stycznia 2018, 20:10

socjolog2008 pisze: @danielw86 nie wiem jak ty ,ale dla mnie po tym co tu dzisiaj zobaczyłem a widziałem już sporo na rynku grając to taki kubeł zimnej wody. To nawet nie była manipulacja to parsknięcie traderom w twarz. Zarobiłem na longu i mam shorta ale...posiadanie Bitka przy tak bezczelnym zdołowaniu kursu i podbiciu nie tylko pokazało że grubasy istanieją, pokazały że mają nas za baranów. Inteligentnie i z finezją można robić wszystko. Ale to dzisiaj to była kolokwialnie mówiąc Wiocha !
Co masz dokładnie na myśli?? Chodzi Ci o wczorajsze przebicie oporu? Pisałem o tym że przebiliśmy i że jak go utrzymamy to lecimy pod kolejny opór a druga opcja że spadamy i prawie idealnie trafiłem w ten spadek. Była różnica 26$ od mojego przewidywania a później odbicie które było pewne po tym jak obroniliśmy ten poziom i tamtą linie wsparcia która opiera się teraz na 3 ostatnich większych dołkach. Teraz widzę flagę i lekkie opadanie w dół być może znów w okolice 10300$, a czy je obronimy i znów odbijemy w okolice 11k to pokaże czas. Klin zwyżkujący jest co raz węższy myślę że max koło południa 28 stycznia sytuacja się wyjaśni w którą stronę będziemy podążać.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cinex » piątek, 26 stycznia 2018, 20:17

shinya56 pisze:
Krachu1895 pisze:Czyli czego się spodziewacie w obecnej chwili? W końcu odbijamy na północ, czy jeszcze może być jakaś niespodzianka większa?
Jest jeszcze trzecia opcja. Zastój na rynku na kilka miesięcy. Na forum poruszane były już chyba wszystkie opcje i rynek cały czas zaskakuje. Patrząc na AT to sytuacja powinna wyjaśnić się na dniach.
Jakiekolwiek analizy mają sens tak długo jak nie ma grubego i jego planu. My się trudzimy, siedzimy rysujemy kreski, a przychodzi gruby i wywija jak chce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 20:20

@Krachu1895, poza tym fake'owym wyjściem dzisiaj rano grany jest ten klin. Polecam go sobie narysować i śledzić.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=442770#p442770
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 20:55

@domator, u mnie ten klin kończy się w niedzielę o 19:00 (naszego czasu), chociaż wątpię, żeby doszło do samego końca. Zależy gdzie kupiłeś i kiedy wsiadasz (kiedy masz ostatnią możliwość skorzystania z internetu). Zostaje jakiś rozsądny SL, jest to końcówka, więc nie tak ciężko to będzie ustawić.
Ja bym nie sprzedawał asekuracyjnie. Ale też od 07.01 wszedłem tylko raz czy dwa. Taki ranging market jest mega ciężki i zmyłkowy - to plac zabaw dla grubasów.
Brave New World

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » piątek, 26 stycznia 2018, 20:56

@New06 własnie miałem o tym napisać, BTC jest bardzo nie przewidywalny, z moich analiz i wykresu wynika ,że na finexie było fałszywe wybicie górą , potem fałszywe wyjście dołem ,teraz odbija się od górnej lini trójkąta. Dokąd to zmierza BTC ? Może kolejne przebicie trójkąta będzie już ostateczne, ja obstawiam, że przetestuje jeszcze dolną linie, pokonsoliduje i będzie własciwe odbicie
https://zapodaj.net/9a3876195f70f.jpg.html

Edit: Może to taka taktyka grubasów, do trzech razy sztuka, trzeci ruch jest już właściwy. Kiedyś było coś podobnego z ETC/USD, pamiętam jak mówił o tym Prezes jakieś kilka miesięcy temu, kiedy ETC było też niezdecydowane i za trzecim razem dopiero wystrzeliło w górę, ale kto wie, to tylko moje przypuszczenia
Ostatnio zmieniony piątek, 26 stycznia 2018, 21:03 przez Kristof707, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wojt5 » piątek, 26 stycznia 2018, 20:59

shinya56 pisze:
Krachu1895 pisze:Czyli czego się spodziewacie w obecnej chwili? W końcu odbijamy na północ, czy jeszcze może być jakaś niespodzianka większa?
Jest jeszcze trzecia opcja. Zastój na rynku na kilka miesięcy. Na forum poruszane były już chyba wszystkie opcje i rynek cały czas zaskakuje. Patrząc na AT to sytuacja powinna wyjaśnić się na dniach.

Jak czesto sie takie zastoje pojawiaja ? Kiedy byl ostatni i jak dlugo trwal?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 21:01

@wojt5, po pęknięciu bańki, jak już wszystko co miało spaść spadło.
Brave New World

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » piątek, 26 stycznia 2018, 21:05

To nie jest jeszcze straszny zastój, ostatni duży zastój był od 2015 do 2017 czyli dwa lata :D

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » piątek, 26 stycznia 2018, 21:10

Czytaliście? Dr Dooma warto. W sumie nic nowego, ale warto pomyśleć co będzie jeśli ktoś faktycznie powie 'sprawdzam'.

Renowned economics professor Nouriel Roubini (commonly known as Dr. Doom) has called out Tether today for being a scam meant to artificially prop up the price of bitcoin. He thinks that without this “criminal manipulation” the price of bitcoin would crash by 80% and that American financial markets regulators are failing to stop this fraud.

Roubini tweeted that: “Regulators asleep at the wheel while $2 billion of fake $ created via this scam, half of it since December. Not even North Korea created so many fake $ backed by nothing.” And in a separate tweet he added: “Regulators are just ‘looking’ and doing little so far while swindlers, charlatans, scammers, criminals, carnival barkers are in full action in the crypto-universe.”
Znalezione na www.bitcoin.com

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » piątek, 26 stycznia 2018, 21:13

BitJanusz pisze: paradoksalnie jednak bym wtopił, bo kurs zatrzymał się 13 dolarów ponad moim ustawionym targetem (!) - minimum na stampie to 10263 USD. Niemniej - prawie się udało!
Czasem warto szerzej rozstawić bidy. Uśrednisz wtedy wpadające pozycje. Innymi słowy żądaną kwotę dzielisz na mniejsze i usatwiasz ciut powyżej i ciut poniżej oczekiwanego targetu. Niektóre giełdy mają opcję automatycznego tworzenia takich zleceń.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 26 stycznia 2018, 21:15

Bardzo pożyteczna rada. Nie wpadłem na coś takiego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » piątek, 26 stycznia 2018, 21:21

@PilotPirx, jedyną regulacją jaką rządy Państw mogą wprowadzić aby docisnąć tethera, to wprowadzić regulacje dla giełd krajowych (Bittex - USA) aby bazowały na USD a nie na USDT.
Mam rację.. ?

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » piątek, 26 stycznia 2018, 21:21

Co gorsza może mieć rację bo Ci od tethera nie chcą przeprowadzić audytu a drukują te tethery w zastraszającym tempie i nikt nie wie czy naprawdę ktoś wpłacił tyle pieniędzy na giełdy które zostały wymienione na tether. Jest też opcja że ktoś np może bezpośrednio zwracać się z lewą kasą do firmy od tetherów i prosić ich np o wymianę tej lewej kasy na tether bądź na bitcoiny które mogą skupić za ten tether. Jeśli tak jest to pokrycie powinno być i raczej nie będą dążyć aby to wszystko wyszło na jaw bo kasa może być lewa i jakieś organy ścigania będą chciały się o nią upomnieć. Śmierdzi mi ten tether na odległość ale na takim Bittrexie nie ma prawdziwych fiatów. Mało tego tether nie gwarantuje wymiany na dolary a tutaj jest twitowany ich dodruk https://twitter.com/tetherprinter . 1mld 380mln dodrukowali od 10 grudnia a to jest prawie tyle co marketcap tego tethera... nie cały dodrukowany tether trafił na rynek ale być może nie długo trafi. A jest osobny temat co do tetherów więc lepiej tam się wypowiadać bo tu już moderatorzy są wk*rwieni za ciągłe OT https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... er#p441728.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 21:29

No dobra. Żeby nie było, że optuję za opcją wyjścia z klina górą. Przedstawiam dwie opcje i niech każdy, kto ma kupione btc i zaraz wsiada do samolotu zastanowi się nad tym, co widzi i podejmie świadomą decyzję :) .

