Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 stycznia 2018, 12:24

ekonokomik pisze: To kiedy zamierzacie zacząć zakupy (transzami) nie w celu spekulacji minutowej tylko z myślą o odbiciu w 12h?
To jest pytanie za które nowych się gania, że się nie pyta o to. :P
A mówiąc poważnie - nie mam pojęcia kiedy. Teraz już oczywiście może odbijać bo dołek nie został bardzo pogłębiony.
Ale czy kupować - nie wiem. Nadal widzę to (po wypadnięciu z trójkąta) jako początek większego ruchu i planowałem kupować po 3 czerwonych 1d (3 Black Crows). Obecnie tworzymy 2 czerwoną. 10k faktycznie coś odbija, ale pamiętajmy, że tak też może wyglądać pożegnanie tego poziomu. Początkowo support, podtrzymywanie, a z końcu ulegnięcie i wypad pod 9999 na dłużej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » środa, 17 stycznia 2018, 12:25

@Patrycja97x, a widzisz zapal do przebicia chociazby 12k? bo ja widze coraz to mniejsze odbicia przy tym poziomie, na ktorym sa realizowane zyski, co doprowadzi do tego, ze nie bedzie juz chetnych na zakup po takiej cenie, bo ile mozna tak dygotac :) testowanie LT z 15.09.17r da nam sygnal, czy ta linia jest cos warta i kurs obierze inny kierunek, poki co poprzednie linie byly "niewidzialne". Nie wiem, jak wy, ale ja nie widze zapalu do pniecia sie wyzej z tego wsparcia, jesli dojdzie do testowania wspomnianej LT (poziom okolo 8k) i nie bedzie wiekszego wybicia to znaczy, ze po standardowym odbiciu bedziemy podziwiac czerwien, co moim zdaniem poki co nie nastapi i w tym miejscu bede sie ladowal all in, "najwyzej bede wpier*** pasztet przez miesiac" :)
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 12:31 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 17 stycznia 2018, 12:25

garmont pisze: Przypomnij mi na jakim poziomie zostałeś z short'em na wzrostach. Czy nie koło 10000?
Teraz mówisz że jest to poziom do którego z pewnością 95% wrócimy w 2 tygodnie?
Czasy się zmieniają, a ekonokomik wciąż taki sam - z fantazją ułańską.
Nawet niżej :)
Ale short to co innego. Górnej granicy wzrostow nie ma, a spadać nie da się w nieskończoność ;)
Mając shorta nie masz nic. Kupując bity masz coś w ręku.

Jeszcze raz powtarzam: nie oczekuję zmiany trednu w najbliższym czasi i nowego ATH!
Liczę tylko na ODBICIE widoczne w 12h.
A ten spadek już jest spory, patrząc w wyższych skalach.
Patrząc w 1d to mamy spadek z 17k do 10k, czyli o 40% w 11 dni. W ciągu 2 dni mamy spadek o 29%.

To jakiego spadku oczekujecie? 70% w 1 dzień, jak w 2013?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kapelusz » środa, 17 stycznia 2018, 12:26

Ale ludzie wyluzujcie troche. Jakie 4k ? takie poziomy sa mozliwe ale po 1: nie po lini prostej i po 2: nie w takim czasie ...mysle ze potrzeba na to pol roku. Masakrczynie sie czyta to forum bo tutaj albo Moony albo Banki ... co nieliczni napiszą cos z sensem. Spadek do 9,5k$ juz od dawna był mozliwy i teraz po prostu to sie realizuje. Czemu ? A no bo po prostu w koncu przyszlo dawno oczekiwane odreagowanie, polaczone oczywiscie z paniką ale to raczej element nieodlaczny. Mysle ze 8k$-9,5k$ to bardzo dobry poziom na kupno bo nie widze powodow dla ktorych mialoby spadac nizej. Niby rynek nie potrzebuje powodu ale niezgadza mi sie czas tych spadków. Pekanie banki nie mialoby sensu teraz biorac pod uwage wdrazanie coraz to nowych technologii w swiat. W koncu kiedy krypto po czesci pozbyło sie Ciena za czasów SIlk Road i jest w najlepszym momencie zeby sie rozwijac i przyjmowac duuze pieniadze inwestorów, pekanie banki byloby bez sensu. Za duzo ludzi jest chetnie nastawionych do kupna. A jakies teorie spiskowe ze garstka ludzi kieruje kursem to prosze nie robic sobie zartow i troche poczytac. Na spokojnie ludzie :) ja zaczne sie zastanawiac ze cos jest nie tak jesli przebijemy te 8k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 stycznia 2018, 12:26

