Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rekin » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:52

BitJanusz pisze:@sha256

Jak uważasz, jaka jest teraz szansa na falę 5 korekty?
Wprawdzie pytanie do sha256 ale pozwolę się wtrącić.

Jeśli ma być korekta to trzy fale i dalej do góry.
Jak mamy spadek pięciofalowy to oznacza zmianę trendu .

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:59

tak tylko zanotuję - przed spadkami, które były przed chwilą na Finexie (18:47 na minutowym) na Krakenie od 18:33 ktoś zaczął wyprzedawać w odstępie minutowym prawie 1000 bitów w 8 paczkach, ostatnia o 18:46 - ta z 18:47 to była już reakcja na spadki na BFX.

kraken to mała giełda. ale ma jakąś niedookreśloną funkcję w światku krypto, nie potrafię nazwać tego o czym myślę. wiele razy kraken wyprzedza jednak ruchy na BFX. ostatni tak duży ruch był w trakcie wszystkich zmarłych, kiedy kraken był ponad 600$ ponad finexem, a finex gonił. zrzucałem to wtedy na słaby silnik, lagi, obecność na giełdzie usdt, ale to chyba nie tylko to. sam nie wiem. moją najoczywistszą hipotezą, którą kiedyś wypowiedziałem jest to, że BFX ma swoje konto na krakenie i dlatego może sobie pozwolić na ruchy wyprzedzające.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zaxbit » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:59

Spoiler:
ishias, przepraszam, ale czy to Ty miałeś ostatnio ciekawe "przecieki" na temat możliwych nowych ATH w 2018 r. ? Czy Cię z kimś pomyliłem?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:00

@Fusiongda, takie decyzje podejmuje się samemu.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Verdas » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:15

Panowie, czyżbyśmy mieli invHS na 15m finex?
https://www.tradingview.com/x/08HFrixi/

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: twelv3 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:29

Moze to dalej po prostu przypadek, ale chcialbym jeszcze raz zwrocic uwage na podobienstwo miedzy koncem korekty wrzesniowej a tym co mamy teraz. Wyglada niemalze tak samo.

1. Ostry zjazd i odbicie na poteznym wolumenie.
2. Dwie doji (ta druga w naszej obecnej korekcie ma troche za duzo "ciałka", ale nie psuje to podobienstwa tych dwoch korekt)
3. Wybicie do gory - zmylka
4. Przez nastepne pare dziennych zjazd, ponizej nawet odrobine ponizej cieni tych doji z punktu 2 (tu jestesmy) - kolejna zmylka

Potem juz poszlo powoli do gory, i oby ta czesc historii tez sie powtorzyla. Po lewej wrzesien, po prawej czas obecny:
Obrazek .... Obrazek

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wojt5 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:39

Ten rating bedzie gdzies mozna przeczytac?

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:47

Według mnie to co się teraz utworzyło to taka chorągieka spadkowa i będzie zaraz kolejny ostry zjazd w dół albo jeszcze ostatnie wybicie do 10800 finex, może nastepny przystanek to bedzie juz ostateczny dołek.
Zmęczyły mnie ciągłe wchodzenie/wychodzenie stratne z bita, od 11k siedzę na fiatach. Rynek widać nie jest gotowy, nie chce i nie będzie wzrostów póki co.

Za spadkami przemiawia malejący teraz wolumen, ostatnia dzienna zamknęła się nisko, wykres troche wygląda jak niedokończony spadek, brakuje tu siły wybicia, to jeszcze nie to patrząc na interwale np 1h, jeszcze jeden zjazd, igła w dół jak po 16.01 o 7.00 by bardzo ładnie się dopasował do wykresu, dlatego mysle ,że dojdzie przynajmniej do okolic 9500

Za wzrostami własciwie nic dla mnie nie przemawia poza tym ,że po pierwszym spadku był ładny wolumen, podobny wolumen był też 16.01 o 7.00 a i tak nie zanegowało to ostrego zjazdu w dół zaraz po. Ja bym nie ryzykował teraz wejscia, może być brzydki bulltrap po osiągnieciu 10800

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:54

Kristof707 pisze: Za spadkami przemiawia malejący teraz wolumen,
długo już jesteśmy w korekcie... im dłuższa oraz im mniejszy wolumen = najwcześniejszy sygnał do odwrócenia sytuacji :) malejący wolumen pierwsza oznaką....nudności, w tym przypadku spadków i chęć zmian:)
Martwi mnie jedynie ta flaga spadkowa ;/ chociaż widywałem już negacje tej flagi, to nikt nie ma pewności czy zjedzie w dół dalej czy odbije.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenvrt » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:00

Tutaj chyba trzeba zauważyć fakt iż nie wystąpi na tym etapie panic sell, większość która miałaby spanikować, zrobiłaby to już kilkukrotnie w ciągu tych paru dni. Teraz żeby spaść niżej to trzeba z premedytacją spowodować to, a do tego potrzeba wielu ludzi którzy byliby ze sobą zgodni by to zrobić.

Warto zerknąć na ścianki poniżej 10k, wszystko obłożone tak żeby sobie zafundować miłe zakupy

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:04

Ishias pisze:Słuchajcie mam dobrą teorię może się sprawdzi. Teraz każdy czeka na te upragnione 8.5-8k. I jestem przekonany że zjedzie do tego poziomu, ale... No właśnie i tu jest problem, bo może jeszcze pójść bomba nawet do 6-7k żeby wywołać totalną panikę.
ciekawa koncepcja.
na 8k czeka jak czytam sporo osób. ale bardziej wierze w koniec korekty znowu na 9.5k

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:13

Jednak potwierdza się scenariusz o którym wielu już pisało i prawdopodobnie spadniemy pod te 8k.
Jak na moje oko to jest zwykła korekta mocnych wzrostów, zdrowa i moim zdaniem potrzebna.
Odbicie które rozrysowywałem w ostatnich dniach jak okazuje się było 4-ką w ostatniej fali C.
Poniżej scenariusz, który do końca stycznia powinien się rozwiązać.

Obrazek

Widok na ostatnią falę C i jej 5-tą falę .

Obrazek

Target ~ 7790
Tam także widać HS na mniejszym interwale przy dużej 4 z zasięgiem po którym może odbić mała 3-jka.

Desperackie było by (lub jakiś bad news) gdyby rynek potrzebował zejść jeszcze poziom niżej, do 0.786 - ~4500k.
Myślę, że jednak sporo ludzi czeka na 8.000 i tam zaczną się zakupy.


Moje wizje i przemyślania. Jak zawsze przypomnę, że jestem amatorem w AT, a kresek wyżej rysowanych nikt nie powinien brać jako mocno wartościowe.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:19 przez gieerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:18

Dovakhiin pisze:
Kristof707 pisze: Za spadkami przemiawia malejący teraz wolumen,
długo już jesteśmy w korekcie... im dłuższa oraz im mniejszy wolumen = najwcześniejszy sygnał do odwrócenia sytuacji :) malejący wolumen pierwsza oznaką....nudności, w tym przypadku spadków i chęć zmian:)
Martwi mnie jedynie ta flaga spadkowa ;/ chociaż widywałem już negacje tej flagi, to nikt nie ma pewności czy zjedzie w dół dalej czy odbije.
Niby fakt, często po malejącym wolumenie są wzrosty ale czasem jest też odwrotnie
https://zapodaj.net/bcb5c621de4f0.jpg.html
Tutaj zaznaczyłem na zółto wolumen z 16.01 o 7.00 na finex, też był malejący a po nim był spadek.
Ja bym obstawiał taki scenariusz co pokracznie wyrysowałem w paincie żółtą linią, sry, że jest na szybko domowymi metodami ale nie wiem jak wstawiać tutaj takie piekne wykresy z trading view ;p

Myślę ,że BTC nie zejdzie niżej niż na double bottom gdyż wiele osób czeka by się wkupić i przy pierwszym silniejszym oporze będzie silne odbicie i zmiana trendu, reszta co liczyła na 8k zauważy odjeżdzający pociąg to się dosiądzie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:27

Ja się nie zgadzam z AT która przewiduje zejście poniżej 8k. Już wiele razy był pokazywany oczywisty scenariusz, który jednak zupełnie się nie sprawdził. Trzeba pamiętać że rynek kryptowalut jest dynamiczny i irracjonalny. Tutaj równie dobre efekty daje szklana kula. Ponad 90% osób inwestuje pieniądze bez żadnej wiedzy o giełdzie i analizie technicznej. Działają pod wpływem emocji żeby jak najszybciej pomnożyć kapitał.
10k to ważna bariera psychologiczna, im bliżej niej jesteśmy tym więcej osób decyduje się na zakupy. To oznacza że osoby które miały sprzedać w trakcie paniki już to zrobiły i nie widzę szansy na te 6-7k. Uważam że może być tylko chwilowa świeczka na 8-9k i duże zakupy. Szkoda tylko że rynek nie ma siły na nic więcej i może się okazać, że takie zjawisko potrwa przez większość 2018 roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:59

@Marthu1990 (oraz inni wróżbici)

Analiza techniczna NIE przewiduje. To nie jest w/w szklana kula.
Co z tego, że ludzie nie używają analizy technicznej w swojej grze, skoro ich gra jest widoczna w analizie technicznej.
Wykresu nie interesuje, czy kierowałeś się AT przy kupnie czy może, wróżka ci tak podpowiedziała.
Twój ruch jest widoczny. Tak samo jak ruch graczy grających z AT. Tak samo jak ich emocje. Panic sell czy FOMO.
Odrzucając to, odrzucasz fakty, które już miały miejsce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:07

To trochę wygląda jak bull flag, ale maszt jest nie z tej strony, co trzeba (od góry) :P

Obrazek

wydaje mi się że z trego może wyjść ewentualnie inv HS lub inny sygnał wzrostowy.

Ja bym rozważył jednak grę pod wzrost w tym momencie.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:09

@Marthu1990, bardzo delikatnie odpisał Ci @benq, to bardzo mądre słowa.

Co jakiś czas na wątek trafiają osoby, które ze swojej niewiedzy i ignorancji próbują tworzyć zalety.
Bez doświadczenia i wiedzy nigdy nie zrozumiecie rynku. Rysowanie wykresów bez zrozumienia dynamiki rynku nic nie da. A ogromna wiedza, doświadczenie i umiejętności też nie ustrzegą Was przed stratami. Bo tak już jest.
Nawet traderzy z ogromnym doświadczeniem robią błędy ale jest ich mniej i ich skutki są mniejsze.

Pamiętajcie, że teraz nie gracie razem z innymi podobnymi sobie jak to bywało wcześniej. Teraz siadacie do stołu z największymi macherami z Wall Street! :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:17

Wykresy pokazuja przeszlosc, analiza techniczna opisuje przeszlosc. A najgorzej jest wtedy gdy sie nie sprawdza. Wtedy wlasnie sie okazuje ze np. trzecia fala piatej podfali siedemnastej pod-pod-fali staje sie trojka w czworce w piatce bo akurat spasowala do HISTORYCZNEGO wykresu. Malo to razy trojkat, z ktorego mialo byc wyjscie gora lub dolem stawal sie nagle klinem? Ba, stawal sie kanalem nawet. A dlaczego? Dlatego ze ksztalt okreslono na podstawie nowych danych. Cala AT to sposob na nazwanie przeszlosci. A czy pomaga przewidziec przyszlosc? Pewnie tak, jakas tam procentowa powtarzalnosc zachowan rynku pewnie jest. Ale AT kleka z podstawowego powodu. Gdyby byla hmm...nawet nie tyle wiarygodna co jednolita to na gieldzie nie byloby zadnego ruchu. Nikt by nie kupil gdyby analiza jednoznacznie wskazywala na spadek no nie? Wiec jest to narzedzie calkowicie uznaniowe i uznaniowe sa jej figury na wykresach. Czy ja rysuje? Czasem tak, raz sie udaje raz nie, jak kazdemu a cena bitka albo spadnie albo wzrosnie i nie bedzie patrzyla, ze wykres narysowal bullish flag i powinna wzrosnac. Skoro wszyscy wiedza ze wzrosniet to kupia. Wiec wzrosnie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:26

@twelv3, poza doji w obu przypadkach występują jeszcze inside bary - również formacje świadczące o niezdecydowaniu rynku. To niezdecydowanie rynku musi wystąpić przez jakiś czas po mocniejszym ruchu. Kurs nie odbija natychmiast w takiej chwili, tak samo jak nie może lecieć w nieskończoność w dół (w górę), musi robić sobie przystanki po drodze. To niezdecydowanie, czyli konsolidacja może być zarówno uklepywaniem dołka, jak też rysowaniem niedźwiedziej flagi przed kolejnym zjazdem. Co do volume - rosnący wolumen przy spadającej cenie zapowiada kolejny spadek. W obu przypadkach tłumaczy to chwilowe odbicie i po nim kolejny zjazd. Tzn. Przy takim skoku volume cena musi chwilowo skorekcić spadki, ale jednocześnie pierwszy warunek, który podałem wcześniej przekłada się na kolejny zjazd. Często jest to wyciągnięcie drugiej nogi przy double bottom, dla którego największy wolumen powinien być przy pierwszym dołku. Jednak taka konfiguracja nie zapewnia odbicia, ponieważ drugi spadek po korekcie może przebić ten pierwszy i tym samym polecieć dalej.
Ja osobiście uważam, że nie ma co patrzeć na kształty, graficzne podobieństwa, ale szukać logiki za danymi formacjami. Np. Double bottom = niezrobienie kolejnego Lower Low = sygnał do odbicia.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:40 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:34

@japu
Każdemu nowemu wydaje się, że oszuka system. Że ten spadek/wzlot to coś nowego, niezwykłego i niespotykanego.
Jeżeli ktoś chce płynąć pod prąd - czemu nie, ale po co kopać się z koniem.
Najistotniejsze formy z AT istnieją od dziesiątek lat i znajdują swoje pokrycie na wielu różnych rynkach i sytuacjach.
Argument, że jest to opis przeszłości - jak najbardziej trafny. Czy tego chcemy czy nie, większość możliwych scenariuszy już się wydarzyła (wielokrotnie). Czy jest margines błędu? Oczywiście, jednak lepiej mieć margines błędu nawet 10-20%, niż rzucać monetą, z prawdopodobieństwem 50% skuteczności.
Czy jest to samospełniająca się przepowiednia? Bywa i tak. Ale nie rozumiem dlaczego miałby to być argument przeciwko AT.
Jeżeli gracze reagują na zmiany wykresu (czyli AT) to ich zachowania tworzą nowy wykres, który w dalszym ciągu można zanalizować.
Każdy zdaje sobie sprawę z wad AT, jednak plusy przeważają minusy.
To trochę tak jak z demokracją, jest mnóstwo argumentów przeciwko, jednak brak lepszej alternatywy. ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: _det, Bing [Bot], bn801, CzarnaOwca, Fugitive, Pixelbitcoin i 17 gości