Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 176
Rejestracja: 26 maja 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lesefere » sobota, 6 stycznia 2018, 00:03

Visa niezłe jaja zrobiła, mam kasę na cryptopay i teraz muszę się bawić w jakieś zwroty i nie wiem czy mnie nie oszukają. Co do kursu może być to back to normal, ale widzę, że większość obstawia pozytywny wariant ATH, świat szaleje z chciwości, ciekawe jak daleko zajdzie nasza banieczka :)

ps: patrzę na wykres 1D

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 6 stycznia 2018, 00:07

Przebiliśmy wszystkie najważniejsze opory, nie widzę żadnych przeszkód w ataku na ATH, ale najpierw zapewne odbicie od $17900 (Bitstamp) -- ostatni fibo-opór całej korekty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 stycznia 2018, 00:19

@pabloj ja widzę jedna. Niech mi Bitki wysłane 21.12 wysłane z Ekonomic fee w końcu dotrą i też się pobawię. Póki ta sieć nie zacznie działać to sorry memory ale Bitcoina można o dupe rozstrzasnąć. I nie nie mam problemów. Też się w kupiłem na poziomie 12k ale żeby między giełdami latało (a mocno testuje teraz te bardzo nietypowe gieldy) używam Litku i BTG. Tego muła się nie da nadal wysłać...w normalnych cenach. Znaczy nieruchliwy taki. Poczekam do 17.5k i wszystko sru wyprzedadam niech się tudemuny znowu cieszą ze świetni deal zrobiły.

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
A z tą blokadą Visa i regulacjami. Zasadniczo niech sobie regulują chłopaki. Ja każda złotówkę mogę udokumentować w pitachi wytłumaczyć się z każdą co ,gdzie i dlaczego. To bat na sciemniaczy, torowców, zlodziejaszkow co lokują ukradzioną kasę w Bitku. A tym trzeba łapy przy samym łokciu u..olić.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 6 stycznia 2018, 00:28

@socjolog2008, Odnośnie tych kart VISA, nie czytałem jeszcze tych nowości, ja mam Mastercard, czy też mam się martwić czy mogę spać spokojnie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 stycznia 2018, 00:34

@pabloj non jak Visa blokuje :mrgreen: Zresztą co to za problem ,Praga, UK, Berlin wypłacisz na waciki w bitomatach. A że panowie w UE się w...A ją to logiczne. Trzeba się przenieść na Koreańskie, Indyjskie giełdy i wycieczka. Ja obecnie poza forami tobie testy z najdziwniejszymi giełdami switata. China rozpoczęły zabawę w 2017 z banowanem, i nie czarujmy się to pójdzie dużo dalej. Ludzie będą uciekać w crypto, kursy będą pęcznieć. Jest impreza. Siedzę w pubie z lapem (fuck) zamiast niewiastom poświęcać kontakt wzrokowy i uwagę organoleptyczną :mrgreen: Idę po browara.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 stycznia 2018, 00:35 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: arbitration » sobota, 6 stycznia 2018, 00:34

pabloj pisze: @socjolog2008, Odnośnie tych kart VISA, nie czytałem jeszcze tych nowości, ja mam Mastercard, czy też mam się martwić czy mogę spać spokojnie?
Koniec końców poszło o jednego z pośredników łamiących umowę :)
Update: VISA says they've terminated WaveCrest's services due to non-compliance w/ VISA membership regulations. “We can confirm that WaveCrest’s Visa membership is being terminated and that all of its Visa card programmes will be closed as a result.”


We can confirm that WaveCrest’s Visa membership is being terminated due to continued non-compliance with our operating rules. All of WaveCrest’s Visa card programmes will be closed as a result.

Visa has other approved card programmes that use fiat funds converted from cryptocurrency in a number of jurisdictions. The termination of WaveCrest’s Visa membership does not affect these other products.

Visa is committed to the security of its ecosystem and compliance with Visa’s operating rules is critical for ensuring the safety and integrity of the Visa payment system. Our issuers’ card programmes must comply with our membership regulations, as well as all applicable laws.

In its statement, Visa makes clear that this isn’t a crackdown on cryptocurrencies, but rather action against one company that broke its rules.
Źródło: https://thenextweb.com/hardfork/2018/01 ... ot-harder/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » sobota, 6 stycznia 2018, 00:52

pabloj pisze: Przebiliśmy wszystkie najważniejsze opory, nie widzę żadnych przeszkód w ataku na ATH, ale najpierw zapewne odbicie od $17900 (Bitstamp) -- ostatni fibo-opór całej korekty.
Easy and just relax - tak to jest mocny opór

Obrazek

Dodano po 12 minutach 19 sekundach:
arbitration pisze: In its statement, Visa makes clear that this isn’t a crackdown on cryptocurrencies, but rather action against one company that broke its rules
Może na razie testują nerwy społeczności - w końcu maja mocnego konkurenta
soulnecturn pisze: Ciężko mi jeszcze uwierzyć, że ta korekta TAK wyglądała :/ LIPA!
Taka lipa to tylko w Amber - jak tak dalej pojdzie to znowu bedzie trzeba znerumerować oznaczenia EW no i okaże się że realizujemy wielka 3-ke ??
Ostatnio zmieniony sobota, 6 stycznia 2018, 00:57 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » sobota, 6 stycznia 2018, 00:55

Zauważyliście, że ten kanał z bitstampa NADAL jest grze?

nie do końca jednak wyszło - więc minimum boczniak, odreagowanie w tych miejscach wskazane :/
Poza tym MINIMUM powinno przynajmniej spróbować przetestować linie ganna z której wyszedł... "Powinien niby ale nie musi tak od razu - niby" :/
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » sobota, 6 stycznia 2018, 01:24

Ostatnio wszystkie techniczne analizy przewidujące kurs sprawdzają się jedynie w niewielkiej części, mam na myśli głównie kanał w jakim poruszamy się obecnie. Z korekty do 10-12k$ nie wyszło zbyt wiele. Spadek po odbiciu do 14k$ - również nie miał miejsca. Te dzisiejsze wzrosty również jakby nie do końca "wyłapane". Albo ja nie umiem czytać forum i wykresu albo BTC jak dotychczas zaskakuje na każdym kroku :D

Może by tak nową ankietę? :)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » sobota, 6 stycznia 2018, 01:42

@Chillout,
z kims sie wymienialem na podobny temat odczuciami na pw.
Niestety rynek zaczal sobie lekko drwic z AT. Po wybiciach ktore wskazywaly gore byly szybkie zwroty, ale byl to tez okres duzej niepewnosci ludzi co moglo tez sie przelozyc na kurs.
Trzeba pamietac ze rynek sie zmienia wraz ze zmiana umiejetnosci graczy (oraz ich doswiadczen).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 6 stycznia 2018, 01:44

@Chillout, no ja ostatnimi czasy co patrzę na wykres, a szczególnie jak się budzę rano:



A co do kursu, to na 15m, liczę, że nie tworzy nam się żadna głowa HS.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » sobota, 6 stycznia 2018, 04:00

Update na bieżąco z wallstreet.
Kiedy trend w oczywisty sposób brnie do góry to nie ma co opisywać :) zostawiam zatemwykres z notką że jest troche oporu na 0.786 fibbo ale powinnien zostać przebity. Dorysowałem samolocik dla tych co nie znajo fibo. Zachęcam do śledzenia na bieżąco na TradingView ponieważ jeśli BTC nie przebije tego poziomu to będziemy mieli powrót do poziomu ok. 13-14k i wtedy będziemy analizować w jaki sposób rozwinie się akcja. Natomiast po przebiciu 0.786 to już wyjaśni Pan Samolocik ;)
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... on-t-know/
Obrazek

Poprzedni Post: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 83#p426083
Ostatnio zmieniony sobota, 6 stycznia 2018, 04:05 przez VooCash, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » sobota, 6 stycznia 2018, 04:02

Spoiler:
Pompa na LTC
Panowie a tak przy okazji, skoro już odblokowali rejestrację na niektórych giełdach to jest dopływ inwestorów. Marketcap na obecną chwilę 780 i mnie to zaczyna dziwić ...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » sobota, 6 stycznia 2018, 04:08

burzolak pisze:
Spoiler:
Pompa na LTC
Panowie a tak przy okazji, skoro już odblokowali rejestrację na niektórych giełdach to jest dopływ inwestorów. Marketcap na obecną chwilę 780 i mnie to zaczyna dziwić ...
Hej. Gdzie była zablokowana i odblokowana została rejestracja? Zablokowali na bittrex i binance. ale czy odblokowano? gdzieś jeszcze?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: antimagic_ray » sobota, 6 stycznia 2018, 12:34

Bittrex i bitfinex wstrzymał rejestracje.
Binance nie sprawia problemów poza przeciążeniami serwerów, nie wymaga nawet weryfikacji aby wycofać środki.

Wskrzeszane jak mumia Lenina zabytki w rodzaju bitcoin, LTC, doge... dziwne te ostatnie zmiany.
Ale BTC niech rośnie, to wizytówka rynku i inne istotne funkcje jeszcze pełni.
A doge zwykle trochę trzymam, dodaje mi dystansu do tego całego rynku, który chyba jest w zupełnych powijakach jeszcze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » sobota, 6 stycznia 2018, 13:11

antimagic_ray pisze:Bittrex i bitfinex wstrzymał rejestracje.
Binance nie sprawia problemów poza przeciążeniami serwerów, nie wymaga nawet weryfikacji aby wycofać środki.

Wskrzeszane jak mumia Lenina zabytki w rodzaju bitcoin, LTC, doge... dziwne te ostatnie zmiany.
Ale BTC niech rośnie, to wizytówka rynku i inne istotne funkcje jeszcze pełni.
A doge zwykle trochę trzymam, dodaje mi dystansu do tego całego rynku, który chyba jest w zupełnych powijakach jeszcze.
zabytki ? może mi powiesz czym się różni technologicznie np. BTC lub LTC od innych walut ? czyżby korzystały z czegoś nowszego niż blockchain ? Nie to idealne kopie nowoczesnego rozwiązania różnią się parametrami głównie i optymalizacjami ewentualnie dodatkami. To tak jakbyś nazwał samochody bez prysznica zabytkami bo się pojawił taki samochód. Zabytkowe to są rozwiązania w bankach a mimo to ludzie nadal z nich korzystają. Alty to kopie takie chińskie podróbki... Niektóre są nawet przydatne...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 6 stycznia 2018, 13:54

Tak na szybko. Kurs wrócił do kanału imienia Domatora :) . Mamy dość rzadko występujący złożony HS, który ma sprawdzalność na poziomie 53%. Kurs właśnie tańczy na jego neckline (w trakcie pisania posta kurs już zdążył przebić).

Jest też linia wsparcia, która może powstrzymać potencjalne dalsze spadki. Linia ma już 3 punkty potwierdzenia. Jest ona teraz na poziomie ~ 15900, czyli okolice targetu formacji.

Obrazek

Z kolei bardziej długoterminowo: wczorajsza świeczka dzienna była bardzo bycza, co mogło sugerować dalsze wzrosty. Tak się jednak nie stało. Widać poziomą strefę podażową, która dwa razy odrzucała kurs przed przebiciem się do poziomu obecnego ATH. Ta sama strefa zbiła też cenę 27.12 i to dość dynamicznie w postaci wyrysowanego długiego knota w górę. Obecny wzrost dość łatwo się w nią "wgryzł", jednak pary nie wystarczyło do jej przebicia. Obecnie może być rysowany dolny knot wzrostowej świeczki dziennej, lub też jakaś mniejsza czerwona świeca, która jednak nie powinna przebić otwarcia wczorajszej. Widać też, że dolna linia kanału @domator jest teraz na poziomie środkowej wstęgi bbands i jest to według mnie najniższy możliwy poziom, do którego może zejść dzisiaj kurs. Jest tam obecnie dość mocne wsparcie. Tak więc raczej mamy dzień niepewności i czekanie na wyklarowanie sytuacji.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 6 stycznia 2018, 14:29 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » sobota, 6 stycznia 2018, 14:18

U mnie wygląda to tak : Odbiliśmy się prawie idealnie od 17200 które teraz stanowi opór i jest zarazem szczytem z 08.12..2017 https://pl.tradingview.com/x/284l8OBp/ wróciliśmy do kanału którym podążamy już parę dni https://pl.tradingview.com/x/I5BifH2n/ i jak na razie rysuje się to tak ze możemy testować dolna linie tego kanału okolice 15000 istnieje również prawdopodobieństwo ze go przebijemy i będziemy testować linie trendu wzrostowego która sobie zuchwale pozwoliłem już wrysować https://pl.tradingview.com/x/xFkc8i1v/

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 6 stycznia 2018, 14:23

new06 pisze: Mamy dość rzadko występujący złożony HS, który ma sprawdzalność na poziomie 53%
Tzn, że w 53% przypadków wychodzi dołem, a w 47% inaczej?
Hmm... :roll:
Ale jak mawiał Wielki Szu: przy dłuższej grze wystarczy przewaga na 51% 8-)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: antimagic_ray » sobota, 6 stycznia 2018, 15:11

wizardking76 pisze: zabytki ? może mi powiesz czym się różni technologicznie np. BTC lub LTC od innych walut ? czyżby korzystały z czegoś nowszego niż blockchain ? Nie to idealne kopie nowoczesnego rozwiązania różnią się parametrami głównie i optymalizacjami ewentualnie dodatkami. To tak jakbyś nazwał samochody bez prysznica zabytkami bo się pojawił taki samochód. Zabytkowe to są rozwiązania w bankach a mimo to ludzie nadal z nich korzystają. Alty to kopie takie chińskie podróbki... Niektóre są nawet przydatne...
Mimo że niedawno była fala narzekań na koszty i czasy transakcji, to niezmiennie transakcje są przynajmniej bezpieczne.
Nowe waluty oparte na DAG albo blockchainach bez odczuwalnego limitu transakcji na sekundę, powinny jednak stopniowo zwiększać udział w rynku, a pozawalutowe zastosowania blockchaina mnożą się bardzo ciekawe.
Spoiler:
przykładowo rozproszone gromadzenie danych i użyczanie mocy obliczeniowej, przeglądarka bez manipulacji listą wyników, globalna giełda roamingowa, systemy sprzedaży treści multimedialnych, niepodrabialne rejestry, sytemy znakowania towarów i bazy danych, niepodrabialne bilety, kontrakty których nie można złamać, serwisy społecznościowe konkurencyjne dla obecnych i setki innych wynalazków (codziennie powstające nowe projekty)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], shinya56 i 27 gości