@t12t12, No racja, ale nie każdy do wszystkiego sam dojdzie. Na tym forum tyle się pisze, że naprawdę można sporo się nauczyć. Najlepiej jednak jak samemu się dojdzie do większości rzeczy. Jak się np. siedzi dużo z wykresami a nie umie NIC z analizy, zacznie się dostrzegać że wykres układa się w HS czasem czy w trójkąty, miałem tak na początku. A kapitalizacją podobnie. Najpierw traktuje się ją jak wartość rynku potem widzi jak bardzo złudne i łatwe do kreowania to jest.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 17 stycznia 2018, 12:27

Wymazywanie pisze: To jest pytanie za które nowych się gania, że się nie pyta o to.
Nowi pytają "powiedzcie mi kiedy mam kupić?". Ja wiem kiedy :) Jestem tylko ciekaw Waszego "kiedy" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 stycznia 2018, 12:29

wizardking76 pisze: Te nowe waluty nie mają niczego lepszego niż blockchain to zwykłe klony i to chińskie... Różnią się jedynie głównie parametryzacją jeśli chodzi o wykorzystanie do zakupów.
Nieprawda. ETH np. ma smart contracty. BTC nie ma.
BTC nie ma zdecentralizowanych giełd. Niektóre crypto mają.
BTC nie jest anonimowe. Xmr/Dash/Zec są lub są bliskie tego.
Itd.

BTC ma w zasadzie 1 cechę: przesyłanie monet. A i to działa powoli i jest coraz droższe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 17 stycznia 2018, 12:29

@ekonokomik, wyniki ankiety wiele mogą Ci powiedzieć w tym temacie. 29% użytkowników forum czeka na zejście poniżej 8k$.
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 12:29 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » środa, 17 stycznia 2018, 12:29

Wymazywanie pisze: Ale samego szyfrowania BTC nikt nigdy nie złamał
Są już kopalnie, które łamią prywatne klucze i robią to z powodzeniem :) Nie mniej jednak wszystko zależy od czynnika ludzkiego, za proste i krotkie były frazy wsadowe do tworzenia portfeli.

Niesterowalny - bzdura - chodzi Ci o kurs? no BTC jest wyceniany w oparciu o aktualne waluty, a aktualne waluty są sterowalne, wiec i kurs BTC jest sterowalny, nie wiem na co liczyłeś, że kurs btc będzie jednostajnie rósł? :)
Nie da się ukraść - bzdura - ukraść można dzięki ludzkiej ułomności, a nie dzięki ułomności BTC, jak ustawisz sobie proste haslo do konta bankowego to będziesz bank winił, że ktoś je złamał?
Szybki - bzdura - zgoda, bez sensownych aktualizacji BTC się przez to pogrąży, bo nie będzie wdrażany w nowe działy życia, tylko wciąż pozostanie aktywem do spekulacji, w przeciwienstwie do innych krypto
Tani - bzdura - jest tani, możesz sobie przecież kupić 1 000 satoshi, kto Ci broni?
Waluta ludzi - bzdura - ciężko odnieść się do tego bo nie wiem co miales na mysli

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 17 stycznia 2018, 12:31

Wymazywanie pisze: @ekonokomik, Tak, masz rację, że by odbiło dobrze, ale mam inne podejście z zakupami, nie lubię kupować z założeniem, że aż tyle - do 7000 - jeszcze by spadło. Jakby myślał, że spadnie do 7000 to zacząłbym kupować przy 7500 a znając życie spadłoby i tak do 6500.
Ale wiesz, że to naiwność wierzyć, że jest się superbohaterem i trafi się dołek? :) Kupuje się jak spada, sprzedaje jak rośnie. Transzami. Dla mnie sygnałem do rozpoczęcia (!) zakupów jest właśnie "poziom bez straty".
To chyba najlepszy sposób aby zarobić w miarę pewnie, choć mniej niż trafiając idealnie w dołek i wchodząc all in, prawda?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kapelusz » środa, 17 stycznia 2018, 12:36

Sposob kupowania przy założeniu obycia z podstawowymi technikami to raczej kwestia indywidualna :) Niektorzy kupują strefami po 20-30% docelowego kapitalu a niektorzy kupują np gdy wybije poprzedni lokalny szczyt i "prawie" wiadomo ze koncowka korekty. Kazdy sposob jest dobry jesli sie go czuje dlatego to bardzo indywidualna sprawa moim zdaniem
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 12:37 przez kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Stiepa » środa, 17 stycznia 2018, 12:36

ekonokomik pisze:
Wymazywanie pisze: To jest pytanie za które nowych się gania, że się nie pyta o to.
Nowi pytają "powiedzcie mi kiedy mam kupić?". Ja wiem kiedy :) Jestem tylko ciekaw Waszego "kiedy" ;)
Teraz. :) Na 4-5 dni, może ciut dłużej. Zakładany target: okolice 13-13,5k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 17 stycznia 2018, 12:37

Dla porównania z korektą czerwcowo-lipcową:




Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 stycznia 2018, 12:38

Wymazywanie pisze: BTC ma w zasadzie 1 cechę: przesyłanie monet. A i to działa powoli i jest coraz droższe.
BTC powoli nieubłaganie dąży do bycia hazardem i ogromną spekulacją, bo jego pierwotny cel dawno upadł przez to co napisałeś.. a do przesyłania monet są dużo "lżejsze" sam wiesz :) btc staje się niestety (bądź stety) zwykłą grą spekulacyjną. Raz góra raz dół..

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 17 stycznia 2018, 12:38

ekonokomik pisze: Dla mnie sygnałem do rozpoczęcia (!) zakupów jest właśnie "poziom bez straty".
A możesz rozwinąć to sformułowanie? Czy to jest poziom, przy którym zakładasz, że nie będzie już straty czy jakoś inaczej należy to rozumieć?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 stycznia 2018, 12:38

ekonokomik pisze: To jakiego spadku oczekujecie? 70% w 1 dzień, jak w 2013?
65 do 80% spadku od ATH. Czyli 4-7k. Ale to target na dłużej, teraz niekoniecznie poleci od razu tam. Teraz widzę nie niżej niż 6-8k do końca stycznia. Jakby te krzywe BDW rysowane od 5-7 stycznia się rozwijało dalej ostro.

Pamiętaj jaki jest potencjał do ogolenia. Tego jeszcze nie było. Pokolenie graczy z 2017, dla których pisanie o bańce było straszeniem, a o spadkach wyrazem polaczkowatej nienawiści i chęci by inni stracili. Pokolenie alciarzy z kanałami na yt/kontami na fb/telegramie gdzie naganiają na gnioty nawet jak już urosły tysiące % w kosmos i co gorsza, sami w to wierzą. Takiego debilizmu jak w tym roku to tu jeszcze nie było. I może to nawet być ważniejsze niż nasze analizy wykresu bezpośrednio. To mi się przekłada na spektakularne pęknięcie.

Oczywiście wszyscy hodlują bez stresu, bo czy BTC pójdzie -70% czy alt im pójdzie -90%, to przecież i tak wzrośnie bo zawsze wzrastało. Tylko tak to wygląda na postach czy wpisach na wykopie. A w rzeczywistości to zimny pot spływający po dupie i myśli depresyjne i poczucie straty nie do odrobienia. Całkowity upadek euforii i pewności w strach i zwątpienie.
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 12:49 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 stycznia 2018, 12:42

Wymazywanie pisze: A w rzeczywistości to zimny pot spływający po dupie i myśli depresyjne i poczucie straty nie do odrobienia. Całkowity upadek euforii i pewności w strach i zwątpienie.
a potem odkupienie tych monet przez wyjadaczy.. reszta płotek zobaczy odjezdzajacy pociąg i znów wsiądą. kwestia czasu. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » środa, 17 stycznia 2018, 12:42

@Wymazywanie, widzę że znasz uczucia wszystkich alciarzy.
Oczywiście wszyscy hodlują bez stresu, bo czy BTC pójdzie -70% czy alt im pójdzie -90%, to przecież i tak wzrośnie bo zawsze wzrastało. Tylko tak to wygląda na postach czy wpisach na wykopie. A w rzeczywistości to zimny pot spływający po dupie i myśli depresyjne i poczucie straty nie do odrobienia. Całkowity upadek euforii i pewności w strach i zwątpienie.

jednak zgadzam się z Tobą. w chwili obecnej jest to idealny moment aby ogolić większość osób, która zainteresowała się blokchainem, wróć, zainteresowała się BTC aby szybko zarobić.
Kto miał zarobić, ten zarobił.
Kto miał stracić, ten stracił - albo jeszcze straci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 stycznia 2018, 12:47

ekonokomik pisze: Ale wiesz, że to naiwność wierzyć, że jest się superbohaterem i trafi się dołek?
Nie wierzę w to. Chodzi o to by próbować i po prostu trafić okolice dołka. A nie trafić obszar, ze musi odbić 10-20% by być na 0. :p
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » środa, 17 stycznia 2018, 12:52

Wzrośnie bez obawy, pytanie kiedy...
Z pewnością dla wielu osób - najgorszym wyjściem jest paniczna sprzedaż na dołku. I jeśli jakakolwiek podręcznikowa strategia inwestycyjna tak twierdzi, użyjcie tego podręcznika do "otarcia potu spływającego z dupy". Swoją drogą - oprócz cennych rad i wieszczenia spadków - będących naturalną koleją rzeczy na rynku krypto - @Wymazywanie warto wyrazić odrobinę współczucia i porad co robić jak spada... a nie pogłębiać owe myśli depresyjne.
To, że ktoś traci na własne życzenie, albo co pewniejsze z własnej niewiedzy, rynkowej spekulacji, i gry rynkowych wyjadaczy, nie oznacza, że trzeba go potępiać.

Wspierajmy się, a będzie nam wszystkim lepiej, co wielu tutaj z nas czyni dzieląc się fachowymi analizami technicznymi...
Sic semper evello mortem tyrannis

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości