Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pawone » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:59

Ok konczymy ciagnac ten temat Bo zawracam glowe hehe. Ale dzieki za uswiadomienie mnie o tych kolorowych kreseczkach itp. I ze na 99% wtopie. A wydaje sie to takie proste I jasne patrzac na to z boku. Ja osobiscie mysle ze bym nie wtopil ale poslucham sie specow Bo nie chce narobic sobie jeszcze gorzej hehe. 3majcie sie. Pewnie jeszcze zawitam tutaj. Dzieki wielkie. Pozdrawiam

scs
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scs » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:00

@pawone nie idź tą drogą. Słuchaj kolegów z forum z kilkuletnim stażem, zacznij od 100zł i zobacz jak szybko je stracisz. Życzę Ci jak najlepiej, ale bez doświadczenia giełdowego szybko zostaniesz 'wyleszczony' ze wszystkiego co zainwestujesz. Bitcoin jest jak to okresliłeś "dosyć przewidywalny", ale patrząc na to co się już zdarzyło. Na początek kartka lub mały wkład i zobacz jak pójdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:20

Tak się teraz przygladam kopalni na której ryło do 02.01 zanim przestawiłem ,nie dużo bo nie dużo jakieś 0.023 urobku z kilku dni ale się wczytuje i to utkneło na dłużej. Taka informacja wewnętrzna z kopalni. Ciekawostka. Bo nigdzie o tym nie napisali jako news.
https://btcapp.api.btc.com/v1/h/news/49 ... 1501524419
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:29

Wracając do kursu, na 15m mamy klin zniżkujący:


Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: diffarek » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:38

Podpowiedzcie początkującym proszę :)
20k zł w BTC. Zakup przy 56k zł / BTC.
Odbije się czy wychodzić puki mało straty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:51

Ja akurat gram od grudnia, najpierw przez miesiąc grałem na krótkich spadkach, czyli kupuje jak spada i sprzedaje dosłownie po paru minutach sprzedaje, nie potrafię jeszcze trzymać krypto kilka godzin bo mnie nerwy zżerają czy kurs nie spada;) Przez ten miesiąc wkład własny pomnożyłem x4. Obecnie planuję 20% miesięcznego zysku z takiej gry przeznaczać właśnie na kupno tanich walut powiedzmy za 100$/każda i trzymać. Przykład ostatnio Zclassic pokazał, że nie trzeba inwestować w BTC aby coś tam zarobić.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lukasz0018_2009 » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:58

mudol pisze: Ja akurat gram od grudnia, najpierw przez miesiąc grałem na krótkich spadkach, czyli kupuje jak spada i sprzedaje dosłownie po paru minutach sprzedaje, nie potrafię jeszcze trzymać krypto kilka godzin bo mnie nerwy zżerają czy kurs nie spada;) Przez ten miesiąc wkład własny pomnożyłem x4. Obecnie planuję 20% miesięcznego zysku z takiej gry przeznaczać właśnie na kupno tanich walut powiedzmy za 100$/każda i trzymać. Przykład ostatnio Zclassic pokazał, że nie trzeba inwestować w BTC aby coś tam zarobić.
:D
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2018, 23:10 przez Lukasz0018_2009, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pawone » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:00

@mudol fajnie przeczytac to co napisales Bo wlasnie o takiej grze mowie. Zeby nie trzymac za dlugo krypto. Nawet na tych maltch roznicach mozna dobrze przyrobic. I jak wrazenia po miesiacu grania ?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: antimagic_ray » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:04

Różnicować portfel jest ciekawiej i bardziej zyskownie niż inwestować w jedną krypto, pod warunkiem jeśli nie kupować podczas pomp i czytać, materiały od autorów i fora.

A co do bitcoina to kurs idzie zgodnie z przewidywaniem tradera seamaters
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... echnicals/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:08

Zarobek x = 4x mówi sam za siebie, ale uwaga, giełda cholernie wkręca, było parę nocek nie przespanych, jak się ma rodzinę to też ciężko z czasem szczególnie przy maluchach, od jakiegoś czasu właśnie postanowiłem, że grając na giełdzie przed pójściem spać sprzedaję co mam, lepiej nie zarobić, niż mieć nie przespaną nockę i jeszcze (oby nie) stratę. Kapitał początkowy praktycznie wypłaciłem, gram obecnie na zysku więc głowa też spokojniesza choć nikt nie lubi jak mu pieniądze uciekają.

Jeszcze słówko odnośnie tej metody na kartkę, szczerze uważam, że jest kompletnie nieprawdziwa, kartka wszystko przyjmie, w momencie realnych pieniędzy stres, zastanawianie się i podejmowanie ważnych decyzji jest trudniejszym krokiem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kapelusz » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:12

Panowie to nawet nie mala rada tylko APELUJE najpierw to nauka nauka i jeszcze raz czytanie. Kase to raczej przeznaczac na ksiazki a jak nie to czytac kradzione pdfy (bo i tak was przed tym nie uchronie). Analiza techniczna formacje cenowe wskazniki jak dzialają i ktore warto ktore nie.
Strony od AT http://www.bdm.com.pl/ispag/encat/baza.html taka podstawa podstaw :) A pozniej wyczyscicie pare razy konta i pozniej juz z gorki :D

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jogas » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:13

diffarek pisze:Podpowiedzcie początkującym proszę :)
20k zł w BTC. Zakup przy 56k zł / BTC.
Odbije się czy wychodzić puki mało straty?
Być może to będzie kontrowersyjny pierwszy post, ale jak czytam niektóre wiadomości jakie się tu ostatnio pojawiają, to nóż się w kieszeni otwiera i tym bardziej szanuję cierpliwość i klasę starych wyjadaczy tego forum. Mi niestety chyba brakuje obu tych rzeczy, więc nie będę owijał w bawełnę:
Jeśli komuś brakuje czasu na ogarnięcie ogólnych zasad danego forum i przeczytanie chociaż minimum 5 ostatnich stron z danego wątku, to raczej rozwiązanie jest tylko jedno: sprzedać wszystko jak najszybciej i najlepiej nie inwestować dalej wcale...

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 1 sierpnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pristone » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:15

dla poczatkujacych najlepszym wyjsciem jest chyba zakup btc, ltc czy innej krypto, przelac na portfel i dac sobie spokoj na pol roku albo i rok :lol:

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nariensi » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:19

Poprzednia godzina zakończyła się praaawie hammerem po spadku 8-)
na bitfinex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:35

mudol pisze: Jeszcze słówko odnośnie tej metody na kartkę, szczerze uważam, że jest kompletnie nieprawdziwa, kartka wszystko przyjmie, w momencie realnych pieniędzy stres, zastanawianie się i podejmowanie ważnych decyzji jest trudniejszym krokiem
Ta metoda ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim pokazuje czy jesteśmy konsekwentni i zdyscyplinowani. Przekreślanie, zmienianie oznacza, że ciężko będzie wziąć na klatę błędną decyzję w realu. A to często prowadzi do większych strat niż te, które dopuszczaliśmy (niezaplanowane uśrednianie stratnej pozycji, próby odegrania się itp). Poza tym po skutecznym treningu "na kartce" poziom emocji i stresu jest o wiele niższy kiedy już zaczniemy w realu. Typowe błędy popełnia się najczęściej na początku i lepiej uczyć się na nich obracając wirtualnymi środkami.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:45

To teraz przyznać się ilu stosowało kartkę a ilu od razu wskoczyło w złotówki? 2%? 5%?
Już bardziej skuteczne jest ta wirtualna gra, którą ktoś stronę wcześniej udostępnił, choć nawet nie próbowałem. Ale uważam, że bardziej pouczające będzie granie choćby za 200zł niż kartka, a czytanie książek i analizowanie jest jak najbardziej wskazane.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:51

Panowie, to nie ten watek. Trzymajmy sie tematu.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:53

granie choćby za 200zł niż kartka, a czytanie książek i analizowanie jest jak najbardziej wskazane.
Granie za 200 zł, jak również kartka nie mają najmniejszego sensu. Chyba, że faktycznie będzie kogoś bolała strata 200 zł i będzie się 100 razy zastanawiał przed "inwestycją". Dopóki nie zainwestujesz "prawdziwych" pieniędzy (dla jednego to będzie tysiąc złotych, dla innego sto tysięcy albo więcej) w moim odczuciu nic się nie nauczysz. Rynek to w 90% emocje, a te są odczuwalne jeśli ryzykujesz prawdziwym kapitałem. Małe kwoty pozwolą wyłącznie poznać mechanikę rynków, działania giełd i portfeli (chociaż czy ktoś kto inwestuje 200 zł będzie sobie zaprzątał głowę bezpieczeństwem...?).

Trochę zboczyliśmy z tematu - proponuję zakończyć ten wątek i dyskutować na temat kursu. Ja już zgłupiałem i nie mam pojęcia, w którą stronę się skierujemy - liczę na wzrosty i się nie wyprzedaję w każdym razie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » środa, 10 stycznia 2018, 00:12

Panowie, konkretów trochę by się przydało. Wątek jest na temat kursu a co chwila ktoś odbiega od tematu :) ehh, nie chce być "policjantem" tego tematu czy forum. Ale irytujące jest czytanie, po kilku godzinach nieobecności na forum, kilku stron postów gdzie 50% ma jakiś związek z tematem a pozostałe to pogaduchy.
Trochę wyrozumiałości i poszanowania dla czasu innych. Szanujmy siebie i swój czas :)

Czy macie jakieś pomysły jak to się kurs dalej zachowa?

Moje scenariusze:
1. Po teście okolicy 13.900 $ kurs powędruje w stronę 16.500$
2. Po testowaniu 13,900 $ kurs spadnie w okolice 13.000-13.100$

Bardziej prawdopodobny wg mnie jest pierwszy scenariusz i pod to będę grał.
Aczkolwiek kiedy wszyscy spodziewają się górki, wtedy kurs leci w dół. Kiedy wszyscy myślą o spadkach, wtedy kurs leci w górę jak poje##ny :) Takie luźne spostrzeżenia z 2 letniej gry na rynkach BTC.

Aha, i jeszcze jedno, co myślicie o tej analizie? Wygląda dosyć logicznie i jest w tym dużo prawdopodobieństwa.



P.S. @Bitmar , zrób proszę ankietę co do kursu BTC :)
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2018, 01:29 przez Chillout, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » środa, 10 stycznia 2018, 00:20

To bedzie juz kolejne testowanie 14100. Byly odbicia i nawet jakis tam wolumen byl ale nadal wraca na pld. Moze teraz te 14100 nie wytrzymac a kolejny stop bedzie okolo 13800 co sie zbiega z fibo 0.618 od ostatniego lokalnego szczytu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, grzeg i 42 gości