Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mitchell » sobota, 20 stycznia 2018, 01:05

socjolog2008 pisze:(...)
To nie takie proste. Zyski nie biorą się z powietrza. Zabawa na giełdzie "w bita" to gra o sumie zerowej. Ty chcesz wyleszczyć tych którzy wsiądą za tydzień, tamci kolejnych za dwa tygodnie, a przecież jeszcze duża grupa czeka cały czas na 8k, gdyż pragną ograć wszystkich wymienionych.
Jednych napędza chciwość, innych powstrzymuje strach. I najprawdopodobniej ktoś z nas zabierze pieniądze innemu czytającemu. A znając moje szczęście pewnie mnie. ;)

Nie wiem czy wiecie ale gdyby ktoś chciał sterować i pchnąć bita o 100$ należy w niego (i TYLKO w niego) obecnie wrzucić jakieś 2mld (!!!). A to tylko 100 dolców w górę. Jeśli ma to robić "ulica" musi włożyć 6 mln $ gdyż tylko co trzeci dolar idzie w BTC. 2/3 ląduje w altach. I pomimo iż marketcap jest w dużej mierze wirtualny to pieniądze potrzebne na podbijanie ceny już realne. Prawdziwe. Dlatego bardzo sceptycznie podchodzę do teorii sterowania kursem czy ratowania tetherem. To irytujące zjawisko sztucznego dolara ma moim zdaniem mikroskopijny wpływ na cenę. Cały tether świata nie stanowi nawet 1% obecnej wartości BTC więc te wydrukowane dodatkowe 100 mln mają taki wpływ jak ja wiosłem na bieg Wisły.

Większość chce bita po 14k. Ja również. Nie ma problemu. Wrzucamy 120 mld $ i voila. To mniej więcej cały PKB Węgier lub trzech Litw. A gdybyśmy zechcieli wejść na ATH to od dziś potrzebujemy tylko dodatkowe pół biliona (sic) dolarów. Betka. Niestety tu nawet PKB Polski wysiada gdzieś na 19500$. 8-)
Fajnie się ogląda te powstające kreski, wzorki, sekwencje figur... Gdy jednak pomyślę ile za tym stoi to mnie ciarki przechodzą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » sobota, 20 stycznia 2018, 01:08

Z tymi tetherami to tez jest tak ze kopanie sie z kursem jak i z koniem niewiele pomoże.O ile dodruk w wybujałej hossie generował erupcje kursu to dzisiaj w sytuacji niedookreślonej może spowodować zjedzenie 100 mln przez spanikowanego grubasa który akurat zauważy otwarte drzwi na peron. A być może akumulacja na przykład czeka na swój dobry czas. Jak zapewne każdy zauważy dodruk jest jawny a wiec wieść gminna niesie ze znowu drukują znaczy się połnoc idzie. Byc moze to jest tworzenie samospelniajacej sie przepowiedni. Tylko ze bogatego nie stać na lipę. Wzrosty zainicjować w tym wypadku musi plankton a jego tetherowatość dorzuci troche grosza jak bedzie mial pewność zarobku.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 01:10 przez minerek, łącznie zmieniany 2 razy.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 20 stycznia 2018, 01:09

Mitchell pisze: ...

Nie wiem czy wiecie ale gdyby ktoś chciał sterować i pchnąć bita o 100$ należy w niego (i TYLKO w niego) obecnie wrzucić jakieś 2mld (!!!). A to tylko 100 dolców w górę. Jeśli ma to robić "ulica" musi włożyć 6 mln $ gdyż tylko co trzeci dolar idzie w BTC. 2/3 ląduje w altach. I pomimo iż marketcap jest w dużej mierze wirtualny to pieniądze potrzebne na podbijanie ceny już realne. Prawdziwe. Dlatego bardzo sceptycznie podchodzę do teorii sterowania kursem czy ratowania tetherem. To irytujące zjawisko sztucznego dolara ma moim zdaniem mikroskopijny wpływ na cenę. Cały tether świata nie stanowi nawet 1% obecnej wartości BTC więc te wydrukowane dodatkowe 100 mln mają taki wpływ jak ja wiosłem na bieg Wisły.

Większość chce bita po 14k. Ja również. Nie ma problemu. Wrzucamy 120 mld $ i voila. To mniej więcej cały PKB Węgier lub trzech Litw. A gdybyśmy zechcieli wejść na ATH to od dziś potrzebujemy tylko dodatkowe pół biliona (sic) dolarów. Betka. .
Obawiam się, że nie bardzo rozumiesz marketcap i w ogóle to, jak to wszystko działa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 20 stycznia 2018, 01:12

@Mitchell wszystko zależy od tego po ile masz Bita, czy go kupiłeś czy wykopałeś. Dawalem już przykład DGB bo to dobry przykład. Jak w 2015/2016 kupowałem Antminer s5 za powiedzmy średnio 700 zł. A kopało to 50k dziennie jeden s5 i mam 15mln. To odpowiedź sobie sam ile włożyłem w sprztęt, ile kosztował prąd ,ile dziś jest warte to 15 mln DGB. Ile warte jest dla mnie..(oczywiście wszystko to hipotetycznie bo dla drogie US ja gram i mam 0.1 BTC w porywach.. :mrgreen: )mogę się bawić ,schiz, paranoja dla graczy i nic nie stracę. Mogę stawiać scianki że hej :mrgreen: odnieść to do Bita. Grający mają Bita po 50$ i co mogą z tobą, że mną zrobić tą presją dzisiejszej ceny. Jazda :mrgreen: UP!
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 01:16 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » sobota, 20 stycznia 2018, 01:13

dzięki @Smule @GibonGientki

apel o koniec bzdur na temat marketcapa. jeśli w ten sposób co @Mitchell ktokolwiek myśli o kryptowalutach i marketcapie, to niech jest bardzo, bardzo, bardzo ostrożny w swoich decyzjach inwestycyjnych.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MD-11 » sobota, 20 stycznia 2018, 01:14

Wklejałem wcześniej kanał spadkowy podzielony na pół, a powinienem był jeszcze dodać ćwiartki:
Spoiler:
Obrazek
Nie wiem, czy coś nam to daje w obecnej sytuacji, ale to całkiem ciekawe jak dobrze te kanały opisywały dotychczasowy ruch. Można jeszcze dodać linię 1/8, od której odbiła się w górę ostatnia świeczka H4:
Obrazek
Idąc tropem tych kanałów obstawiałbym teraz coś takiego:
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » sobota, 20 stycznia 2018, 01:16

GibonGientki pisze:
Mitchell pisze: ...
.
Obawiam się, że nie bardzo rozumiesz marketcap i w ogóle to, jak to wszystko działa.
[youtube][/youtube]
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » sobota, 20 stycznia 2018, 01:17

Mistrzowie 1 d pewnie potwierdza rowniez marazm rynku. Dwie dojiopodobne swiece plus szpulka z krótkimi cieniami - to brak paliwa - przynajmniej tego psychicznego do naciśnięcia zielonego przycisku

Generalnie dziwi mnie labilność niektorych mediów. WP twierdzi ze bitcoin odzyskał siły po niespodziewanym spadku. Mieli nieść kaganek oświaty a mogą spowodować straty :)
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 20 stycznia 2018, 01:23

MItchell aż tak dużo nie trzeba wystarczy że wejdziesz na Gdax i zaczniesz kupować bez opamiętania z 200-300 bitków a tłum ruszy za Tobą i oni dołożą pozostałe 900mln $$. Chyba że masz na myśli podbicie ceny od razu na wszystkich giełdach w jednej chwili o 100$. Jeśli operował byś 1mld to pomyśl o Cardano(Ada) które wystrzeliło po tym jak tajemniczy inwestor/inwestorzy wpompowali 2mld $ a kurs wystrzelił w setkach % w górę a ty piszesz o podbiciu kursu o 1%. Myślę że zastrzyk 1mld $ w btc spowodowało by wzrost minimum o 10% chociaż ciężko było by znaleść tyle bitków w takiej cenie na wszystkich giełdach świata.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hanti » sobota, 20 stycznia 2018, 01:28

Lenvrt pisze: Szczerze teraz tak patrząc na volume od czasu spadków, wiele większy jest volumie ze sprzedaży. Volume kupna jakoś nie robi szału w ostatnich dniach. To może w jakimś stopniu świadczyć o dużej ilości osób czekającej na spadek. Tylko skoro dużo osób czeka żeby kupić, to skąd ma być na tyle dużo osób żeby sprzedać aby znieść ten kurs tak nisko? Z kolei cierpliwość tych czekających też się skończy i jeśli obkupią się na tym poziomie to automatycznie powinniśmy wybić się w górę. Takie przemyślenie niekoniecznie zgodne z prawami rynku.

Nie lubię trzymać pieniędzy w usdt bo jakoś nie ufam tym tetherom. Mam dziwne przeczucie, że za niedługo może wyjść jakaś niemiła sytuacja z nimi :?
Może ktoś sprzedaje/sprzedawał bitki z Bułgarii ;)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » sobota, 20 stycznia 2018, 01:30

@Mitchell - Nie rób ludziom wody z mózgu. Pewnie sądzisz, że kapitalizacja to suma pieniędzy wpłaconych na zakup bitcoinów, a to nieprawda, wręcz absurd. Tak byłoby wtedy, gdyby taka cena była od początku i wszyscy posiadacze nabywali bitcoiny w tej cenie (tylko pytanie: od kogo?).

To już tu było wiele razy pisane: kapitalizacja to sztuczny i mylący wskaźnik, obliczany jako iloczyn liczby istniejących bitcoinów i aktualnej ceny.
A cena porusza się bardzo łatwo. Wystarczy na kilku największych giełdach dokonać natychmiastowego zakupu po mniej niż 200 BTC (to widać na stronach giełd - chodzi o sumaryczne rozmiary zamówień między kolejnymi poziomami) - czyli wydać kilka razy po około 2 miliony USD, niech będzie w sumie 10 milionów. I cena już jest wyżej, a mniejsze giełdy szybko się dostosowują ("bo skoczyło").

W rzeczywistości wystarczy znacznie mniej, gdyż kupując w paczkach po np. 10 BTC cena będzie zwykle szybko szła do góry, gdyż jedni będą odsuwać swoje zalecenia do góry, licząc na większy zarobek, a inni będą dołączać się z zakupami, aby nie zostać w tyle ("idzie do góry!"). To wykorzystują ci, którzy "malują" kurs - popychają go odpowiednio mniejszą ilością pieniędzy, rozhuśtują, a reszta graczy już podąża w pożądanym kierunku.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 20 stycznia 2018, 01:41

hanti pisze:
Lenvrt pisze: Szczerze teraz tak patrząc na volume od czasu spadków, wiele większy jest volumie ze sprzedaży. Volume kupna jakoś nie robi szału w ostatnich dniach. To może w jakimś stopniu świadczyć o dużej ilości osób czekającej na spadek. Tylko skoro dużo osób czeka żeby kupić, to skąd ma być na tyle dużo osób żeby sprzedać aby znieść ten kurs tak nisko? Z kolei cierpliwość tych czekających też się skończy i jeśli obkupią się na tym poziomie to automatycznie powinniśmy wybić się w górę. Takie przemyślenie niekoniecznie zgodne z prawami rynku.

Nie lubię trzymać pieniędzy w usdt bo jakoś nie ufam tym tetherom. Mam dziwne przeczucie, że za niedługo może wyjść jakaś niemiła sytuacja z nimi :?
Może ktoś sprzedaje/sprzedawał bitki z Bułgarii ;)

Właśnie miałem zapytać czy ktoś z forum zna adres tego portfela/portfeli bo ciekawi mnie to czy są wykonywane jakieś ruchy na nich, z tego co pamiętam to mają/mieli w posiadaniu coś ponad 200tyś btc a to było parę % ich zadłużenia. Jeśli ktoś wie coś więcej w tym temacie proszę podeślijcie wiadomość albo dodajcie tutaj posta bo jest to dość istotna informacja która może mieć wpływ na kurs btc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » sobota, 20 stycznia 2018, 01:49

ekonokomik pisze:
W tej chwili jest to więc dla mnie loteria i nie zamierzam na razie zajmować pozycji.

Wlasnie poszukujemy jakiegos złotego srodka czy złotej prawidłowości. 1d wydaje sie byc ładnie zresetowany - do szczescia brakuje aby wskażnik CMF dotknal zera.

Być moze mamy do czynienia z sytuacją jak w przypadku klina znizkujacego KGHM ? Chociaź volumen niestety nie zgadza sie do konca

Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kamiloski » sobota, 20 stycznia 2018, 01:53

Vilv pisze: Właśnie miałem zapytać czy ktoś z forum zna adres tego portfela/portfeli bo ciekawi mnie to czy są wykonywane jakieś ruchy na nich, z tego co pamiętam to mają/mieli w posiadaniu coś ponad 200tyś btc a to było parę % ich zadłużenia. Jeśli ktoś wie coś więcej w tym temacie proszę podeślijcie wiadomość albo dodajcie tutaj posta bo jest to dość istotna informacja która może mieć wpływ na kurs btc
Z tego co wiem to raczej było to na portfelach (zarekwirowali od różnych grup przestępczych), więc nie wiem czy ktoś ma info z rządu Bułgarii, czy przelał wszystko na jakiś swój państwowy portfel/portfele (znając administrację pewnie tak). Wszyscy wiemy, że administracja działa nieefektywnie, więc jest to ryzyko dla kursu, bo zamiast podejść ekonomicznie do tematu, np. powoli sprzedając BTC, przyjdzie polecenie służbowe z góry wystawić wszystko na sell i zacznie się problem.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mitchell » sobota, 20 stycznia 2018, 02:03

Jestem w stanie się zgodzić w jakiejś mierze ze @smule czy @Vilv. Jednak moim zdaniem czym niżej kurs stoi tym trudniej go ruszyć i bardziej zbliżamy się do moich propozycji z racji tego, że jak piszecie część bita leży odłogiem i nie bierze udziału w wymianie. One zawsze będą stanowić jakąś wartość większą od zera. Może 100$, może 1k, może 5k...

Być może zbyt naiwnie do tego podchodzę i nie wierzę w sterowanie kursem. Można, jak napisał @rha, próbować, dawać sygnały, zachęcać nawet wielokrotnie mniejszymi kwotami niż te wspomniane 2mld ale po pierwsze zawsze może się to spotkać (i często spotyka) z kontreakcją na takim samym poziomie finansowym a po drugie jeśli już się uda to ktoś te 2mld MUSI wlożyć. Tu nie ma innej opcji. Ulica musi to sponsorować właśnie w takiej kwocie.
Pisałem przecież, że marketcap jest wirtualny. Czytajcie proszę. Wiem skąd się wziął. Natomiast podbijanie kursu to nie komputerowe zapisy. To REALNE pieniądze. Jeśli ktoś tego nie wpłaci cena nie skoczy o wspomniane 100$. Chyba, że znacie jakiś inny sposób?

Szkoda, że nie ma oddzielnego tematu o marketcapie. Myślałem że ten dla początkujących będzie dobry by poruszyć sprawę kapitalizacji, bo od grudnia prawie wszyscy wykręcili własne ATH tylko BTC nie miał tego szczęścia. Alty go zjadają po kawałku. Bitcoin przypomina mi króla bez armii, któremu szlachta odbiera królewszczyznę.
Ale nie irytujcie się. Postaram się już nie pisać o tym.

edit:
Chyba rozumiem...
Jeżeli w obrocie jest na przykład tylko 10% BTC to do podbicia ceny wystarczy 10% tego o czym pisałem.
Dzięki. ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 02:17 przez Mitchell, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 20 stycznia 2018, 02:06

Minerek jedno co jest teraz pewne to poruszamy się od 2 dni w delikatnie zniżkującym kanale o rozpiętości 11000-11900. Mitchel te leżące bitki będą przedstawiały jakąś wartość dopóki będzie ktoś chętny zapłacić za nie jakąś sumę pieniędzy. Jeśli nikt nie będzie chciał ich kupić to ich wartość będzie równa zero, w chwili obecnej te bitki mają wartość 11,5k
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 02:09 przez Vilv, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » sobota, 20 stycznia 2018, 02:07

@Mitchell na początku też wydawało mi się że to niemożliwe ale po pewnym czasie wiele zdarzeń uświadomiło mnie że wszystko tu ma swojego ,,opiekuna"
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 02:07 przez kAArter, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » sobota, 20 stycznia 2018, 02:07

@Mitchell
pisz, tylko nie pisz bzdur. na razie się ośmieszasz i dostajesz za to minusa. nikt 2 mld nie wkłada by podnieść cenę o 100$. to pokazuje tylko jak bardzo nie rozumiesz o czym piszesz.

@rha doskonale wytłumaczył Ci mechanizm działania tego wskaźnika, jeśli dalej podtrzymujesz swoją jego interpretację, to znaczy, że jesteś głuchy na fakty.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 20 stycznia 2018, 02:12

Chciałem zauważyć że mamy w tej chwili dość nietypową sytuację na rynku. Bitfinex cenowo przegonił Gdax za którym podążał przez ostatnie 2-3 dni. Alty zaczynają mocno lecieć w dół czyżby to był przepływ kapitału z altów ponownie w btc do tego obroty na tym wzroście są bardzo niskie a kolejka do zakupów na poziomie 10800 spadła(wczoraj ten poziom był bardzo mocno broniony). Cegły nie są już spuszczane na głowę, mi to wygląda jak by ktoś chciał zachęcić ludzi do zakupów bo ładnie rośnie tylko chętnych co raz mniej.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 02:35 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 20 stycznia 2018, 02:16

Jest nas niewielu obecnie na polu chwały. Nikt nie che opowiedzieć sie jezdoznaczenie teraz, dziś. Wzrósł od kąd naganiam o 400$. Panie i Panowie pamiętajcie w czym bieżemy udział :


UP !!!
SPARTA :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KaTa90, nobik, sebamistrz i 31 gości