Projekt WARIAT

Jaka będzie wartość całego portfolio na koniec grudnia 2019 roku?

paczka żelków
20
19%
mały procent wartości startowej (100-1,000 zł)
10
9%
poniżej 50% wartości startowej (1,000-2,500 zł)
6
6%
znacznie poniżej kwoty inwestycji (2,500-4,000 zł)
5
5%
zbliżona do wartości początkowej (4,000-6,000 zł)
11
10%
przyzwoicie wzrośnie, nawet dwukrotnie (6,000-10,000 zł)
13
12%
dwu/trzy/cztero-krotnie wzrośnie (10,000-20,000 zł)
15
14%
wzrosty jak na bańce roku 2017 (20,000-100,000 zł)
10
9%
to the moon, lambo (100,000-1,000,000 zł)
8
7%
stawiam każdemu z rocznym stażem na forum flaszkę (1,000,000-??????????)
10
9%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: jok123 » niedziela, 2 września 2018, 12:52

Odnośnie Stellar'a: "Podobny los może spotkać projekt, który powstał na bazie kodu źródłowego Ripple - Stellar Lumens (XLM), który wedle prognoz straci 96% swojej wartości do końca 2019 r.".
Z artykułu: https://www.fxmag.pl/artykul/kurs-bitco ... wg-raportu

Jakie macie zdanie o takich raportach? Według mnie niektóre rzeczy mogą być trafnie przewidziane (np. wzrost znaczenia anonimowych projektów i problemy platform ETH, ADA), ale przewidywanie konkretnych cen to czyste gdybanie życzeniowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » niedziela, 2 września 2018, 14:54

@jok123, przewidywanie na dłużej niż 3 lata jest obarczone niezwykle dużym błędem, a powyżej 5 lat ma skuteczność prognoz bliską 50% - czyli rzut monetą. Na 10 lat do przodu ciężko zgadnąć jakie zmiany zajdą w branży o tak ugruntowanej pozycji jak motoryzacja czy tekstylia, co dopiero w takiej innowacji jak kryptowaluty. Bitcoin ma ledwie 9 lat, niektóre alty rok/dwa/trzy więc przewidywanie na 10 lat to zupełna abstrakcja.
Metodologia badania ciekawa, odnosnie podaży monet. Na pewno nie jest to bez znaczenia.
Podobnie myślę, że anony (monero, zcash) będą warte o wiele więcej za 2-3 lata.
Nie zgadzam się co do ripple.
Zbyt mocno siedzą w tym odpowiedni ludzie, żeby pozwolić to pogrążyć.
Obawiam się właśnie, że takie scentralizowane wynalazki mogą szybciej i mocniej przebić się do mainstreamu - swoją szybkością i skalowalnościa, oczywiście kosztem centralizacji i pełnej kontroli.
To jest najczarniejszy scenariusz.
Liczę na to, że monero, dash czy nawet bitek zostaną w swej pierwotnej formie i wywalczą swój kawałek tortu na tym rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » wtorek, 2 października 2018, 21:11

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 9/24 ;)
Podtytuł: Bez zmian - jest chuj**o, ale stabilnie ;)

To już miesiąc zleciał kolejny :shock:
Coraz bliżej do pierwszego roku wariackiego pomysłu, jak widać bardzo kiepsko to na razie wygląda dla typowego bagholdera.
Październikowa tabelka w zasadzie prawie się nie różni od tej wrześniowej - dalsze spadki, ale zaledwie o 70 zł.
Stellar tradycyjnie już nadrabia za resztę.
Obrazek

W zasadzie nie wiem co jeszcze odkrywczego mógłbym tu napisać.
Może tyle, że życie bagholdera jest ciężkie.
Jeśli ktoś nie widział, to polecam fajny materiał od @prezes - spowiedź hodlera:
Spoiler:
[youtube][/youtube]
Mam nadzieję, że mi również wystarczy cierpliwości i efekty będą równie spektakularne, choćbym miał przedłużać czas trwania projektu wariat o kolejne miesiące czy lata ;)

Dodano po 9 minutach 47 sekundach:
p.s.
Jedna ciekawa obserwacja, w mojej ankiecie zagłosowało 48 osób - nikt nie postawił na opcje, która od kilku miesięcy jest prawdziwa, tj. 1000-2500 zł. :lol:

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: koparki » środa, 3 października 2018, 14:06

przejrzałem wykresy na coinmarketcap , pierwsze top 50. I refleksja jest taka:
potencjał do bardzo dużych spadków się wyczerpał (moim zdaniem spadek do 30% od obecnych poziomów o ile nastąpi to maksymalne ryzyko ), projekty są obiecujące , niektóre wejdą do mainstreamu , proszę dla przykładu poczytać wątek o SIA , tam dyskutowaliśmy o projekcie blockchain w najniższej warstwie i obróbce tego przez firmy trzecie, to jest tylko przykład możliwości zrewolucjonizowania usług. Niektóre z projektów kupione na zasadzie WARIAT będą w ciągu dekady rozwinięte i wartościowe jak obecne wielkie firmy notowane na giełdach ... a niektóre znikną. W każdym razie na bessie się kupuje na hossie sprzedaje , wielu się wstrzymuje czekając na przełamanie się wsparć na bitcoinie co może jeszcze bardziej przecenić alty, bessa niby jeszcze trochę powinna potrwać , przemielić wszystkich optymistów, na ogół jest na koniec bessy wielka zmyłka i wyleszczenie ostateczne ;) choć nie zdziwiłbym się nagłym pionowym odreagowaniem w górę i odłączeniem się kilku altów od chorej relacji cenowej z btc, myśle tu np. o monero
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 października 2018, 14:27

koparki pisze: potencjał do bardzo dużych spadków się wyczerpał
Zdajesz sobie sprawę, że gdybyś był 100% na fiatach, bez kupionych drożej coinów, to byś od razu myślał odwrotnie lub częściowo inaczej? :) Potencjał do spadków i wzrostów jest uważam nadal duży. Takie -50% z obecnych cen uznaję za duże spadki. Owszem, jest teraz tendencja do wypłaszczenia wykresów, bez wielkiego pogłębiania spadków, przyznaję. Ale wiele altów, zwłaszcza tych nowszych a nie starych (z 2013-2015), ma w zasadzie w dupie supporty na wykresach /$ czy /t$. Zobaczmy np. Neo, Omg, Cardano, idą jak chcą, dalej, niżej.

Ciekawiej prezentują się te starsze uważam. Xmr, Dash, wygląda to lepiej. One mnie bardziej przez to interesują.
Ale nadal mogą lecieć. Wystarczy, że w razie pogłębiania dołka na BTC, analogicznie idzie wartość alty/btc, wtedy każde -10% spadku ceny BTC, oznacza -19% na wycenie alt/$ (0.9x0.9=0.81; 1-0.81=0.19).

Argumenty "fundamentalne" o rozwijaniu projektów, ich świetności, przełomowości były i są używane na każdym poziomie cenowym. To są argumenty typu "zawsze prawdziwe". Dzięki nim ludzie kupowali Dasha za 1000$, NEO za 100% czy ETH za 1000$. Tylko, że prowadzi to na minę, bo spekulacja to nie do końca wycena wartości "fundamentalnej".

Dlatego ciągłe przekonywanie po forach przez wiele osób, jaki to Zec nie jest super, Dash czy Sia czy Eth czy cokolwiek, to głównie pocieszanie się bagholderów. Argumenty za wzrostem z powodów "fundamentalnych" są powtarzane non stop, jak mantra i absolutnie nie oznaczają, że ETH czy Dash nie mogą być i po 50$ czy NEO po kilka dolców.

Dlatego nie kierowałbym się nimi przy szacowaniu poziomu wejścia. Takie argumenty są dobre do odsiania sobie projektów na bardziej nas interesujące dla inwestycji długoterminowej, ale już do określenia jego wejścia lepiej skupić się na liczbach czyli wykresie.

Nie ma większych believersów w projekty crypto niż ci, co analizując fundamentalnie ich wielkość i świetność pakują się radośnie na każdym wysokim poziomie cenowym.

PS. Jakbym był banksterem czy innym grubym graczem finansowym i byłbym zainteresowany rynkiem crypto, poświeciłbym miliardy by spuścić do cenowego kibla ten rynek i dopiero bym wtedy kupował. To taki kontrargument dla tych, co uważają, że zainteresowanie większym światem finansów naszym rynkiem oznacza wzrosty. Nie sądzę. Jak wchodzi odpowiednio gruba ryba, to działa przebiegle i lepiej chyba na tym by wyszła najpierw dewastując rynek do cna, by dopiero wtedy ozywić go jak Feniksa z popiołów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: koparki » środa, 3 października 2018, 14:41

Wymazywanie pisze: Argumenty "fundamentalne" o rozwijaniu projektów, ich świetności, przełomowości były i są używane na każdym poziomie cenowym. To są argumenty typu "zawsze prawdziwe". Dzięki nim ludzie kupowali Dasha za 1000$, NEO za 100% czy ETH za 1000$.
Kupowanie gdy bańka wszech czasów jest w zenicie to nie to samo co obecnie, istnieje coś takiego jak przewartościowanie i niedowartościowanie , świetność i rewolucyjność niektórych projektów jest bezdyskusyjna, oczywiście nikt nie ma szklanej kuli ale prawdopodobieństwo wyjścia na swoje jest po stronie akumulujących po obecnych cenach. Ale nie warto teraz się zapakowac pod korek.
Jestem pół na pół usdt oraz alt z top 50. Czekam na ostateczne wyleszczenie , na ostateczne wyrzucenie kryptowalut po cenie mniejszej niż obecna o -30% , podejrzewam że będzie to fałszywe przebicie wsparcia na btc , czyli odwiedzenie poziomów ok 5000$-49xx oraz cofka, jesli to nie nastąpi to tez będę zadowolony ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » czwartek, 4 października 2018, 11:59

koparki pisze: potencjał do bardzo dużych spadków się wyczerpał (moim zdaniem spadek do 30% od obecnych poziomów o ile nastąpi to maksymalne ryzyko ),
Weźmy dwa przykład z mojej tabelki, jeden który kupiłem na totalnym szczycie bańki - IOTA, oraz drugi, w nie najgorszej cenie - EOS.
W przypadku IOTA kupionych po $4, spadek do obecnej ceny $0,55 to -86%.
Jeśli spadnie o jeszcze o połowę do ceny $0,275, to będzie to zjazd o -93% od ceny zakupu. 93%-86% to "tylko" 7% różnicy.
Nic strasznego dla kogoś, kto przetrzymał 86% spadki.

Drugi przykład, EOS kupiony po $9 spadł do obecnej ceny 5,56 robiąc "tylko" -37%.
Jeżeli zjedzie jeszcze o połowę w dół do ceny $2,83 byłby to bardziej bolesny upadek o -68%.
Wykresy jednak mocno się wypłaszczają, coraz mniejsza szansa na takie drastyczne zjazdy i dłuższy odpoczynek niżej.
koparki pisze: Niektóre z projektów kupione na zasadzie WARIAT będą w ciągu dekady rozwinięte i wartościowe jak obecne wielkie firmy notowane na giełdach ... a niektóre znikną.
O to tu właśnie chodzi, niech chociaż 2/20 okażą się prawdziwym hitem, a mogą spokojnie zrekompensować starty na 18 niewypałach.
Wymazywanie pisze: Nie ma większych believersów w projekty crypto niż ci, co analizując fundamentalnie ich wielkość i świetność pakują się radośnie na każdym wysokim poziomie cenowym.
Nie ma też większych wygranych na giełdzie, niż ci, którzy regularnie kupują akcje świetnie rokującej firmy inwestując bardzo długoterminowo w dobrze zapowiadające się technologie czy produkty.
Wymazywanie pisze: Jakbym był banksterem czy innym grubym graczem finansowym i byłbym zainteresowany rynkiem crypto, poświeciłbym miliardy by spuścić do cenowego kibla ten rynek i dopiero bym wtedy kupował.
Gorzej, gdybyś trafił na innego grubasa, który już wpakował miliardy w bita i będzie go bronił za wszelką cenę.
Ile grubasów, tyle pomysłów działania.
Wymazywanie pisze: Argumenty za wzrostem z powodów "fundamentalnych" są powtarzane non stop, jak mantra i absolutnie nie oznaczają, że ETH czy Dash nie mogą być i po 50$ czy NEO po kilka dolców.
To jest prawdziwy odwieczny problem. Kierować się wartością spadków od ATH, czy może wzrostów od początku istnienia?
Bo patrząc na początki, to każda waluta (z tych starszych) jest potwornie droga.
Natomiast patrząc z perspektywy grudniowo-styczniowej bańki, wszystko jest takie tanie... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3086
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 4 października 2018, 12:48

benq pisze:
Weźmy dwa przykład z mojej tabelki, jeden który kupiłem na totalnym szczycie bańki - IOTA, oraz drugi, w nie najgorszej cenie - EOS.
W przypadku IOTA kupionych po $4, spadek do obecnej ceny $0,55 to -86%.
Jeśli spadnie o jeszcze o połowę do ceny $0,275, to będzie to zjazd o -93% od ceny zakupu. 93%-86% to "tylko" 7% różnicy.
Nic strasznego dla kogoś, kto przetrzymał 86% spadki.

Drugi przykład, EOS kupiony po $9 spadł do obecnej ceny 5,56 robiąc "tylko" -37%.
Jeżeli zjedzie jeszcze o połowę w dół do ceny $2,83 byłby to bardziej bolesny upadek o -68%.
Tzn trochę nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeśli teraz kupiłeś powiedzmy za 100$ 1000sztuk, to przy "obniżce" o 50% mógłbyś mieć tych sztuk 2000, teoretycznie dwa razy większy zysk przy odbiciu mimo, że to {"tylko" 7% różnicy}

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » czwartek, 4 października 2018, 13:47

@mudol,
To jest coś innego, Ty liczysz hipotetyczny zysk przy trafieniu w dołek dołków. Ja uważam, że nie da się regularnie trafiać w dołki, więc liczę stratę od zakupów powyżej dołka.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
To jest ogólnie mega naciągane, jak ludzie sprawdzają
„Ile to bym zarobił na tym bitcoinie, neo czy innym lisku?” i porównują cenę ATL z ATH.
Liczba osób, którym się udało tak kupić i sprzedać jest ekstremalnie niska, a liczba osób, które tak
robią regularnie... IMO są jak Yeti ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3086
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 4 października 2018, 15:13

Nie nie nie, ja nie liczę na dołek dołków, bardziej pokazuje co jeśli spadnie o kolejne 7% w stosunku do ceny z ath, ja tak właśnie obecnie gram, mimo, że coś tam kupione niby na dołku, to jeszcze tym gram aby kupić więcej za mniej ;) Coś co wydaje się mega promocją bo spadło od ath o 90% może być słabym zakupem, jeśli dalej będzie spadać. Ale masz rację - trafić w dno kompletne to już prawie jak piątka w totka*.

* szóstka jest wtedy kiedy kupisz na dnie i sprzedasz na mega ath ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » czwartek, 4 października 2018, 19:08

@mudol,
Rozumiem co chcesz przekazać, chodzi mi o spojrzenie z perspektywy kogoś kto przetrzymał taką stratę i bagholduje albo dokupuje.
Każdy procent ma znaczenie, szczególnie kiedy grasz naprawdę wielkim kapitałem.
Kryptowaluty niestety Są takim aktywem, gdzie nie ma podłogi. Każde wsparcie tutaj może runąć w ciągu godziny, tak jak wyżej pisał Wymazywanie , nie byłoby nic niezwykłego w cenie neo za 0,01 € :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 08:43

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 10/24 ;)
Podtytuł: ZzZ....ZzZ...obudźcie mnie, jak coś się zacznie dziać :roll:

Kolejny już miesiąc totalnego zastoju.

Obrazek

Nie wiem czy to nazwać uklepywaniem podłogi i czeka nas prędzej czy później jakieś ostre wybicie, czy może jest to przeciągająca się dystrybucja dogorywających altów. Czas pokaże. Jedynie rosnący kurs USD/PLN robi jakąś różnicę.

55 głosów w ankiecie - wciąż nikt nie zakłada, że pod koniec 2019 wartość portfela utrzyma się na obecnym poziomie.

p.s.
Może mi ktoś wytłumaczyć co jest nie halo ze wstawianiem obrazków na forum?
Przykładowo, korzystam z https://naforum.zapodaj.net/
i po uploadowaniu obrazka dostaję taki link:
https://naforum.zapodaj.net/46d137681ebc.png.html
który po użyciu opcji {IMH} na forum nie działa.
Muszę zmienić link i po .net/ dodać .net/images/
a na końcu wywalić .html
wtedy wkleja się normalnie.

Podobnie z https://imgur.com/
link do obrazka wygląda tak:

I za cholerę nie chce działać z opcją {IMG} na forum.

Oświeci mnie ktoś?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4263
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4262
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Projekt WARIAT

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 1 listopada 2018, 08:58

@benq w przypadku imgur, kliknij prawym na obrazek i użyj "otwórz grafikę w nowej karcie". Wtedy w tej nowej karcie będziesz miał na pasku poprawny adres obrazka z końcówką .jpg który bez problemu zadziała

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » środa, 5 grudnia 2018, 19:35

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 11/24 ;)
Podtytuł: Ho, Ho, Ho...ly Shit :cry:

Coś się zagapiłem, dlatego dopiero 5 grudnia, ale nie myślcie sobie, że się poddałem :P

Obrazek

-81% boli. Widok mniej, niż 1000 zł z włożonych 5000 również do miłych nie należy.

Mocno zastanawia mnie Loopring (LRC). Projekt nadal się rozwija, github bardzo aktywny, do końca grudnia ma być gotowy Loopring 2.0 (smart contracts, off chain architecture). Trwają prace nad sidechainem na ETH.
Koncepcja jest naprawdę mega - tworzenie bezpiecznych i transparentnych zdecentralizowanych giełd (DEX).
Zastanawiające jest, że rynek wyżej ceni mało sensowne projekty. No ale cóż, taka branża.
Wciąż wierzę, że ten portfel się podniesie i za kilka miesięcy pozwoli nie tylko odrobić stratę, ale też wyjść na plus względem trzymania tych środków na lokacie w tym samym okresie.
W końcu dopiero 11 miesięcy minęło, z założonych minimalnych 24. :twisted:

Dodano po 4 godzinach 37 minutach 20 sekundach:
Luźnych przemyśleń ciąg dalszy.
Gdyby rok temu, ktoś mi powiedział, że super hiper innowacyjna technologia (IOTA), najbardziej anonimowa kryptowaluta (Monero), alternatywa dla VPN i TORa (Substratum) czy platforma do budowy zdecentralizowanych giełd (Loopring) stracą na wartości znacznie więcej, niż przeglądarka brave (BAT), platforma wirtualnej rzeczywistości (Decentraland) czy Tron (TRX) to zapewne bym nie uwierzył. Okazuje się, że (przynajmniej na razie) nie zawsze warto kierować się racjonalnym myśleniem wybierając przedmiot krypto-spekulacji. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6723
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 21:41

@benq

ja też nigdy nie wpadłbym na to, że jakieś MDA czy obśmiewany na 4chanie nawet chain LINK będą bohaterami okresu sierpień-listopad, a nie o wiele ciekawsze prodżekty, ale tak wyszło - akurat do altów od jakiegoś czasu nie mam szczęścia, postawiłem na wzrosty NPXS i ZIL - nie trafiłem ;)

strata 4k z 5k rzeczywiście boli, tym bardziej zaskakuje mnie, że zdecydowałes się skupować krypto na poziomie 6k, ale być może wyjdziesz na tym najlepiej ze wszystkich :) tego Ci życzę, natomiast "następnym razem" rozważ DT na altach przy boczniaku z jasno określonymi stop lossami (czekasz na wypłaszczenie na 4h i atakujesz), w ten sposób w październiku szło ugrać naprawdę niezłe pieniądze, od 100 do 400% w zależności od alta - na binance prawie każdy został napompowany w ten sposób 2-5 krotnie (z wyjątkami, niestety - postawiłem na wyjątki :roll:)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » wtorek, 11 grudnia 2018, 08:36

@BitJanusz,
Jeśli chodzi o DT, to bardzo mało u mnie ostatnio, ale kilka akcji było. Najlepszy % zrobiłem na Dashu, jak poszła dzida 7 grudnia to w 1 dzień 10% pykło. A to przypadek, że akurat tej nocy pierwszy raz od miesięcy nie spałem ;)
Na 4h to nie mam zdrowia, bardziej szukam okazji na 1D jeśli już (ewentualnie tak jak piszesz, dobry moment na 1D, a samo wejście po wypłaszczeniu na 4h).

