Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 17 stycznia 2018, 09:33

@Wymazywanie, dziękuję Ci za Twój wpis i najważniejsze z niego chciałbym zacytować tutaj jeszcze raz. To jest na tyle ważne, że trzeba sobie to napisać przy komputerze aby nie robić głupich błędów, nie pisać bzdur i w nich nie utwierdzać się oraz nie oczekiwać prostych odpowiedzi na pytania. Wielu userów ze starymi rejestracjami kwestionuje to co nie raz i nie dwa okazało się prawdą oraz wielu nowych nie ma czasu, nie ma chęci do nauki oraz pielęgnuje swoją niewiedzę. A potem zostaje tylko kac, poraniona psychika i wymierne straty w kapitale.

"Wykres jest graficznym przedstawieniem na osi x-y zawartych transakcji a one pochodną decyzji a decyzje pochodną emocji, planu, taktyki, wiedzy itd. Stąd nie ma czegoś takiego że halo, nie kierujmy się wykresem bo ludzie grają emocjonalnie. Takie zdanie wynika z niewiedzy, nierozumienia. Właśnie wykres jest tego (emocji) wyrazem. ZAWSZE.
(...)im więcej osób gra NIE z analizą, tym bardziej gra jest łatwiejsza dla analizujących. Ponieważ nie-analizujący nie są świadomi aktualnych figur, wzorów, powtarzających się schematów itd. które jednak występują i dają dobre sygnały (przykład? Ostatni sygnał to SL dla longów i open dla shortów przy wyjściu z trójkąta). Łatwiej ograć takich gości niż takich, którzy jednak mają niezłą orientację z wykresem."

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 stycznia 2018, 09:35

socjolog2008 pisze:@ShadowOfHarbringer ale Satoshi najbardziej dumny jest z Bitcoin Gold.
Dawno nic tak głupiego i nieprawdziwego już nie przeczytałem.

Wygrywasz nagrodę główną:

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 17 stycznia 2018, 09:36

@Domator - nie sądzę aby to był straszak. Ktoś naprawdę mocno naciskał, kurs wyszeł za linię. Ale mam i na razie zapowiada się dobrze.

@amneziahaze, wybacz, ale Twój styl wypowiadania mnie przerósł. Nie wiem jaki koleś jest number one, nie wiem o jaki obrazek chodzi. Zrozumiałem z tego tyle, że polecasz słuchanie muzyki poważnej przy grze :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 17 stycznia 2018, 09:40

sha256 pisze: To jest na tyle ważne, że trzeba sobie to napisać przy komputerze aby nie robić głupich błędów, nie pisać bzdur i w nich nie utwierdzać się oraz nie oczekiwać prostych odpowiedzi na pytania. Wielu userów ze starymi rejestracjami kwestionuje to co nie raz i nie dwa okazało się prawdą
ATH 2.000usd, wychodzimy, bańka zara pęknie!
!!!!!!!!!!!
Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
sha256 pisze: A potem zostaje tylko kac,
:lol:

@ekonokomik, specjalnie dla Ciebie: Choć było usuwane ze 3 razy: Obrazek Ta kwestia jest ściśle chroniona oraz pomijana przez zwierzchników forum.
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 09:48 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » środa, 17 stycznia 2018, 09:46

@ekonokomik,
Jak nie straszak to co? Nikt normalny gdyby chcial sie czegos pozbyc na gieldzie nie wystawial, by wszystkiego na 1 raz tylko sprzedawal po czesci...
Wiec to oczywiste, ze to byl straszak. Ktos wystawil duza ilosc btc zeby wystraszyc ludzi a nizej mial oferty skupu i skupowal jak idzie, bo ludziska zaczely panikowac.
Jak sie odpowiednio obkupil to usunal straszaka i cena poszla w gore i teraz bedzie mogl sprzedac z profitem.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 17 stycznia 2018, 09:48

@amneziahaze,
To prawda, pokora jest potrzebna.
Rozumiem, że powyższym wpisem poczułeś się urażony? Jeśli tak, to pozostawiam Cię w tym stanie i zapewniam, że powyższe uwagi dotyczą zarówno mnie jak i Ciebie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 17 stycznia 2018, 09:54

Na bitstampie każde dojechanie do asków 10-15 BTC powoduje natychmiastowe wycofanie tych asków.

Czyli ewidentne gra na spychanie kursu. Nikomu nie zależy, by te kilkanaście BTC sprzedać za 11000.

Czy te futures wygasają dziś, czy wygasły wczoraj? bo slyszałem dwie wersje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 stycznia 2018, 10:18

amneziahaze pisze: Obrazek Ta kwestia jest ściśle chroniona oraz pomijana przez zwierzchników forum.
e tam :D może aż tak źle nie będzie :D tylko słabeusze wyleszczają się teraz... po nowym roku odbije. Chińskim nowym roku :mrgreen:

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Patrycja97x » środa, 17 stycznia 2018, 10:18

BitJanusz pisze: Na bitstampie każde dojechanie do asków 10-15 BTC powoduje natychmiastowe wycofanie tych asków.

Czyli ewidentne gra na spychanie kursu. Nikomu nie zależy, by te kilkanaście BTC sprzedać za 11000.

Czy te futures wygasają dziś, czy wygasły wczoraj? bo slyszałem dwie wersje.
Jak to wygasna? Nie bedzie juz kontraktow futures na btc? Bo pierwsze co slysze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » środa, 17 stycznia 2018, 10:21

@Patrycja97x, źródło wikipedia :
Futures – instrument finansowy typu transakcja pochodna. Jest to umowa zawarta pomiędzy sprzedającym (kupującym) a giełdą lub izbą rozliczeniową, w której sprzedający (kupujący) zobowiązuje się sprzedać (kupić) określony instrument bazowy za ściśle określoną cenę w ściśle określonym terminie. Cena, według której strony przeprowadzą transakcje w przyszłości, zwana jest ceną terminową (ang. future price), zaś dzień, w którym strony zobowiązane są przeprowadzić transakcję, to data rozliczenia (ang. settlement date) lub data dostawy (ang. delivery date).

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » środa, 17 stycznia 2018, 10:23

Dolek bedziemy mieli, jak sie juz wszyscy z podatku rozlicza :D cudownie by wygladala korekta roczna do poziomu 8k, a od marca dmuchanie balonikow :)
na 1D i przy takim zapale blizej nam do ponownego testowania okolic 10k, jesli do tego dojdzie to raczej odbicie bedzie duzo slabsze niz ostatnio, a im blizej LT poprowadzonej z 15.09.17r tym wieksza szansa, ze kurs skieruje sie w jej kierunku, by ja przetestowac.Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 10:29 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chuaw123 » środa, 17 stycznia 2018, 10:28

Ahr pisze: Dolek bedziemy mieli, jak sie juz wszyscy z podatku rozlicza :D cudownie by wygladala korekta roczna do poziomu 8k, a od marca dmuchanie balonikow :)
8k to za wysoko . Myślę ,że poziomy 2-3tys. może zbadać ta korekta tym bardziej ,że rządy zaczynają produkować Swoje coiny więc zdecentralizowane są im przeszkodą .
Biorę pod uwagę sentyment ludzi do tej waluty bo gdybym brał użyteczność to wyceniłbym BTC na 100$ , potem jak wszyscy kopacze się wyłączą przy tej cenie to nawet na 0 :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 17 stycznia 2018, 10:39

chuaw123 pisze: gdybym brał użyteczność to wyceniłbym BTC na 100$
Rozumiem, że wyceniłeś kapitał zakładowy Bitcoina? Skąd ta wartość?

Dla mnie BTC to i za 10 zielonych nie wygląda lepiej/gorzej niż za 50k zielonych. Jedno i drugie z czapy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 17 stycznia 2018, 10:43

@chuaw123, szklana kula czy jak? jakieś dowody na poparcie?
Jakieś badania dotyczące sentymentu do waluty mógłbyś wkleić? Bo na nie się powołujesz?
Na jakiej konkretnej podstawie wyceniasz BTC na 100$? Potem na 0$ ? Koszt wykopania 1BTC wynosi co najmniej 3-4k USD przy najniższej możliwej cenie prądu - wklejałem to kilka stron wcześniej.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » środa, 17 stycznia 2018, 10:44


Tak patrząc na przedział 4h to:
- RSI piknie zresetowane i gotowe do góry
- TD 4h już na 9 - więc powinno podnosić
- Squeeze na 4H też zapowiada jakieś ładniejsze odbicie lada moment
- Stoch na 4H dał sygnał wczoraj do zakupu - więc no był mały fail bo jeszcze opadło po tym :)
- wykres wygląda jakby ustawiał się już pod jakiś up (jak wysoki? nie wiadomo ale jakieś 12-12.5k może będzie)
- dzienna świeczka w nocy zamknęła się ładnie ponad 10k więc paniki jeszcze być nie powinno (ale większego byczego nastroju się nie spodziewam jeszcze)

Ogólnie to jest szansa na 1-2 dni nawet odetchnięcia i jakiegoś odbicia jak tak to analizuje ze wszystkich stron. Aczkolwiek jeżeli będzie słaba para to daleko nie zajedzie - i mimo wszystko powrót nadejdzie (sporo graczy pewnie ma tego świadomość).

Teraz pozostaje ryzyko - obkupić się w tym momencie jeszcze i zaryzykować DT pod wiarę w jakieś obicie tutaj - na pewno w tym momencie bardzie racjonalnie by to wyglądało niż stawianie shortów (chociaż dla mnie pułap 8-9k jeszcze jest nadal realny jakby nie patrzeć).
Ryzyko pozostaje nasze. Wiara nasza. Starty i zarobki potencjalne tylko nasze.

EDIT
jeszcze jedno
na rysunku ten zielony kanał z poziomami fibo - jeżeli ma go dokończyć w dół - to na stampie 9500-9600 okolice jeszzcze może/powinno zaliczyć przed większym odbiciem.... trzeba mieć to na uwadze!
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 10:48 przez soulnecturn, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » środa, 17 stycznia 2018, 10:47

Panowie zajmuję się importem, więc przemyślenie własne. Analizując wykres i biorąc pod uwage wypada ,że Chiński nowy rok przypadający na koniec stycznia i potrafiący się ciągnąć aż do końca lutego uwidoczniony jest na wykresie jak w mordę strzelił. Wzrosty i odbicia wedle mnie powinny nastąpić ale niewielkie. Kolejne dwa miesiące czyli początek marca powinien być dopiero jakimś sensownym unormowaniem.
Patrzymy na na ręce wuja Sama ale to nie on ma kopalnie BTC.

Przemyślenia własne.
Dziś rano dostałem w ryj - jako kopacz, urobek do wczoraj był warty więcej niż obecnie. No ale zaraz... dwa tygodnie temu był i tak o wiele tańszy, teraz sobie poleciał lekko w dół. Kilofy coraz droższe i często niedostępne, fedrowanie trudniejsze a urobek po wylezieniu z tuneli okazuje się mniej warty...

Kolejna kwestia to zastosowanie krypto. Wartościowe były dla mnie projekty kopalne. Uzasadnienie jest proste, mają odzwierciedlenie w przeliczniku wartości i nakładu finansowego na wydobycie - ten jest realny i namacalny. Natomiast projekty oparte o zastosowanie w życiu realnym są także na piedestale. Takich jest kilka... dziesiąt? Jednak ile w tym całym tłoku jest pospolitego naciągactwa i badziewia , które tego nie przetrwa? Natomiast wszystko jest niemalże uwarunkowane od ceny BTC, który może stracić zastosowanie w życiu realnym, a może jeszcze nawet go nie rozpoczął na dobre?
Przyszedł zły wuj @wymazywanie i powiedział jako Pawlak za Kargulem "Oczadzieli, to myślą dopiero doszli ,że to wszystko jest gówno warte". Rozwinięciem tej myśli jest:
Jak do tej pory nie zdarzyło mi się NIGDY użyć ,żadnej "cyfrowaluty" do zapłaty za butelczynę sikacza, wątpliwej czystości kobiece łono czy gumofilce w bjedrodze... Więc i kto z Was, osób które mają z tym do czynienie; używa tego wynalazku na codzień lub chociaż od święta?
Sami sobie wsadzamy kij w szprychy. Ma dawać profity i tyle, a czy tego używamy? A co to ma za znaczenie? Przecież ma, bierzemy czynny udział w grze na giełdzie... a zastosowanie w życiu realnym?
Właśnie świadomością wewnętrzną można sobie teraz uwidocznić jak daleko posunięte jest stwierdzenie pomiędzy pazerny,zachłanny i chciwy. Utram bibis? Aquam an undam?
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 10:53 przez burzolak, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zaxbit » środa, 17 stycznia 2018, 10:48

Panie, Panowie, to jest gra o sumie zerowej, right? Gra dla ludzi o mocnych nerwach. Jeśli nie chcecie mieć wrażenia dostawania w pysk jak to opisywał prezes, to albo nie grajcie, albo starajcie się grać bez większych emocji takim kapitałem, który normalnie byście "przejedli" / wydali na głupoty. Ja obecnie nie gram, dotąd zarobiłem sumarycznie jakieś 20% od niewielkiej sumy. Gdybym władował w tą grę całe swoje oszczędności wraz z poduszką finansową, pewnie dzisiaj wylądowałbym w psychiatryku.

Jedno jest pewne: przechowywanie wartości nie sprawdziło się (zbyt duże wahania kursowe), szybkość też nie (chyba że wejdzie LN), grubasy pokazały że lubią i będą "wyleszczać" i nie będzie tak szybko kolejnego ATH "bo przecież musi rosnąć". Rządy przestrzegają przed krypto a same stały obok gdy banki miały swoje pięć minut dla wciskania kredytów walutowych. Zwykły Kowalski nie jest ślepy i widzi co się dzieje i nie wejdzie już tak łatwo do gry, dlatego ciężko powiedzieć, co będzie dalej. Pisanie że spadnie i potem będzie odbicie jest zbyt oczywiste.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 17 stycznia 2018, 10:53

kurs z powrotem wrócił do kanału utworzonego wczoraj - niestety, 9000$ jest raczej kwestią czasu :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 17 stycznia 2018, 11:16

zaxbit pisze: Jedno jest pewne: przechowywanie wartości nie sprawdziło się (zbyt duże wahania kursowe)
Kochaniutki, oszczędzając pod poduchą lub w banku przykładowe 100 PLN miesięcznie od 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 czy nawet zeszłego roku ile teraz masz i czy siła nabywcza tej kwoty nawet powiększona o odsetki jest chociażby taka sama? I co za to kupisz? Po 5 latach oszczędzania miałbyś na gównianego laptoka. A teraz przelicz ile byś miał oszczędzając tą samą kwotę w BTC.
Fluktuacje są i to nawet duże ale biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu to nie znam lepszej alternatywy.
Dla wieszczących możliwy upadek projektu i stratę kapitału mam dwa podpunkty:
1. https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries/
2. dywersyfikacja
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 11:21 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 stycznia 2018, 11:18

zaxbit pisze: Jedno jest pewne: przechowywanie wartości nie sprawdziło się (zbyt duże wahania kursowe),
Sprawdziło się, otwórz cały wykres BTC. Nie sprawdziło się tylko dla ludzi co weszli na tej bańce. Na bańce się nie wchodzi w BTC jako przechowanie wartości, robi się to po spadkach, w malejących oscylacjach po downtrendzie po baniach itd. To przechowywało wartość a potem powoli zaczynało ją zwiększać i przyśpieszało. Więc jednak działało.

Ogólna prostacka zasada w hossie: I TAK WZROŚNIE
------ J.w. ------ w bessie: I TAK SPADNIE

Obie zasady są aktualne aż do czasu przesilenia trendów.
Zachowanie 10k przy tym wykresie wydaję się czymś, czego nie opłaca się długo podtrzymywać, ale może ktoś spróbuje.
Uważam, że nie było paniki jeszcze i że jeszcze nie pękło natomiast raczej panika się dopiero zaczyna i tak samo pękanie się zaczyna.
Pełny szacunek dla shorciarzy trzymających pozycje od dawna na dłużej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, Bing [Bot], Eazzy0, Fugitive, Google [Bot] i 14 gości