Para walutowa

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: rulff » wtorek, 12 grudnia 2017, 17:13

Witam.

Chciałem zapytać czym tak dokładnie jest para kryptowalutowa? Czytałem trochę o zwykłych parach walutowych jednak nie wiem czy to to samo. Tak dla pewności czy dobrze to zrozumiałem to: para krypto EHTBTC. I teraz np. na Bittrex kupuje za BTC ETH. Jak BTC będzie spadał to cena ETH rośnie? Albo ETH rośnie to BTC też mi przybywa? Ciężko mi to ogarnąć trochę. Proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: maky » wtorek, 12 grudnia 2017, 17:17

rulff pisze: Witam.

Chciałem zapytać czym tak dokładnie jest para kryptowalutowa? Czytałem trochę o zwykłych parach walutowych jednak nie wiem czy to to samo. Tak dla pewności czy dobrze to zrozumiałem to: para krypto EHTBTC. I teraz np. na Bittrex kupuje za BTC ETH. Jak BTC będzie spadał to cena ETH rośnie? Albo ETH rośnie to BTC też mi przybywa? Ciężko mi to ogarnąć trochę. Proszę o pomoc i wyrozumiałość :)
Każde porusza się niezależnie. A "para" oznacza tylko cenę jednego wyrażoną w drugim. Jak na przykład cena chleba w złotówkach. Równie dobrze można wyrazić cenę złotówek w bochenkach.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: rulff » wtorek, 12 grudnia 2017, 17:24

No tak ale jak cena wyrażona będzie w BTC i przykładowo: bochenek kosztuje 1BTC a cena BTC nagle zaczęła spadać i BTC nie jest już wart np. 3 zł tylko 1,50 to już bochenka nie kupie :) Hehehe kurcze na pewno poprawie humor wyjadaczom tymi moimi rozmyśleniami :P

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: melon » wtorek, 12 grudnia 2017, 20:51

Ja też niekiedy zastanawiam się co w sytuacji kiedy kupię altcoina za BTC i potem zamieniam BTC na USD. Napiszę łopatologicznie jak ja sobie to wyobrażam.

1. Alt rośnie w stosunku do BTC które nie rośnie i nie spada więc zarabiam bo po sprzedaży alta robi mi się więcej BTC

2. Alt rośnie BTC rośnie więc zarabiam więcej więcej niż w przypadku 1 bo po sprzedaży alta robi mi się więcej BTC które jest warte więcej USD

3. Alt spada BTC rośnie (tutaj robi się dla mnie trudniej). Bo jeśli alt spada tylko dlatego że BTC rośnie to w sumie nie trace bo po zamianie alta na BTC i potem na USD wyjdzie na 0. Jeśli jednak alt nie spadnie o tyle o ile rośnie BTC tylko trochę mniej a BTC rośnie to zarobię i tak sprzedając BTC za USD

4. Alt spada BTC spada więc tracę najwięcej bo jeśli cena alta spada w stosunku do BTC to znaczy, że powinienem "zsumować" spadki BTC i Alta

5. BTC spada alt rośnie. tutaj zależy o ile rośnie bo jeśli rośnie "o więcej" niż spada BTC to zarabiam. Jeśli rośnie o tyle o ile spada BTC to po zamianie alta na BTC i zamianie BTC na USD wychodzę na 0. Jeśli natomiast rośnie "o mniej" niż spada BTC to tracę.
I tutaj pojawia się pytanie - skąd wiedzieć czy alt rośnie "o więcej" niż BTC spada?

I jeszcze jedno pytanie. Załóżmy że kupiłem alta za BTC i w stosunku do Btc ten alt nie rośnie albo rośnie niewiele natomiast w stosunku do USD rośnie dużo bardziej niż w stosunku do BTC. Sprzedaje ten alt za USD. Jak wyliczyć ile zarobię?

Niekiedy dochodzi więc do sytuacji kiedy nie do końca wiem czy zarabiam i na której walucie (oczywiście widzę ogólne saldo na bittrexie i procenty o ile spadła albo wzrosła dana waluta) ale nie widzę tego wzrostu w odniesieniu do każdej waluty z osobna w odniesieniu do fiatów które są jedyną względnie stałą zmienną dzięki której mogę oceniać swoje swoje zyski lub straty.

Jestem początkujący więc z góry przepraszam jeśli to co napisałem nie ma sensu (ale chyba ma) :D

Będę wdzięczny za komentarz. Będę również wdzięczny za radę jak łatwo "zobaczyć" realne zyski w stosunku do USD. Wiem że istnieje aplikacja Blockfolio - ja mam jednak komputer stacjonarny i nie chce mi się wpisywać za każdym razem z telefonie po jakim kursie i ile kupiłem ...

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: melon » środa, 13 grudnia 2017, 22:51

Czy ktoś może przeczytać mój przydługawy tekst i odpowiedzieć na moje pytania?:)))))))))

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: wandalo » czwartek, 14 grudnia 2017, 10:08

Nie odpowiem ci dokładnie na pytanie bo też jestem początkujący i też własnie szukam odpowiedzi na podobne pytanie a dokładnie mi chodzi o kursy Altów do BTC

Z tego co piszesz większość Altów nie wymienisz na FIAT, tylko na BTC wiec kurs ALT/BTC ma chyba tutaj kluczowe znaczenie.

Pytanie od czego zależy kurs ATL/BTC ?

Czasami np kurs ALT/USD rośnie ale kurs ALT/BTC stoi albo spada. Albo sa alty które sa liczone do innych altów. NP dzisiejszy kurs ALta X

ALT X cena 1,29 USD ( -3,20%) cena BTC $16 902.70 (-0,50%) cena ETH $717.98 (+10,32%)
0.00007852 BTC (-0.80%)
0.00176982 ETH (-15.19%)

Robiąc proste obliczenia mając np 100 jednostek ALT X mamy teoretycznie 129 dolarów
Ale jeżeli wymienimy je
na BTC mamy 132,72 USD
na ETH mamy 127,06 USD

Reasumując od czego zależa poszczególne kursy ALT/ATL lub ALT/BTC ??

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: marcingebus » piątek, 15 grudnia 2017, 22:39

Jest narzędzie. Wpisujesz do niego wszystkie operacje na walutach a ono na bierząco ci pokazuje Ile masz FIAT po zsumowaniu wszystkich walut.
https://cointracking.info/

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Para walutowa

Postautor: melon » sobota, 16 grudnia 2017, 21:28

marcingebus pisze: Jest narzędzie. Wpisujesz do niego wszystkie operacje na walutach a ono na bierząco ci pokazuje Ile masz FIAT po zsumowaniu wszystkich walut.
https://cointracking.info/

Wow strona jest super:)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, shinya56 i 37 gości