Bessa - gdzie przeczekać?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bessa - gdzie przeczekać?

Postautor: Rybicius » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:10

Jako nowicjusz mam pytanie do doświadczonych użytkowników giełd krypto odnośnie tego jak uchronić się przed znaczną korektą/bessą, która prędzej czy później zapewne nastąpi.

Większość kapitału przeznaczonego na inwestowanie w krypto mam aktualnie w altcoinach - IOTA, NEO, NEM, TenX, Vechain, Neblio (jakieś 20% w PLN na awaryjne dokupienie w przypadku nieprzewidzianej przeceny na którymś z altów) i teraz widzę dwa rozwiązania - przed przewidywanymi spadkami bitcoina i altów wymienić większość altów, które posiadam na bitcoina, przelać na bitbay i wymienić na PLN, albo przetrzymać to w USDT. Co do pierwszego rozwiązania w momencie wymiany na fiaty powstanie po naszej stronie zobowiązanie podatkowe i wychodzi na to, że byłoby to opłacalne dopiero wtedy, gdyby spadek miał przekroczyć 18% uzyskanego na danej walucie zysku, bo tyle stracimy na podatku. Z kolei tether wydaje mi się mało bezpieczny po newsach dot. możliwego scamu i powiązaniach z bitfinex.

Stąd też moje pytanie, jak sobie radzicie w takiej sytuacji, żeby przeczekać "gorsze czasy"? Są jakieś inne, oprócz powyższych, sposoby?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bessa - gdzie przeczekać?

Postautor: Excray » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:14

Podobno najlepiej w Bieszczady wyjechać. Swojskie mleko od kozy i chatka w lesie gdzieś na połoninie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bessa - gdzie przeczekać?

Postautor: wrip » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:21

18% ale od zysku, nie od całej kwoty.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 43 gości