Klin jest grany maks na 4H. Więc jest formacją podrzędną do tej, która jest grana na D1. Pytanie co jest grane na tym interwale.

Obrazek

Klin oznaczyłem żółtą i pomarańczową (ta druga to linia spadków od 07.01).
Są dwie opcje figury granej obecnie na D1:

1) jakiś rodzaj zniżkującego klina, kóry tworzy pomarańczowa i fioletowa linia.
Potencjalny scenariusz: wyjście z obecnego klina (żółty + pomarańczowy) dołem i zatrzymanie się na
fioletowej linii - czyli fioletowy zygzak.

Za: pomarańczowa linia ma kilka punktów podparcia.
Przeciw: nie wiadomo co zrobić z tym fantem w zielonej elipsie.

2) Kanał złożony z fioletowej i niebieskiej linii.
Scenariusz: Obecnie w bólach jest budowane wybicie od dolnej linii kanału (wcześniejsze wybicie z 22-
31.12 też było ciężkie jak widać). Potem wyjście z obecnego klina na 4H (żółty+pomarańczowy) do góry -
niebieski zygzak.

Za: wszystko ma swoje miejsce , w tym ten kawałek z zielonej elipsy.
Przeciw: niebieska linia ma tylko dwa punkty podparcia -nie jest więc pełnoprawną linią trendu.
Brave New World

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » piątek, 26 stycznia 2018, 21:43

@new06 nie chcę się czepiać ale jak ty chcesz żeby się zrealizować scenariusz z niebieską linią? Przecież podróże w czasie są nie możliwe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 21:45

@Vilv, nie rozumiem
:?: :?: :?:

Chyba że choci Ci o to, że druga linia tego zygzaka idzie trochę w lewo. No jeśli tak, to już jest czepialstwo :)
Brave New World

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 26 stycznia 2018, 21:49

Jeśli chodzi o USDT to faktycznie ostatnio podkręcili ostro tempo, w ciągu nieco ponad tygodnia wygenerowali 750mln $, a przypomnę, że audyt rezerw USDT ma być na początku lutego. Więc jeśli by się srali przed tym audytem to minimalizowaliby ilość nowych USDT. W związku z tym albo ten audyt będzie picem na wode co jest najbardziej prawdopodobne, albo będzie rzetelnie przeprowadzony i robią podmiane wygenerowanych USDT na prawdziwe USD przez kupno/sprzedaż BTC na odpowiednich giełdach i czeka nas zagłada.

Oczywiście jest tez trzecia opcja, że mają 1,6mld $ rezerw ale chyba każdy na tej planecie w to wątpi.

Swoją drogą teraz zauwazyłem, że https://coinmarketcap.com/currencies/tether/ podaje po 14 stycznia wzrost kapitalizacji USDT tylko o 200mln, a wygenerowali 750mln, czyli jednak jak ktoś wypłaca USD to utylizują USDT? Potrafi ktoś to racjonalnie wytłumaczyć.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » piątek, 26 stycznia 2018, 21:53

tak o to mi chodziło że odbicie się od dołu kanału jest cofnięte w czasie i późniejsze odbicie się od dna do żółtej linii pokrywa się czasowo z szczytem przy niebieskiej linii. Więc nie wiem co chciałeś przekazać w tym rysunku bo miejsca takich odbić będą na zupełnie innych poziomach jeśli byś to poprawnie narysował i wtedy takie coś mogło by wnieść coś wartościowego do tego wątku bo byśmy znali jakieś bardziej konkretne wartości. Teraz to można porównać do nie których moich wypowiedzi typu albo polecimy w dól albo w górę :P


PS . @ognos nie będzie żadnego audytu, wycofali się z niego zajrzyj do linku który podesłałem w 2 posty wcześniej jest odpowiedni wątek do dyskutowania na temat tethera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 21:58

@Vilv, no bez przesady przecież te zygzaki to tylko bazgroły, które mają pokazać potencjalny zakres poruszania się kursu. Poza tym jakie miejsca odbić? Widziałeś, żeby ktoś kiedyś prognozował w którym dokładnie miejscu kurs odbije się od linii?
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, Fugitive, fusywszklanejkuli, Godstar, Google [Bot], lobor, pomocny, updownupdown i 27 gości