Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » środa, 24 stycznia 2018, 16:51

Przez chwilę w tym temacie zrobiły się podobne nastroje jak w temacie Liska... Będzie rating, będzie pompa, będzie lambo/ferrari. Mimo że pojawiły się posty potwierdzające że ta agencja to żadne wiarygodne narzędzie finansowe. Zwykła próba manipulacji kursem żeby ktoś mógł przytulić grubą kase. Niestety wiele osób sie nakręciło i teraz oburzenie że takie wyniki i to zwykły scam.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vindmarin » środa, 24 stycznia 2018, 16:51

robert.B, zbanować pewno nie, bo być może naruszałoby to zasadę swobody przepływu kapitału, jedną z podstawowych zasad UE. Ale na pewno mogą wprowadzić "środki niezbędne do zapobiegania naruszeniom ustaw i aktów wykonawczych zwłaszcza w sferze podatkowej i w dziedzinie nadzoru ostrożnościowego nad instytucjami finansowymi" oraz mogą "ustanowić procedury deklarowania przepływu kapitału do celów informacji administracyjnej lub statystycznej" itd itp.

Poza tym... coraz ostrożniej podchodzę do stwierdzeń, że obecnie jaśnie nam panujący czegoś nie mogą...

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » środa, 24 stycznia 2018, 17:05

Marthu1990 pisze: Przez chwilę w tym temacie zrobiły się podobne nastroje jak w temacie Liska... Będzie rating, będzie pompa, będzie lambo/ferrari. Mimo że pojawiły się posty potwierdzające że ta agencja to żadne wiarygodne narzędzie finansowe. Zwykła próba manipulacji kursem żeby ktoś mógł przytulić grubą kase. Niestety wiele osób sie nakręciło i teraz oburzenie że takie wyniki i to zwykły scam.
Totalnie się nie zgodzę, rating jak rating - 1 w crypto więc pewnie większość była ciekawa, szczególnie na początku. Ale nikt się nie nastawiał na pompę - ja i pewnie wiekszość oczekiwała, że BTC dostanie w pysk np. D- a najwyższy rating dostanie banksterskie scierwo Ripple. Tak się nie stało, większosć crypto na mniej więcej takim samym poziomie a co zdecydowało ? Pewnie rzut monetą sprzątaczki w Weiss Ratings :)

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
M4ciek pisze: @robert.B, ale wprowadzić niekorzystne opodatkowanie już tak.
Na razie jest z tego co pamietam podatek na równi z podatkiem dochodowym. Jeśli to jeszcze pogorszą.....przyspiesze wyjazd na Kanary :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 stycznia 2018, 17:10


Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacob07 » środa, 24 stycznia 2018, 17:14

Patrząc na całą sytuację z kursem od grudnia i to, że mamy futuresy na BTC, widząc niestabilną atmosferę panującą wśród inwestorów i nakładanie się ze sobą wielu kresek na wykresie, obstawiałbym, że po najbliższych kilku dniach kurs powinien przykleić się do głównej linii trendu prowadzonej od września i poruszać się po niej stabilnie trendem horyzontalnym przez kilka miesięcy, takie zatrzymanie i lekki przewidywalny wzrost w okolicach psychologicznej bariery 10 000 byłoby zdrowy dla rynku. Ostudziłby emocje inwestorów i przyzwyczaił do tej ceny, mogłaby się ona stać dzięki temu bardzo silnym wsparciem, rządy i politycy trochę by przyhamowli, wprowadzili potrzebne im regulacje ale nie zabijając kryptowalut, uwierzyliby, że to nie bańka. Grube ryby ruszałyby tylko kursem co jakiś czas przed wygaśnięciem kontraktów i tyle. Alty mogłyby w tym czasie rozwijać się swoją ścieżką i to na nich będzie można tradować. Może odkleją się od kursu BTC, zostałby on sobie kryptozłotem na poziomie ok. 10 000 dolarów. Taki scenariusz uważam za najlepszy dla wszystkich zainteresowanych, wilk syty i owca cała. Cała koncepcja kryptowalut mogłaby się rozwinąć i naprawdę zrewolucjonizować wiele obszarów tak jak ma to w zamyśle. Mam nadzieje, że własnie tak to się potoczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 17:22

Ja słowa Morawieckiego traktuję poważnie. Facet jest związany z bankami i będzie starał się zniszczyć krypto. Wyborcy, jak już wspominałem, w pełni poprą zakaz BTC. Wystarczy przeczytać komentarze pod dowolnym artykułem o BTC na silnie pisowskim portalu (np. Interia). 90% łapek w górę pod komentarzami w stylu "bańka, oszustwo, piramida, amber gold 2.0, ZAKAZAĆ".

