Jaki portfel do RIPPLE

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: Areck1 » poniedziałek, 21 maja 2018, 13:36

@Pan Inwestor
Dzięki za odpowiedz. Jak będę kupował to na pewno skorzystam z Twojego linku.

@ShadowOfHarbringer
Dziękuję za ostrzeżenie. Wiem na jakich zasadach działa Ripple (XRP).
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: gawliq » czwartek, 24 maja 2018, 16:00

ShadowOfHarbringer pisze:
rav3n_pl pisze:Ripple to nie jest kryptowaluta.
Poczytaj o warunkach użytkowania.
+1

Ripple to nie jest kryptowaluta.

To pseudo-bankowy token, którego właściciele mogą np. jutro zdecydować że zwijają biznes i likwidują wyemitowane już tokeny, konfiskują 80% tokenów w obiegu lub dodrukowują 10 x więcej tokenów niż jest w obiegu.

Funkcjonowanie Ripple niczym się nie różni od funkcjonowania walut fiat. A właściwie to różni się, ale na gorsze. Walut fiat nie można AŻ tak łatwo skonfiskować lub zlikwidować.

Zaskakuje mnie, że dyskusja na temat takich gównotokenów jest tutaj dozwolona w ogóle.
Bajkopisarz nr 1 na tym forum :D wolę nie wiedzieć skąd bierzesz te pomysły, ale to na pewno nie jest dobre dla Twojego zdrowia i powinieneś to odstawić :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 maja 2018, 16:06

gawliq pisze:Bajkopisarz nr 1 na tym forum :D wolę nie wiedzieć skąd bierzesz te pomysły, ale to na pewno nie jest dobre dla Twojego zdrowia i powinieneś to odstawić :)
Oho.

Widzę, że prawdopodobnie mamy tutaj powrót jednego z koleszków, którzy bana niedawno dostali.

Szykujesz się na następnego bana ?

Ripple jest scamową gównowalutą, wiadomo o tym od początku odkąd powstała. To, że nadal istnieje po 2 latach o absolutnie niczym nie świadczy. USD, EUR, PLN też istnieją po kilkadziesiąt lat a są gównowalutami bez pokrycia i wartości. Dlatego powstał Bitcoin (Cash) - aby je zastąpić prawdziwą walutą.

Napisz, gdzie napisałem nieprawdę, albo zamknij się. Wkurzają mnie bezczelne żółtodzioby bez stażu na forum, które myślą że wszystkie rozumy pozjadały.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: gawliq » czwartek, 24 maja 2018, 16:12

ShadowOfHarbringer pisze:
gawliq pisze:Bajkopisarz nr 1 na tym forum :D wolę nie wiedzieć skąd bierzesz te pomysły, ale to na pewno nie jest dobre dla Twojego zdrowia i powinieneś to odstawić :)
Oho.

Widzę, że prawdopodobnie mamy tutaj powrót jednego z koleszków, którzy bana niedawno dostali.

Szykujesz się na następnego bana ?

Ripple jest scamową gównowalutą, wiadomo o tym od początku odkąd powstała. To, że nadal istnieje po 2 latach o absolutnie niczym nie świadczy. USD, EUR, PLN też istnieją po kilkadziesiąt lat a są gównowalutami bez pokrycia i wartości. Dlatego powstał Bitcoin (Cash) - aby je zastąpić prawdziwą walutą.

Napisz, gdzie napisałem nieprawdę, albo zamknij się. Wkurzają mnie bezczelne żółtodzioby bez stażu na forum, które myślą że wszystkie rozumy pozjadały.
Bana? Przypomnij mi jakiego bana dostałem, bo chyba Ci się przyśnił tak samo, jak te informacje o ripple/xrp :)

W innym wątku odniosłem się do wszystkiego co pisałeś na temat xrp - możesz tam wrócić i przeczytać jeszcze raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 maja 2018, 16:42

gawliq pisze:W innym wątku odniosłem się do wszystkiego co pisałeś na temat xrp - możesz tam wrócić i przeczytać jeszcze raz.
Link poproszę.

EDIT:
Znalazłem.

Żałosne są te Twoje posty. Nie obaliłeś żadnego mojego argumentu.

Na dzień dzisiejszy:
- Ripple nie ma pokrycia (nie ma skarbca w którym przechowywana jest wartość będąca pokryciem dla tokenów ripple)
- Jest scentralizowany absolutnie, właściciele ripple decydują ile monet jest w obiegu i kto może mieć monety a kto nie. Mogą odmówić i dowolnie manipulować monetami
- Nie jest kopany (PoW) tylko był rozdawany w jakimś gównianym ICO
- Nie posiada też mechanizmu Proof-Of-Stack (PoS)
- Większość monet będących w obiegu jest w rękach twórców (kiedy ostatnio sprawdzałem było to >60%, coś się zmieniło w tej materii ?)

Definicja gównotokenu.

Podważ którekolwiek z powyższych. Dodam iż jest to wiedza powszechna i ogólnodostępna.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: gawliq » czwartek, 24 maja 2018, 17:05

To może Ty podasz źródła, z których bierzesz te powszechnie dostępne i wiarygodne informacje, bo póki co potrafisz tylko rzucać hasłami bez pokrycia.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 maja 2018, 18:28

gawliq pisze:To może Ty podasz źródła, z których bierzesz te powszechnie dostępne i wiarygodne informacje, bo póki co potrafisz tylko rzucać hasłami bez pokrycia.
Jezu.

1. Ripple nie można kopać:
2. Ripple nie posiada mechanizmu Proof Of Stack:
PL: https://bithub.pl/kryptowaluty/ripple/
EN: https://developers.ripple.com/consensus.html
EN: https://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(p ... stribution

3. Ripple jest scentralizowane:
EN: https://ripple.com/technical-faq-xrp-ledger/
Validators and Unique Node Lists

What service do transaction validators provide?

Validators determine if transactions meet protocol requirements, and are therefore “valid.” The service validators uniquely provide is grouping transactions into ordered units, agreeing on one such ordering specifically to prevent double spending.
See The Ripple Ledger Consensus Process and the Ripple Labs Tech Talk: Understanding Consensus for more information about the consensus process.


How much does it cost to run a validator?
Running a validator does not require any fees or XRP. It is comparable in cost to running an email server in terms of electricity.


What are Unique Node Lists (UNLs)?
They are the lists of transaction validators a given participant believes will not conspire to defraud them.


Which UNL should I select?

Since anybody can run a validator, the burden is on the network participants to choose a reliable set. Currently, Ripple (further mentions of Ripple in this document that are italicized represent the company) provides a default and recommended list which we expand based on watching the history of validators operated by Ripple and third parties. Eventually, Ripple intends to remove itself from this process entirely by having network participants select their own lists based on publicly available data about validator quality.
4. Wykopano EDIT: Tfu tfu - STWORZONO Z POWIETRZA tylko 100 miliardów XRP i większość należy do Ripple inc.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(p ... stribution
Of the 100 billion created, 20 billion XRP were retained by the creators, who were also the founders of Ripple Labs. The creators gave the remaining 80% of the total to Ripple Labs, with the XRP intended "to incentivize market maker activity to increase XRP liquidity and strengthen the overall health of XRP markets
(...)
As of March 2015, 67% of Ripple Labs's original 80% was still retained by the company
5. Ripple nie ma pokrycia - wynika jasno z powyższych źródeł.

Kupują ludzie gównotokeny i nawet nie wiedzą co kupują, do tego podważają ogólnie dostępną, oczywistą wiedzę.

Żałosne.
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 maja 2018, 18:34 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 3 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: mecenas » czwartek, 24 maja 2018, 18:29

@gawliq, Ty serio nakupił se tego rippla?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 maja 2018, 18:33

mecenas pisze:@gawliq, Ty serio nakupił se tego rippla?
Przeczytał w jakiejś gazecie że Ripple zajebiste jest bo Karyna z Januszem też kupili a potem będzie płakać jak to wszystko pierdolnie.

Nie mam siły do ludzi, jak można inwestować w coś czego się nie rozumie. Ja przede wszystkim zanim w coś wejdę, muszę rozumieć jak to działa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: gawliq » czwartek, 24 maja 2018, 19:38

ShadowOfHarbringer pisze:
gawliq pisze:To może Ty podasz źródła, z których bierzesz te powszechnie dostępne i wiarygodne informacje, bo póki co potrafisz tylko rzucać hasłami bez pokrycia.
Jezu.

1. Ripple nie można kopać:
2. Ripple nie posiada mechanizmu Proof Of Stack:
PL: https://bithub.pl/kryptowaluty/ripple/
EN: https://developers.ripple.com/consensus.html
EN: https://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(p ... stribution
Proof of Stake*
No nie można, ani nie posiada, bo działa na innej zasadzie, sam pisałem o tym w innym wątku. Dzięki temu jest tani i szybki, same zalety.
ShadowOfHarbringer pisze: 3. Ripple jest scentralizowane:
EN: https://ripple.com/technical-faq-xrp-ledger/
Eventually, Ripple intends to remove itself from this process entirely by having network participants select their own lists based on publicly available data about validator quality.
Czyli istnieją validatory, które każdy może uruchomić i im więcej będzie validatorów niezależnych, tym mniej będzie validatorów zarządzanych przez Ripple, aż w końcu ta liczna spadnie do 0.
A członkowie sieci będą mogli sami wybierać listy validatorów, które uważają za zaufane.
Ripple potrzebuje jeszcze kilkanaście niezależnych validatórów, aby być bardziej zdecentralizowane niż bitcoin, gdzie 51% mocy obliczeniowej generuje 5 kopalni, które jakby chciały mogą zorganizować atak 51 procent. Oczywiście prawdopodobieństwo takiego ataku jest znikome, ale istnieje.
ShadowOfHarbringer pisze: 4. Wykopano EDIT: Tfu tfu - STWORZONO Z POWIETRZA tylko 100 miliardów XRP i większość należy do Ripple inc.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(p ... stribution
Of the 100 billion created, 20 billion XRP were retained by the creators, who were also the founders of Ripple Labs. The creators gave the remaining 80% of the total to Ripple Labs, with the XRP intended "to incentivize market maker activity to increase XRP liquidity and strengthen the overall health of XRP markets
(...)
As of March 2015, 67% of Ripple Labs's original 80% was still retained by the company
"posiada" około 60%, których nie jest w stanie użyć "na życzenie". Już raz pisałem jak to działa. Zresztą jest to wytłumaczone w linku, który podałeś, więc na pewno się z tym zapoznałeś dokładnie i wiesz, że ma to dobry wpływ na stabilność xrp.
ShadowOfHarbringer pisze: 5. Ripple nie ma pokrycia - wynika jasno z powyższych źródeł.
Nie ma takiego pojęcia w krypto jak "pokrycie". To tak, jakbyś oczekiwał od spółek akcyjnych, że będą w "skarbcu" posiadały równowartość wartości rynkowej swoich akcji.
W czym mają pokrycie inne krypto, choćby BTC? W wierze. W wierze, że jak będziesz chciał sprzedać BTC, to ktoś je od Ciebie kupi za daną kwotę. Albo, że będziesz mógł kupić określoną ilość dóbr za określoną ilość BTC. Czyli dokładnie takie samo pokrycie jak akcje, pieniądze, czy XRP.
ShadowOfHarbringer pisze: Kupują ludzie gównotokeny i nawet nie wiedzą co kupują, do tego podważają ogólnie dostępną, oczywistą wiedzę.

Żałosne.
Dokładnie wiem co kupiłem, pozdrawiam.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 maja 2018, 19:55

@gawliq

Do Twojej informacji, w powyższym poście nie podważyłeś żadnego mojego argumentu.

Więc twoje pieprzenie o moim "bajkopisarstwie" jest fałszem i obłudą. WSZYSTKO co napisałem na temat Ripple nadal jest prawdą, potwierdzoną wieloma wiarygodnymi źródłami.
gawliq pisze:Dokładnie wiem co kupiłem, pozdrawiam.
W takim razie nie mam więcej pytań.

Wolna wola i poinformowanie/bycie poinformowanym to podstawa, bez niej nie ma wolnego rynku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: gawliq » czwartek, 24 maja 2018, 20:16

ZAUWAŻYŁEM, ŻE LUBISZ UŻYWAĆ CAPSÓW I BOLDÓW, WIĘC PEWNIE SPODOBA CI SIĘ TA LINIJKA TEKSTU.
ShadowOfHarbringer pisze:+1

Ripple to nie jest kryptowaluta.

To pseudo-bankowy token, którego właściciele mogą np. jutro zdecydować że zwijają biznes i likwidują wyemitowane już tokeny, konfiskują 80% tokenów w obiegu lub dodrukowują 10 x więcej tokenów niż jest w obiegu.

Funkcjonowanie Ripple niczym się nie różni od funkcjonowania walut fiat. A właściwie to różni się, ale na gorsze. Walut fiat nie można AŻ tak łatwo skonfiskować lub zlikwidować.


Zaskakuje mnie, że dyskusja na temat takich gównotokenów jest tutaj dozwolona w ogóle.
ShadowOfHarbringer pisze: Więc twoje pieprzenie o moim "bajkopisarstwie" jest fałszem i obłudą. WSZYSTKO co napisałem na temat Ripple nadal jest prawdą, potwierdzoną wieloma wiarygodnymi źródłami.
No nie powiem, źródła potwierdzające to, co napisałeś w drugim cytowanym przeze mnie poście aż biją w oczy :)

Nie pogrążaj się. Najpierw rzucasz jakieś bezpodstawne stwierdzenia, potem kilka wyciętych z kontekstu regułek, które przeczytane w całości wychodzą XRP na plus, a na koniec jeszcze piszesz takie coś :D

Edit:
Poprzednie obalanie Twoich wiarygodnych informacji w innym wątku

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 maja 2018, 20:47

gawliq pisze:Nie pogrążaj się. Najpierw rzucasz jakieś bezpodstawne stwierdzenia, potem kilka wyciętych z kontekstu regułek, które przeczytane w całości wychodzą XRP na plus, a na koniec jeszcze piszesz takie coś :D

Edit:
Poprzednie obalanie Twoich wiarygodnych informacji w innym wątku
Dobra.

Dyskutowanie z żółtodziobami inwestującymi w gównotokeny zawsze mijało się z celem, nie wiem po co w ogóle zacząłem.

Szkoda mojego życia na tłumaczenie oczywistych rzeczy

/ignore
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: dwóchtaterników » niedziela, 30 września 2018, 13:27

Jest jakiś portfel, który nie pobiera 20 XRP?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 30 września 2018, 13:29

@dwóchtaterników, nie ma.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: dwóchtaterników » niedziela, 30 września 2018, 13:35

To chyba trzeba na gieldzie trzymać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 30 września 2018, 13:37

ale jeśli będziesz chciał sobie wysłać xrp na adres giełdy to też 20 xrp trzeba "wyłożyć". Jak sobie kupisz na giełdzie i będziesz tam trzymać to oczywiście nie trzeba. To nie opłata za portfel ale za utrzymanie aktywnego adresu (lub coś w ten deseń).
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 30 września 2018, 20:19

Mam pytanie, trochę offtopowe - może ktoś mi wkleić link z aktualnymi krypto obsługiwanymi przez portfel Trezor? Z przyjemnością odwdzięczę się plusem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jaki portfel do RIPPLE

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 30 września 2018, 20:21

stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, Google [Bot], grzeg, shinya56, Tazz28 i 49 gości