Projekt WARIAT

Jaka będzie wartość całego portfolio na koniec grudnia 2019 roku?

paczka żelków
20
19%
mały procent wartości startowej (100-1,000 zł)
10
9%
poniżej 50% wartości startowej (1,000-2,500 zł)
6
6%
znacznie poniżej kwoty inwestycji (2,500-4,000 zł)
5
5%
zbliżona do wartości początkowej (4,000-6,000 zł)
11
10%
przyzwoicie wzrośnie, nawet dwukrotnie (6,000-10,000 zł)
13
12%
dwu/trzy/cztero-krotnie wzrośnie (10,000-20,000 zł)
15
14%
wzrosty jak na bańce roku 2017 (20,000-100,000 zł)
10
9%
to the moon, lambo (100,000-1,000,000 zł)
8
7%
stawiam każdemu z rocznym stażem na forum flaszkę (1,000,000-??????????)
10
9%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: LeoPoland » poniedziałek, 2 lipca 2018, 10:15

@FuckenPetard
Nie ma sensu z tobą gadać, lecz jeszcze raz zapewniam, że moje roboty nigdy nie będą na sprzedaż.
Pewnie masz doświadczenie z tymi gratami powypadkowymi. Jeżeli sam się tym zajmujesz to jesteś zwykły oszust, a jeśli się nadziałeś na takie cudo to jesteś naiwny leszcz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: redlumek » poniedziałek, 2 lipca 2018, 10:24

Jeśli ten bot jest taki dobry że zawsze przynosi zyski - to ile już masz lambo?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 lipca 2018, 11:53

@LeoPoland, Jeszcze jedno pytanie, jak bardzo ufasz swojemu botowi?
Czy po testach zainwestujesz i wdrożeniu, jeśli okaże się, że realnie zarabia choćby 10% miesięcznie, to wpłacisz wszystkie oszczędności i pozwolisz mu grać?
A czy weźmiesz pożyczkę i postawisz na bota?
A czy zastawisz własny dom i samochód? Przecież procent składany mówi, że utrzymując tylko 10% miesięcznie w 13 miesięcy ze 100,000 zrobi się ponad 313,000.
A potem z 313,000 milion.
A z miliona trzy miliony.
Z trzech milionów prawie 10 milionów, a z 10 milionów ponad 31 mln, a to wszystko w ciągu 5 lat, startując z nędznych 100,000 zł.

Zróbmy mniejszy zarobek, dajmy na to 5% miesięcznie.
W ciągu 5 lat ze 100,000 zł robi się ok. 2 mln zł.

Gdybym był równie przekonany jak Ty, nie wahałbym się i spieniężył wszystkie aktywa jakie posiadam, a następnie w kilka lat wdrapałbym się do top 100 najbogatszych Polaków. A potem w kolejne 2-3 lata zostałbym najbogatszym Polakiem.
A po kolejnych kilku Gates, Bezos, Soros czy Buffet przyszli by do mnie na kurs zarabiania ;-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Bagder » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:04

benq pisze:

Wybrałem w większości niszowe monety (głównie projekty bez gotowego produktu) licząc, że istnieje szansa, że kilka z nich okaże się działającymi produktami w dalekiej przyszłości, co spowoduje znaczy wzrost ceny.
Tu jest pies pogrzebany. Jak dobrać kojny do portfela? Zrobiłem na poprzednim dołku 08/09-2017 - kilka eksperymentalnych ślepych portfeli - i wyniki po 10 miesiącach są przedziwne. To znaczy dziwne w tym sensie - że strategie, które początkowo zdawały się przynosić efekty - po 10 miesiącach już takie ciekawe nie są. W skrócie mogę powiedzieć tak: wszystkie strategie opierające się na "widzimisię niszowy kojn z perspektywą" - padły - najgorszy odnotowany z 80% stratą, wszystkie opierające się o jakiś wskaźnik przyniosły zysk od 13% do 60%, przy czym najsłabiej wypadł - mix wskaźników...
I jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie - tylko dla najlepszego portfela - wzrosła zauważalnie wartość w BTC :!: o ok. 12 %.

Wnioski:
1. kupowanie kojnów "na pałę", niszowych, obiecujących na dłuższą metę nie ma najmniejszego sensu.
2. hodlowanie kojnów z głową jest małoczasochłonne i jest dość zyskowne nawet w dłuższych terminach i pomimo drastycznych spadków na kryptowalutach.
3. sprawdzają się nawet najprostsze metody budowania portfeli.

Zabieram się do zrobienia kolejnych portfeli - wydaje się - że mamy szansę na wybicie - a więc wygląda, że to dobry czas.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:14

@benq, tak w kwestii formalnej. Żeby wdrapać się do najbogatszej polskiej stówki trzeba uciułać ponad 490 milionów.

https://www.forbes.pl/100-najbogatszych-polska/2018

nie jest to takie hop siup nawet z superbotem, no ale trzeba próbować.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:22

LeoPoland pisze: @FuckenPetard
Nie ma sensu z tobą gadać, lecz jeszcze raz zapewniam, że moje roboty nigdy nie będą na sprzedaż.
Pewnie masz doświadczenie z tymi gratami powypadkowymi. Jeżeli sam się tym zajmujesz to jesteś zwykły oszust, a jeśli się nadziałeś na takie cudo to jesteś naiwny leszcz.
Oj Leoś Leoś rozbawiłeś mnie :mrgreen: , zaczyna być coraz ciekawiej, rozumiem że wpadłeś na to forum tak tylko, ay pochwalić się że masz perpetum mobile w świecie finansów warte milardy? W dodatku uznałeś to za fakt po przetestowaniu w kilka dni ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:27

@Bagder, Tutaj bardzo dużo zależy tez od szczęścia. Bo wybierasz powiedzmy 10 projektów z potencjałem na coś świetnego, a dopiero czas pokaże, czy tak będzie.
Załóżmy, że ktoś 2 lata temu zainwestował $5000 w 5 rzeczy po $1000: Lisk, YbCoin, Nushares, VPNcoin i Startcoin - wszystkie z top 30 krypto na CMC w styczniu 2016.
Obecnie na 4 rzeczach stracił wszystko lub 90% kapitału, za to lisk (nawet przy dzisiejszej cenie) daje $76,000 zysku, a oczywiście można było go sprzedać drożej i wyciągnąć z tego włożonego 1k ponad $500,000 ( :!: ).
I o tego typu zabawę chodzi mi w tym wątku.
Być może jedna z wybranych przeze mnie walut okaże się takim właśnie strzałem w dziesiątkę i z zainwestowanych w nią 100-500 zł zrobi się 50,000 zł.

Oczywiście liczba walut, tokenów i ICO obecnie jest tak ogromna, że dużo trudniej wyhaczyć perełki, niż jeszcze 2 lata temu.
Podkreślam, że kupowanie obiecujących tokenów to nie jest moja główna strategia inwestycyjna ;)
Większe kwoty inwestuję tylko w naprawdę "markowe" produkty, lub ewentualnie szybki DT na dziwnych rzeczach, jeśli jest potencjał zarobić. W ICO już nie wejdę chyba długo, zbyt mała szansa, że uda się znaleźć coś wartego uwagi, zbyt duża szansa, że cena po wejściu na giełdy będzie <ICO.

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
@Canis Lupus,
Przed napisaniem tamtego posta zrobiłem szybką kalkulację w Excelu. Wkładając w zabawę 500,000 przy procencie składanym 10% miesięcznie w mniej niż 10 lat jestem w top 100 w Polsce. No a gdybyś zobaczył, że wyciągasz 10% miesięcznie to powiedz sam, nie zastawiłbyś domu i nie spędzał wolnego czasu na Maledwiach, Australii, Himalajach czy co tam kto lubi? ;-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Bagder » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:33

@benq - nie neguję Twojej strategii - wręcz przeciwnie - trzymam kciuki. Chciałem się tylko podzielić własnymi spostrzeżeniami i tym, że sporo jest zależne od interwału w którym rozpatrujemy zyski z inwestycji. Chciałem też przedstawić - wnioski na podstawie twardych danych - tego w co chciałem zainwestować 10 miesięcy temu na podstawie różnych możliwych strategii

Absolutnie nie chodziło mi o taki backtesting - co by było jakby się postawiło idealnie. Tutaj obawiam się - że wszyscy - łącznie z superbotem - przegramy - z totolotkiem - bo przecież wystarczyło raz skreślić 5+2 liczb i zgarnąć 385 mln za 12,5 zł.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:37

@benq ale ja tak spędzam czas i nie musiałem zastawiać domu.
Tak, przy takiej kwocie wejścia (0,5kk) i procencie (10% m) zajęłoby Ci to 73 miesiące (pod warunkiem, że próg wejścia do 100 byłby niższy niż 525kk).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 lipca 2018, 16:14 przez Canis Lupus, łącznie zmieniany 2 razy.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:40

@Canis Lupus, Dlatego właśnie twierdzę, że takie boty czy nawet traderzy którzy chwalą się nieprzerwanymi zyskami 10% miesięcznie to ci sami ludzie, którzy są obecnie NET LEADERS pewnej znanej marki :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:42

Jacek Paciorek, amen.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: LeoPoland » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:06

benq pisze: Jeszcze jedno pytanie, jak bardzo ufasz swojemu botowi?
Botowi ufam. Nie ufam giełdom, gdyż jednego dnia wszystko może się zawalić. Tfu-tfu
benq pisze: Gdybym był równie przekonany jak Ty, nie wahałbym się i spieniężył wszystkie aktywa jakie posiadam,
Właśnie z powodu w/w tego nie zrobię. Jest jeszcze powód drugi niemożliwości ciągłego wzrostu - płynność rynku.
A'propos kapitalizacji (składania procentów), słusznie zauważyłeś, że ma to ogromną siłę. Na wykresie, którego link wcześniej wysłałem, można to zauważyć. W kwietniu system grał lotami o wartości poniżej 100USD, a w czerwcu loty wynosiły 120.000 USD. I właśnie z powodu braku płynności na koncie demo i braku ofert na takie ilości , system zaczął się "dławić" i został wyłączony. Został osiągnięty poziom powyżej, którego wzrosty kapitału są mało prawdopodobne.


Ale mam inny temat , którym zajmę się po wakacjach i w którym nie będzie ryzyka, że coś się rozleci. Mam znakomite własne i już przetestowane strategie na normalne i bezpieczne rynki finansowe. Interesują mnie wyłącznie instrumenty, które się nazywają opcjami ( nie mylić z opcjami binarnymi). Przy handlu opcjami czym zajmują się przede wszystkim duże instytucje finansowe, można z góry określić poziom ryzyka i moje strategie pozwolą na grę z naprawdę małymi stratami na gwarantowanym poziomie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:12 przez LeoPoland, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:12

@LeoPoland,
Jasne, ale skoro sam system działa, to po co ograniczać go do tak mizernego rynku jak IOTA?
Przecież AT działa tak samo na kryptowalutach, forexie, złocie czy akcjach. A dywersyfikując się na te wszystkie rynki unikniesz po pierwsze, problemów z płynnością, a po drugie, solidni brokerzy i giełdy padają znacznie rzadziej niż w krypto światku.
No i konto demo - a konto realne - inne zasady gry.

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: LeoPoland » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:17

@benq
Odpowiedziałem zanim przeczytałem Twoje pytanie, poprawiając wcześniejszy post. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:59

@LeoPoland, Z czystej ciekawości, czym się zajmowałeś do tej pory? Jakie masz doświadczenie na rynkach finansowych (dowolnych)?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Bit-els » środa, 4 lipca 2018, 14:27

@Canis Lupus, dokładnie. Paciorek W jednym ze swoich ostatnich filmów reklamuje jakiegoś bota. Za 100€ chyba. Tylko nie wiem czy za miesiąc czy raz i masz go na zawsze

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » środa, 1 sierpnia 2018, 12:05

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 7/24 ;)
Podtytuł: Nic się nie dzieje ;)

Różnica w porównaniu z zeszłym miesiącem wynosi 20 zł, także nie ma w zasadzie co tutaj więcej napisać.

Obrazek

Jedynie Decentraland (MANA) i Stellar (XLM) utrzymują się na plus, cała reszta na czerwono.
Stratis, Substratum i Verge odnotowują prawie 90% utraty wartości - a przy niezbyt dobrych newsach płynących odnośnie tych walut wydaje się, że mamy pierwszych kandydatów na dołączenie do listy https://deadcoins.com ;)

Dodano po 24 minutach 54 sekundach:
Odnośnie Decentraland, trochę newsów było.
https://blog.decentraland.org/decentral ... 7075935807
Ekipa ciągle mocno pracuje nad swoim SDK (aktualnie nad wprowadzeniem kredytów hipotecznych na nieruchomości w wirtualnej, zdecentralizowanej krainie).
Współorganizowali i sponsorowali konferencję NIFTY w Hongkongu podczas której odbył się pierwszy hackaton Decentraland, na którym powstało wiele ciekawych zastosowań platformy SDK MANA. Wygrał ekologiczny projekt Last of Ours podejmujący problem ochrony zagrożonych gatunków.
https://lastofours.io/
Użytkownicy Lasta mogą wirtualnie adoptować konkretnego zwierzaka (przykładowo nosorożca czy pandę), a zakupione tokeny zostają przeznaczone na ich utrzymanie. Tymczasem użytkownik dostaje specjalny avatar, który może wykorzystać do szerzenia idei pomocy zwierzakom i "pochwalenia" się swoim wsparciem.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: nariensi » środa, 1 sierpnia 2018, 17:08

Z powodów ideologicznych powinnam była trzymać MANA, muszę się poprawić. Przecież to ma teoretycznie nieskończony potencjał rozwoju, kto wie, może pójdzie w stronę świata z Ready Player One ;) (film fajny, ale książka to dopiero fajna)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » środa, 1 sierpnia 2018, 19:06

@nariensi, nie znam tytułu, sprawdzę w wolnej chwili :-)
Ja kiszę jakoś 10k mana o ile dobrze pamiętam, chociaż chyba wypłacałem wkład, to pewnie mniej. Ale liczę, że jeszcze nie koniec szalonych pomysłów na ich platformie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 08:16

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 8/24 ;)
Podtytuł: Gdzie są moje pieniądze :cry:

Kiedy myślisz, że już gorzej być nie może. BUM. Rynek pokaże Ci miejsce w szeregu.
Zobaczcie do czego prowadzi bezmyślny holding, połączony ze złym (ale nie fatalnym - mogło być znacznie gorzej) wejściem i brakiem cięcia strat. Wyobraź sobie, że nagle Twoje życie ulega drastycznej zmianie, potrzebujesz pieniędzy na kredyt czy leczenie. Z 5k zostało ledwie 1700 zł. A jeszcze nie mieliśmy prawdziwego Armageddonu, zjazdu BTC do 3-4k, upadku dużej giełdy, czy surowych sankcji prawnych. Nie zakładam, że cokolwiek z powyższych się wydarzy (oby nie), ale to wcale nie musi być dno dna. Mimo to jest krwawo. Uczcie się na czyichś błędach, nie swoich. Mam nadzieję, że komuś to pomoże uratować trochę kasy. Oczywiście wciąż mam ogromny horyzont czasowy przed sobą, +300% żeby odrobić straty z nawiązka na tym rynku nie byłoby niczym szczególnie wyjątkowym.
Koniec ględzenia, czas na liczby:

Obrazek

Po dłuższym namyśle dokupiłem Stellara (XLM) do swojego głównego portfolio (nie dotyczy projekt wariat).
Jest to w perspektywie ponad 8 miesięcy jedyna waluta, która nie straciła, a często bywa na plusie.
Znam wszelkie kontrowersje z nią związane (centralizacja, pseudo krypto etc.), jednak czysto spekulacyjnie wydaje się, że wsparcia na XLM są bardzo mocne, dno mocno uklepane, kapitalizacja i wolumen ogromne, a potencjał do wzrostów również - widać było w styczniu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kryptonite, pavlo4444 i 15 gości