Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: czajaPL » sobota, 10 lutego 2018, 08:52

wczoraj ktoś pisał na forum,że Koreańczycy pompują wybrane waluty i się zastanawiał w jakim celu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 lutego 2018, 08:59

No właśnie Korea wyraźnie rządzi pumpem XRP: https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/#markets

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
A ponieważ BTC wszystko akceleruje, możliwe, że jeszcze zobaczymy wzrost BTC i na napędzania dalej altów (ripple przegrzane już, ale BTC może pociągnąć nieco go dalej jeśli te 9k zrobi znów i zachowa).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kubab21 » sobota, 10 lutego 2018, 09:26

Xrp powinno zaliczyc pare skokow w gore w ubieglym tygodniu chociazby przez plotke z podpisaniem kontraktu z chinskim bankiem ludowym, albo z ripple w pekao i santanderze. Kurs stal w miejscu a teraz ten ogromny skok :D ciekawe tylko czy sie zatrzyma czy jeszcze podbije

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 lutego 2018, 12:26

@kubab21, No własnie, jeśli to by zagrało mogliby kręcić mini banieczkę. Ale coś nie mogą się oderwać alty od decyzji BTC co do kierunku. Tak czy siak wysokość ruchu XRP dzisiaj (ponad 60% wzrost w 24h) wskazuje, że może nie jest to tylko odbicie jak reszta (bo reszta altów po 20-25% zazwyczaj), ale może przymiarka pod te wiadomości, które opisujesz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kubab21 » sobota, 10 lutego 2018, 15:20

Patrzac na wolumen szykuja sie kolejne wzrosty

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: czajaPL » poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:42

Kod: Zaznacz cały

Ripple zawarło umowę z liderem rynku płatności ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... 18/w19y90f

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Phlox » sobota, 17 lutego 2018, 13:54

Ładnie nam XRP wyskoczyło. Zapakowałem się w nie w czwartek po bardzo pozytywnych newsach i się zastanawiałem czemu tak spada wobec BTC. Teraz w miarę odrobiło straty tylko czy ten wystrzał to nie powtórka z zeszłego weekendu? PR waluty jest o wiele lepszy niż był na ATH, więc wydaje się, że warto to jeszcze potrzymać, bo 100% wzrost wydaje się całkiem realny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 15:13

XRP przebiło 2 spadkowe LT i dosięgnęło .236 fibo. Drugi raz, najpierw knotem, teraz mniejszym knotem. Przebicie jej pewnie poprowadzi do nasilenia impulsu, konsolidacji i może nawet kolejnego fibo jako targetu.

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 244
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dooomino » poniedziałek, 19 lutego 2018, 12:04

Jeśli bitcoin pomoże nam to ładnie przebić to może zacząć mówić o jakiejś ładnej pompce na rpx. W rpx jestem zapakowany na long, powinno się opłacić ale cieżko cokolwiek przewidzieć kiedy jesteśmy tak zależni od bitcoina jeśli on nam leci to nawet 100 pozytywnych newsów od rpxa nam nie pomoże piąć się wyżej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Phlox » wtorek, 20 lutego 2018, 18:55

Tak się zastanawiam nad tym kursem. Obroty są obecnie na BitFinexie minimalne 37mln XRP vs 200 mln XRP na BitHumbie. Generalnie różnica w kursie wynosi już 10%, jest większa obecnie nawet niż w przypadku BTC. Mieliśmy przypadki w zeszłym tygodniu, że różnica wynosiła 2-3%.

Wobec powyższego to wygląda jakby na BitFinexie kurs był oderwany od rzeczywistości w tym momencie. Widać też, że Koreańczycy przerzucili się na ETC co znacznie obniżyło obroty na XRP. Jeżeli będzie korekta na ETC to będzie też ładnie napompowany XRP.

Ktoś wie skąd tam taka nagła fascynacja ETC? Ma kilkukrotnie większe obroty niż ETH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wipqozn » wtorek, 20 lutego 2018, 20:12

Phlox pisze:

Ktoś wie skąd tam taka nagła fascynacja ETC? Ma kilkukrotnie większe obroty niż ETH.
Airdrop Callisto.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » wtorek, 20 lutego 2018, 21:49

Kapitalizacja Ripple wynosi teraz ponad 44 miliardy dolarów. Waluta plasuje się na 3 miejscu w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Do drugiego miejsca brakuje jej jednak ponad 50 miliardów dolarów. Cena w ciągu ostatnich 24 godzin spada o około 1%.



Spoglądając na wykres widzimy, że cały impuls wzrostowy rozpoczęty w grudniu 2017 roku został niemal całkowicie zniesiony. Spadki zakończyły się (tymczasowo) na poziomie 0.568 dolara. W chwili obecnej cena walczy z oporem 1.155 dolara. Jeżeli byki będą wystarczająco silne i uda im się wybić ten opór, to kolejnym przystankiem będzie poziom 1.61 dolara. Na chwile obecną wydaje się to być mało realny scenariusz. Obecne odreagowanie odbywa się ewidentnie na malejącym wolumenie, co nie wróży dobrze dla wzrostów. Alternatywnie do spadków można dołączyć się p wybiciu i teście od dołu wsparcia 0.856 dolara.



Dla klientów brokera XM szablony dla platformy MT5 z gotową analizą przygotowaną przez nas.

POBIERZ - RIPPLE - 4H

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.


Analiza jest również dostępna na TradingView PL: LINK
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pan Inwestor » poniedziałek, 5 marca 2018, 08:49

Odpalił - szkoda, że tak wcześnie :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Phlox » poniedziałek, 5 marca 2018, 11:31

Dokładnie, w weekend zrobiłem sobie wolne od handlu, a poranek przywitał mnie kursem 1,08. Naszczęście spadło, teraz się zastanawiam nad poziomem do zakupu. Do wieczora powinien być w miarę spokój, bo Koreańczcy śpią.

Edit: Cena wraca do normy, a coinbase nie dodaje XRP.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Phlox » czwartek, 8 marca 2018, 10:41

Myślę, że powolutku można zacząć się ustawiać na zakupy. Niżej niż na 0,80-83 raczej nie poleci, planuję zakupy w tych okolicach, mam nadzieję, że się doczekam. Chociaż wczoraj była promocja po 0,78, ale jednak bałem się wsiąść do tego pociągu.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kubab21 » sobota, 17 marca 2018, 11:56

I co, chyba jednak polecialo nizej

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maxiu27 » wtorek, 3 kwietnia 2018, 17:29

myslicie ze warto w niego jeszcze inwestowac?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:26

@maxiu27, XRP jak wszystkie alty, spadło tyle, że już albo wkrótce stanowić mogą dobrą propozycją na zakup, nawet dłuższy (kilka tygodni lub miesięcy). Ale czy to już "ten" czas na zakup czy jeszcze nie - nie wie nikt. Można wspomóc się prostą analizą i wyznaczyć linie trendu spadkowego, opory i supporty i przy ich pomocy opracować znaczący dla nas sygnał do zakupu (np. przebijanie LT spadkowego lub oporu).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maxiu27 » środa, 4 kwietnia 2018, 15:29

a jak myslicie jaka maksymalna realna cena moze ogiagnac ta waluta?

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BobQ » środa, 4 kwietnia 2018, 15:38

@maxiu27,
Jest jej tylko 1/3 puszczona w obieg więc trudno ocenić, to zależy od wielkości rynku krypto i od tego jaki kawałek tego tortu bd miał XRP. Ale jak chcesz zgadywania to ja oceniam max 10$ i to nie do końca tego dwudziestolecia i to pod warunkiem ze nie będzie więcej niz połowa monet w obiegu :)
To tylko gdybanie i nic lepszego nie dostaniesz bo nikt nie ma kryształowej kuli, a jak twierdzi że ma to kłamie ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], cafard, fledermaus, sebamistrz i 34 gości