Projekt WARIAT

Jaka będzie wartość całego portfolio na koniec grudnia 2019 roku?

paczka żelków
20
19%
mały procent wartości startowej (100-1,000 zł)
10
9%
poniżej 50% wartości startowej (1,000-2,500 zł)
6
6%
znacznie poniżej kwoty inwestycji (2,500-4,000 zł)
5
5%
zbliżona do wartości początkowej (4,000-6,000 zł)
11
10%
przyzwoicie wzrośnie, nawet dwukrotnie (6,000-10,000 zł)
13
12%
dwu/trzy/cztero-krotnie wzrośnie (10,000-20,000 zł)
15
14%
wzrosty jak na bańce roku 2017 (20,000-100,000 zł)
10
9%
to the moon, lambo (100,000-1,000,000 zł)
8
7%
stawiam każdemu z rocznym stażem na forum flaszkę (1,000,000-??????????)
10
9%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: tuxman » piątek, 2 lutego 2018, 12:27

@benq
Witaj!
Sorry że molędzę, ale czekam na Twoją tabelkę (podejrzewam, że nie tylko ja). Wiem - trochę pracy pewnie to będzie ciebie kosztowało, ale czego się nie robi dla rodaków prawda? :lol:

Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » piątek, 2 lutego 2018, 18:17

@tuxman
Jutro wrzucę z rana, wiem, miało być na koniec stycznia, ale mam bardzo zajęty okres teraz i dopiero w sobotę rano będę miał chwilkę spokoju.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » sobota, 3 lutego 2018, 08:22

PROJEKT WARIAT – PROGRES - 1/24 ;-)

Zaraz po zakupie i wrzuceniu pierwszego posta w wątku rozpocząłem proces ucieczki z giełdy i tworzenia portfeli. Tabela prowizji od wypłat z BINANCE szybko uświadomiła mi, że chyba trochę za bardzo zdywersyfikowałem moją inwestycję, ponieważ w wielu przypadkach wypłata na portfel pożarła 10% kapitału.

Tu pierwsza uwaga/przemyślenie dla ewentualnych naśladowców:
Zastanówcie się, czy nie lepiej wybrać mniejszą liczbę walut. Zredukuje to znacząco stratę na początku. Przykład: wypłata BAT (Basic Attenton Token) kosztuje 15 nietoperków. Przy moim zakupie 150 jednostek jest to 10% wkładu. Może warto by było zrezygnować z jednej waluty, w zamian dokupić kolejne 150 BATów. Prowizja to nadal 15 jednostek, ale przy kupionych 300 sztukach to już ‘tylko’ 5% straty na start.

W związku z w/w przemyśleniami dokonałem dwóch zmian w oryginalnym portfolio. Mój poziom akceptacji to 10% kosztu za wypłatę. Więcej nie jestem w stanie przełknąć - próg bólu ;-)
Sprzedałem ETHOS, ponieważ prowizja od wypłaty to aż 2,5 jednostki, co przy zakupie 12 sztuk pożarło by ponad 20% kapitału.
Sprzedałem STATUS (SNT) – prowizja za wypłatę 50 jednostek, przy zakupie 400 sztuk – 12,5%.
W zamian za sprzedane waluty, kupiłem LOOPRING (LRC), żeby portfolio zachowało podobny rozdział jak w oryginale. LRC został dodany do tabelki, ETHOS i SNT usunięte. Są to pierwsze i ostatnie zmiany jakich dokonałem. Obecna forma zostanie zachowana już do końca.

Przejdźmy do sedna. Poniżej tabelka, w której uwzględniłem ilość zakupionych jednostek, prowizje od wypłaty na portfele, kurs kupna w $ oraz koszt zakupu w PLN, a także obecny kurs w $, wycenę w PLN oraz % i kwotowy wzrost/spadek poszczególnych elementów jak i całości:

Obrazek


Podsumowując, był moment ponad +130 % całego portfolio. Obecnie 22% na minusie, prawie -1100 zł (około 7 % było na minusie już na starcie, przez koszty związane z wypłatą z giełdy na portfele).
Największa starta wartości procentowo i kwotowo:
XVG -77%
XMR -341 zł
Największy zysk:
POE +63%
Stellar XLM +241zł

Patrząc na ogromne spadki na całym rynku, wynik jest chyba nie najgorszy.

Oczywiście w okresie od końca grudnia do teraz dokonałem wielu różnych innych zakupów/sprzedaży. Dokupiłem coiny, które odnotowały największe spadki. Postanowiłem jednak, że nie dodaję nic do ‘bazy’ startowej. Portfolio zostaje w pierwotnym składzie i czeka na rozwój sytuacji do końcówki 2019 roku.

Kolejna aktualizacja - pierwszy weekend marca. Może się zazieleni zarówno za oknem jak i w mojej tabelce 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » sobota, 3 marca 2018, 11:07

PROJEKT WARIAT – PROGRES - 2/24 ;-)

Aktualizacja po dwóch miesiącach konsekwentnego hodlingu.

Obrazek
Podsumowując, +90 zł od ostatniego miesiąca, nic specjalnego, ale zawsze nutka optymizmu, że z -22% zrobiło się "tylko" -20% ;)

Najwięksi gainerzy procentowo:
PO.ET +56 % - po raz kolejny - cieszy mnie to bardzo, bo to mój cichy czarny koń tego roku. (Mam znacznie większą ilość monet i mocno liczę na ten projekt)
XLM +34% - ponownie Stellar w czołówce, oznacza to tyle, że miałem szczęście i kupiłem go w dobrym momencie

Najwięksi looserzy:
XVG -73% - znowu Verge, mimo to, posiadam dużo więcej monet i liczę, że coś jeszcze z tego wyjdzie
BTS -61%

Najlepszy come-back:
Monero - kupione za 400$ (głupota), miesiąc temu kurs - 230$, aktualnie 373$. Wciąż jest na minusie, ale od ostatniego miesiąca +62%. Szczególnie mnie to cieszy, bo spora ilość XMR dokupiłem na ostatnich spadkach, więc uśredniona cena już jest na plus.


Na zieleń przyjdzie jeszcze poczekać. Tak samo za oknem ( u mnie aktualnie -11), jak i w tabelce. :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 09:18

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 3/24 ;)
Podtytuł: Czas apokalipsy :P

Za oknem +15, tymczasem w tabelce -57 % :cry:

Obrazek

Tym razem nie ma za bardzo sensu wypisywać najlepszych i najgorszych, bo ani -40%, ani -80% nie uznaje się raczej za sukces.
Jedyny warty wymieniania jest Stellar (XLM) - "tylko" -11%.

Szybkie przemyślenia:
Zobaczcie do czego prowadzi fanatyczny HODL, bez stop lossów, nawet bez uśredniania strat, jeżeli ktoś ma na to kapitał.
Załóżmy, że życie się komuś wywróciło do góry nogami, pilnie potrzebuje każdej dostępnej gotówki jaką jest w stanie zdobyć.
Wypada to na moment takiej właśnie bessy i depresji na rynkach, a z wpłaconych 5000 możemy aktualnie wyciągnąć 2000.
57% inwestycji poszło w ......, gdzie większość "normalnych" traderów wyskoczyła by przy 3/5/7/10% straty.

Jeżeli ktoś (podobnie jak ja w tym wątku), wyznaje fanatyczny holding choćby do upadłego, polecam:
Obrazek

p.s.
Wciąż wierzę w double-bottom na btc, co pozwoliłoby całemu rynkowi odreagować. Maj to taki ładny miesiąc, może wreszcie pozytywny akcent. :roll:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 11:32

Dopiero teraz przeczytałem ten wątek.

Uwagi mam dwie:
- nigdy nie słyszałem (serio) o istnieniu 70% altów, które kupiłeś. Może to źle świadczyć o mnie, może o zbyt egzotycznym wyborze dokonanym przez Ciebie.
- jeśli kupiłeś z myślą o zostaniu kiedyś milionerem, to takie drobiazgi jak -57% w 3 miesiące nie powinny Cię kompletnie ruszać. To co zawarłeś w akapicie "szybkie przemyślenia" powyżej, uważam za przedwczesne o parę lat. Na razie nic nie straciłeś, bo nic nie sprzedałeś.

Powodzenia!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 13:23

@ekonokomik, Dzięki :)
Co do wyboru takich a nie innych altów, kierowałem się przy wyborze właśnie mniejszą rozpoznawalnością.
Raczej postawiłem na coiny, które mają ciekawe założenia, interesującą przyszłość, ale są na raczkującym etapie działalności. Powoduje to oczywiście ogromne ryzyko utraty wartości/zniknięcia/całkowitej klapy i niepowodzenia, ale z drugiej strony, w przypadku powodzenia liczę na olbrzymią stopę wzrostu.
Przykładowo IOTA - mało kto jak na razie ogarnia, jak to w ogóle ma działać i czy realnie się sprawdzi. Ale jeżeli wypali, może być bardzo ciekawie.
Oczywiście, tak jak pisałem w pierwszym poście, nie jest to mój cały kapitał w krypto, nie są to pieniądze, które w jakikolwiek sposób zamierzam ruszyć przed upływem założonych 2 lat - a może i dłużej. Nawet jeśli któryś z wybranych coinów skończy jak bitconnect (zakładam, że nawet kilka może tak skończyć w perspektywie lat), liczę, że 2-3 perełki wynagrodzą te straty. :twisted:
Jest tez oczywiście ryzyko, że za 2 lata całe portfolio będzie warte paczkę fajek, trzeba brać pod uwagę wszystkie opcje.
Dlatego dzisiejsze przemyślenia traktuję z przymrużeniem oka. Może ktoś wyciągnie własne wnioski, że w krypto można zarówno szybko zarobić jak i szybko stracić, szczególnie bez rozsądnej strategii, planu działania i ochrony kapitału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 13:29

ekonokomik pisze: Na razie nic nie straciłeś, bo nic nie sprzedałeś.
Na razie straciłeś tyle ile wpłaciłeś. Nie masz tych pieniędzy i nie możesz nimi swobodnie dysponować.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 14:07

Zachęcam innych do dyskusji, zadawania pytań, komentowania. To nie musi być martwy wątek, w którym raz na miesiąc pojawi się kolorowa tabelka. Tu nie ma off-topów :mrgreen:

No i zapraszam do wypełniania ankiety, zobaczymy czy obecne nastroje to już "koniec krypto" czy raczej "zaraz nowe ATH", a może raczej "stabilizacja".

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: devega » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 15:53

prezes pisze: Na razie straciłeś tyle ile wpłaciłeś. Nie masz tych pieniędzy i nie możesz nimi swobodnie dysponować.
Zgodnie z tą logiką, jakby kupił nieruchomość czy też złote sztabki, to też straciłby tyle ile wpłacił. Bo nie ma już pieniędzy za które kupił, ma jednakże nieruchomość / sztabki złota, które może sprzedać wg aktualnej wyceny rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 16:31

Cena nieruchomosci czy sztabki zlota nie spadnie o 90 % w 3 miesiace. To taka mala aczkolwiek znaczaca roznica. Juz byl taki jeden co opowiadal ze Bitcoin to store of value.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: janku66 » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 17:29

prezes pisze: To taka mala aczkolwiek znaczaca roznica
I przy mieszkaniu trzeba się jednak narobić. Kto kupował mieszkanie/mieszkania, szukał je często tygodniami lub miesiącami, remontował je, wybierał najemców, pilnował ich, to nagle te 5-10% zwrotu rocznie na dźwigni z kredytu nie jest tak atrakcyjną wizją jak żółte lambo za kilka kliknięć myszką i do tego w kilka miesięcy.

Mieszkanie, jest moim zdaniem dojrzałą inwestycją, wymagającą planu i cierpliwości, bo prawdziwe owoce z iera się albo gdy ceny wylecą w kosmos i się je sprzeda, albo gdy kończy się spłacanie kredytu i mieszkanie doatarcza pasywnego dochodu. Kto ma na to czas?
Kryptowaluty przepełnione są marzeniami stworzenia wartości z niczego, zarobienia łatwych pieniędzy.

W szkołach niestety nie uczą o inwestowaniu. Ludzie wiedzą jaki rodzaj skał jest, w których górach, wiedzą jak policzyć całkę, potrafią opowiedzieć historię Prus, potrafią opowiedzieć o budowie DNa ale nie wiedzą jak policzyć stopę zwrotu z inwestycji albo jak założyć i prowadzić firmę.
Znają się na szczegółach anatomicznych ludzi, budowie mięśni itd, ale nie wiedzą jak jeść zdrowo.

Niestety, prawdziwa szkoła zaczyna się dopiero po jej skończeniu.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: zaxbit » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 18:14

Bardzo ładnie wytłumaczone. Tylko ile % nawet użytkowników tego forum jest to w stanie pojąć? Jak przed momentem wchodzę na wątek o kursie a tam ktoś z reputacją > 50 pisze o inwestowaniu w krypto. IN WE STO WA NIU 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 18:33

prezes pisze: Cena nieruchomosci czy sztabki zlota nie spadnie o 90 % w 3 miesiace. To taka mala aczkolwiek znaczaca roznica. Juz byl taki jeden co opowiadal ze Bitcoin to store of value.
Absolutna racja. Musiałaby się wydarzyć jakaś niezwykła katastrofa, wojna, rewolucja, bez tego nie da się aż tak stracić na nieruchomościach.
Jednak z drugiej strony bardzo ciężko wyciągnąć wielkie zwroty z inwestycji w nieruchomości. Jak to ładnie podsumował
vjankuv pisze: I przy mieszkaniu trzeba się jednak narobić. Kto kupował mieszkanie/mieszkania, szukał je często tygodniami lub miesiącami, remontował je, wybierał najemców, pilnował ich, to nagle te 5-10% zwrotu rocznie na dźwigni z kredytu nie jest tak atrakcyjną wizją
vjankuv pisze: Mieszkanie, jest moim zdaniem dojrzałą inwestycją, wymagającą planu i cierpliwości, bo prawdziwe owoce z iera się albo gdy ceny wylecą w kosmos i się je sprzeda, albo gdy kończy się spłacanie kredytu i mieszkanie doatarcza pasywnego dochodu. Kto ma na to czas?
Przerabiałem temat przez kilka/naście lat.
Ja swoją 30-40% część kapitału inwestuję właśnie w nieruchomości, z myślą o właśnie pasywnym dochodzie, ale staję na głowie, żeby zobowiązania kredytowe spłacać najszybciej jak to możliwe - lub nie korzystać z kredytów.

Ogólnie nasz system edukacji (mówiąc nasz nie mam na myśli tylko Polski, piszę ogólnie), to porażka.
Edukacja ekonomiczna nawet nie leży, ona jest zakopana pod ziemią.
Zamiast uczyć ludzi zakładać firmy, pisać biznes plany, cz analizować rynki, uczymy ich pisać CV, dobrze wypadać na rozmowach kwalifikacyjnych i tyrać na kogoś.

@zaxbit, Z tym słownictwem to już jest głębszy temat. Na rynkach akcji też są firmy o wątpliwej reputacji, jednak ciężko będzie rozróżniać lepsze firmy (inwestowanie) od słabszych (spekulacja).
Niemniej jednak masz rację, to co zdecydowana większość tu na forum uprawia to spekulacja i z inwestycją ma mało wspólnego (IMO).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: devega » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 19:14

prezes pisze: Cena nieruchomosci czy sztabki zlota nie spadnie o 90 % w 3 miesiace. To taka mala aczkolwiek znaczaca roznica.
To oczywiste, celowo podałem te aktywa jako zdecydowanie stabilniejszy nośnik wartości. Tym niemniej stwierdzenie, że Kolega stracił środki w momencie zakupu krypto jest nieprawdziwe - to czy i ile stracił / zyskał w przeliczeniu na FIAT okaże się w momencie, gdy sprzeda krypto, które kupił.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 21:32

devega pisze: to czy i ile stracił / zyskał w przeliczeniu na FIAT okaże się w momencie, gdy sprzeda krypto, które kupił.
Mój argument było kontrargumentem na to co napisał ekonokomik. W tej branży lepiej przyjąć negatywną wersję i się miło zaskoczyć, niż pozytywną a później płakać jak coś pójdzie nie tak, a tu wiele rzeczy może pójść nie tak.

Wiele osób zaczęło traktować kryptowaluty jako maszynkę do szybkiego zarabiania kasy nie zdając sobie zupełnie sprawy z ryzyka jakie podejmuje. Naciągacze z YouTube i Telegrama zarobili gruby szmal na naiwnych, którzy uwierzyli że na wakacje pojadą nowym lambo.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Projekt WARIAT

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 21:44

@prezes, wszystko zależy od fazy cyklu w której sie wejdzie... wchodząc w 2015 wiadomo pewnosci nie bylo, ale prawdopodobienstwo zarobku (a chocby wyjscia na zero) było bardzo wysokie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: prezes » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 21:48

@adam1226, w 2015 r. to były takie nastroje że mało kto w ogóle myślał o kryptowalutach nie mówiąc już o wejściu ale z perspektywy czasu oczywiście wygląda to zupełnie inaczej :-)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: janku66 » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 22:41

prezes pisze: W tej branży lepiej przyjąć negatywną wersję i się miło zaskoczyć, niż pozytywną a później płakać jak coś pójdzie nie tak
Przyjęcie negatywnej wersji jest dobre, bo albo nie jest sie zaskoczonym, albo jest sie zaskoczonym pozytywnie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » wtorek, 3 kwietnia 2018, 08:03

"Hope for the best but prepare for the worst." - nie wiem kto pierwszy tak powiedział, ale to moje motto życiowe. 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Eazzy0, hps i 22 gości