Zakup koparek - jak to zrobić najlepiej?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparek - jak to zrobić najlepiej?

Postautor: kwladyka » sobota, 16 grudnia 2017, 21:24

0) Jestem z Poznania. Nie mam doświadczenia w kopaniu. Mam doświadczenie jako przedsiębiorca. Chętnie spotkam się z kimś doświadczonym i postawię mu obiad. Może zrobimy coś razem :) Na start chce kupić 1 koparkę ETC i 1 BTC. Wyciągnąć wnioski i skalować.

1) Zakup koparek dla ETC i BTC. Uwzględniając stosunek mocy, ceny, poboru prądu i czasu dostawy. Tj. otrzymując koparę po 1 miesiącu dostaję 1 miesiąc starszy sprzęt i mam o 1 miesiąc gorszy ROI, a to bardzo dużo. Jak kupować najefektywniej?
Wydanie 20k PLN na koparkę jest ok. Chciałbym kupić dokładnie taki sprzęt jaki potencjalnie później bym skalował. Chyba, że ma sens składanie go samemu z okazji cenowych to wtedy trzeba do tego podejść zupełnie inaczej.

a) Gdzie, kiedy, co i jak kupić dla BTC?
b) Gdzie, kiedy, co i jak kupić dla ETC?

2) BTC bazuje na SHA-256. Czy to znaczy, że równie efektywnie będę mógł na tej samej maszynie kopać np. PPC? Odrazu do głowy przychodzi mi przełączanie koparek automatycznie na taką walutę jaka ma sens w danym dniu.

3) Pytanie z kryształowej kuli: Jaką wartość rynkową ma sprzęt do kopania BTC i ETC po roku od zakupu. Tj. np. karty graficzne to najszybciej starzejący się sprzęt. Znalazłem w internecie wykresy cen kart graficznych dla ostatniego roku i wydaje się, że ceny utrzymują się na tym samym poziomie z uwagi na wypaczenie rynku kart graficznych przez koparki. Czy faktycznie tak to teraz wygląda?

4) Czy kopanie BTC i ETC sprzętem, który ma rok czasu jest optymalne? Czy trzeba go sprzedać i kupić nowy?

PS Jest sporo materiałów na forum, ale nie hejtujcie. Doszukanie się tego czego chce na forum zajęłoby mi miesiąc w momencie kiedy dopiero je poznaje.

Dodano po 38 minutach 12 sekundach:
Ad. 2. Z tego co znalazłem koparkami z SHA-256 można kopać wszystkie waluty na tym algorytmie równie efektywnie. Są nawet kopalnie multipool. Jak nie mam racji to niech ktoś zaprzeczy.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparek - jak to zrobić najlepiej?

Postautor: kwladyka » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 00:24

Kiedy można się spodziewać nowej produkcji antminer S9?

Kiedy trzeba zamówić, żeby nie zapłacić za wcześnie, ale jednocześnie, żeby nie zostać bez niczego?

W jakim kraju następuje import z Chin antminerów dla celów rozliczenia VAT?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości