Projekt WARIAT

Jaka będzie wartość całego portfolio na koniec grudnia 2019 roku?

paczka żelków
20
19%
mały procent wartości startowej (100-1,000 zł)
10
9%
poniżej 50% wartości startowej (1,000-2,500 zł)
6
6%
znacznie poniżej kwoty inwestycji (2,500-4,000 zł)
5
5%
zbliżona do wartości początkowej (4,000-6,000 zł)
11
10%
przyzwoicie wzrośnie, nawet dwukrotnie (6,000-10,000 zł)
13
12%
dwu/trzy/cztero-krotnie wzrośnie (10,000-20,000 zł)
15
14%
wzrosty jak na bańce roku 2017 (20,000-100,000 zł)
10
9%
to the moon, lambo (100,000-1,000,000 zł)
8
7%
stawiam każdemu z rocznym stażem na forum flaszkę (1,000,000-??????????)
10
9%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:49

Może warto rozważyć sprzedaż części LENDa i inwestycje w te projekty z listy WARIAT, które zdają się nieźle trzymać wartość? BAT zachowywał się bardzo przyzwoicie przez czas trwania Twojego eksperymentu i jak dla mnie ma mocne fundamenty. Poza tym spekulacyjnie to na pewno warto zwrócić uwagę na TRX (co jak co, ale Justin Sun potrafił już nieraz nieźle "nagonić" na zakup swoich monet co potwierdza tabelka Benqa, gdzie Tron przetrwał ostatnie miesiące bez gigantycznej utraty wartości). Z IOTĄ/CARDANO/MONERO też można wiązać pewne nadzieje, chociaż te akurat straciły sporo.

Masz też trochę projektów w portfolio, gdzie czekałbym na jakąś pompkę i wyjście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:23

adiqq pisze: środa, 26 sierpnia 2020, 20:43jak jakiś coin stanowi zbyt duży % całego porfela (to bardzo subiektywne, ale tak do tego podchodzę - ale po każdej aktualizacji cen, arkusz przelicza mi aktualne %) - to sprzedaję część, tak żeby odzyskać wkład. Zwykle jest to 30-50%. resztę trzymam na "moon" - ale całkiem możliwe, że jak dalej będzie tak rosło, to po trochu będę dalej sprzedawać...
To jest bardzo dobra zasada, ja również pilnuję proporcji portfela, pomimo znikomej ilości transakcji w ostatnich miesiącach. Przy poważniejszych zmianach czasem następuje totalna przebudowa.

@Fridaytrader
Dzięki za opinię.
Tak się składa, że wymienione przez Ciebie waluty stanowią większą lub podobną składową mojego portfela niż LEND. :)
Tutaj podsumowanie całych moich krypto-włości:
viewtopic.php?f=27&t=30380&p=655811#p655811

Po głębszej analizie nie widzę jeszcze przesłanek na ewakuację z DEFI, cały czas dużo się dzieje w temacie i przeczuwam, że to jeszcze nie sufit. Na ten moment LEND pozostaje u mnie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Projekt WARIAT

Postautor: Kutalisk » sobota, 7 listopada 2020, 17:37

@benq jak tam WARIAT?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » piątek, 27 listopada 2020, 21:44

@Kutalisk
Wybacz opóźnienie, sporo się działo w ostatnim czasie.
Nastąpiła drobna zmiana w portfelu, tj. po niemal 3 latach zdecydowałem się coś ruszyć - konkretnie, zamieniłem 720 LEND na 7,2 AAVE i sprzedałem 50% monet po kursie $76 (3,6 * $76 = $273 = 1023 zł). Ta kwota została wypłacona i nie jest już częścią pierwotnego portfela, pozostałe lend pozostawiam, bo jest potencjał do dalszych wzrostów. Inaczej mówiąc, ta zabawa stała się trochę tańsza, bo 20% wkładu do mnie wróciło.
Dlaczego w takim razie wypłaciłem? Bo zysk oscylował w okolicach 1000%, a permanentny brak realizacji zysku to równie zła strategia co całkowity brak cięcia strat. Skoro jeden z tych elementów jest już przyczyna spektakularnej porażki tego małego przedsięwzięcia, to szkoda by było zmarnować ogromny łut szczęścia, za jaki można uznać trafienie LEND w tak wariacko konstruowanym portfelu. Wiele coinów miało już swoje ogromne bańki, po czym odchodziło w niepamięć. Warto o tym pamiętać, bo złe wejście i duża, przeholdowana strata kapitału boli, ale świadomość straty na aktywie, na którym mogliśmy spokojnie zrealizować setki/tysiące % zysku boli znacznie bardziej, przynajmniej mnie.

Obecnie stan portfela prezentuje się następująco:
Obrazek

Nie wiem na ile jest to czytelne, konkretnie chodzi mi o sytuację AAVE/LEND.
Pierwsze 4 kolumny pozostawiłem bez zmian, natomiast dalej podałem już pozostałą liczbę coinów wraz z aktualnym kursem.
Zastanawiam się nad inną formą przedstawiania dalszych raportów, jeśli ktoś ma pomysł - chętnie przyjmę rady.

Alternatywnie, mógłbym dalej wrzucać tabelki bez uwzględniania sprzedaży części AAVE. Raczej nie widzę sensu takiego teoretyzowania, bo to trochę jak "gdybym kupił btc w 2010 r to byłbym teraz miliarderem." Nie, nie był byś.

Podsumowując, po 3 latach poza jednym złotym strzałem reszta wygląda bardzo mizernie.
Nawet gdybym wrzucił to podsumowanie 2 dni temu, niewiele by się zmieniło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » poniedziałek, 30 listopada 2020, 15:44

Coś mi się jednak nie podobało w powyższej tabelce, zrobiłem poprawkę na własny użytek, to i tutaj wprowadzam modyfikację.

Zamiast wpisywać nie do końca zrozumiałą ilość AAVE/LEND w różnych rubrykach, wpisałem tyle, ile aktualnie posiadam monet AAVE, a w rubryce "kurs kupna" wpisałem -823 zł, bo pierwotna cena zakupu całego lend wyniosła 200 zł, a połowę sprzedałem za 1023 zł (1023 zł - 200 zł = 823 zł).
W ten sposób obniżył się pierwotny koszt zakupu całego zestawu.

Obrazek

Nie usuwam poprzedniego posta, bo może jednak dla kogoś tamta forma jest czytelniejsza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » sobota, 16 stycznia 2021, 10:26

Proszę państwa, przełomowy moment.
Wariacki portfel po raz pierwszy od lat na sporym plusie :!:

Obrazek

Wszystko dzięki jednemu trafionemu czarnemu koniowi, ETHLEND vel AAVE.
Odnieśmy to do początkowych założeń.
8 walut straciło 80-100% wartości.
Tylko 3 obecnie są warte więcej niż przy zakupie, z tego jedna nieznacznie (MANA).

Warto odnotować, że gdybym nie sprzedał części AAVE, to całe 8 sztuk byłoby obecnie warte ok. 6000 pln, a więc znacznie więcej niż cały portfel teraz i więcej niż początkowo.

Analizowałem dość długo sytuację z końcówki 2017.
Obiektywnie rzecz ujmując - nie było szansy trafienia akurat w AAVE, gdybym miał wybrać tylko jednego alta jako czarnego konia.
Dywersyfikacja, jakiej dokonałem pozwoliła trafić taką perełkę, ale znowu obiektywnie rzecz biorąc, nawet wzrost wartości z 200 zł do 6000 zł, przy spadku wartości pozostałych monet o 50-100%, nie jest optymalną strategią inwestowania.
Ostatnio zmieniony sobota, 16 stycznia 2021, 11:26 przez benq, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: adiqq » sobota, 16 stycznia 2021, 10:57

benq pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 10:26Analizowałem dość długo sytuację z końcówki 2017.
Obiektywnie rzecz ujmując - nie było szansy trafienia akurat w AAVE, gdybym miał wybrać tylko alta jako czarnego konia.
Masz rację. Ja mam w porfelu AAVE, bo jak się zainteresowałem DeFi, to po analizie mi się spodobało...kupowałem wtedy LEND w cenie chyba poniżej 0,23$ - co po denominacji odpowiada 23$ A prawie na pewno taniej, bo mam w arkuszu taką cenę zaznaczoną w lipcowej analizie, a kupowałem znacznie wczesniej... (pierwsze analizy byly w listopadzie, wtedy było 0,0135, czyli po denominacji 1,35$) a jaka jest teraz cena - wiadomo...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Projekt WARIAT

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 16 stycznia 2021, 10:59

Ja miałem (a w zasadzie mam) fuksa z GOLEM, którego kupiłem za 0,10pln trafiając (chyba) idealnie w dołek.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » sobota, 16 stycznia 2021, 12:06

@kozaki_wiesi @adiqq
Niestety, jest tak jak napisaliście.
Trafienie wyjątkowego alta jest zazwyczaj loterią, bo zdecydowana większość (IMHO powyżej 90-95%) tych, które mają być przełomowe, kończą albo na liście deadcoins, albo latami tracą na wartości. I choć zdarzają się oczywiście pompki po 200-500%, to dopiero po miesiącach spadków, od poziomów -90-99% od ATH, ledwo widocznie w skali 1d, a po szybkiej akcji leci dalszy dump.

Cały projekt wariat uważam za sukces, choc nie z powodów finansowych (fartowne 21% zysku po 3 latach to jest śmiesznie słaby rezultat na tym rynku, choć w porównaniu z trzymaniem złotówek w skarpecie, czy na lokacie i tak jest nieźle).
Ponad 3 lata zabawy w tym wątku stanowczo wyleczyło mnie w rozdrabnianie się na dziesiątki/setki dziwnych wynalazków kupowanych za grosze. Jest z tym zdecydowanie za dużo roboty, zbyt wiele rzeczy do pilnowania po drodze (zmiany portfeli, łańcuchów, rebrandingi, delistingi, etc.). Ponadto przez dużą dywersyfikację kwota zainwestowana w poszczególne coiny jest tak niska, że nawet trafienie bullseye nie daje nominalnie dużych zysków.

Dopiero zakładając, że trafiłbym idealnie kupując AAVE za cały wkład (4952zł/25zł = 198 sztuk) obecnie byłoby to warte 148,000 zł :arrow: +2888%
Analogicznie skupując dipy BTC poniżej $4k lub ETH poniżej $100, można było wyciągnąć "marne" +900% lub %1100.

Gdybym miał cokolwiek komukolwiek doradzać, na podstawie własnych doświadczeń udokumentowanych w tym wątku:

Dajcie sobie spokój z dziwnymi altami i nie rozwadniajcie swoich zakupów na kilkadziesiąt drobiazgów.
Lepiej skupić się na największych graczach, bo jak widać od lat również zapewniają olbrzymie stopy zwrotu, a ryzyko totalnego fuck up'u i straty większości/całości środków jest nieporównywalnie niższe i wymaga znacznie mniejszego zaangażowania w śledzenie wykresów, newsów, kluczowych aktualizacji, itp.


A jeśli chodzi o dalsze losy moich shitcoinów - nie widzę żadnego sensu sprzedaży rzeczy wartych 0,40zł (jak SUB) czy 30 zł (jak QSP) - wartość poniżej fee za transfer.
Jeżeli uznam, że to odpowiedni moment, to sprzedam kolejną część AAVE (poprzednią sprzedałem przy kursie $76, od tego czasu urosło o kolejne +150%).
Wtedy chyba już nie będzie sensu aktualizacji tego wątku, choć nie zarzekam się.
Myślę, że niektóre z monet jeszcze kiedyś zrobią nowe ATH, np. XMR, TRX, MANA, czy LRC - czas pokaże.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Projekt WARIAT

Postautor: Kutalisk » sobota, 16 stycznia 2021, 12:25

@benq dzięki za podsumowanie. Śledzą ten wątek od początku i w trakcie trwania projektu WARIAT doszedłem do podobnych wniosków.

- znaczną część portfela przekonwertowałem na TOP10
- wypłacam część zysków po 100% wzrostach
- dokupuję coiny wskakujące do TOP10/20 po korektach 30-40%
- NIE ROZDRABNAIM SIĘ - śledzę max 10-15 coinów
- przed zakupem czegoś nowego spędzam kilka dni na "zbadaniu sprawy" (potrfele, opinie na forum/git hubie, analizy itd.)
- porzuciłem day trading
- nie oglądam wykresów na niższych interwałach (min. 1D)

Dzięki za sugestie/przemyślenia/inspirację.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Projekt WARIAT

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 16 stycznia 2021, 13:27

Dobra robota @benq, zastanawiam się czy nie zestawić Twoich osiągnięć z moimi choć ja miałem chyba łatwiej bo kupowałem głównie duże alty, chyba tylko na IOTA nie jestem do przodu.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » niedziela, 24 stycznia 2021, 12:15

Co ten AAVE?! :shock:
To ma jakiś sufit w ogóle? :P

Obrazek

3,6 AAVE * 244 USD = 878 USD * 3,73 = 3274 zł

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: blackraijin » niedziela, 24 stycznia 2021, 12:27

x10 w niecałe 3 miesiące. Noice :!: :shock:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: adiqq » niedziela, 24 stycznia 2021, 14:06

Spokojnie...dajcie AAVE jeszcze 2-3 miesiące, to porozmawiamy o sufitach ;) jak ostatnio oglądałem wykres, to wróciliśmy dopiero do poziomu z mini banki DeFi... Więc wszystko przed nami IMHO
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » niedziela, 24 stycznia 2021, 14:28

@adiqq
Pozostaje tylko zonk, że jak już pisałem jedyne posiadane AAVE, to te kupione za 200 zł w 2017. :roll:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: adiqq » niedziela, 24 stycznia 2021, 15:45

benq pisze: niedziela, 24 stycznia 2021, 14:28AAVE, to te kupione za 200 zł w 2017
myślisz, że moje kupione już nie wiem dokładnie kiedy był dużo więcej warte? Otóż wcale nie...DeFi jak kupowałem , to bylo około 1% mojego portfela...wtedy to nie były duże kwoty....ale mimo, że zysk dawno zrealizowany (na tej poprzedniej górce), to teraz jest to 4,5% u mnie :shock: A myślałem, że LINKa nic nie pobije ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » czwartek, 4 lutego 2021, 12:28

adiqq pisze: niedziela, 24 stycznia 2021, 14:06Spokojnie...dajcie AAVE jeszcze 2-3 miesiące, to porozmawiamy o sufitach
EKHM...
Proszę o dalsze prognozy ;)

Obrazek

Jeszcze jeden wniosek z obecnej sytuacji.
Nie ma żadnego sensu trzymać się starych wyborów.
Zamiast płakać nad stratą na XMR, IOTA, BCH, NANO czy innych rzeczach kupionych na górce 3 lata temu, warto płynąć z prądem.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: adiqq » czwartek, 4 lutego 2021, 13:21

benq pisze: czwartek, 4 lutego 2021, 12:28Proszę o dalsze prognozy
jeszcze nie minęły te 2-3 miesiące ;)
Odnośnie tego kurczowego trzymania sie starych, to wielokrotnie pisałem, ze nie tędy droga...ze starych to został mi własnie tylko XMR i ZEC - ale też tylko dlatego, że oba kupiłem w duzym dołku, bardzo promocyjnie i do obu mam sentyment - ale dojrzewam do tego, żeby zostawić tylko XMR a na ZEC zrealizować w końcu zyski.
Ja się zastanawiam, czy nie zrobić aktualizacji tej analizy, na podstawie której inwestowałem w DeFi...nie, nie dlatego, że teraz jest mi to do czegoś potrzebne, teraz pewnie wszystko będzie rosło jak szalone, ale po to, żeby wykorzystać to później, kiedy bańkowe emocje już opadną i będziemy myśleć o zakupach na następne lata...chętnie się tego podejmę, ostatnia raz zaglądałem do tego powazniej w lipcu'20 ;) Wyniki coinów z tej analizy są najlepszą rekomendacją, żeby znowu się tym zająć :lol:

Dodano po 3 minutach :
przerwa w zakupach, to mogę zająć się analizami ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Projekt WARIAT

Postautor: Kutalisk » sobota, 20 lutego 2021, 10:17

@benq jak sytuacja?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » sobota, 20 lutego 2021, 10:53

@Kutalisk
Proszę bardzo:
Obrazek

Finansowo ta zabawa okazała się jednak być sukcesem, choć z opóźnionym o 2 lata zapłonem - komunikat dla potencjalnych naśladowców:
Bańka jest BARDZO ZŁYM miejscem do myślenia o zakupach na long term. Absolutnie nie próbujcie w tym momencie wchodzić w cokolwiek z myślą o zakopaniu tego na lata na portfelu. Wszystkie te rzeczy, które urosły o 100-500-2000% w ostatnich kilka tygodni/miesięcy z 99,999999% pewnością spadną po 50-80-99% od nowych górek.
Zróbcie sobie własną analizę, jak wyglądałby ten portfel, gdybym zakupów tych samych coinów dokonał na przełomie 2018-2019, zamiast 2017-2018. Rząd wielkości lepszy zwrot, brak bycia na minusie 90% niedługo po zakupach, krótszy okres zwrotu od starej bańki, do nowej.
Jeżeli nie znasz się na tradingu, nie masz za bardzo pojęcia o kryptowalutach i chciałbyś wrzucić swoje oszczędności właśnie teraz, to...daj sobie spokój. Ewentualnie jeśli planowałeś zakupy np. za 5k, zrób zakupy za 2,5. Jeżeli uda Ci się dobrze rozegrać bańkę, to tak czy siak coś tam zarobisz. Jeżeli nie (z dużym prawdopodobieństwem pierwszej bańki nie rozegrasz dobrze i stracisz), zostanie Ci połowa kapitału na zakupy po pęknięciu bańki w oczekiwaniu na kolejną.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości