Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » piątek, 12 stycznia 2018, 13:53

Ja chciałbym przypomnieć swoją analizę z 18.12:

Wzorowałem się na marcu:


Zakładałem BDW. @Wymazywanie przyznał mi częściowo wtedy racje chociaż powiedział że kształt nie jest w pełni zachowany (nic nie jest idealne w przyrodzie :D )

Tak wygląda całość po rozwiązaniu się sytuacji - krwawe wyjście dołem z BDW:


Moim zdaniem mamy powtórkę z Marca 2017. Przypomnę tylko że wtedy nowe ATH zajęło nam około 30 dni od ostatniego dołka. Wróżę nam tutaj powolne ale stabilne wzrosty, tylko uzbrójcie się w cieprpliwość ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 stycznia 2018, 13:55

Dość tu spiskowo :) macie świadomośc, że w porównaniu z altami, potrafiącymi rosnąć o setki, TYSIĄCE procent w ciągu kilku dni (ZCL 2000% up na wiadomość o forku w ciągu 14 dni), robienie kasy na +10% skoku na BTC jest po prostu kretyńskim pomysłem? :P

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: arbitration » piątek, 12 stycznia 2018, 14:04

BitJanusz pisze:Dość tu spiskowo :) macie świadomośc, że w porównaniu z altami, potrafiącymi rosnąć o setki, TYSIĄCE procent w ciągu kilku dni (ZCL 2000% up na wiadomość o forku w ciągu 14 dni), robienie kasy na +10% skoku na BTC jest po prostu kretyńskim pomysłem? :P
Niekoniecznie. Alty (shitcoiny) mają to do siebie, że potrafią mieć jeden wystrzał, góra dwa, a później długo długo nic, albo spadek i tutaj również na bardzo długi okres.
Dwa: nie sposób przewidzieć kiedy taki ZCL urośnie o 2000% jeśli nie jest się częścią grupy pompującej. Większość grających dostrzega takie wzrosty dopiero pod ich sam koniec, kiedy jest przeważnie za późno, lub pozostają ostatnie minuty wzrostu.

Lepiej trzymać się ugruntowanych coinów pod day-trade czy short-term.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 12 stycznia 2018, 14:07

@BitJanusz, nie mierz innych swoja miarą ;)

Na jakich giełdach ten shitcoin jest notowany?
Jaki jest dzienny obrót tym shitcoinem?

Wielu inwestorów z zasady nie bawi sie shitcoinami. Dla wielu takie wynalazki są niebezpieczne i mało płynne, a zmienność za duża.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » piątek, 12 stycznia 2018, 14:16

BitJanusz pisze: Dość tu spiskowo :) macie świadomośc, że w porównaniu z altami, potrafiącymi rosnąć o setki, TYSIĄCE procent w ciągu kilku dni (ZCL 2000% up na wiadomość o forku w ciągu 14 dni), robienie kasy na +10% skoku na BTC jest po prostu kretyńskim pomysłem? :P
Zmienisz zdanie jak z dnia na dzień okaże się, że duży gracz (lub twórca) spuści wodospad po takim alcie, albo trafi się inna wtopa (włam, techniczne niedociagnięcia, itp). Zostaniesz ze zwitkiem bezużytecznych adresów w ręce o wartości ZEROWEJ. Tymczasem na rynkach dojrzalszych, ugruntowanych nie ma tak scentralizowanego kapitału by zepchnąć kurs nisko w bardzo krótkim czasie. Nawet sytuacja awaryjna, nie spowoduje tak szybkiego spadku by zostać z niczym w ręku. Ot cała zagadka "kretyńskiego pomysłu".
Ostatnio zmieniony piątek, 12 stycznia 2018, 14:17 przez spamboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 12 stycznia 2018, 14:16

@BitJanusz, gratuluję i trzymam kciuki za przyszłe przychody.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 stycznia 2018, 14:22

są różne strony kompilujące eventy o BTC i altach w postaci kalendarza. Ale to nie o tym temat, więc nie chcę kontynuować wątku, bo takie posty wylatują tu w 5 min. Chldzi mi o coś innego: kasa, przez ostatnie kilka miesięcy, była w ALTACH. BTC to praktycznie pasmo porażek od 20k ATH. Wierzę, że są tutaj znakomici DT, a także bogaci ludzie, ale spójrzmy prawdzie w oczy - jeśli taki głąb kapuściany, jak ja, robi autentyczne 1800% od połowy listopada do dziś, to chyba mówi to wystarczająco wiele o sytuacji alt/btc. Ile bym zarobił na BTC? holdując straciłbym 40%, daytrade - próbowałem, nie miałem dobrych wyników. Autentycznie nie wierzę, że ktoś robi tutaj wielce spiskowe ruchy, kiedy można robić o wiele skuteczniejsze " spiskowe ruchy" gdzie indziej - tam, gdzie kilka tysięcy BTC potrafi realnie rzucić kurs na kolana, a nie spowodować spadek o 5%.

Moim zdaniem BTC zawalił się pod własnym ciężarem, przestałem wierzyć w teorie spikowe dot. BTC. setki tysięcy niezatwierdzonych transakcji, przeraźliwie drogie przelewy, LightningNetwork o którym każdy słyszał, a którego brak. Po prostu ten tech nie nadaje się jako waluta w chwili obecnej i jest zastępowany przez lepsze rozwiązania, takie, jak Ethereum. Ethereum wygrywa choćby tym, że ma PoS w planach, czego BTC nie ma i najpewniej nigdy mieć nie będzie. Co jest atrakcyjniejsze jako nawet lokata kapitału: BTC, czy ETH, który oprócz wzrostu wartości ma - docelowo - także zwiększać swą ilość o, powiedzmy, 10% rocznie?

BTC jest wyprzedawany, bo na chwilę obecną jest do pupy i tak jak pisał Wymazywanie - jest zbyt drogi w stosunku do tego, co oferuje. Czy zostanie podbity? nie wiadomo. Tzw "Janusze" tacy jak ja często nie wiedzą, że są jeszcze inne opcje. Dla wielu nowych krypto = BTC. Dlatego jest jak jest. Moim zdaniem BTC albo uratuje się wprowadzeniem LN, albo się po prostu zawali do "realnej" wartości, a jego rolę przejmie ETH. Wszystko w tym świecie jest możliwe. Howgh.

I uwierzcie mi, że się nie chcę tutaj "chwalić" tymi 1800% czy coś, bo znając krypto zaraz wszystko dupnie i będę miał połowę, albo mniej, bo zacznie się migracja z altów do BTC. Chcę tylko poruszyć kwestię tego, że ostatnie miesiące to dominacja altów i moim zdaniem to tam (do tej pory) zwrócone były oczy "wielorybów". Nie wiem, jak będzie dalej, bom za głupi w te klocki (AT, etc). Spadek ceny BTC to IMHO nie efekt manipulacji milarderów, a zwyczajna strata zainteresowania do starzejącej się technologii, która nie poradziła sobie z czymś takim, jak przelew (cała nadzieja w LN, ale gdzie ono jest i kiedy będzie..)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 12 stycznia 2018, 14:34

@BitJanusz,
Masz racje. Tylko wez pod uwage ze trafiles na darmowy lunch akurat w ciagu ostatnich 3 miesiecy. A niektorzy sa tu od 2012. Wiec technika "kup dowolnego alta i tak urosnie" nie jest wtedy zbyt sprytna jesli grasz latami.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: świeżak » piątek, 12 stycznia 2018, 14:35

Alty też są za drogie jak na to co sobą prezentują na ten moment. ;) Spekulacja. W btc bardziej dopatrywałbym już stored value, niż realnych zastosowań.

Co więcej, jak już mówisz o realnych zastosowaniach, to roli btc eth raczej by nie przejęło. ETH to blockchain drugiej generacji niosący za sobą kompletnie inne zastosowania, zdecentralizowane kontrakty etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 stycznia 2018, 14:36

@domator, jestem świadom tego. Sam się zastanwawiam, czy nie zabrać zabawek i nie wyjść z altów na jakiś czas. Nic nie trwa wiecznie.

LN może wszystko zmienić dla BTC... o ile nastąpi.

@świeżak a co robi BTC, czego nie zrobi ETH?

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: świeżak » piątek, 12 stycznia 2018, 14:55

Spoiler:
Pewnie, możesz zadać te pytanie i w ten sposób, coś w tym jest, jednakże jeśli chodzi o docelowe zastosowania i drążenie tematu to jak zapewne sam wiesz ethereum to nie money transfer. Oczywiście za pomocą eth na ten moment można "przesyłać wartość", ale nie jest to docelowe zastosowanie tego blockchainu. Ideowo to ma właśnie różnić blockchainy pierwszej i drugiej generacji.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » piątek, 12 stycznia 2018, 15:02

Kilka razy byl tutaj poruszany problem trudnosci kopania i wplywu tego na cene BTC.
Czy przypadkie trudnosc nie zmiania sie (rosnie) za okolo 19h?

Obrazek
https://fork.lol/pow/retarget

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Damik » piątek, 12 stycznia 2018, 15:14

Raczej trudność kopania podąża za ceną a nie na odwrót.
Dlatego dziwi mnie, że trudność rośnie.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jakub » piątek, 12 stycznia 2018, 15:21

https://dowbit.pl/korea-poludniowa-zaka ... alutami-2/ Jakby ktoś przegapił. Korea nie będzie banować handlu - chyba jest szansa na to, że ceny odbiją!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 stycznia 2018, 15:32

o tym wiadomo od wczoraj, niestety cena nie chce odbić "konkretniej" do 15k. Teraz każdy FUD to huraganowy zjazd.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » piątek, 12 stycznia 2018, 15:38

Jakub pisze:https://dowbit.pl/korea-poludniowa-zaka ... alutami-2/ Jakby ktoś przegapił. Korea nie będzie banować handlu - chyba jest szansa na to, że ceny odbiją!
Ech nie moge czytac postow z tego portalu kim oni sa aby oceniac ze to przez to kurs spadl, widac maja bol dupy na spadki. Kiedys wszyscy straszli ze chiny to najwieksze obroty i ze jak zbanuja tam to bedzie koniec, kurs z malym wzruszeniem polecial dalej w gore. Mamy korekte i ma ona jeszcze duzo miejsca, trzeba brac pod uwage ze kurs moze spasc i to bardzo. Oczywiscie mozemy pojsc w gore ale na ath bym nie liczyl szybko, a zwlaszcza poki atmosfera sie nie oczysci. Raczej ludzie nie patrza ze mamy promocje tylko martwia sie kiedy odbije a to raczej sygnal w strone spadkow.

Wczesniej wygrywal hold a teraz jest czas na surf ^^ trzeba umiec grac w kazdym etapie cyklu.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: antimagic_ray » piątek, 12 stycznia 2018, 16:45

@BitJanusz
Wejście na duże giełdy nie służy BTC, ale od połowy listopada licząc nadal jest zysk.
Co rośnie za szybko to nabiera cech piramidki finasowej, dotyczy to BTC i każdej innej krypto.
Wzrost powinien być organiczny, powiązany z pracami nad danym projektem, albo z tego jak kryptowaluta spisuje się w swojej niszy rynkowej.
Nad ETH zbierają się czarne chmury, jeśli jego zespół zawali projektowane usprawnienia to tę krypto wykosi konkurencja.

Sporo jest o historii dużych spadków BTC,
https://decentralize.today/dont-fall-fo ... 42a59fce0a
i spojrzenie na kryptowaluty jako nieodwracalną zmianę równowagi sił.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1115
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 12 stycznia 2018, 17:00

bartek6949 pisze:
Jakub pisze:https://dowbit.pl/korea-poludniowa-zaka ... alutami-2/ Jakby ktoś przegapił. Korea nie będzie banować handlu - chyba jest szansa na to, że ceny odbiją!
Ech nie moge czytac postow z tego portalu.
Dziwie się, że admini tolerują tego kryptopudelka i te posty w stylu clickbait.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 12 stycznia 2018, 17:11

Ale fajnie spada. Odzwyczaiłem się trochę. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: io47 » piątek, 12 stycznia 2018, 17:17

Bitfinex wznowił rejestrację, ale:
Spoiler:
2017 was a spectacular year for Bitfinex. We have seen our most optimistic forecasts exceeded and the new year will continue this trend with the addition of numerous high-quality digital assets, new fiat trading pairs, an even faster trading engine, and the launch of Ethfinex.

However, this extreme growth has not come without challenges. In fact, one month ago we decided to temporarily curtail new account registration in a move designed to preserve the trading, support, and verification experiences of our existing, long-term user base.

Today we are pleased to announce the reopening of Bitfinex to new accounts. However, please take note of the new requirements outlined below.

New Account Requirements

Bitfinex is a global liquidity source with a focus on serving professional traders and regional exchanges. We suggest that traders who are new to cryptocurrency trading try another, more straightforward platform first and return to Bitfinex later.

To that end, and to allow us to maintain focus on our core customer base, all accounts created after January 1st, 2018, will have a new activation equity requirement. New accounts will need to deposit fiat or crypto to achieve minimum account equity of 10,000 USD equivalent before they can trade or offer funding. After reaching this minimum, an account becomes fully activated (Note that after this initial activation, account equity is allowed to drop below this activation threshold without consequence).

Existing accounts will not be affected by these changes. This change only affects new accounts.

Thank you,
Bitfinex Management

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk1999 i 18 gości