Niestety Polacy chcą silnego wujka Państwo które mówi im co mają robić i czego im nie wolno. A tak się składa, że silny wujek Państwo i krypto mają nie po drodze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 17:30

robert.B pisze:
BitJanusz pisze: 90% łapek w górę pod komentarzami w stylu "bańka, oszustwo, piramida, amber gold 2.0, ZAKAZAĆ".
Łapek zawistnych nosaczy, którzy żałują, że ich somsiad załapał się na pociąg a oni nie ;)
to prawda, ale zauważ, że tych, którzy się nie załapali, jest więcej, niż tych drugich... a zawiść to mocny motywator.
Navi89 pisze: Błagam opanuj się! Gościu ledwo po angielsku dukał, cały się trząsł, żeby źle nie wypaść bo kaczor oglądał i musiał coś palnąć zwłaszcza, że prowadząca mu jeszcze podpowiedziała "Will you BAN or...". No to jak mu podała słowa, które mógł użyć to użył. Wyborcy to w dużej mierze starsi, nie mają pojęcia o słowie krypto a co dopiero technologii... Jezu jak ja nie lubię takiego chorego gdybania. Uspokój się Janusz :D
Niestety, profil działalności partii rządzącej pokrywa się z motywacją do silnych regulacji każdego rodzaju, wystąpienie (lepsze lub gorsze) Morawieckiego to tylko wisienka na torcie.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » środa, 24 stycznia 2018, 17:33

Cała lista crypto i ich oceny

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: EmCortess » środa, 24 stycznia 2018, 17:35

Navi89 pisze: Błagam opanuj się! Gościu ledwo po angielsku dukał, cały się trząsł, żeby źle nie wypaść bo kaczor oglądał i musiał coś palnąć zwłaszcza, że prowadząca mu jeszcze podpowiedziała "Will you BAN or...". No to jak mu podała słowa, które mógł użyć to użył. Wyborcy to w dużej mierze starsi, nie mają pojęcia o słowie krypto a co dopiero technologii...
Żeby dobić raczkujący rynek krypto w tym kraju nie musi być lingwistą i technogeniuszem. Wystarczy tylko, że, jako bankster z krwi i kości, będzie wykonywał polecenia.
Szczęście, że Białoruś blisko, ludzie przyjaźni, a jakie kobiety!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 24 stycznia 2018, 17:52

Skoro natłukliście tyle Offtopu, to spróbuję trochę naprowadzić wątek na właściwe tory :) . Właściwie aż tak wiele się nie wydarzyło od mojego ostatniego posta, ale widzę, że możemy mieć przed sobą potencjalnie ważny moment.
Najpierw wrzucam link z ważnymi liniami na chwilę obecną. Wartości podane tam przeze mnie trochę się zmieniły, ale linie są wciąż grane. Kolory w obecnym rysunku są takie jak tam, nie będę więc od nowa tych linii opisywać.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=441274#p441274

Wczoraj pisałem, że wyjście z pomarańczowego klina spadkowego było całkiem bycze. Gdyby można było oceniać sytuację punktami, to dzisiaj odjąłbym jeden bykom. Przebicie górnej linii klina było zbyt dynamiczne, a potem byki tego nie utrzymały. Retest był po zbyt mocnym spadku i początkowo kurs wpadł do klina, chociaż niedługo po tym zdołał się wygrzebać.

Wczoraj @Phobos31 zapytał mnie czy jest sens wchodzić ze spóźnieniem po przebiciu pomarańczowej linii. No właśnie z perspektywy czasu widać jak ważne jest czekanie na potwierdzenia oraz to, że jeden wzrost nie gwarantuje kolejnych.
Jednak przed nami jest kolejna okazja do upolowania dobrej pozycji - według mnie nawet lepsza niż wczoraj. Przebicie fioletowej linii to byłoby coś naprawdę ważnego dla byków. Jest to linia trendu spadkowego od 07.01. Jeśli bykom to by się udało, możliwe, że mielibyśmy kilka zielonych świec dziennych (chociaż niekoniecznie o zbyt długich body - ze względu na opory powyżej).
Z drugiej strony kurs opiera się o jedną z zielonych linii wsparcia (nie wiem, która wersja jest grana przez rynek, narysowałem obie). Jest to linia wsparcia, która wyniosła kurs z pomarańczowego klina spadkowego tym samym ratując rynek przed potencjalnymi bardzo dużymi spadkami. Przebicie zielonego wsparcia może jednak oznaczać, że powrócimy do spadków, a na tych poziomach powrót po raz kolejny do żółtej linii wsparcia może oznaczać zejście do czterech cyfr na dłużej.

Dlatego właśnie uważam, że w ciągu następnych godzin może wydarzyć się coś ważnego - rynek prawdopodobnie podejmie próbę przebicia oporu fioletowej linii. Jeżeli to się nie uda możliwe że spadnie poniżej zielonej. W każdym razie według mnie zbliża się moment, w którym rynek podejmie decyzję jak wyjść z konsolidacji, w której jest od ponad tygodnia (te ruchy z 20 i 21 stycznia nie były zbyt duże, nie określiły kierunku kursu).

Przy okazji na godzinnych rysuje się pinbar z cieniem opartym o wsparcie, co jest dość dobrym sygnałem dla byków (w kontekście dobicia do fioletowej linii).

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 18:01

To ja też wrzucę. Ciężko mi przy mojej januszowej wiedzy zinterpretować wykres.
Spoiler:
Obrazek
mamy z jednej strony cup&handle. Prowzrostowe. Z drugiej - utworzył się klin wzwyżkujący, z którego zwykle wychodzi się dołem.

Kurs wciąż respektuje linię trendu, która wcześniej była górną częścią rozszerzającego się klina spadkowego (to turkusowe coś, od którego właśnie odbił się kurs).

Bardzo ciężko jest mi napisać cokolwiek w tej sytuacji, więc chyba sobie daruję, bo jak dla mnie za dużo sprzecznych sygnałów. Z racji tego, że to mimo wszystko bessa bliżej mi "duchowo" do rozwiązania negatywnego - spadku.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 18:05 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spidersEverywhere » środa, 24 stycznia 2018, 18:03

pod tym linkiem ktoś zauważył na wykresie 4h Adam & Eve Double Bottoms.
BTW Bitfinex dodaje u siebie m.in. TRX w parze z ETH, BTC i USD..
"Niczemu się nie dziwić – to jedno chyba może człowieka uczynić szczęśliwym."
- Horacy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 18:33

http://biznes.interia.pl/firma/news/blo ... 54263,1852

blockchain - tak. Kryptowaluty - nie. Polski bank zainteresowany wysadzeniem krypto z siodła i wskoczeniem na jego miejsce.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mediabooker » środa, 24 stycznia 2018, 18:34

Dzieci zimy 2018 najpierw przez 3-4 strony mieliły temat "ratingu", teraz Morawiecki. Ja rozumiem potrzebę wyrażania opinii i redukcji napięcia, ale zrobił się tu starszny syf i spam. To nie ten wątek. Choc dzięki, bo dostałem w akcji "emocje tłumu":P

Założyłe specjalny wątek dla nie zainteresowanych "kreskami" :

"Ratingi/Morawiecki i wszystko inne, co ma wpływ na kurs btc tu i teraz. Bez AT"

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=26866

Moderatorów proszę o oczyszczenie kliku ostatnich stron, bo nie da się tego czytać:)

@scibi , @maxi82, @rav3n_pl

@BitJanusz
Spoiler:
Interpretacja jednego newsa w postaci piec stron opinii nie wnosi zadnej wiedzy. Rozwazania na temat Morawicekiego rowniez. Przy tym wszystkim jesli ktos ma ochote, to nie bronie: niech skorzysta z mojego watku lub zalozy sobie swoj. To nie ten watek.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 18:41 przez mediabooker, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 18:37

Ale kurs to nie tylko kreski. Powiem więcej, newsy > kreski.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 24 stycznia 2018, 18:37

@BitJanusz, kilka moich obserwacji, jeśli można. Oczywiście możesz się z nimi nie zgodzić ;) .
Spoiler:
Obrazek
Zacznę od tego Twojego klina. Zaznaczyłem go na różowo. Jest jak najbardziej ok. Opisuje cały ruch, nie wyrywa go z kontekstu. Poza tym widać, że już wcześniej na tej linii coś się działo (różowe elipsy; długie knoty i doji są często "inicjatorami" linii, które będą grane w najbliższym czasie). Możliwe, że wykreślony przez Ciebie klin jest częścią niedźwiedziego proporczyka z targetem na chwilę obecną w okolicach 7773 $.

Teraz przejdę do tej Twojej turkusowej. U mnie jest ona na zielono. Widać, że nie opisuje ona całego ruchu spadkowego, a wycina jego część. Zostaje ten kawałek z zielonej elipsy. Linia, jeżeliby istniała byłaby zdecydowanie grana na godzinnych, gdzie ten kawałek jest zbyt widoczny (pal sześć, jeżeli byłby to wyższy interwał i ten kawałek byłby jakimiś knotami). Ogólnie na wykresie możemy wyznaczyć bardzo dużo linii. Czasem nawet będzie nam się wydawało, że niektóre z nich "działają". Kurs porusza się falami. To, co możemy zrobić najlepszego, to zamknąć poszczególne ruchy w linie trendu tworzące kliny, kanały i trójkąty. Przebicie którejś linii trendu sygnalizuje, ze zaczyna się nowy ruch. Oczywiście są też linie, które są pojedynczymi wsparciami / oporami, jak te na dziennych. Ale na ogół nie "wycinają" części ruchu i można je wykreślić po intensywnych wzrostach/ spadkach.

Odnośnie Filiżanki. Po pierwsze ta formacja powinna następować po wzrostach jako continuation pattern. Tutaj mamy raczej spadki. A Jeżeli wzrosty, to musielibyśmy liczyć ją od zielonej elipsy - jej kształt wtedy się zaciera.
W środku filiżanki jest taka mała górka, która jeszcze dodatkowo ją "rozmywa" (szara elipsa). No i kolejna rzecz - ucho powinno dojść tak maksymalnie do 1/3 samej filiżanki. Tutaj znacznie ten poziom przekroczyło (szara linia).

Ogólnie bardzo chętnie czytam Twoje posty. Nie ma co się zrażać krytyką innych. Pozdrawiam.
BitJanusz pisze: Powiem więcej, newsy > kreski.
Tak na koniec. Polecam poczytać sobie niektóre wątki forexowe, gdzie gracze na podstawie wykresów trafnie przewidują wyniki wyborów, wydarzeń politycznych itd. Światem rządzi pieniądz. To pod niego grają najsilniejsi. Newsy z telewizji i prasy to teatrzyk robiony pod to. Może z 10% tego jest nie zaaranżowana.
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 18:42 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacob07 » środa, 24 stycznia 2018, 18:39

Mail od agencji ratingowej, był koreański atak na ich stronę w nocy. Całość w spoilerze.
Spoiler:
FOR IMMEDIATE RELEASE
Wednesday, January 24, 2018

First Cryptocurrency Ratings Issued Despite Korean Cyberattack
Bitcoin Gets C+ (“Fair”). Ethereum Is B (“Good”).

PALM BEACH GARDENS, FL — Weiss Ratings, the nation’s leading independent rating agency of financial institutions, has released today the nation’s first-ever grades on cryptocurrencies by a financial rating agency, despite a massive Korean cyberattack on its website. Weiss gives Bitcoin a C+ (meaning “fair”) and Ethereum a B (“good”). None of the cryptocurrencies covered currently get a grade of A (“excellent”).

Weiss Ratings staff was up all night last night fending off denial of service attacks from Korea, as evidenced by numerous mentions on Korean social media of a concerted call to bring down the Weiss Ratings website. “Earlier commentary on social media expressed considerable fear we were about to release negative ratings on their preferred currencies,” said Weiss Ratings founder Martin D. Weiss, Ph.D. “So this may be an attempt to thwart our release today.”

Separately, Weiss experienced a surge in friendly visitors to the site. “Since our customers are almost entirely in the U.S., we rarely get more than small amounts of traffic from Asia. But last night, we had more than 100,000 unique visitors in a matter of hours, almost entirely from Asia, until early this morning, when more of the traffic rolled over to Europe. To handle the volume, our staff instantly expanded its server capacity on the cloud many times over,” Weiss said.

What makes Weiss’ entry into cryptocurrency ratings significant is its history of independence and accuracy in other investment sectors, as noted by the U.S. Government Accountability Office (GAO), Barron’s, The Wall Street Journal, and The New York Times, among others.

“Despite extreme price volatility, cryptocurrencies have a bright future and the potential to deliver unusually large profits to investors,” said Weiss Ratings founder Martin D. Weiss, Ph.D. “However, the market is hectic and confusing for investors. They need the clarity that only robust, impartial ratings can provide.”

The Weiss Cryptocurrency Ratings evaluate price risk, reward potential, blockchain technology, adoption, security, and other factors. “Due to rapid changes in the data,” explains Weiss, “upgrades and downgrades are more frequent than in other sectors we cover.”

Below is a sampling of Weiss Cryptocurrency Ratings, selected randomly to illustrate a variety of strengths and weaknesses:

Bitcoin (rated C+) gets excellent scores for security and widespread adoption. But it is encountering major network bottlenecks, causing delays and high transactions costs. Despite intense ongoing efforts that are achieving some initial success, Bitcoin has no immediate mechanism for promptly upgrading its software code.
Ethereum (B), the second most widely adopted cryptocurrency, benefits from more readily upgradable technology and better speed, despite some bottlenecks.
Novacoin (D) and SaluS (D) are weak in terms of both technological innovation and adoption.
Steem (B-) enjoys a relatively good balance of moderate strength in nearly all the key factors considered along with a social network feature.
“All else being equal, as a cryptocurrency overcomes its individual challenges, it’s likely to be upgraded promptly,” Weiss adds.

Weiss Ratings, which began in 1971, rates 55,000 institutions and investments. Unlike Standard & Poor’s, Moody’s, Fitch and A.M. Best, Weiss never accepts compensation of any kind from the entities it rates.

To learn more about the Weiss Cryptocurrency Ratings, go here. This site was established as a back-up and will be reachable until hackers discover it. Plus, those still having difficulty reaching Weiss Ratings websites can email crypto@weissinc.com.

# # #

About Weiss Ratings: Barron’s called Weiss Ratings “the leader in identifying vulnerable companies.” The profit performance of Weiss Stock Ratings was ranked #1, as reported in The Wall Street Journal, ahead of all major rating agencies and research companies covered, including Goldman Sachs, Morgan Stanley, Merrill Lynch and Standard and Poor’s. The U.S. Government Accountability Office (GAO) reported that Weiss Ratings of U.S. life and health insurers greatly outperformed those of Moody’s, Standard & Poor’s and A.M. Best. More information on Weiss Crypto Currency Ratings can be found here.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 stycznia 2018, 18:42

@new06, bardzo dziękuję za uwagi. Na takie liczyłem właśnie!

turkusową linię mam stąd:
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 24 stycznia 2018, 18:57

@BitJanusz, no właśnie widać, że ucina tam kawałek ruchu spadkowego od 20.01 godz 18.00 UTC.
Brave New World

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » środa, 24 stycznia 2018, 19:07

Normalnie nie "strzimie" już tego... Przecież to co sie wyprawia w tym wątku, to już jazda pijanego rowerzysty po torach.

Czy to tak bardzo boli przeczytać choć jedną sensowną publikację na temat AT?
Nie - publikacja, to nie jest pierwsza lepsza stronka WWW z uproszczonymi rysunkami, na portalu o "piniążkach". Mówiąc publikacja, mam na myśli normalną papierową solidną książkę (koszt 30-100zł), dowolnego autora, będącego specjalistą w dziedzinie. Takie wklejanie głupot przez nowicjuszy (tak to trzeba niestety nazwać) sprowadza się tylko do tego, że utrwalacie sobie wzajemnie złe wzorce.

Przechodząc do meritum, jadnym dzisiejszych "kwiatków" jest już kolejny raz powracający C&H:
Pattern C&H jest ściśle powiązany z obrotami. Ma charakterystyczne punkty i wymogi formowania całej formacji ale jego NIEODZOWNYM elementem jest właśnie ten specyficzny wolumen obrotów w poszczególnych fazach. Jaki jest zatem sens doszukiwania się jakichkolwiek patternów na wykresie i próba wnioskowania na ten temat, jeśli nie bierze się pod uwagę bazowych ich założeń?
Przecież te "kreski" to nie są ot kreski, tylko próba "opisania" stanu rynku, na podsawie jego parametrów. Volumen czy aktualny trend są niezmiernie istotnymi czynnikami w kontekscie interpretacji okreslonych figur. Nie można sobie go pomijać ot tak!

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, Google [Bot], Sałata i 63 gości