Wejście na poziomie 6k (czyli -75% od ATH) za część kasy to z czystej przezorności i strachu. Są takie waluty jak Monero czy Dash, których posiadanie mniej, niż dwucyfrowej liczby sztuk może się okazać wielkim błędem w przyszłości. A kiedy kupować, jak nie po ponad półrocznych spadkach i ustabilizowaniu się cen na parę tygodni. Stąd początek zakupów na takim właśnie poziomie z gotowością do dalszych działań.

Portfel z tego wątku (wariat) to trochę inna para kaloszy. Zero uśredniania, zero dopłacania do stratnych pozycji, zero cięcia strat i zero take profitów od roku. To miało polegać na wybraniu interesujących altów z pozycji 50-300 na CMC - takich, których założenia są ciekawe i mają coś nowego do zaoferowania. Jak na razie jest dokładnie tak jak piszesz - niestety, ale merytoryka tutaj często przegrywa i byle shit jest pompowany o 200-300%, a te ciekawe waluty lecą na łeb.
Ten portfel jest w całości przeznaczony na straty - nawet pieniądze do jego zakupu były tylko profitem z jednej dobrej transakcji - stąd też nie bawię się w regularne śledzenie wszystkich newsów z każdej z walut - co ma być to będzie. Jeśli trafiłem choć 1 złoty strzał - to coś zarobię za kilka lat, jeśli nie - straciłem "nie swoją" kasę.
A ile po drodze ciekawych rzeczy się nauczyłem, choćby z dziesiątkami różnych portfeli - bezcenne. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » wtorek, 1 stycznia 2019, 09:35

PROJEKT WARIAT - PROGRES - 12/24 ;)
Podtytuł: Półmetek

W połowie założonego planu minimum sytuacja wygląda tragicznie -83% robi wrażenie.
Cieszyć może jedynie brak drastycznych zjazdów od zeszłego miesiąca - czyżby dno się powoli uklepywało?

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: tomant » wtorek, 1 stycznia 2019, 20:27

To że coś jest nisko, wcale nie znaczy że może być jeszcze niżej. Coś co wydaje się uklepywaniem dna, może być tylko przystankiem przed dalszymi spadkami. Nie mówię że tak akurat teraz jest.
Kurcze, by wyjść na zero, musiałbyś teraz zarobić prawie 700%. Przy takiej dywersyfikacji może być to problem. Jednak zakładając że rynek ruszy na północ jakaś tam szansa istnieje.

Miejmy nadzieję, że twoja strata będzie zyskiem dla osób wchodzących dopiero w ten niebezpieczny świat. Oczywiście zyskiem edukacyjnym.
Osobiście obstawiam teraz umiarkowane zyski projektu, jednak dużo niżej niż wkład początkowy. Odzwierciedliłem to w ankiecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: benq » wtorek, 1 stycznia 2019, 21:15

@tomant
Pełna zgoda - nigdy nie jest tak tanio, żeby cena nie mogła spaść o 99% :twisted:
Wydaje mi się, że dywersyfikacja nie ma tu wielkiego znaczenia. Ten rynek działa jak ogon psa - a psem jest bitcoin. Kiedy BTC zalicza hossę, ciągnie za sobą wszystkie mniej lub bardziej wartościowe rzeczy. Kiedy BTC traci - nawet te pozornie z nim nie związane tracą jeszcze mocniej.
W mojej sytuacji żadna z wybranych walut nie okazała się scamem (no może poza Verge), więc nie widzę przeciwskazań do wzrostów całego portfela. Przy ewentualnej nowej hossie liczę na to, że któryś z wyjątkowo udanych coinów może przyćmić swoimi wzrostami btc oraz całą reszte.

Taką mam nadzieję, że choć jedna osoba zobaczy i zastanowi się nad wpłacaniem pieniędzy na rynek, o którym nie ma się pojęcia, z nadzieją, że „jakoś to będzie”. :)

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
p.s.
Do wyjścia na zero „wystarczy” 470% :ugeek:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Projekt WARIAT

Postautor: tomant » wtorek, 1 stycznia 2019, 21:39

benq pisze: wtorek, 1 stycznia 2019, 21:15p.s.
Do wyjścia na zero „wystarczy” 470%
Tak jest, dokładnie potrzeba wzrostu 472%.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości