Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Patrycja97x » środa, 10 stycznia 2018, 00:24

krakan pisze: To bedzie juz kolejne testowanie 14100. Byly odbicia i nawet jakis tam wolumen byl ale nadal wraca na pld. Moze teraz te 14100 nie wytrzymac a kolejny stop bedzie okolo 13800 co sie zbiega z fibo 0.618 od ostatniego lokalnego szczytu.
Czemu akurat 13 800?

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » środa, 10 stycznia 2018, 00:29

Juz raz w tym miejscu kurs odbil.
Obrazek

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ryszardenkota » środa, 10 stycznia 2018, 00:30

Patrycja97x pisze:
krakan pisze: To bedzie juz kolejne testowanie 14100. Byly odbicia i nawet jakis tam wolumen byl ale nadal wraca na pld. Moze teraz te 14100 nie wytrzymac a kolejny stop bedzie okolo 13800 co sie zbiega z fibo 0.618 od ostatniego lokalnego szczytu.
Czemu akurat 13 800?
"co sie zbiega z fibo 0.618 od ostatniego lokalnego szczytu"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » środa, 10 stycznia 2018, 00:45

jak dla mnie 13800-13900 to po prostu kolejna czysta linia wsparcia, bardzo widoczna zresztą na wykresie bittrex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » środa, 10 stycznia 2018, 01:42

@Chillout, północ. choć teraz bardzo dużo zależy od futures...

ja osobiście mam swoje typy, ale trzymam rękę na pulsie. każdemu polecam to samo, aby się trochę wykąpać w zimnej wodzie podczas ekscytacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 stycznia 2018, 03:13

@Chillout, Fajny wykres, pokazuje ciekawy pomysł.
Polecam spojrzeć na 1w. Obecna jest czerwona i nie wiemy czy skończy się inaczej, bo cena otwarcia to ponad 16k. Spójrz na 4 ostatnie 1W - widać, że ceny zamknięcia czerwonych i otwarcia zielonej oscylowały wokół okolic 14k. Jeśli tydzień zakończymy poniżej 14k, będzie to prosta droga do ponownego zejścia w okolice 11.2-12k, które chyba tym razem już nie wytrzymają.

Obrazek

Wydaję mi się, że ten układ na 1w może być groźny przy zakończeniu świeczki tak jak teraz jest lub niżej.
Pisałem ostatnio o utworzeniu trójkąta symetrycznego i taki też się utworzył. Teraz zeszło w dolną stronę. Ogólnie powinno się jeszcze pokisić w coraz mniejszych oscylacjach aż do rozwiązania. Na rysunku pokazuję 2 warianty jednej z linii, rozważajcie obie z nich, albo dwie razem, rozwiązanie będzie gdzieś tam w wierzchołku - chyba że ktoś zadecyduje solidnym ruchem wcześniej o kierunku.

Obrazek

Pokuszę się o 2 warianty rozwiązania, zakładające rozwiązanie w górę lub w dół no i przy końcu trójkąta, nie znacznie wcześniej.

1. wariant wzrostowy - wspinanie się wzdłuż linii trendu (jednej z tych dwóch lub obu, możliwe, że z wyjściami pod nie zmyłkowymi):

Obrazek

Nie rysuję co dalej, bo jasne, że wtedy atak na ATH, i duży double top lub rozwijanie bani dalej.

2. wariant spadkowy - wyjście dołem z symetryka, przebicie dołków z 11xk, nasilenie spadku i stworzenie dużego klina spadkowego lub kanału spadkowego z poważną korektą grubo pod 10k (które to ceny i tak są wysokie, BTC jest przeszacowany znacznie, moim zdaniem jest może wart z 10-20% obecnej ceny, nie więcej, czysto subiektywnie ofc):

Obrazek

Rysunki są bardzo obrazowe i takie miały być. Pierwszy w zasadzie nie pokazuje nic poza wyjściem w górę i wspinaniem się przechodzącym w nasilenie impulsu, zaś drugi mówi więcej. Ten klin byłby bardzo zwyczajną formacją w taki miejscu, jego oparcie dolnej linii jest umowne i takie miało być.

Na niższe skale schodzę, ale mało tam ciekawego. Na 4h widać HS-podobne twór, ale chyba nie będzie od razu targetu z zejścia pod szyję, tylko to raczej quasi-HS i będzie kisiło w ramach trójkąta dalej. Jeśli wyraźnie i mocno zostanie przerwany trójkąt znacznie wcześniej, nie będzie złudzeń gdzie chcą prowadzić cenę. Na plus dla byków jest zrobienie szczytu wyższego niż pod koniec grudnia, ale z kolei szybki spadek z niego przerywa bajeczkę, że na pewno będzie dobrze. Jest dość wyrównanie, ale sądzę, że lekką przewagę ma spadek. Obawiam się o to 1w, to bulltrapowo wygląda. Zejście na 1d dość bezczelne. Ale jeśli to reakcja na te złe wieści o LN to i tak słaba reakcja. Prawda jest taka, że lepiej dla BTC, które rozwija się w tak gówniany sposób, by cena spadła i został zdegradowany z kapitalizacji nr 1. Mówię to jako fan BTC i człowiek, który wiele mu zawdzięcza. Może rozwój BTC, gdy już by spadł z największej kapitalizacji byłby lepszy niż obecnie. Przy bańce dot com, chyba dopiero po pęknięciu rynek dot comów zaczął kilkuletnią prawdziwą pracę - proszę mnie poprawić jeśli nie mówię prawdy. Może coś takiego by się przydało i rynkowi crypto?

Oglądam czasem Fashion TV (tzn. leci w tle), bo cieszy oko i do usrania atakuje mnie reklama ICO Quantocoin czy coś takiego. Te wyciągactwo kasy i takie traktowanie tego rynku, jest chore i prędzej czy później przyniesie wielką szkodę tej branży.

BARDZO ciekawi mnie, czy gdzieś tworzy się nowy rynek, nowa branża, nowe odkrycie i za kilka lat będzie pełnić funkcje spekulacyjne, jakie crypto pełni w ostatnich latach a jakie wcześniej pełniły dot comy. Fajnie byłoby być tam odpowiednio wcześnie, przed innymi. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 10 stycznia 2018, 03:26

Wymazywanie pisze: Oglądam czasem Fashion TV (tzn. leci w tle), bo cieszy oko i do usrania atakuje mnie reklama ICO Quantocoin czy coś takiego. Te wyciągactwo kasy i takie traktowanie tego rynku, jest chore i prędzej czy później przyniesie wielką szkodę tej branży.
Nie zgodzę się co do tej szkody, wręcz przeciwnie. Załamanie się rynku krypto, czy może raczej armagedon na kursie uzdrowi sytuację zupełnie jak na dotcomach. Przetrwają najsilniejsi i najsolidniejsi - odpowiedniki MS czy apple. Kto przetrzyma, ma dobre rozeznanie i wyczucie będzie miał zacną i bezstresową emeryturkę
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » środa, 10 stycznia 2018, 06:35

Bitcoin zaskoczy mnie już wiele razy i pewnie was też, ale teraz nie mogę wyjść z podziwu jak długo to ranne bydle potrafi przeżyć pod takim obstrzałem negatywnych wiadomości, to przecież przeciągająca się agonia...

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » środa, 10 stycznia 2018, 08:40

Ja tam nie lubię czarnowidztwa ale czy my przypadkiem nie jesteśmy w fazie Bull Trap patrząc na 1W albo na Return tu "normal" w skali 1D?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 10 stycznia 2018, 09:03

@pristone, ja bym nie był taki pewny, ze to jest dobry wybór ;) dla początkującego obecnie.

Dla początkującego najważniejszym jest poznanie siebie i rynku.
Wtedy już nie będzie początkującym. Jak to zrobić?

Potrzebna jest praktyka - to jak z prowadzeniem auta. Tego nie da się zrobić teoretycznie. Owszem są symulatory, które wprowadzają
początkujących w trading. To konta demo albo wykres i kartka/excel jak ktoś już napisał. Do tego potrzebna jest wiedza, której nikt nie wymaga od początkującego. A to błąd, bo nawet na prawo jazdy podstawa jest zdobycie wiedzy.

Nikt za początkującego nie będzie podejmował decyzji. Trader sam na swój rachunek podejmuje decyzje. Kierowca sam powinien prowadzić auto.
Jeśli boisz się podjąć decyzję i przyjąć jej konsekwencje wtedy powinieneś wybrać inne, mniej ryzykowne zajęcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » środa, 10 stycznia 2018, 09:05

Słabo to wygląda, przebijamy i chyba lecimy na 13k

Obrazek


Edit:
4h - 13,390
Obrazek

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Martinez » środa, 10 stycznia 2018, 09:34

Czy poprzez takie spadki istnieje możliwość uniezależnienia się innych krypto od BTC? Np. ETH - czy może wybić się na lidera rynku, ewentualnie zdobyć znaczną jego część kosztem BTC?
Zastanawia mnie taka sytuacja gdzie sporo altów odmiennych koncepcyjnie od BTC leci w dół razem z nim.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 10 stycznia 2018, 09:36

U mnie wygląda to tak https://pl.tradingview.com/x/NxZ6PxcY/ będziemy zaraz testować linie trendu wzrostowego i patrząc na nastroje to raczej ja przebijemy, pytanie tylko czy 11500 się wybroni bo jak nie to takim idealnie spekulacyjnym miejscem do zatrzymania spadków sa okolice 8000 dokładnie 7773 jest to szczyt z 08.11.2017 to miejsce takze wyznacza kolejna linia trednu wzrostowego z 15.09.2017 oraz górna linia starego kanału wzrostowego z 24.05.2017 w jakim się poruszaliśmy aż do 01.11.2017 https://pl.tradingview.com/x/gZDmrqjJ/ Juz nie mówiąc o tym ze fajnie na wykresie można by wrysować zakres korekty ABC https://pl.tradingview.com/x/xGshftjF/


Ad narazie respektujemy chyba ta linie trendu https://pl.tradingview.com/x/XGIM3QPw/
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2018, 09:41 przez Clinic, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » środa, 10 stycznia 2018, 09:37

Warto śledzić ten wykres fee:
https://dedi.jochen-hoenicke.de/queue/more/#all
Nadejdzie dzień, kiedy BTC straci status hegemona i ostatecznie przestanie być środkiem płatniczym.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » środa, 10 stycznia 2018, 09:39

Zwróćcie też uwagę na market cap, przy ostatnich spadkach z ATH (18-22 grudnia) mieliśmy odpływ -200 mld $,
teraz też w ciągu dwóch dni z ponad 830 mld$ poleciało na 670 mld$.
Najlepsze sygnały to to nie są. Chyba jeszcze nie pora na zakupy.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » środa, 10 stycznia 2018, 09:45

Taki czas dopiero uczy pokory. Trzeba to jakoś przetrzymać i tyle. Najchętniej wyłączył bym to ciągłe sprawdzanie kursów, ale niestety nie potrafię... Czerwień aż wylewa się z monitora. Właśnie zastanawia mnie ten spadek market capu - ewidentnie kapitał odpłynął. Jutro Japonia otwiera nową giełdę - zobaczymy czy to trochę nie ruszy obrotów.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 24 grudnia 2016
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: t12t12 » środa, 10 stycznia 2018, 09:45

benq pisze: Zwróćcie też uwagę na market cap, przy ostatnich spadkach z ATH (18-22 grudnia) mieliśmy odpływ -200 mld $,
Nie było żadnego odpływu 200 mld $.
To jest wirualna kapitalizacja, tych pieniędzy tam nie ma. Tak cięzko to pojąć?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » środa, 10 stycznia 2018, 09:48

Dodatkowo od kilku dni w marketcapie nie są uwzględniane ceny z giełd koreańskich które go zawyżały.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » środa, 10 stycznia 2018, 09:49

Zmierzamy do bardzo fajnego punktu, tzn poziomu z 13k na ktorym mamy wsparcie krzyzujace sie z LT wzrostowego, ponad to jest to wazny moment, w ktorym odwrocona flaga moze sie zrealizowac i rownie dobrze byc przeszloscia, co do odplywu kapitalu to raczej jest spowodowane realizacja zyskow na np ripple'u

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 10 stycznia 2018, 09:59

Rozpoczynam zakupy z wiadomym SL.
Choć ten SL jest tak oczywisty, że boję się, że będzie zbyt łakomym kąskiem ;) Ale dłużej nie było na co czekać.

Na finex ładna ścianka >1000BTC na 13200, chyba nie fejkowa, tylko podpierająca wsparcie. Jeśli ona padnie w naturalny sposób, to może być sygnał "ratuj się kto może".

Ale na razie kupiłem i jestem dobrej myśli. Jakieś odbicie stąd powinno pójść.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fifipl, Google [Bot], kim_dzong_un, kryptonite, shinya56, Tazz28 i 37 gości