Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:21

Jeśli cena spadnie do takiej za jaką kupowało się rok temu to sprzedaję samochód i kupuje bity :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:23

smp pisze: Jeśli cena spadnie do takiej za jaką kupowało się rok temu to sprzedaję samochód i kupuje bity :mrgreen:
Znając życie, jest wysokie prawdopodobieństwo, że za rok powiesz to samo ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:24

Co wy ciągle z tym "inaczej"? Zawsze po korektach, krachach w końcu odbijało.

Pamiętam, po krachu z ATH 250$ chciałem dokupić tanio, bo wcześniej spadło z ATH 30$ na 2$ i spóźniłem się na pociąg, bo było inaczej...

Inaczej czyli jak? Ma nie odbić? :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:33

Korzystając z sugestii @bitloteiros wrzuciłem na równoległy wątek spostrzeżenia dotyczące pojawiających się optymistycznych sygnałów:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 04#p441004

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:34

Każdy liczy na okazję. Scenariuszy może być tyle co użytkowników tego forum. Najczarniejszy scenariusz jaki biorę pod uwagę to spadek do 8k gdzie ludzie rzucął się na bitki jak by to była okazja życia po czym kurs wystrzeli do 10k i jazda w dół na 5k gdzie zaczęła by się panika i wszyscy mogli by zacząć się wyprzedawać bez opamiętani i zanurkowali byśmy np do 2k. Po czym powrót na 3-4k i tak byśmy się bujali na tym poziomie przez rok :/. To tylko takie luźne bardzo pesymistyczne przemyślenie więc proszę się w żaden sposób nie sugerować nim oraz nie jest poparte żadna analizą techniczną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:39

Imo czyżby miśki doskonale wiedziały o nastrojach panujących u byków ze 8K jest granicą do przeprowadzenia ataku? Chyba miśki nie za bardzo chcą tych 8k, dlatego grają na spadkach i odbiciach? Pewnie sporo ludzi ma ustawione na kupno 7800-8200... i dlatego tak się bujamy teraz między 9 a 13k

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 października 2015
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daamian » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:53

Wiadomo gdzie będą opublikowane te wyceny ryzyka?

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:55

Daamian pisze: Wiadomo gdzie będą opublikowane te wyceny ryzyka?
Tak kolega podał wcześniej linka ale widzę że po raz kolejny się zagubił w gąszczu postów więc go repostuję http://finance.weissratings.com/crypto/ nie wiem tylko o której godzinie będzie ta publikacja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:00

Licznik na stronie wskazuje, że jutro o 9:00 naszego czasu.

https://www.weissratings.com/

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:08

Prawie na pewno dadzą najwyższy poziom ryzyka.
Dlaczego? Bo wg. speców najwyższy poziom bezpieczeństwa to państwowe obligacje. A chyba dla wszystkich jest jasne że crypto są na przeciwległym biegunie.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scarface96 » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:13

smp pisze: Prawie na pewno dadzą najwyższy poziom ryzyka.
Dlaczego? Bo wg. speców najwyższy poziom bezpieczeństwa to państwowe obligacje. A chyba dla wszystkich jest jasne że crypto są na przeciwległym biegunie.
Ciekawe tylko czy wspomną ile można na tym ryzyku zarobić :roll: ja się też obawiam spadków po ogłoszeniu tych wycen

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: TSD_WWA » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:14

Jeszcze niedawno bylem zdania ze rzady nie sa w stanie zatrzymac rynku kryptowalut, ale jestem coraz mniej tego pewny. Rzady moga narzucic jakies dziwne prawa, czy obowiazki co pozbawi wielu ludzi checi czy zapalu. Banki tez moga skutecznie walczyc z krypto. Wystarczy ze wszystkie, beda blokowac gieldom konta. Ten rok bedzie chyba kluczowy dla krypto, bo zrobilo sie o nich na prawde glosno na wielka skale. Coraz wiecej osob mowi o krypto, BTC. Media. Wóz albo przewóz.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:27

scarface96 pisze: Ciekawe tylko czy wspomną ile można na tym ryzyku zarobić :roll: ja się też obawiam spadków po ogłoszeniu tych wycen
Moim zdaniem obecna przecena to nie wynik kontynuacji korekty a właśnie oczekiwaniem na wyniki tej wyceny. Część spekulantów pozostaje w FIATach i wsiądzie na pełnej w te coiny, które jutro dostaną laurkę.

NIestety, wszyscy dobrze wiedzą czym będą nie kierować 'eksperci', więc najwyższą kategorię dostanie pewnie ETH i XRP.

W porywach BTC dostanie łatkę kryptowego złota, ale nie śmiem przypuszczać, że te relikty finansowej historii uwzględnią np. LN. Więc BTC się trzyma ponad 10k i tak powinno być do rana (chyba ze będa jakies przecieki) jesli ocena będzie zła do wiadomo - lecimy. Jeśli będzie co najmniej średnia, to podejrzewam, że będzie mulić 11k - 13k aż do momentu nowej bani/ rozwijania się LN.

Reszta coinów prawie na pewno IMHO będzie zjechana, i w większości całkiem słusznie.

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:28

@GibonGientki, To jest sytuacja podobna do coin of day,coin of week Pana McAfee tylko niestety dużo grubszy kaliber.Przecież jutro o godzinie publikacji będą się działy jaja.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:28

TSD_WWA pisze: Rzady moga narzucic jakies dziwne prawa, czy obowiazki co pozbawi wielu ludzi checi czy zapalu.
Zawsze mogły, nic się nie zmieniło. Jesli BTC nie potrafi się przed tym obronić, to niech umiera.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fusiongda » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:29

scarface96 pisze:
smp pisze: Prawie na pewno dadzą najwyższy poziom ryzyka.
Dlaczego? Bo wg. speców najwyższy poziom bezpieczeństwa to państwowe obligacje. A chyba dla wszystkich jest jasne że crypto są na przeciwległym biegunie.
Ciekawe tylko czy wspomną ile można na tym ryzyku zarobić :roll: ja się też obawiam spadków po ogłoszeniu tych wycen
Oczywiście, że dadzą najwyższy stopień ryzyka. Tu w ogóle nie ma co się zastanawiać. Ciekawe czy prócz tego, będą oceniać coś jeszcze.
Jeżeli po samym stopniu rynek zareaguje w sposób negatywny - głębokie spadki, to w mojej opini będzie to jakiś żart. Można wtedy wnioskować, że „grube ryby” właśnie czekają na panic sell.
Poważni inwestorzy wiedzą dokładnie w co są zapakowani i żadna ocena firmy ratingowej tego nie zmieni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:31

Ja wręcz liczę na to, że ETH dostanie pozytywa. BTC miało swoje pięć minut. dziś to relikt.

Niestety, oznacza to również spadek wszystkich pomniejszych, bardzo dochodowych altów. Coś za coś.


Co do mojej oceny, to (samokrytyka) kierunek obrany bdb, ale target ZNÓW za wysoko... powinno być: 10750, a nie 11000.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robert.B » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:35

BitJanusz pisze: Ja wręcz liczę na to, że ETH dostanie pozytywa. BTC miało swoje pięć minut. dziś to relikt.
Kolega chyba nie rozumie, że kodu nie pisze się w jeden dzień. Jeśli myslisz, ze BTC to relikt to co tutaj robisz? Mało masz shitcoinowych tematów na forum ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:46

Z dnia na dzień nie, mieli na to 7 lat. I nie udało im się.

To nie jest miejsce na napinki, tylko na dyskusję o kursie.

BTC będące reliktem moim zdaniem istotnie wpływa na jego kurs oraz potencjał na przyszłość. BTC zawiodło jako waluta, bo jest technicznie opóźnione względem innych coinów. IMHO to fakt.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2018, 12:48 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:49

@rha @ekonokomik

Mój scenariusz opiera się na założeniu że rynek ma stracić nadzieje. To już mają być nastroje w stylu : "Nie tykam tego gówna" , "Zawsze spada po odbiciu" , "Nie ma sensu inwestować w btc"

Żeby to się stało trzeba rynek męczyć i męczyć. Dokładnie tak jak to robi teraz. Robi to tak dobrze że popcorn mi się już kończy.
Wracając do utraty nadziei to to będzie mój moment na wejście. :twisted:
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2018, 12:52 przez Delhi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, bn801, Godstar, grzeg, KR2615, Pleasek89, Ratchet, shinya56 i 21 gości